Kolejny podręcznikowy szok – w klasie I dzieci uczą się tekstów: „idź pier… swoją matkę” itp.

To był szok dla uczniów i jeszcze większy dla rodziców, a dyrekcja szkoły w której doszło do skandalu lekceważy problem. O wulgaryzmach w zadaniu szkolnym dla siedmiolatków informuje portal haloursynow.pl.

Pierwsza naturalna reakcja może być tylko jedna.

Nie wierzę w to co widzę!

Przecież tu chodzi o zaledwie siedmioletnie dzieci.

Idź pier… swoją matkę”, „Cześć rasiści”, „Pie…ol się Hitlerze

—to nie teksty, które można usłyszeć pod budką z piwem, albo zobaczyć wymalowane sprayem na blokach. To fragmenty tekstów, które zaledwie 7-letnie dzieci dostały od nauczycielki w ramach ćwiczeń z nauki rozróżniania samogłosek i spółgłosek. Trudno nawet wyobrazić sobie o czym myślała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej przygotowując takie właśnie fragmenty z gazet i książek. Jak informuje portal haloursynów.pl – chodzi o nauczycielkę doświadczoną, z wieloletnim stażem. Dla niedowiarków, którzy wątpią w prawdziwość tego skandalicznego wydarzenia portal drukuje zdjęcie z zeszytu dziecka.

Rodziców oburza nie tylko sam fakt pojawianie się takiego ćwiczenia, ale również to, że dyrekcja szkoły udaje, że nie ma problemu.

Jesteśmy w szoku. Jak można coś takiego przygotować dla 7-letnich dzieci

mówi wstrząśnięta Dorota Pykiel, szefowa Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 16 im. T. Halika na Kabatach.

Zdaniem rodziców nauczycielka złamała przepisy Karty Nauczyciela oraz ustawy o systemie oświaty. Rodzice zamierzają interweniować w urzędzie miejskim, dzielnicy oraz kuratorium.

Rodzice podkreślają, że władze szkoły nie zareagowały adekwatnie do sytuacji.

Dyrektor Iwona Grelka miała jedynie przeprosić rodziców za fatalną pomyłkę i obiecać, że będzie obserwować dalsze poczynania nauczycielki, która dała dzieciom zadanie z wulgaryzmami

—czytamy w portalu

Pedagog szkolny Ewa Stelmaszczyk również zlekceważyła sytuację.

Byłam u niej z problemem i chęcią przeniesienia syna po tym zdarzeniu do innej klasy. Kilka dni później oddzwoniła do mnie dyrektor Grelka z przeprosinami. Na moją prośbę o przeniesienie syna do innej klasy, odpowiedziała, że nie ma takiej możliwości

—mówiła matka jednego z uczniów.

Nauczyciele i pracownicy administracyjni Szkoły Podstawowej nr 16 anonimowo mówią o fatalnej atmosferze w szkole, spowodowanej „trudnym charakterem dyrektorki. Okazuje się, że Rada rodziców jest na ścieżce wojennej ze szkołą, z powodu „zamiatania pod dywan” trudnych zdarzeń: ostatniego ciężkiego pobicia ucznia (pół roku temu), przenosin z klasy do klasy i odejść ze szkoły, skandalicznych zachowań nauczycieli (gubienie dzieci na wycieczkach, czy brak nauczyciela dyżurnego na przerwach).

W tej szkole problemów się nie rozwiązuje, tylko zamiata pod dywan, byle w papierach było wszystko w porządku. I jest. Dlatego dzielnica nie ma uwag do pracy dyrekcji

—mówią rodzice.

O fatalnej atmosferze w szkole informowany był urząd dzielnicy. Interwencje nie przyniosły jednak skutku. Dzielnica twierdzi w oficjalnych pismach do rodziców, że nie ma możliwości ingerowania w sprawy personalne. To samo powtarza mazowiecki kurator oświaty

—informuje portal haloursynow.pl.

A dobro dzieci i ich bezpieczeństwo w szkole, o którym tak pięknie mówi Minister Joanna Kluzik – Rostkowska? W szkole liczą się jednak przede wszystkim wyniki z kolejnych testów. Dobro dzieci zostaje zepchnięte na jedno z ostatnich miejsc. Tylko czego dzieci może nauczyć tekst pełen wulgaryzmów?

Źródło: wPolityce.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Kolejny podręcznikowy szok – w klasie I dzieci uczą się tekstów: „idź pier… swoją matkę” itp.

 1. julia pisze:

  zastanawia mnie jedno… czy nauczyciele wybierając podręcznik nie przeglądają jego zawartosci zanim wyznaczą , ze dany podręcznik bedzie obowiązywał przez te kilka lat????
  ta czytanka o diabełku…. róznie mozna myslec,,,, ale uczenie dzieci wulgaryzmów … to juz przechodzi moje pojęcie….to przeciez nawet niewierzącemu powinno otworzyc oczy, ze cos tu jest nie tak….

 2. ameba pisze:

  Dziwie sie rodzicom, ze pozwalaja takiej osobie uczyc dzieci. Ta nauczycielka udowodnila kim jest i nie powinna miec prawa wejscia do szkoly; dyrektorka powinna byc usunieta wraz z nia. Co nie ma wsrod rodzicow policjantow? pracownikow strazy miejskiej itp? Taki tekst nawet dla 30-latkow nie jest dopuszczalny „w szkole” . Jak takie teksty ‚pani’daje do domu to co robi jak jest z dziecmi sama? To jest gwalt na dzieciach i ich niewinnosci a nie pomylka. Ludzie wy placicie tym ‚pedagogom’ !!!!!!!

 3. magda2 pisze:

  szok, szok, szok…!!!!!

 4. wobroniewiary pisze:

  Teraz wg mnie wypełniają się słowa z Pisma Świętego „zgorszenia wprawdzie muszą przyjść…”
  Zdecydowanie wolę Boże słownictwo ❤
  Dziś otrzymałam od Vox Domini przesyłkę, cały Poemat Boga Człowieka Marii Valtorty na płytach (16 płyt) i mam co słuchać i czym zająć wyobraźnię)
  To co się dzieje na świecie to jest chore, smutne i daje wyobrażenie jakie pokolenia będą wokół nas, gdy my dobijemy do starości. Będzie strach wyjść na Ulanicę, bo jak każdy się naczyta "idź pier…swoja czy jakąkolwiek starą" to STRACH SIĘ BAĆ
  Ale ja wierzę, że to do BOGA NALEŻY OSTATNIE SŁOWO – bez Jego zgody nie spadnie nam z głowy żaden włos, nie dotknie nas żadne złorzeczenie, przekleństwo bo ON JEST MOCEN je zabrać i będzie tylko wola Boża.

  • eska pisze:

   Właśnie. Wczoraj wpadł mi w oczy tekst, o który już wcześniej gdzieś zahaczyłam: „Nie mów Bogu, że masz wielki problem. Powiedz twojemu problemowi, że masz wielkiego Boga!” 🙂 ❤

 5. wobroniewiary pisze:

  Pewnego dnia w kościele św. Damiana usłyszał głos: „Franciszku, napraw mój Kościół”. Wezwanie zrozumiał dosłownie, więc zabrał się do odbudowy zrujnowanej świątyni. Aby uzyskać potrzebne fundusze, wyniósł z domu kawał sukna. Ojciec zareagował na to wydziedziczeniem syna. Pragnąc nadać temu charakter urzędowy, dokonał tego wobec biskupa. Na placu publicznym, pośród zgromadzonego tłumu przechodniów i gapiów, rozegrała się dramatyczna scena między ojcem a synem. Po decyzji ojca o wydziedziczeniu Franciszek zdjął z siebie ubranie, które kiedyś od niego dostał, i nagi złożył mu je u stóp, mówiąc: „Kiedy wyrzekł się mnie ziemski ojciec, mam prawo Ciebie, Boże, odtąd wyłącznie nazywać Ojcem”. Po tym wydarzeniu Franciszek zajął się odnową zniszczonych wiekiem kościołów. Zapragnął żyć według Ewangelii i głosić nawrócenie i pokutę.
  http://ewangeliadlanas.wordpress.com/2014/10/03/4-pazdziernika-wspominamy-swietego-franciszka-z-asyzu/

 6. ewa pisze:

  Nie rozumiem dlaczego mówi się o podręczniku (elementarzu), na tym zdjęciu widzę zeszyt
  z wklejonymi kartkami – tekstami pochodzącymi na przykład z gazety, innej książki.

  • wobroniewiary pisze:

   To podręcznik tzw. „ćwiczenia”
   przejdź się do księgarni i poproś o książkę do polskiego do I czy do VI klasy i zobacz jak to teraz wygląda.
   Chociaż to nie jest najważniejsze, aż dziwi taki komentarz

 7. Monika pisze:

  Dziś pierwsza sobota miesiąca – można więc jeszcze nastawić wodę do egzorcyzmowania – kto zapomniał. Jest jeszcze 25 minut.
  Jezus jest Panem!

 8. WB: Lekarze chcą eutanazji rocznego dziecka

  Brytyjscy lekarze chcą eutanazji rocznego dziecka bez zgody jego rodziców. Chłopiec jest wcześniakiem, urodzonym przed rokiem w jednym z angielskich miast. Zmaga się z poważnym uszkodzeniem mózgu.

  Lekarze twierdzą, że zmiany są nieodwracalne i konieczne jest odłączenie go od sprzętu umożliwiającego mu oddychanie. Również biegli sądowi na wniosek szpitala podtrzymali tę decyzję.

  Tymczasem rodzice dziecka nie godzą się na uśmiercenie ich syna. Tym bardziej, że dziecko rusza oczami i reaguje na obecność rodziców.

  Dr Hanna Wujkowska, bioetyk powiedziała, że powołaniem lekarza jest ratowanie ludzkiego życia, a nie odbieranie go.

  – To jest jawne zabijanie człowieka pomimo sprzeciwu ludzi, którzy chcą życia swojego bliskiego. Nawet gdyby tych osób nie było, nie było rodziców tego dziecka, to nigdy nie wolno nikogo zabijać. Komentowanie takiej sytuacji – dla mnie, jako dla lekarza – jest wyjątkowo bolesne i trudne. Nie mam żadnego usprawiedliwienia dla tego typu czynów. Lekarz zawsze jest sługą życia. Ma zawsze leczyć, pomagać, przynosić ulgę w cierpieniu, nigdy zabijać – podkreśliła dr Hanna Wujkowska.
  Jak informuje dziennik „The Independent”, ze strony lekarzy miało miejsce wiele zaniedbań w opiece nad chłopcem. Doszło nawet do zatrzymania jego akcji serca. W tej sprawie toczy się śledztwo.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/579373/

 9. olo13jcb pisze:

  Wypisz wymaluj jak w naszej gminnej szkole … – nepotyzm, despotyzm i oczywiście dyżurny tekst – Oni o niczym nie wiedzą , albo – Nikt im nie zgłaszał…

  Gdyby przestrzeń miedzy dywanem a podłogą w gabinecie dyrektorki mogła mówić,
  wiele ciekawych rzeczy byśmy się dowiedzieli….

  W naszym przypadku to zwykła miotła nie wystarczy aby pozamiatać,
  tu trzeba jak w stajni Augiasza pobliską rzekę skierować do szkoły i przez nią a w szczególności przez gabinet beznadziejnej i nieudolnej dyrektorki….

 10. roza pisze:

  Brak słów. A swoją drogą rodzice naprawdę nie znają swoich praw…nie wiedzą, ile mogą zdziałać..ale wspólnie.Nie wolno bagatelizować takich zachowań!

  • Maggie pisze:

   Czy szkoła ma uczyć czy demoralizowac …a moze ucząc demoralizowac ? – … oto jest pytanie dla rodziców.

   Rynsztokowa łacina kwitnie na ekranach TV i kinowych … czyżby więc cenzorzy, programow nauczania, na takiej sie wychowali i wprowadzali ja na „salony” kultury, jako wzbogacony język literatury współczesnej ? Nie zwrócili jednak uwagi na to, ze gnojowka wzbogaca sie glebę a NIE język.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s