7-my dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

7-my dzień naszych ćwiczeń duchowych z dwunastodniowego I-ego okresu „Wyrzeczenie się świata”

Ćwiczenia duchowe: Rachunek sumienia, modlitwa, ćwiczenie się w: wyrzeczeniu, umartwianiu, czystości serca – ta czystość jest nieodzownym warunkiem dla kontemplowania Boga w Niebie, widzenia Go na ziemi i poznania Go poprzez światło wiary.

Modlitwy do odmawiania przez pierwszych dwanaście dni:
– Veni Creator Spiritus – Ave Maris Stella – Magnificat

***

Czytania na dziś

Siódmy dzień: z Ewangelii wg. Św. Mateusza 7, 1-14

Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda

1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata. 6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

Wytrwałość w modlitwie

7 Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 9 Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? 10 Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? 11 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.

Złota zasada postępowania

12 Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.

Ciasna brama

13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. 14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Z książki „O naśladowaniu Chrystusa, Księga III Kliknij
Rozdział X

O TYM, JAK DOBRZE JEST ODRZUCIWSZY ŚWIAT SŁUŻYĆ BOGU

4. Cóż Ci dam za te stokrotne dary? Obym tylko mógł służyć Ci przez wszystkie dni życia! Obym choć przez jeden dzień potrafił godnie wypełniać swoją służbę! Bo Ty godny jesteś wszelkiej służby, wszelkiej czci i wiekuistej chwały.
O tak, Tyś jest moim Panem, a ja Twoim ubogim sługą, który oby służył Ci ze wszystkich sił i nigdy nie zmęczył się głoszeniem Twojej chwały. Tego tylko chcę, tego pragnę, a czego mi nie dostaje, racz dopełnić, Panie.

5. Wielka to cześć, wielki zaszczyt być w Twojej służbie i wszystko porzucić dla Ciebie. Jakże to wielka łaska, jeśli ktoś dobrowolnie oddaje się w Twoją najświętszą służbę.
Ci, którzy dla Twojej miłości wyrzekną się miłości ziemskiej, odnajdą dogłębną pociechę Ducha Świętego. Ci, którzy dla Twojego imienia wybiorą wąską ścieżkę i wyzbędą się doczesnych trosk, zdobędą prawdziwą wolność ducha.

6. O, jakże szczęśliwa i radosna jest służba Bogu, w której człowiek staje się rzeczywiście wolny i święty. O, jakże święty jest stan zakonnego poddaństwa, który czyni człowieka podobnym aniołom, miłym Bogu, postrachem dla złych duchów, wzorem dla wiernych! O, ukochana i upragniona na zawsze służbo, która obiecujesz najwyższe dobro i pomagasz osiągnąć radość trwającą bez końca.

Modlitwy na okres pierwszy: “Wyrzeczenie się świata”. Kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „7-my dzień z 33-dniowego okresu ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję

 1. wobroniewiary pisze:

  Niemcy zabili ją w Święto Niepodległości

  75 lat temu w lasach piaśnickich pod Wejherowem została rozstrzelana przez niemieckich oprawców bł. Alicja Jadwiga Kotowska, polska siostra zakonna, przełożona tamtejszego Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek.

  Urodziła się 20 listopada 1899 r. w Warszawie, w 1918 r. otrzymała maturę i rozpoczęła studia medyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W tym samym roku wstąpiła do Polskiej Organizacji Wojskowej i wkrótce jako sanitariuszka znalazła się na froncie I wojny światowej. Za bohaterską służbę została odznaczona krzyżem Polonia Restituta.

  W lipcu 1922 r. wstąpiła do klasztoru Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego przyjmując imię Alicja. W 1930 r. podjęła pracę jako nauczycielka chemii, pełniąc jednocześnie obowiązki pielęgniarki. W 1934 r. została dyrektorką w żeńskim gimnazjum w Wejherowie i pełniła tę funkcję do 1939 r., troszcząc się jednocześnie o patriotyczne wychowanie młodzieży.

  W ciągu 5 lat pracy w Wejherowie siostra Alicja dała się poznać jako znakomity dyrektor i pedagog, a także wzór cnót moralnych a wizytacje kuratorskie potwierdzały wzrost poziomu nauczania w kierowanej przez nią placówce.

  Gdy we wrześniu 1939 r. rozpoczęły się aresztowania duchowieństwa i inteligencji, rodzice uczennic proponowali siostrze Alicji pomoc w zorganizowaniu ucieczki. Odmówiła, czując się odpowiedzialną za współpracowników i podopiecznych. 24 października 1939 r. została aresztowana przez gestapo i przewieziona do wejherowskiego więzienia.

  11 listopada 1939 r. została rozstrzelana w lesie pod Piaśnicą niedaleko Wejherowa. Jej ciała nigdy nie znaleziono, lecz w czasie powojennych ekshumacji z jednej z mogił w Piaśnicy wydobyto różaniec, jaki nosiły przy pasku siostry zmartwychwstanki.

  13 czerwca 1999 r. papież Jan Paweł II, w czasie kolejnej pielgrzymki do Polski, beatyfikował siostrę Alicję Kotowską w grupie 108 męczenników II wojny światowej.
  Źródło: http://www.prawy.pl/historia/674-niemcy-zabili-ja-w-swieto-niepodleglosci

 2. wobroniewiary pisze:

  Abp Gądecki: Polsce zagraża utrata moralnych podstaw, na jakich opiera się wolność

  Do dziękowania Bogu i ludziom, którzy zachowali w sercu pragnienie niepodległości, ratując nas przed utratą tożsamości zachęcał abp Stanisław Gądecki w czasie Mszy św. sprawowanej w bazylice św. Krzyża w Warszawie z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przestrzegał przed absolutyzowaniem wolności, zarówno tej osobistej jak i społecznej. Dodał, że zagraża nam utrata moralnych i duchowych postaw, na jakich opiera się nasza wolność.

  Metropolita poznański podkreślił, że trudno zrozumieć odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku inaczej jak tylko w kategoriach nadzwyczajnych dzieł Bożej Opatrzności. Zauważył, że przywykliśmy mówić, iż 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, wolność i suwerenność po 123 latach niewoli. Tymczasem, jak zauważył abp Gądecki, w ostatnich trzech wiekach Polska była pozbawiona wolności znacznie dłużej. Przypomniał, że faktyczna utrata suwerenności Rzeczpospolitej nastąpiła w roku 1717, kiedy tzw. Sejm Niemy uznał, że gwarantem praw Polski jest Car Rosji. Jednak już w 1704 roku armia rosyjska wkroczyła w granice Polski. Oznacza to – zauważył metropolita poznański – 214 lat poddaństwa.

  Przewodniczący Episkopatu wyjaśniał dalej, że wraz z upadkiem II RP nasza ojczyzna ponownie utraciła niepodległość we wrześniu 1939 roku, gdy Niemcy i Rosja po raz kolejny dokonały agresji na Polskę i zlikwidowały niepodległe państwo. Z kolei Polska Ludowa, utworzona na rozkaz Stalina i istniejąca do 1990 roku, była także pozbawiona suwerenności, przy zachowaniu pozorów niepodległości.

  „Patrząc w dzieje, przed i po 1918 roku, otrzymujmy porażający bilans około 265 lat pozbawienia Polski autentycznej wolności. Z tego wynika, że kilkanaście pokoleń Polaków od początku XVIII wieku nie miało niepodległego państwa, a ci, którzy je mieli byli zupełnymi wyjątkami. Właśni kimś takim jest również obecne młode pokolenie Polaków, pokolenie przełomu Polski podległej i niepodległej” – mówił abp Gądecki.

  Hierarcha pytał retorycznie czy dzisiejsze pokolenie rozumie cenę, jaką zapłaciła nasza ojczyzna za to, abyśmy byli tu, gdzie jesteśmy; czy zachowa wdzięczność dla milionów rodaków, którzy w imię wolności ojczyzny byli więzieni, zsyłani na Sybir i do obozów, albo zginęli? „A przecież to tylko część tragicznej ceny, jaką płacili oni na poczet przyszłej niepodległości” – zauważył arcybiskup.
  Całość: http://www.niedziela.pl/artykul/12444/Abp-Gadecki-Polsce-zagraza-utrata

 3. wobroniewiary pisze:


  O, Panie, któryś jest na niebie,
  Wyciągnij sprawiedliwą dłoń!
  Wołamy z cudzych stron do Ciebie,
  O polski dach i polską broń.

  O, Boże, skrusz ten miecz,
  Co siecze kraj,
  Do wolnej Polski nam
  Powrócić daj!
  By stał się twierdzą
  Nowej siły,
  Nasz dom, nasz dom.

  O, usłysz, Panie, skargi nasze,
  O, usłysz nasz tułaczy śpiew!
  Znad Warty, Wisły, Sanu, Bugu
  Męczeńska do Cię woła krew!

  O, Boże, skrusz ten miecz,
  Co siecze kraj,
  Do wolnej Polski nam
  Powrócić daj!
  By stał się twierdzą
  Nowej siły,
  Nasz dom, nasz dom.

  • mariaP pisze:

   Nie ma gorszej niewoli jak grzech i zycie w klamstwie !!!

   Do wolnosci od grzechu wzywal nas Jan Pawel II podczas pielgrzymki w 91 roku , kiedy mowil o 10 Przykazaniach Bozych ;

   « Stąd, znad Bałtyku, proszę was, wszyscy moi rodacy, synowie i córki wspólnej Ojczyzny, abyście nie pozwolili rozbić tego naczynia, które zawiera Bożą Prawdę i Boże prawo.
   Proszę, abyście nie pozwolili go zniszczyć.
   Abyście sklejali je z powrotem, jeśli popękało.
   Abyście nigdy nie zapominali:
   „Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
   Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną!”
   — Nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremno.
   — Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
   — Czcij ojca twego i twoją matkę.
   — Nie zabijaj.
   — Nie cudzołóż.
   — Nie kradnij.
   — Nie mów fałszywego świadectwa.
   — Nie pożądaj żony bliźniego twego.
   — Nie pożądaj żadnej rzeczy, która jego jest”.
   Oto Dekalog: dziesięć słów.
   Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw.
   Przyszłość narodu, państwa, Europy, świata.
   „Słowa Twoje, Panie, są prawdą.
   Uświęć nas w prawdzie”

   Natomiast do wolnosci od klamstwa wzywal nas stale , kiedy przypominal o Prawdzie .
   O czym rok temu wlasnie mowil Abp Stanisław Gądecki
   « Nie ma wolności bez Prawdy.
   Człowiek wolny jest przede wszystkim zobowiązany do Prawdy.
   Inaczej jego wolność nie będzie trwalsza niż piękny sen, który kończy się wraz z przebudzeniem. Jego wolne siły twórcze rozwiną się w pełni tylko wówczas, gdy będzie je opierał na Prawdzie, która jest dana każdemu człowiekowi jako niewzruszony fundament.
   Tylko wtedy będzie mógł się w pełni zrealizować, a nawet przerosnąć samego siebie. »
   (bł. Jan Paweł II pod bramą Brandenburską:)
   ….
   O, Boże, skrusz ten miecz,
   Co siecze kraj,
   Do wolnej Polski nam
   Powrócić daj!
   By stał się twierdzą
   Nowej siły,
   Nasz dom, nasz dom.
   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. julia pisze:

  kochani my oddajemy się mateczce w niewolę miłosci …a tymczasem pod dobrym hasłem, które kazdy z nas popiera..robi się rewolucje w POlsce …
  http://jezuskrolempolski.pl/ [nie klikajcie na ten link, strona pod tym linkiem oraz te które tam są polecane to bluźniercze strony, edycja Admin]
  brońmy Maryi

  • Sebro pisze:

   W ten sposób robi się czarną robotę w kwestii Intronizacji. Smutne to…

   • Maggie pisze:

    To straszne… Schizma protestancka. Rewolta przeciw Mateczce Najswietszej i to rzekomo w imię Chrystusa.
    Ci ludzie zarażeni są bakcylem szatana.
    Obawiam sie, ze beda tacy, ktorzy nie doczytaja do końca deklaracji i podpiszą ten cyrograf, z myślą, ze chodzi tylko o Chrystusa Króla.
    Swiety Michale Archaniele wspomagają nas ….

  • Admin pisze:

   Jak można obierać sobie Chrystusa za Króla i jednocześnie bluźnić Jego Matce, to straszne 😦 (link zostawiam jako przestrogę aby zachować szczególną ostrożność co do popierania takich deklaracji, proszę też o nie wchodzenie na tamtą stronę)
   Módlmy się za tych bluźnierców, proponuję
   Piątą Tajemnicę Chwalebną: Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

   • Maggie pisze:

    Wynagradzajmy Bolesnej Królowej Polski taka zniewage …to cięcie lica/policzka zmierzające ku sercu Jasnogorskiej Pani.
    Komu zależy na „abdykacji”, nie widzi swojej tragedii jaka jest oman. Nie tak dawno spiewalismy 600 lat Maryjo jestes z nami i prosiliśmy: nie 600 lat ale na zawsze zostań z nami, a tu jakaś kreatura lansuje profanacje. Strach pomyśleć gdyby Maryja nie była z nami.
    Przez Maryje do Chrystusa wolał JPII.

    Mam nadzieje, ze IPad nie zmieni tutaj mi słów jak powyzej przez dodanie liter jak np do wspomagaj ..wspomagają, a jeśli to i tak sens mych słów będzie zrozumiany.

   • julia pisze:

    adminie dziękuje za edycję tej strony, w zasadzie nie ma sensu , by ktoś czytał takie bluźnierstwa..
    chcę tylko nadmienić , ze sprawa jest o tyle poważna, ze to już drugi taki zryw internetowy. Tym razem szykują rozesłanie wieści po całym necie, gdzie się da, by w ten piatek ( po 12 godzinnym poście o samej wodzie) o 20 modlić się do Boga o zdetronizowanie Maryi, która rzekomo jest odpowiedzialna za zły stan naszej ojczyzny…
    to mnie tak boli, że nie moge siedzieć cicho. Napisałam kilka maili do admina , który szerzy takie głupoty powołując się na imię Jezusa , ale bezskutecznie .. uważa , ze katolicyzm to jest przeklenstwo miedzypokoleniowe z którym trzeba zerwac, ze to my katolicy odpowiadamy za całe zło świata. ALe naprawdę to tego już się przyzwyczailam, ale takie szarganie Maryją mnie boli i co więcej, zdaję sobie sprawę , ze wszystkie akcje z niszczeniem figur Maryi , czy próba zniszczenia obrazu z wizerunkiem Jezusa to są owoce tego nowego chrześcijanstwa( nowonarodzeni, czekają na paruzję i porwanie a co więcej czują się wybrani) . NIe na darmo w Biblii napisane jest, ze w czasach konca beda tacy, którzy myśląc , ze dobrze czynią i że bronią wiary, tak naprawdę będą tą wiarę niszczyc..
    Wybacz im Boże , bo chyba nie wiedzą co czynią….
    Maryjo oddaję ci ich w opiekę ,,, bo ty kochasz wszystkie swoje dzieci..

   • Admin pisze:

    Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort
    Traktat o doskonałym nabożeństwie
    do Najświętszej Maryi Panny
    CZĘŚĆ DRUGA
    ROZDZIAŁ II
    Święte niewolnictwo

    6. Chrześcijanie są zarazem niewolnikami Maryi

    To, co mówię bezwzględnie o Jezusie Chrystusie, to samo twierdzę relatywnie o Matce Najświętszej. Bo skoro Jezus obrał sobie Najświętszą Pannę za nierozłączną towarzyszkę swego życia i śmierci, swej chwały i potęgi w niebie i na ziemi, to udzielił Jej z łaski swego Majestatu tych samych praw i przywilejów, które sam posiada z natury:
    Wszystko, co Bogu przysługuje z natury, przysługuje Maryi z łaski – mówią święci. Według ich zdania, Jezus Chrystus i Maryja mają tę samą wolę i tę samą władzę, posiadają wspólnie tych samych poddanych, te same sługi i tych samych niewolników.
    Zdaniem świętych i wielu uczonych, można zatem zostać i nazywać się „niewolnikiem z miłości” Najświętszej Panny, by przez to stać się w sposób doskonalszy niewolnikiem Jezusa Chrystusa. Najświętsza Panna jest środkiem, którym się Zbawiciel posłużył, by przyjść do nas. Ona też jest środkiem, którym mamy się posługiwać, by dojść do Niego (św. Augustyn). Maryja nie jest jak inne stworzenia, które gdy się do nich przywiążemy, raczej od Boga nas oddalają, niż do Niego zbliżają. Największym pragnieniem Maryi jest raczej to, by nas zjednoczyć z Chrystusem, swym Synem, a największym pragnieniem Jej Syna, byśmy przez Matkę Najświętszą do Niego przychodzili. Przez to właśnie oddajemy Chrystusowi cześć i sprawiamy Mu radość, podobnie jakby króla uczcił i ucieszył ten, kto by stał się niewolnikiem królowej, chcąc przez to stać się doskonalszym poddanym i niewolnikiem króla.
    Toteż Ojcowie Kościoła, a za nimi św. Bonawentura, wyraźnie mówią, że Matka Najświętsza jest drogą prowadzącą do Chrystusa.
    Co więcej, jeśli, jak powiedzieliśmy, Najświętsza Dziewica jest Królową i Władczynią nieba i ziemi, „Imperio Dei omnia subiciuntur, et Virgo; ecce imperio Virginis omnia subiciuntur et Deus” – „Władzy Boga podlega wszystko, nawet Dziewica; władzy Dziewicy podlega wszystko, nawet Bóg”. Oto słowa św. Anzelma, św. Bernarda, św. Bernardyna, św. Bonawentury. Czyż więc nie ma Maryja tylu poddanych i niewolników, ile jest stworzeń na świecie? Czy nie jest słuszną rzeczą, żeby przy tylu niewolnikach z przymusu nie było niewolników z miłości, którzy by z własnej woli wybrali Maryję za Królową, ofiarując się Jej jako niewolnicy? Jak to? Czyżby ludzie i szatani mieli posiadać dobrowolnych niewolników, a Maryja nie? Jak to? Wszak król poczytuje sobie za zaszczyt, że królowa, jego towarzyszka, posiada niewolników, nad którymi jest panią życia i śmierci, gdyż jej chwała i jej potęga są zarazem jego chwałą i potęgą. Czyżby można przypuścić, by Pan nasz, który jako najlepszy z synów wszelkiej swej władzy udzielił Matce Najświętszej, nie był zadowolony z tego, że Maryja ma niewolników? Miałby On mniej szacunku i miłości dla swej Matki, niż Aswerus dla Estery, lub Salomon dla Batszeby? (zob. Est 5,2-6; 1 Krl 2,19-20). Któż odważyłby się coś podobnego powiedzieć lub nawet pomyśleć?
    Lecz dokądże prowadzi mnie pióro moje? Po cóż zatrzymuję się tak długo, by rzecz tak jasną uzasadniać? Jeśli ktoś nie chce nazywać się niewolnikiem Najświętszej Panny, mniejsza o to! Niechże stanie się i nazwie niewolnikiem Jezusa Chrystusa! Wszak znaczy to tyle samo, co być niewolnikiem Maryi, gdyż Jezus jest owocem i chwałą Maryi. Otóż doskonałym sposobem dostąpienia zaszczytu tego wzniosłego niewolnictwa jest właśnie nabożeństwo, któremu poświęcimy następny rozdział.

  • leszek pisze:

   Do wszystkich poszukujących na drodze nawrócenia : BĄDŹCIE OSTROŻNI I BADAJCIE SKĄD POCHODZI SŁOWO, KTÓRE MOŻE WAS ŁATWO ZWIEŚĆ. PO OWOCACH ICH POZNACIE. JEZUS CHRYSTUS, PAN NASZ I ZBAWICIEL PRZYSZEDŁ W CIELE, ZOSTAŁ UMĘCZONY I UKRZYŻOWANY, A TRZECIEGO DNIA ZMARTWYCHWSTAŁ – DLA NASZEGO ZBAWIENIA. Jeśli ktoś głosi inaczej ten jest kłamcą. Jakieś 2 lata temu uległem takiemu kłamstwu. Tak mocno uwierzyłem, że nawet własną mamę przekonywałem, że błędem i odstępstwem jest cześć jaką oddajemy Maryi. Jakiś czas tkwiłem w błędzie, ale Ukochana Maryja Matka Zbawiciela wyrwała mnie z kłamstwa. MARYJA NIE POZWOLI DRWIĆ ANI Z SIEBIE ANI Z BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO. ONA ZA BARDZO NAS KOCHA !!!!!!!!!!!!!!!!

   • julia pisze:

    Leszku ja na początku nawrócenia też własnie wpadłam w ten błąd,,,co prawda nie wierzyłam w to co piszą o objawieniach maryjnych, ze to demoniczne, ale zasiało to we mnie ziarno wątpliwości… i trochę to potrwało , zanim wykorzeniłam zatrute myślenie. Zanim pokochałam Maryję , czułam do niej obojętność…a potem z dnia na dzień stał się cud ..i stała się dla mnie tak ważna , ważniejsza niż własna matka… i wiem, że nie odbiera Bogu żadnej chwały a jeszcze mu jej przysparza ..bo wiedzie grzeszników prosto do serca Jezusa…

   • leszek pisze:

    Do Admina – jeśli możesz ostrzegaj ludzi przed bluźnierczą stroną http://www.zbawienie.com, którą redaguje [H…]. Zakładka ”Prawdziwa tożsamość Maryi” jest wyraźnym zagrożeniem dla katolika i każdego poszukującego prawdy.

    • wobroniewiary pisze:

     Leszku wiem że on tam podaje swoje imię i nazwisko ale my nie możemy, dlatego edytowałem Twoje komentarze, a strona faktycznie bardzo niebezpieczna.

   • Maggie pisze:

    Od ataku na Maryje posuwają sie jeszcze dalej.

    Właśnie mam przed oczyma torontonski Głos Polski #45 i na pierwszej stronie artykuł Texe Marrs ujawniajacy: ze chrzescijanska Biblia jest na celowniku i ze Abe Foxman,szef ADL, mówi, ze Nowy Testament odpowiada za …. mord 6 mln Żydów podczas IIWS …????!!!!???? (http://www.texemarrs.com/012007/jews_target_christian_bible.htm).

    Jakiez to bzdury i ilez nienawisci – dziwie sie, ze takie osoby potrafią czytać i pisać, bo nauka nie tylko, ze poszła las .. ale „jakos” w piekielne przekręty sie przemienila.
    Czyż nie są to znaki czasów ostatecznych?

    Jezus jest Panem!

  • leszek pisze:

   AVE MARIA GRACIA PLENA, DOMINUS TECUM!!!!!!

  • leszek pisze:

   Przestrzegam wszystkich przed bluźnierczymi treściami strony http://www.zbawienie.com. Stronę prowadzi niejaki [H…] i robi to bardzo podstępnie. Przedstawia się jako nawrócony ŚJ , a sam siebie nazywa nowym chrześcijaninem. Większość jego pseudo nauki jest oparta na Starym Testamencie, ale wybiórczo bardzo trafnie dobiera cytaty z NT. UWAGA!

   • julia pisze:

    Leszku widzę ze przeszedłes podobną drogę jak ja 🙂 tez na początku trafiłam na ta strone i oczy przecierałam ze zdumienia… potem mnie zmęczyły troche te przydługie wywody i to epatowanie wielkimi literami i ramkami… ( tak sie manipuluje ludzmi… )
    ale potem było forum chrzescijan.. które jak sie okazało katolikom mówi won! … ale Bóg wie jak prowadzic swoje owce by sie nie pogubiły..
    długo myslałam czy to, czy tamto jest prawdą….ale którejs nocy powiedziałam Bogu, ze oddaje mu się cała w niewolę , niech czyni ze mna co chce… i niech prowadzi mnie i uczy wszystkiego jak uczy się niemowlę, które przeciez nie wie co dobre co złe…
    zaufałam Ojcu..i myslę ,ze się nie zawiodę..

   • Maggie pisze:

    Ostrzezenie jest poniekad forma ewangelizacji…. a taki „nawrócony”, ktory ma „cos” do Maryji to raczej „nawiedzony przez mieszkancow hadesu”. Dobrze, ze ostrzegasz.
    Jezus jest Panem!

   • Monika pisze:

    Dla prostego zobrazowania – jak łatwo takie strony rozszyfrować, już po wstępnej weryfikacji i nie tracić na nie czasu, a które są jednocześnie zagrożeniem dla naszej duszy. Klikając w link, przed którym Leszek słusznie przestrzega, mamy od razu już na wstępie jasną odpowiedź dosłownie jak na tacy – bo, gdy klikniemy w zakładkę „O autorze”, by wiedzieć od razu kto za tym stoi, czyja to strona, to mamy od razu klarowną odpowiedź i wtedy nie ma co się wgłębiać w dalszą lekturę i czytanie tekstów, które wiadomo do kogo należą i gdzie prowadzą.
    Wizytówka jest już w trzecim zdaniu „o autorze”, który przedstawia się właśnie w ten a nie inny sposób dając nam czytelną i klarowną odpowiedź:
    „Moją służbą jest ukazywanie rzeczywistego świata, któremu przewodzi szatan.”
    I w ten oto prosty sposób już wiemy jaki jest jego świat. Gdyby się nawrócił, to już nie pisałby takich rzeczy jako swój podpis, jako wizytówka. A więc sam się z tym nie kryje i od razu na wstępie ujawnia co jest jego światem.
    Gdyby był faktycznie człowiekiem już nawróconym napisałby otwarcie Kto jest jego Panem i nie obawiałby się podać tego, choćby w słowach: moim Panem i Królem jest Jezus a Królową Maryja. A zamiast tego mamy taki tekst jak widzimy.
    Bo Panem jest Jezus a nie jak on tam pisze. To już się dokonało – Jezus już zwyciężył!

 5. Admin pisze:

  Zawsze trzeba walczyć z pokusami, które odciągają nas od służenia innym ludziom. Tak jak Jezus, musimy służyć, niczego nie oczekując w zamian, wystrzegając się pokusy zawłaszczenia posługi i przekształcania jej w struktury władzy – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

  Ojciec Święty wychodząc od czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Łk 17,7-10) mówiącego o „słudze nieużytecznym” zastanawiał się nad tym, co dla chrześcijanina oznacza służba. Papież zauważył, że Pan Jezus ukazał przykład owego sługi, który po całodziennej pracy, zamiast po powrocie do domu odpocząć, musi jeszcze służyć swemu panu.

  „Niektórzy z nas radziliby owemu słudze, by poszedł do związków zawodowych i zyskał poradę, co począć z takim szefem. Ale Jezus powiedział, że służbie trzeba oddać się całkowicie i sam poszedł drogą służby, ukazał, co oznacza bycie sługą. Sam mówił o sobie, że jest sługą, tym, który przyszedł, aby służyć, a nie aby Jemu służono. Mówi to jasno. W ten sposób Pan pozwala apostołom odczuć, jaka jest droga tych, którzy otrzymali wiarę, tę wiarę, która czyni cuda. Tak, ta wiara czyni cuda na drodze służby” – podkreślił Franciszek.
  […]
  Kiedy mówię służba, mam na myśli wszystko: służbę Bogu w adoracji, modlitwie, uwielbieniu; służbę bliźniemu, kiedy powinienem ją podjąć; służbę aż do końca, ponieważ Jezus jest w tym wymagający: «Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy». Służba bezinteresowna, bez oczekiwania czegokolwiek w zamian” – powiedział papież.

  Wyżej fragmenty, całość tutaj: http://www.niedziela.pl/artykul/12445/Franciszek-niech-chrzescijanie-wolni-beda

 6. Admin pisze:

  Ks. Dariusz Oko:
  Szanowni Państwo, Drogie Siostry i Bracia,
  dzisiaj przesyłam prezentację zamków Polski i Słowo Życia Chiary Lubich na listopad oraz coś pięknego do słuchania i do pooglądania:
  cały piękny koncert szczególnie pięknych utworów muzyki klasycznej

  i pieśń religijna

  W najnowszym wydaniu tygodnika „Do Rzeczy” można przeczytać związany z ostatnim Synodem wywiad ze mną pt. „Teologia Jezusa” kontra „teologia Judasza” (nr 46, s. 18-22), a w najnowszym wydaniu „Polonia Christiana” wywiad Wierzę w siłę prawdy (nr 41, s. 29-30).

  Programy TV, w których ostatnio brałem udział można obejrzeć pod linkami:

  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/dzis-wieczorem/wideo/03112014/17234794
  i skrót: https://www.youtube.com/watch?v=SOuqQyZ_qIE&list=UUzQZbOb86WvhOPoR7jgAfsA
  (3 listopada w TVP Info z Piotrem Kraśko – o eutanazji)

  http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/tomasz-lis-na-zywo/wideo/27102014/17143592
  (27 października w TVP 2 z Tomaszem Lisem – o „Ustawie równościowej” – od około 27 minuty).

  Jak widać, potrzebuję dużo wsparcia, modlitwy – i serdecznie za nie dziękuję

  Ks. Dariusz

 7. Pingback: Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych…. | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 8. Pingback: Zostań (o ile nie jesteś) niewolnikiem NMP – odnów lub przygotuj się do oddania Niepokalanemu Sercu NMP | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s