Orędzie Matki Bożej z 25 sierpnia 2014 w Medziugorje

gospa medziu„Drogie dzieci!

Módlcie się w moich intencjach, bo Szatan chce zniszczyć mój plan, który tu mam i skraść wam pokój.
Dlatego, dziatki, módlcie się, módlcie się, módlcie się, aby Bóg mógł działać poprzez każdego z was. Niech wasze serca będą otwarte na Bożą wolę.
Kocham was i błogosławię moim matczynym błogosławieństwem.
Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Medziugorje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Orędzie Matki Bożej z 25 sierpnia 2014 w Medziugorje

 1. BogTube.pl pisze:

  Piękne orędzie 🙂 Dziękujemy za przypomnienie każdemu z nas o modlitwie! Dziękujemy!!

 2. fornal53 pisze:

  No to jedziemy z modlitwą 🙂 Jezus jest Panem!

 3. eska pisze:

  Chciałam się z wami podzielić swoim przemyśleniem i poznać wasze zdanie. Zapewne wszystkim jest dobrze znana akcja tworzenia róż różańcowych w intencji swoich dzieci: http://www.rozaniecrodzicow.pl/?o=wiecej . Mnie jednak brakuje czegoś odwrotnego: róż różańcowych DZIECI ZA RODZICÓW. Akurat jestem w takiej sytuacji, że chciałabym pokazać moim rodzicom Boga, a ludzkimi działaniami tego nie potrafię zrobić – stąd duża potrzeba indywidualna. Ale myślę, że nie ja jedna mam motywację. Wiem z obserwacji, że wielu młodych ludzi ma życiowe problemy, ponieważ pochodzą z trudnych rodzin – i tutaj takie osoby się wypowiadały oraz wpisywały w skrzynce intencji prośby o modlitwę. Inni może chcieliby się w ten sposób modlić za zdrowie lub w innych potrzebnych sprawach.
  Gdyby ktoś wiedział, że istnieje już taka akcja, to bardzo proszę o namiary, bo sama nie znalazłam. A jeśli uznacie, że warto taką różę stworzyć, to ja jestem pierwsza w kolejce 🙂

  • Aneta pisze:

   Eska, jestem w takiej samej sytuacji. Szukam w sieci i ogólnie i na nic nie trafiłam. Jeżeli można, to podłączam się pod Twoja prośbę 🙂 I staję w kolejce jako następna 🙂

  • eska pisze:

   Dzięki, Aneta! 🙂
   Dopowiem, że wzorem różańca rodziców za dzieci, gdzie modlitwą są objęte także dzieci chrzestne oraz synowa/zięć (bo mąż i żona to jedno), tutaj modlitwa mogłaby obejmować rodziców chrzestnych i teściów. Pomyślcie, co za zasięg!
   A jak by jeszcze jakiś zaprzyjaźniony ksiądz zgodził się napisać rozważania różańcowe na tą okoliczność, to byłoby super… Ale się rozmarzyłam… 😉

   • Margeretka pisze:

    piękna myśl eska..

   • Aneta pisze:

    Może się uda 🙂

   • eska pisze:

    Hmmm… chyba trzeba poszukać chętnych wśród znajomych w swoim środowisku. Może razem zbierzemy jeszcze parę osób i coś się skleci. Tu jak widzę zainteresowanie raczej małe, ale ja wierzę, że się uda. Mateńka pomoże – w końcu w Fatimie prosiła małe dzieci, by modliły się za dorosłych. Więc chyba możemy liczyć na Jej pomoc w podobnej inicjatywie 🙂

 4. Betula pisze:

  Dzisiaj jest wielkie święto naszego narodu –

  Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej czyli Imieniny Matki Bożej Częstochowskiej naszej Matki i Królowej Polski.

  26 sierpnia 1956 roku zostały odczytane Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego, napisane przez Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i dzisiaj każdy z nas powinien odczytać je na nowo:

  „Wielka Boga-Człowieka Matko! Bogurodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo!

  Królowo świata i Polski Królowo!

  Gdy upływają trzy wieki od radosnego dnia, w którym zostałaś Królową Polski, oto my, dzieci Narodu polskiego i Twoje dzieci, krew z krwi Przodków naszych, stajemy znów przed Tobą, pełni tych samych uczuć miłości i nadziei, jakie ożywiały ongiś Ojców naszych.

  My, biskupi polscy i królewskie kapłaństwo, Lud nabyty zbawczą Krwią Syna Twojego, przychodzimy, Maryjo, znów do Tronu Twego, Pośredniczko Łask wszelkich, Matko Miłosierdzia i wszelkiego pocieszenia.

  Przynosimy do stóp Twoich niepokalanych całe wieki naszej wierności Bogu i Kościołowi Chrystusowemu – wieki wierności szczytnemu posłannictwu Narodu, omytego w wodach Chrztu świętego.

  Składamy u stóp Twoich siebie samych i wszystko, co mamy: rodziny nasze, świątynie i domostwa, zagony polne i warsztaty pracy, pługi, młoty i pióra, wszystkie wysiłki myśli naszej, drgnienia serc i porywy woli.

  Stajemy przed Tobą pełni wdzięczności, żeś była nam Dziewicą Wspomożycielką wśród straszliwych klęsk tylu potopów.

  Stajemy przed Tobą pełni skruchy, w poczuciu winy, że dotąd nie wykonaliśmy ślubów i przyrzeczeń Ojców naszych.

  Spojrzyj na nas, Pani Łaskawa, okiem Miłosierdzia Twego i wysłuchaj potężnych głosów, które zgodnym chórem rwą się ku Tobie z głębi serc wielomilionowych zastępów oddanego Ci Ludu Bożego.

  Królowo Polski! Odnawiamy dziś śluby Przodków naszych i Ciebie za Patronkę naszą i za Królową Narodu polskiego uznajemy.

  Zarówno siebie samych, jak i wszystkie ziemie polskie i wszystek lud polecamy Twojej szczególnej opiece i obronie.

  Wzywamy pokornie pomocy i miłosierdzia w walce o dochowanie wierności Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, Kościołowi świętemu i jego Pasterzom, Ojczyźnie naszej świętej, chrześcijańskiej przedniej straży, poświęconej Twojemu Sercu Niepokalanemu i Sercu Syna Twego. Pomnij, Matko Dziewico, przed obliczem Boga, na oddany Tobie Naród, który pragnie nadal pozostać Królestwem Twoim, pod opieką najlepszego Ojca wszystkich narodów ziemi.

  Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym.

  Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

  Matko Łaski Bożej! Przyrzekamy Ci strzec w każdej duszy polskiej daru łaski, jako źródła Bożego życia.

  Pragniemy, aby każdy z nas żył w łasce uświęcającej i był świątynią Boga, aby cały Naród żył bez grzechu ciężkiego, aby stał się Domem Bożym i Bramą Niebios, dla pokoleń wędrujących poprzez polską ziemię – pod przewodem Kościoła katolickiego – do Ojczyzny wiecznej.

  Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

  Święta Boża Rodzicielko i Matko Dobrej Rady! Przyrzekamy Ci z oczyma utkwionymi w Żłóbek Betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego się życia.

  Walczyć będziemy w obronie każdego dziecka i każdej kołyski, równie mężnie, jak Ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc obficie krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli zadać śmierć bezbronnym.

  Dar życia uważać będziemy za największą łaskę Ojca wszelkiego życia i za najcenniejszy skarb Narodu.

  Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

  Matko Chrystusowa i Domie Złoty! Przyrzekamy Ci stać na straży nierozerwalności małżeństwa, bronić godności kobiety, czuwać na progu ogniska domowego, aby przy nim życie Polaków było bezpieczne.

  Przyrzekamy Ci umacniać w rodzinach królowanie Syna Twego Jezusa Chrystusa, bronić czci Imienia Bożego, wszczepiać w umysły i serca dzieci ducha Ewangelii i miłości ku Tobie, strzec prawa Bożego, obyczajów chrześcijańskich i ojczystych. Przyrzekamy Ci wychować młode pokolenie w wierności Chrystusowi, bronić je przed bezbożnictwem i zepsuciem i otoczyć czujną opieką rodzicielską.

  Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

  Zwierciadło Sprawiedliwości! Wsłuchując się w odwieczne tęsknoty Narodu, przyrzekamy Ci kroczyć za Słońcem Sprawiedliwości, Chrystusem, Bogiem naszym.

  Przyrzekamy usilnie pracować nad tym, aby w Ojczyźnie naszej wszystkie dzieci Narodu żyły w miłości i sprawiedliwości, w zgodzie i pokoju, aby wśród nas nie było nienawiści, przemocy i wyzysku.

  Przyrzekamy dzielić się między sobą ochotnie plonami ziemi i owocami pracy, aby pod wspólnym dachem domostwa naszego nie było głodnych, bezdomnych i płaczących.

  Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

  Zwycięska Pani Jasnogórska! Przyrzekamy stoczyć pod Twoim sztandarem najświętszy i najcięższy bój z naszymi wadami narodowymi.

  Przyrzekamy wypowiedzieć walkę lenistwu i lekkomyślności, marnotrawstwu, pijaństwu, rozwiązłości.

  Przyrzekamy zdobywać cnoty: wierności i sumienności, pracowitości, oszczędności, wyrzeczenia się siebie i wzajemnego poszanowania, miłości i sprawiedliwości społecznej.

  Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

  Królowo Polski! Ponawiamy śluby Ojców naszych i przyrzekamy, że z wielką usilnością umacniać i szerzyć będziemy w sercach naszych i w polskiej ziemi cześć Twoją i nabożeństwo do Ciebie, Bogurodzico Dziewico, wsławiona w tylu świątyniach naszych, a szczególnie w Twej Jasnogórskiej Stolicy.

  Oddajemy Tobie szczególnym aktem miłości każdy polski dom i każde polskie serce, aby chwała Twoja nie ustawała w ustach naszych dnia każdego, a zwłaszcza w dni Twoich świąt.

  Przyrzekamy iść w ślady Twoich cnót, Matko Dziewico i Panno Wierna, i z Twoją pomocą wprowadzać w życie nasze przyrzeczenia.

  Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

  W wykonaniu tych przyrzeczeń widzimy żywe Wotum Narodu, milsze Ci od granitów i brązów. Niech nas zobowiązują do godnego przygotowania serc naszych na Tysiąclecie Chrześcijaństwa Polski.

  W przededniu Tysiąclecia Chrztu Narodu naszego chcemy pamiętać o tym, że Ty pierwsza wyśpiewałaś narodom hymn wyzwolenia z niewoli i grzechu; że Ty pierwsza stanęłaś w obronie maluczkich i łaknących, i okazałaś światu Słońce Sprawiedliwości, Chrystusa, Boga naszego. Chcemy pamiętać o tym, że Ty jesteś Matką naszej Drogi, Prawdy i Życia, że w Twoim Obliczu Macierzyńskim najpewniej rozpoznajemy Syna Twojego, ku któremu nas wiedziesz niezawodną dłonią.

  Przyjm nasze przyrzeczenia, umocnij je w sercach naszych i złóż przed Oblicze Boga w Trójcy Świętej Jedynego. W Twoje dłonie składamy naszą przeszłość i przyszłość, całe nasze życie narodowe i społeczne, Kościół Syna Twego i wszystko, co miłujemy w Bogu.

  Prowadź nas poprzez poddaną Ci ziemię polską do bram Ojczyzny Niebieskiej. A na progu nowego życia sama okaż nam Jezusa, błogosławiony Owoc żywota Twojego. Amen.”

  źródło:
  © 2005-2007 Katolicka Agencja Informacyjna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s