33-ci dzień okresu ćwiczeń duchowych i dzień składania Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

Kończymy nasze ćwiczenia duchowe, jutro dzień składania
Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

III-ci tydzień II-go okresu naszych ćwiczeń duchowych  „Poznanie Jezusa Chrystusa”

Ćwiczenia duchowe: Akty miłości do Boga, dziękczynienie za błogosławieństwa Jezusa, akty żalu i postanowienia.

Modlitwy do odmawiania w trzecim tygodniu “Poznanie Jezusa Chrystusa”: Litania do Ducha Świętego, Ave Maris Stella, Litania do Najświętszego Imienia Jezus lub Litania do Przenajświętszego Serca Jezusa, modlitwy Św. Ludwika: “Do Jezusa Chrystusa” i “O Jezu żyjący w Maryi!”

Czytanie na III-ci tydzień II-go okresu
Dzień trzydziesty trzeci

Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, Część IV

Wspaniały przykład wszystkich prawd dotyczących Najświętszej Dziewicy oraz Jej dzieci i sług, podaje nam Duch Święty w Piśmie Św., mianowicie w historii Jakuba, (Rodz 37), który otrzymał błogosławieństwo ojca Izaaka dzięki zabiegom i staraniom swej matki Rebeki.
Maryja, zgromadziwszy łaski dla Swoich dzieci i wiernych sług, po otrzymaniu dla nich błogosławieństwa Ojca Niebieskiego, w zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem, zabezpiecza ich w Jezusie i Jezusa w nich. Trwa przy nich, stale czuwa nad nimi, z obawy, aby nie utracili łask u Boga i nie wpadli w szpony swych wrogów. “Zachowuje świętych w całej ich pełni” (św. Bonawentura, Cf. 174), pomaga im przetrwać do końca. To jest najwłaściwsze wyjaśnienie historii Jakuba i Ezawa, historii z zamierzchłych czasów o wybranym i potępionym, historii tak nieznanej i tak pełnej tajemnic.

O naśladowaniu Chrystusa, Księga IV, Rozdz. 13.

Głos ucznia. Któż mi pomoże, Panie, abym znalazł Ciebie Samego, Tobie całe serce otworzył i cieszył się Tobą, jako pragnie dusza moja, i by mną już nikt nie gardził. (Pieśń 8,1). Niechaj żadne stworzenie mnie nie zajmuje i nie wzrusza, lecz Ty Sam mów do mnie, a ja do Ciebie, jak ukochany mówi z ukochanym i jak obcuje przyjaciel z przyjacielem. O to błagam, tego pragnę, abym się cały z Tobą zjednoczył i oderwał serce od wszelkich rzeczy stworzonych, a przez częstą Mszę i Komunię Św. nauczył się więcej cenić dobra niebieskie. Ach, Panie i Boże mój, kiedyż będę z Tobą zupełnie złączony, cały przez Ciebie wchłonięty, żebym wreszcie zapomniał o sobie? Ty we mnie, a ja w Tobie: pozwól mi trwać na zawsze w takim zjednoczeniu. Zaprawdę, Ty jesteś Ukochanym moim, wybrany z tysięcy, (Pieśń 5,10), w Tobie spodobało się mieszkać mej duszy, po wszystkie dni życia. Zaprawdę, Tyś ukojeniem moim, w Tobie niezmącony pokój i prawdziwy odpoczynek. Poza Tobą trud, ból i nieskończona nędza. Zaprawdę, Ty jesteś Bóg ukryty, (Iz 45,15), brzydzisz się przewrotnymi, a z prostymi rozmowa jego. (Prz 3,32). O, jak dobry i słodki jest, Panie, duch Twój we wszystkim! (Mądr 12,1). Dla okazania synom Swej dobroci raczysz ich posilać najsłodszym chlebem, co z Nieba zstąpił. I nie masz innego narodu tak wielkiego, który by miał bogów tak przybliżających się do niego, jak Pan, Bóg nasz, przytomny jest na wszystkie prośby nasze. (Powt 4,7) Bliski jest wszystkim swym wiernym, dając im Siebie Samego na pokarm dla ich codziennej pociechy i podniesienia serca.
Jaki lud jest tak szczęśliwy jak lud Chrystusa? Jakie stworzenia tak umiłowane jak pobożny człowiek, którego Sam Bóg przychodzi karmić Swym chwalebnym Ciałem? Łasko niewysłowiona, dobroci cudowna, miłości nieogarniona, którą Bóg okazał człowiekowi! Lecz cóż oddam Panu za taki dar, za tak bezmierną miłość? Nie mogę nic milszego ofiarować mojemu Bogu jak całe moje serce ściśle z Nim jednocząc. A gdy dusza ma złączy się z Nim doskonale, wtedy radośnie zabije serce. Wówczas rzeknie mi Pan: Jeżeli ty chcesz być ze Mną, Ja chcę być z tobą. A ja Mu odpowiem: Panie racz pozostać ze mną, bo bardzo pragnę być z Tobą! Pożądam tylko jednego, aby serce moje było z Tobą złączone.

***

Modlitwy na drugi tydzień II okresu „Poznanie Jezusa Chrystusa” Kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „33-ci dzień okresu ćwiczeń duchowych i dzień składania Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

 1. magda pisze:

  Ja tylko małe pytanko (jak zwykle – ale kto pyta nie błądzi 🙂 Czy jak będę przepisywać Akt to mam pisać taki jaki jest w oryginale, czy jak kobieta – grzesznica niewierna,(a nie grzesznik niewierny, wierniejsza itp. )Z góry Bóg zapłać za odpowiedź.

  • wobroniewiary pisze:

   A to nie ma znaczenia, ale jeśli napiszesz jako kobieta ja grzesznica niewierna to pamietaj, że my kobiety mówimy „Tota Tua” a mężczyźni mówią „Totus Tuus”

   • Jerzy pisze:

    Zmartwiłaś mnie nieco Ewo tym „TotaTua”, bo do dzisiaj, przez 9 lat od wykonania napisu myślałem, że nasz parafialny pomnik Bożego Miłosierdzia jest „koedukacyjny” i każdemu kobiecie, mężczyźnie, dziecku wypada klęknąć przy poręczy rozdzielonej słowami TOTUS – poręcz – TUUS, co dotychczas odczytywałem: „Cały(a) – ja klęczący(a) i modlący(a) się przy poręczy ze św. Janem Pawłem II – jestem Twój(Twoja) Jezu”, a tu taka niespodzianka! Wyszło na to, że dla kobiet pozostała tylko lewa druga poręcz z napisem JEZU – poręcz – UFAM TOBIE, co odczytuję: ” Jezu – ja klęcząca (klęczący) i modlący(a) się ze św. Siostrą Faustyną przy poręczy – UFAM TOBIE.
    Projekty klęczących, modlących się postaci św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny do wyrycia w płytach z przezroczystego plexi i podświetlenia ledami, tak by sylwetki Świętych świeciły zarówno w dzień i w nocy, stoją w moim garażu i czekają aż publiczny plac, na którym stoi pomnik Bożego Miłosierdzia otrzyma jako pierwszy w Polsce, a może i na świecie, oficjalną nazwę Plac Zmartwychwstania. (W Moskwie na Kremlu jest Brama Zmartwychwstania).
    Mimo, że sprawa Pl. Zmartwychwstania(e) 1 zawierzona Bogu, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, św siostry Faustyny i mojej żony śp. Ireny – Ewy proszę o wsparcie modlitewne.

    • wobroniewiary pisze:

     Ależ nie ma powodu do zmartwień – jako człowiek mogę mówić „Totus Tuus” i jako kobieta „Tota Tua”
     Mam dwie dopuszczalne formy.

     Totus Tuus znamy wszyscy za papieżem i gdy tak mówiłam to właśnie wtedy nasz kapłan spod krzyża x Jacek Bałemba zwrócił mi uwagę, że powinnam mówić „Tota Tua”….

   • eska pisze:

    Jerzy,w języku polskim wielokrotnie używa się męskiej formy jako tej „uniwersalniejszej” i „dla wszystkich”. Nawet na mszy – zauważ, ile kobiet mówi „Panie,nie jestem GODZIEN, abyś przyszedl do mnie…”. Ja mówię „godna” 😉

   • Jerzy pisze:

    Dziękuję Wam Panie za słowa pociechy. Niestety @eska razem z kapłanem na co dzień niewieściejemy, ale to nasze męskie zmartwienie, zresztą podobnie jak ten blog. Zapraszam do siebie na dzisiejszy wpis by obejrzeć zdjęcia z przyszłego Pl. Zmartwychwstania.

   • Jerzy pisze:

    Oto i link ze zdjęciami z przyszłym Placem Zmartwychwstania. http://pojednanie2.blogspot.com/2014/12/o-nierozwadze-w-cnocie.html.
    Przypominam ci Ewo jak 4 lata temu nie dojechałaś z Lichenia do Świebodzina, a mnie z racji zawału serca nie dane było dzwonić Pojednaniem Chrystusowi Królowi. Rok temu wjechaliśmy z synem na samą górę wózkiem inwalidzkim z Ewunią. Tego roku dzwon Pojednanie obsłużył uroczystości stojąc u stóp Chrystusa Króla oraz procesję z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pod figurę Świebodzińskiego Chrystusa Króla. Syn wszedł na głowę Chrystusa i przez koronę zrobił zdjęcia terenu przyszłorocznego pospolitego ruszenia Polaków i pierwszych wolnych wyborów w IV Rzeczypospolitej wg regulaminu: 1 człowiek,1 głos, na 1 kandydata Chrystusa Króla. Termin 22 listopad godz.15:00. Siódma rocznica poświęcenia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie, Piąta rocznica poświęcenia figury Świebodzińskiego Chrystusa Króla i 5 rocznica mego zawału serca o 15:00 oraz 1 rocznica rocznica trudnej do wytłumaczenia awarii sprzęgła i układu napędowego na autostradzie w nowym samochodzie po przejechaniu 3 tys. km. także o 15:00. Reportaże ze Świebodzina na blogu w starszych postach.

   • Krzysztof K pisze:

    Eska odnośnie mówienia podczas Mszy Św. Ja mówię „godna”
    to akurat mówisz niezgodnie z liturgią.
    W liturgii jest godzien – jako człowiek, a nie płeć.
    Nie powinno się wyłamywać i mówić po swojemu, bo traci się jedność z kościołem.

    Mężczyźni nie wyłamują się podczas wypowiadania Oto ja służebnica Pańska, a idąc twoim tokiem rozumowania, powinni mówić po swojemu.

 2. magda pisze:

  🙂 ❤

 3. Mietek pisze:

  Jeszcze jedno pytanie .Ks. Adam Skwarczynski przyjmie nas „internetowych” niewolnikow oddania sie Panu Jezusowi przez Maryje w sposob duchowy, a my po przepisaniu Aktu recznie mamy go przeslac nadal do o. Jana Pawla? Czy tez po duchowym nas oddaniu przez ks. Adama juz nie przesylamy Aktu , a mamy go u siebie np. w ksiazecce do nabozenstwa?
  Dziekuje za odp.
  Z Panem Bogiem

 4. Mietek pisze:

  Czy o. Jan Pawel odesle nam spowrotem nasze Akty Oddania sie Jezusowi przez Maryje po ojca Blogoslawienstwie, zebysmy tez mieli u siebie na pamiatke ten wlasnorecznie napisany Akt , czy tez mamy zrobic kopie dla siebie, czy 2 razy napisac Akt?
  Czy lancuch na reke moze zalozyc zwykly kaplan, nie niewolnik Pana Jezusa przez Maryje, czy my sami wystarczy?

 5. Mietek pisze:

  Pytam dlatego, ze pisaliscie , ze do niewolnictwa powinien przyjac kaplan , ktory jest niewolnikiem i poblogoslawic. Najpierw byla informacja, zeby wyslac Akty do o. Bagdzinskiego do Mierzyna ale jezeli ks. Adam Skwarczynski jutro duchowo przekaze nasze Oddanie sie w niewolnicwo, to po co przesylac jeszcze o. Bagdzinskiemu nasze Akty, czy On drugi raz przekaze nasze niewolnictwo na oltarzu?

 6. magda pisze:

  Matko ,dobrze,że spojrzałam !, bo miałam napisany Akt ten ,,krótszy”. Czy zdążę przepisać dwa ? – te dłuższe -oj boję się. Jak na złość wszyscy mi przeszkadzają 😦 Jezu pomóż mi.

 7. Mietek pisze:

  ok dziekuje za odpowiedz . Pytam bo kiedys spotkalem ksiedza, ktory mial swoj Akt przy sobie .
  Myslalem dlatego , ze wystarczy jak my po komunii przeczytamy ten Akt w kosciele i w ten sposob oddamy sie w niewole Panu Jezusowi przez Maryje , a duchowo zrobi to za nas ks. Adam-) i nie bedzie konieczne tego Aktu nigdzie przesylac-))

 8. Mietek pisze:

  Jaka date wpisac do Aktu dzisiejsza czy jutrzejsza?

 9. Pingback: Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych…. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 10. piotr wiśniewski pisze:

  Jezu ja chcę być tylko z Tobą bo Ty mnie bratem zrobiłeś Ty jesteś wierny mi małemu
  już to zrozumiałem mam świadomość pamiętam wcześniejsze 33 lata mojego życia Ty nigdy mnie nie opuściłeś nigdy

 11. piotr wiśniewski pisze:

  tak mi dopomóż Bóg
  Bóg istniejący w trzech Osobach i jednej substancji, Ojciec i Syn, i Duch Święty
  Amen
  Maryja i święty Józef
  święci aniołowie Gabriel Michał Rafał
  moi patronowie święty Piotr i Paweł Aleksander Wacław
  święta siostra Faustyna święty biskup Onezym święta Apfia i święta Zofia
  błogosławiona Rozalia Celakówna
  święta Jadwiga
  błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko
  święty Jan Paweł II
  błogosławiona Maria Simma
  moi aniołowie stróże
  całe niebo cały czyściec
  wolę raczej umrzeć niż złamać zaślubiny z Bogiem Jezusem przez ręce Maryi
  Amen

 12. piotr wiśniewski pisze:

 13. Anna pisze:

  Oddałam się dziś Jezusowi poprzez odmówiony Akt ofiarowania się Jezusowi przez ręce Maryi, Matki Bożej Licheńskiej, przed Najświętszym Sakramentem zaraz po Komunii Świętej. Przepisany i podpisany Akt, chciałam oddać Maryi w depozyt, ale nie zechciała przyjąć 🙂 ( za mały otwór do skrzyni za ołtarzem), przyjęła jednak jałmużnę a Spowiednik pocieszył mnie, że mimo iż czuję się niegodna, być dzieckiem Maryi i córką Syna Bożego Jezusa, mogę być pewna, że przez ten Akt ofiarowania, On sam mój Bóg będzie miał o mnie staranie i pomoże mi bym pełniła wolę Ojca. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s