Bł. Anna-Maria Taigi, której wspomnienie dziś obchodzimy, o nadejściu trzech dni ciemności

Papieże i kardynałowie mówili o tej świętej mężatce, jako o jednej z największych świętych wszystkich czasów.
Była chwalona przez papieża Benedykta XV w czasie beatyfikacji w dniu 20 maja 1920 r. jako wzorowa żona i matka, wspomagała ubogich.
Często była w ekstazie, dokonywała cudów uzdrowienia, czytała serca, przepowiadała śmierć i miała wizje przyszłych wydarzeń. Przepowiedziała dwie wojny światowe.

Jej przyjaciele nie mogli jej skłonić, aby dać swoim dzieciom nic więcej, niż to, w jakich warunkach się urodziły. Gdy kończyły się jej pieniądze, mówiła o tym Bogu i Bóg posyłał to, co było konieczne. Uważała, że dobrze jest żyć z dnia na dzień, jak ptaki. Królowa na uchodźctwie w Rzymie chciała dać jej pieniędzy. „Madame”, odparła, „Jaka prosta jesteś! Ja służę Bogu, a On jest bogatszy niż ty.”

„Dotykała chorych, i byli wyleczeni; ostrzegła innych o ich zbliżającym się końcu życia i umierali świętą śmiercią. Przechodziła wielkie wyrzeczenia za dusze w czyśćcu, i dusze, raz uwolnione, przychodziły do niej … Cierpiała na ciele i duszy … Zrozumiała, że ​​jej zadaniem było odpokutować za grzechy innych, że Jezus zjednoczył ją ze Swoją Ofiarą. Miała bóle Bożej Miłości o skali, której żadne słowa nie wyjaśniają. Czasami po przyjęciu Komunii Świętej upadała i leżała jak rażona atakiem serca. Prawdę mówiąc, jej stany ekstazy były ciągłe, ponieważ jej poczucie obecności Boga było ciągłe … Wszystek ból był słodki do niej … Osiemnaście lat po śmierci, jej ciało pozostało świeże i całkowicie zachowane, jak gdyby była pochowana dzień wcześniej.

 Oto jej przepowiednie o Trzech Dniach Ciemności:
„Bóg ześle dwie kary: jedna będzie w postaci wojen, rewolucji i innego zła, to będzie pochodziło z ziemi, inne zostaną wysłane z Nieba. Nad całą ziemię przyjdą intensywne ciemności, które będą trwały trzy dni i trzy noce. Nic nie będzie widać, a powietrze będzie obciążone zarazą, które dotknie głównie, ale nie tylko, wrogów religii. Podczas tych ciemności nie będzie można użyć żadnego światła wytworzonego przez człowieka z wyjątkiem pobłogosławionych świec. Ten, kto z ciekawości otworzy okno, żeby wyjrzeć, albo też wyjdzie z domu, zginie na miejscu. W ciągu tych trzech dni, ludzie powinni pozostać w swoich domach, odmawiać Różaniec i błagać Boga o miłosierdzie. ”

Bł. Anna Maria Taigi:
Ludzie winni pozostać w swych domach,
odmawiać Różaniec i błagać Boga o miłosierdzie!!
RÓŻANIEC!!!

Lista 151 Świętych, których ciała nie uległy rozkładowi, wśród nich bł. Anna Maria Taigi.

Przedziwny Sekret Różańca Świętego, którego autorem jest św. Ludwik Maria Grignion de Montfort – opracowany przez Zespół Medziugorje „Mir’ – Polskiego Serwisu Informacyjnego –  pobierz Przedziwny sekret Różańca Św.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, objawienia uznane przez Kościół, Pomoc duchowa, Święci i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Bł. Anna-Maria Taigi, której wspomnienie dziś obchodzimy, o nadejściu trzech dni ciemności

 1. Admin pisze:

  „aby uczynić pokój, trzeba odwagi, znacznie więcej niż po to, by prowadzić wojnę”.

  Słowa Papieża Franciszka powinni przeczytać szczególnie ci którzy są przeciwni rozmowom z przedstawicielami innych religii.

  Papież Franciszek: do budowania pokoju trzeba większej odwagi niż do prowadzenia wojen
  Mam nadzieję, że to spotkanie stanie się drogą poszukiwania tego, co łączy, by przezwyciężyć to, co dzieli. Tymi słowami Papież Franciszek wyznaczył cel modlitewnego szczytu, który wczoraj wieczorem miał miejsce w ogrodach watykańskich. W historycznym spotkaniu uczestniczyli przywódcy Izraela i Palestyny oraz Patriarcha Ekumeniczny Konstantynopola. Franciszek z mocą podkreślił, że „aby uczynić pokój, trzeba odwagi, znacznie więcej niż po to, by prowadzić wojnę”.

  „Świat jest dziedzictwem, które otrzymaliśmy od naszych przodków. To prawda, ale jest nam także wypożyczony przez nasze dzieci. Dzieci, które są znużone i wyczerpane konfliktami i pragną dostrzec świt pokoju. Dzieci, które proszą nas o rozbicie murów wrogości i podjęcie drogi dialogu i pokoju, aby zatryumfowały miłość i przyjaźń. Wiele, zbyt wiele z tych dzieci stało się niewinnymi ofiarami wojny i przemocy. Naszym obowiązkiem jest sprawić, by ich ofiara nie poszła na marne. Niech pamięć o nich zaszczepi w nas odwagę pokoju, siłę wytrwania w dialogu za wszelką cenę, cierpliwość tworzenia dzień po dniu coraz silniejszej więzi naznaczonego szacunkiem i pokojem współistnienia, na chwałę Boga i dla dobra wszystkich. Aby czynić pokój, trzeba odwagi, znacznie większej niż po to, by prowadzić wojnę. Trzeba odwagi, by powiedzieć «tak» spotkaniu i «nie» starciu” – powiedział Papież.

  W czasie watykańskiego spotkania wyznawcy trzech religii w kolejności ich powstania (judaizm, chrześcijaństwo, islam) zanosili modlitwy będące pochwałą Stwórcy, błaganiem o przebaczenie i wzywaniem do pokoju. Na zakończenie wspólnie zasadzono drzewko oliwne jako symbol pokoju.
  Źródło: http://pl.radiovaticana.va/news/2014/06/09/franciszek:_do_budowania_pokoju_trzeba_wi%C4%99kszej_odwagi_ni%C5%BC_do/pol-805738

 2. ma pisze:

  Wcześniej Kościół nawracał innowierców a nie układał się z nimi dla złudnego pokoju. Najważniejsze jest zbawienie dusz, a ono jest tylko w imię Jezusa Chrystusa. Ten dialog powoduje, że mniej dusz nawraca się do Jezusa Chrystusa i poza tym jest idealnym (zamierzonym lub nie zamierzonym) przygotowaniem do NWO, w którym ma być jedna religia światowa. New Age jest właśnie takim synkretyzmem religii, i nawet Jezusa Chrystusa próbuje zaadoptować.

 3. anna maria pisze:

  Czy można dostać gdzieś nowennę lub inne modlitwy do bł. Anny Marii ?????????

  • Maggie pisze:

   Spróbuj wypisać to jako hasło na Google. Zawsze tez możesz pełnia serca zwracać sie własnymi słowami do swego patrona/ki, kiedy sie modlisz.

   Na przyklad, majac jakas, szczegolna, intencje mozna dodac ja jak w nieskomplikowanej koronce do św.Tereski od Dzieciatka Jezus: na pierwszym paciorku mówi sie: Św.Teresko od Dzieciatka Jezus, Patronko misji św. i misjonarzy modl sie za nami, a następnie 24x (tyle lat żyła na ziemi ALE tylez godzin! ma doba) Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Św….. Myśle, ze w podobny sposób (np zamienic: św/Bł „x” i ew. moja Patronko, i reszte z intencja w sercu,tylko krótko: modl sie za nami/mną), można modlić sie do każdego Świętego, uwielbiajac Pana Boga.

   Jezus jest Panem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s