Papież Franciszek o pieczęci Boga Żywego – uczniowie Chrystusa zostali opatrzeni pieczęcią Ducha Świętego

Papież Franciszek mówił, że Kościół musi szukać drogi między „nieprzyjazną surowością” a „fałszywym pojęciem miłosierdzia”. Nie może „rzucać kamieni w stronę grzeszników i słabych”, ani „schodzić z krzyża” przez dostosowanie się do „ducha świata”. Otrzymał oklaski na stojąco.

*******

Przez Ducha Świętego, Bóg dał chrześcijanom niebo jako „zadatek” wieczności. Ale ten dar jest czasem zaniedbany, gdy nasze życie staje się matowe i obłudne – powiedział papież podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty.

Papa 2

Komentując pierwsze dzisiejsze czytanie, (Ef 1, 11-14) Ojciec Święty nawiązał do stwierdzenia, że uczniowie Chrystusa zostali opatrzeni pieczęcią Ducha Świętego. Jest to pieczęć światła, z którym Bóg dał chrześcijanom „niebo w ręce”. Niestety często żyją oni w półcieniu, a nawet gorzej, w udawanym świetle, które jaśnieje w obłudzie. Papież stwierdził, że wraz z tym darem Bóg nie tylko nas wybrał, ale dał nam też pewien styl życia, który nie jest jedynie zbiorem nawyków, ale czymś więcej – tożsamością.

Naszą tożsamością jest właśnie moc Ducha Świętego, jaką wszyscy otrzymaliśmy na chrzcie św. I Duch Święty opieczętował nasze serca, a nawet więcej, idzie wraz z nami. Ten Duch, którego obiecał Jezus nie tylko nam daje tożsamość, ale jest też zadatkiem naszego dziedzictwa. Wraz z Nim, zaczyna się niebo. Żyjemy po prostu tym niebem, tą wiecznością, bo zostaliśmy opieczętowani Duchem Świętym, co jest początkiem nieba: to był zadatek, mamy go w ręku” – powiedział Franciszek.

Tym niemniej posiadanie tego zadatku nie chroni chrześcijan od kilku pokus. Po pierwsze, usiłowanie uczynienia naszej tożsamości nieprzezroczystą, matową, kiedy chodzimy w niedzielę na Mszę św., ale w naszym życiu nie widać tożsamości chrześcijańskiej, jakbyśmy byli poganami. Inny grzech Pan Jezus wypomniał faryzeuszom w dzisiejszej Ewangelii (Łk 12,1-7) – „Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów”, udawania chrześcijanina, nie będąc nimi. Nie jestem przejrzysty, mówię jedno, ale robię co innego, co nie jest chrześcijańskie. Natomiast ten sam św. Paweł przypomina nam w innym miejscu, że życie chrześcijańskie pociąga za sobą „miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” (Ga 5,22).

„To jest nasza droga do nieba, to nasza droga, która zaczyna Niebo już tutaj. Abyśmy mieli tę chrześcijańską tożsamość, zostaliśmy opieczętowani przez Ducha Świętego. Prośmy Pana o łaskę byśmy byli wrażliwy na tę pieczęć, na tę naszą tożsamość chrześcijańską, która jest nie tylko obietnicą, nie, ale mamy ją już w ręku jako zadatek” – zakończył swoją homilię Franciszek.

****************

Pieczęć Ducha św. otrzymaliśmy podczas chrztu świętego – Duch Święty opieczętował nasze serca i nie potrzeba nam papierków Marii z Irlandii na tle masońskich znaków i symboli

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Papież Franciszek i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Papież Franciszek o pieczęci Boga Żywego – uczniowie Chrystusa zostali opatrzeni pieczęcią Ducha Świętego

 1. wobroniewiary pisze:

  Papież Franciszek:
  Kościół musi szukać drogi między „nieprzyjazną surowością” a „fałszywym pojęciem miłosierdzia”. Nie może „rzucać kamieni w stronę grzeszników i słabych”, ani „schodzić z krzyża” przez dostosowanie się do „ducha świata”.
  Amen Amen Amen

  I MAM DOŚĆ CIĄGŁEJ NAGONKI NA PAPIEŻA.
  Rozumiem wasze rozterki, wasze wątpliwości Papież wysłuchał wszystkich – na koniec powiedział swoje. Czy ktoś coś ma do słów papieża???? Czy coś źle powiedział? Nie? To czemu go bijecie?
  Jak bez wysłuchania w milczeniu wszystkiego papież miał poznać, co kto myśli?
  Co teraz czują wszystkie „tomki, bronki, i miecie, marysie” które papieża utopiłyby w łyżce wody
  Macie czyste sumienia?
  Ale temat zamknięty. Niech każdy sam sobie zrobi rachunek sumienia, przed Bogiem a nie przed blogiem!
  Ewa

 2. wobroniewiary pisze:

  Papież krytykuje naciski homo-lobby na Synod

  Ojciec Święty Franciszek skrytykował naciski homoseksualnego lobby na Synod Biskupów. Burmistrz Rzymu w dniu zakończenia Synodu „zarejestrował” szereg jednopłciowych związków.

  Papież Franciszek wyraźnie pokazał, że jest niezadowolony z presji, jaką homoseksualne lobby stara się wywierać na Kościół katolicki. W swojej przemowie do Ojców Synodu w sobotę krytycznie ocenił działanie, które podjął rzymski burmistrz Ignazio Marino. Burmistrz w dniu zakończeniu Synodu Biskupów zaprosił do urzędu miasta pary gejów i lesbijek, które zawarły już „związek” w innych krajach i symbolicznie je zarejestrował jako ważne w Rzymie.

  Taka rejestracja jest zgodnie z włoskim prawem nielegalna, więc wkrótce, jak zapowiedział już prefekt Rzymu Giuseppe Pecoraro, zostanie anulowana. Był to więc ewidentnie akt propagandowy wymierzony w naukę Kościoła i Synod Biskupów.

  Nie podano szczegółowo, w jakich słowach papież skrytykował działania burmistrza. Uczestnicy Synodu powiedzieli jedynie, że Franciszek, będący przecież zarazem biskupem Rzymu, niedwuznacznie i krytycznie ocenił to, co zrobił Ignazio Marino.
  Źródło: http://www.fronda.pl/a/papiez-krytykuje-naciski-homo-lobby-na-synod,42957.html

 3. M. pisze:

  Mam pytanie , a co znaczy stwierdzenie, że :
  „Jezus kładzie pieczęć swojej miłości na sercu człowieka?”
  (Czy jest to tożsame ze stwierdzeniem, że :
  „Duch Święty kładzie pieczęć na (sercu) człowieka”) ?

 4. Bogdan pisze:

  Burmistrz Radzynia Podlaskiego zawierzył miasto Panu Jezusowi. Lewacy oburzeni

  http://www.pch24.pl/burmistrz-radzynia-podlaskiego-zawierzyl-miasto-panu-jezusowi–lewacy-oburzeni,32722,i.html

 5. Pingback: O. James Manjackal – prawdziwą pieczęcią Boga Żywego jest Komunia Święta! | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s