Kościół na całym świecie modli się o pokój – dołączmy już dziś

Kościół w Polsce, Indiach, na Filipinach oraz w Ziemi Świętej odpowiedział na apel Papieża Franciszka i aktywnie włączył się w przygotowania do dnia postu i modlitwy o pokój.

rozaniecJak informuje Radio Watykańskie, ks. kard. Oswald Gracias w liście do biskupów Indii prosi o szczególne wyrazy solidarności z Ojcem Świętym w najbliższą sobotę.
Zachęca wszystkich katolików do modlitwy o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie, ale też w samych Indiach. „Musimy pamiętać, że drogą do pokoju jest dialog. Zaś przemoc zawsze rodzi przemoc, a jej najcięższe konsekwencje ponoszą niewinni, ubodzy, bezbronni i zepchnięci na margines” – napisał przewodniczący indyjskiego Episkopatu.
W Indiach trwa nowenna przygotowująca do uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dzieci przynoszą do kościołów kwiaty i świece dla Matki Bożej, śpiewają także pieśni na Jej cześć. W tym roku w wigilię tego święta ofiarują także specjalną modlitwę i różaniec w intencji pokoju w Syrii.
Także Kościół na Filipinach oraz tamtejsze wspólnoty muzułmańskie odpowiedziały na apel Ojca Świętego Franciszka. Ksiądz kardynał Luis Antonio Tagle zaprosił filipińskich biskupów i kapłanów do zorganizowania w najbliższą sobotę spotkań modlitewnych we wspólnotach lokalnych. Przewodniczący filipińskiego Episkopatu zachęcił także do udziału w Mszach Świętych i adoracjach w intencji pokoju. Międzyreligijne spotkanie, którego uczestnicy będą się modlili za Syryjczyków, organizuje ruch na rzecz dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego „Silsilah” na filipińskiej wyspie Mindanao.
Do solidarności z Ojcem Świętym wezwali również katoliccy biskupi Ziemi Świętej. Zachęcają wspólnoty lokalne do organizowania modlitw w intencji pokoju w Syrii. Na apel odpowiedziały m.in. karmelitanki bose z klasztoru w Hajfie. W sobotę planują specjalne czuwanie w łączności z Papieżem Franciszkiem i wiernymi na placu św. Piotra.

Papież: potępiam użycie broni chemicznej
„Ze szczególną stanowczością potępiam użycie broni chemicznej!” – napisał Ojciec Święty Franciszek na swym koncie na Twitterze. Jest to już trzeci wpis Papieża w dniu dzisiejszym na tym portalu społecznościowym.
Źródło: Nasz Dziennik

************

Papież na porannej Mszy: Jezus nie potrzebuje armii by zwyciężyć zło, jego siłą jest pokora

Jezus nie potrzebuje armii by pokonać zło, jego siłą jest pokora. Papież mówił o tym w homilii podczas porannej Mszy w kaplicy Domu św. Marty. Franciszek dokonał wyraźnego rozróżnienia między „delikatnym światłem” Chrystusa, które przynosi pokorę, łagodność i miłość, a „sztucznym światłem” świata, czyniącym nas pysznymi i wyniosłymi. Wskazał, że tożsamość chrześcijańska to „tożsamość światła, a nie ciemności”. W homilii Papież wyszedł od słów św. Pawła, skierowanych do pierwszych uczniów Jezusa: „Wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości”. Zauważył, że świat nie lubi tego światła, lecz Jezus przyszedł właśnie, aby nas zbawić od grzechu, zaś Jego światło wybawia nas z ciemności. Dodał, że z drugiej strony może się dziś zdawać, iż można posiadać światło „mając tak wiele osiągnięć nauki”. „Możesz wszystko poznać i wszystko wiedzieć, być światłym. Jednak światło Chrystusa jest czymś innym. Nie jest to światło ignorancji, o nie! To światło wiedzy i mądrości, ale jakże różne od światła tego świata. Światło, które daje nam świat jest sztucznym światłem, być może nawet silnym, jak blask fajerwerków czy błysk w aparacie. Mocniejszym jednak jest światło Chrystusa! Jest to jednak światło łagodne, spokojne, światło pokoju, jak to w noc Bożego Narodzenia: nie roszczące sobie żadnych praw” – powiedział Franciszek. Papież podkreślił, że codziennie powinniśmy modlić się o umiejętność dobrego rozeznania świateł w naszym życiu, by wiedzieć, czy jest to światło Chrystusa, czy też diabła przebranego za anioła światłości. „Iluż wierzy, że żyją w świetle a tkwią w ciemności, nie zdając sobie z tego sprawy. Jakie jest to światło, które daje nam Jezus? Światło Jezusa możemy poznać, ponieważ jest to światło skromne, ono się nie narzuca: jest pokorne. Jest to światło łagodne, czerpiące moc z łagodności. Jest to światło, które przemawia do serc i które proponuje nam krzyż. Jeśli dostrzegamy w nas wewnętrzne światło pokory, słyszymy w sercu głos Jezusa i bez lęku spoglądamy na krzyż, to jest to właśnie światło Chrystusa” – powiedział Papież.
Franciszek podkreślił, że jeśli odnajdujemy w sobie pychę czy butę, gdy z pogardą i z góry traktujemy innych, to na pewno nie jest to światło Chrystusa, ale diabła podającego się za anioła światłości. „Nigdy nie spotkamy Chrystusa bez krzyża, ani takiego, który nie byłby pokojem, łagodnością i miłością” – wskazał Franciszek.
„Jezus nie potrzebuje armii, by wypędzić demony. Nie potrzebuje dumy, nie potrzebuje siły ani pychy. Cóż to za słowo, którym rozkazuje z autorytetem i mocą nawet nieczystym duchom, i wychodzą? Jest to słowo pokorne, łagodne, pełne miłości. Słowo, które towarzyszy nam w chwili krzyża. Prośmy Pana, by obdarzył nas dziś łaską swego światła, by nauczył nas odróżniać, kiedy to światło pochodzi od Niego, a kiedy jest światłem sztucznym, stworzonym przez nieprzyjaciela, aby nas oszukać” – powiedział Papież.
Źródło: Radio Watykańskie

************

Transmisja z Placu św. Piotra

Pod tym linkiem będzie można oglądać transmisję z modlitwy, jakiej na Placu św. Piotra będzie przewodniczył Papież w sobotę, od godziny 19.

Plac św. Piotra będzie otwarty dla uczestników sobotniego czuwania od godz. 16:30. Zgodnie z pragnieniem Papieża zaproszeni są wszyscy, którym droga jest sprawa pokoju, niezależnie od wyznawanej wiary i przekonań.

Będzie istniała możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Księża będą spowiadać w różnych językach, w specjalnie wyznaczonych miejscach, pod okalającą plac kolumnadą Berniniego. Papież Franciszek przybędzie na czuwanie o godz. 19:00. Spotkanie rozpocznie się od intronizacji ikony patronki Rzymu Salus Populi Romani, następnie zostanie odmówiony różaniec w intencji pokoju. Po papieskim rozważaniu będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie o pokój na świecie zakończy się papieskim błogosławieństwem o godz. 23:00. [Informacja Vox Domini ]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa, Papież Franciszek i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

43 odpowiedzi na „Kościół na całym świecie modli się o pokój – dołączmy już dziś

 1. Jan pisze:

  „Oczywiście, że dołączam do modlitwy
  Ale coś jeszcze chcę dodać
  Papież mówi „Jezus nie potrzebuje armii, by wypędzić demony. Nie potrzebuje dumy, nie potrzebuje siły ani pychy”
  Któryś z współczesnych proroków, nie pamiętam w tej chwili, zakładał swoją armię ludzie mieli tworzyć armię, dzielić się na oddziały jak w wojsku, podział na stopnie, pnie itd.
  Nie pamiętam teraz kto to wymyślił, ale jak czytałem to pukałem się w głowę, bo armią Boga są dusze ciche i pokornego serca a nie żołnierze jak w wojsku ze stopniami, szarżami i rozkazami dowódców

  • Małgosia pisze:

   To wymysły „Marii z Irlandii” która teraz obiecuje zbawienie i wejście do nowego raju jedynie posiadaczom „pieczęci boga żywego”

   • Franek pisze:

    No nie wiedziałem że wejście do „raju na ziemi” może zależeć od posiadania jakiegoś świstka papieru z czerwonym kleksem po środku, no patrzajta co te ludzie nie wymyślą 🙂
    Już widzę jak handlarze przed wejściem do tego „raju na ziemi” zacierają ręce na niezły zysk, na allegro już to kiedyś było ale chyba w dziale „zupełnie odjechane” 🙂

 2. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa o pokój na świecie to jeden z najważniejszych celów istnienia naszej strony i grupy ludzi wiernych Kościołowi, naszych Czytelników, Opiekunów i nas adminów zwanych WOWiT-ami. Ten wpis jest kontynuacją wcześniejszych wpisów i apeli o modlitwę do której jak zwykle dołączamy i zachęcamy do włączenia się do modlitwy wszystkich naszych czytelników. Przypomnijmy tylko dwa wpisy z naszego archiwum gdzie prosiliśmy o modlitwę w intencji pokoju na świecie a teraz szczególnie w Syrii.

  Arcybiskup Damaszku rev Samir Nassar – W obecnym tygodniu módlmy się o Pokój dla Syrii, aby uniknęła wojny domowej…

  Odpowiadamy na prośbę Franciszka – Codzienna modlitwa o pokój w Egipcie. Godz. 21:00 każdego dnia – dziesiątka różańca – aż do skutku!

 3. Sebro pisze:

  A tymczasem niemieccy muzułmanie jeżdżą do Syrii. A po co? A po to, by mordować chrześcijan. Europa przyjmuje takich z otwartymi ramionami i jeszcze poprawnie politycznie prawo pod nich zmienia.
  http://www.fronda.pl/a/niemieccy-bojownicy-mordowali-w-syrii-chrzescijan-twierdzi-magazyn-focus,30462.html

 4. Anna pisze:

  Wczoraj na fronda.pl natknełam się na ciekawy tekst dotyczący konfliktu w Syrii pióra p. Terlikowskiego – zachęcam do lektury:
  http://www.fronda.pl/a/terlikowski-przemija-postac-swiata-czyli-czy-czeka-nas-globalny-armagedon,30418.html
  Autor ma wiele racji piszą, że konfronatcja zbrojna zdaje się być nieunikniona, niestety. Pozostaje nam tylko modlitwa, żeby znów nie wypełniły się złowieszcze słowa proroka Izajasza, a dotyczące Damszku:
  „Oto Damaszek przestanie być miastem. Stanie się stosem gruzów. […] Ach wrzawa mnogich ludów! Jak łoskot morza, tak huczą. […] Narody szumią jak wezbrane wody, ale Pan je zgromi i umkną daleko…”.
  Co ciekawe, również muzułmańska eschatologia wiąże się z konfliktem zbrojnym w Syrii:
  „Dzień ostatni nadejdzie, kiedy Rzymianie [tym terminem współczesni Mahometowi określali chrześcijan lub ludzi Zachodu] wylądują w al-Amak lub w Dabiku [mieście w północnej Syrii]. Wtedy armia składająca się z najlepszych wojowników uderzy na nich z Medyny [obecna Arabia Saudyjska]”.
  Zniszczenie/z Damaszku oraz wielka wojna, która ogarnie region, zapowiadać ma nadejście „dni ostatnich”. (fragmenty hadisów – przypowiści i relacji dotyczących życia oraz słów Mahometa).
  Módlmy się, ażeby Matka Przenajświętsza osłoniła płaszczem opieki i pokoju swe bliskowschodnie dzieci.

 5. Małgosia pisze:

  Dzielę się mailem, bo i treść jest interesująca

  Warto poczytać !
  Że to zaplanowane wszystko jest przez Syjonistów Którzy dążą by rozpętać
  Konflikty http://www.prisonplanet.pl/

  MÓDLMY SIĘ O POKÓJ !
  Polecam Poczytać to także :
  Eufrat…i co dalej?
  http://adam-czlowiek.blogspot.com/2013/09/eufrati-co-dalej.html
  [Adam-Człowiek]
  11.02.2012

  MATKA BOŻA:”…Syjoniści będą coraz bardziej prowokować, by zdobyć wzgórze świątynne. Kiedy wojska otoczą ze wszystkich stron Jerozolimę, wiedzcie, że ogłoszą oni swojego „mesjasza” i wybudują ołtarz ofiarny. To doprowadzi do poważnego konfliktu, który podburzy narody spod znaku półksiężyca. Izrael jako potęga militarna będzie coraz bardziej manifestować swoją siłę, mówiąc o swoim przeznaczeniu pośród wszystkich narodów ziemi. W ten sposób będzie udowadniać, że czas jego „mesjańskiego przeznaczenia” wypełnia się. To wszystko zostało już dokładnie przygotowane, ponieważ zmiana rządów w krajach sąsiadujących z Izraelem została zaplanowana. Wszelkie działania służą do wywołania większego konfliktu, by wciągnąć coraz więcej narodów w jego plany…”

 6. wobroniewiary pisze:

  Prośmy o łaskę pokoju dla świata

  Komunikat ks. abp. Henryka Hosera, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej w sprawie dnia modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii:

  Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, zachęcam wszystkich wiernych diecezji warszawsko-praskiej do podjęcia w dniu 7 września 2013 r. (sobota) dzieła modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii.
  Dla podkreślenia łączności z Papieżem, który w godzinach wieczornych tego dnia będzie przewodniczył czuwaniu modlitewnemu na placu św. Piotra, zapraszam w godzinach 19.00-22.00 do katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na wspólną modlitwę.
  We wspólnocie wiary będziemy rozważać biblijne treści o darze Bożego pokoju, trwać na modlitwie różańcowej, adorować Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie i prosić Dawcę Pokoju o łaskę pokoju dla świata.
  Tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca, dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Matka Boża wielokrotnie wskazywała, że modlitwa jest konieczna do uzyskania łaski pokoju w świecie, w państwach, w rodzinach i w sumieniach.
  7 września przypada także liturgiczne wspomnienie pierwszego błogosławionego naszej diecezji, ks. Ignacego Kłopotowskiego. Naszemu orędownikowi w Niebie przedstawiajmy posty i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.

  Dom św. Faustyny w Ostrówku zaprasza w godz. 9.00-17.00 na czuwanie modlitewne.

  Proszę księży proboszczów, by we Mszach św. tego dnia dodali okolicznościowe wezwanie do modlitwy powszechnej oraz włączyli się w apel Papieża Franciszka przez zorganizowanie okolicznościowych nabożeństw.
  Za: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/52945,prosmy-o-laske-pokoju-dla-swiata.html

 7. wobroniewiary pisze:

  Pokutę i modlitwę ofiarujmy w intencji pokoju

  Apel JE ks. bp. Antoniego Pacyfika Dydycza, ordynariusza diecezji drohiczyńskiej o dar pokuty i modlitwy w intencji pokoju w świecie, a zwłaszcza w Syrii

  Drodzy Bracia w kapłaństwie,
  Drodzy Bracia i Siostry zamieszkujący terytorium naszej diecezji!
  Dzisiaj w południe usłyszeliśmy przejmujący apel Ojca Świętego, dotyczący skutków wyniszczającej wojny, jaka trwa w Syrii. Dla nas, Polaków, ten apel zabrzmiał, jak przypomnienie tego, co zaczęło się 1 września 1939 roku. Nam przecież nie trzeba zbytnio przypominać, czym jest wojna. Z tego to względu słowa Papieża Franciszka zabrzmiały jako przypomnienie tego, co już było i ostrzeżenie przed tym, co może się stać.
  Kieruję więc serdeczny apel do wszystkich, do których dotrą te słowa. Nie zapominajmy najpierw o modlitwie w intencji pokoju, gdyż jest on wielką wartością. O tym nie zapominajmy z racji na uczniów, którzy rozpoczynają kolejny rok szkolny, z myślą o szczęśliwej przyszłości.
  Proponuję więc, aby nie czekać soboty i już w piątek ofiarować post i wstrzemięźliwość w intencji pokoju. Ten pokutny wymiar starajmy się ubogacić modlitwą, a zwłaszcza spowiedzią i Komunią Świętą, gdyż będzie to pierwszy piątek miesiąca. Natomiast w sobotę będziemy świętowali dożynki. Wówczas także będziemy modlili się o pokój, zgromadzeni na dorocznym święcie plonów – dziękczynieniu za zbiory i na modlitwie o błogosławieństwo dla nowych siewów.
  Natomiast wieczorem zjednoczmy się z Ojcem Świętym na modlitwie, który zaprasza do niej na godzinę 19.00. Ale będzie szczęśliwy, gdy się dowie, że my połączyliśmy tę Jego prośbę z Apelem Maryjnym i będziemy wspólnie, korzystając z radia Maryja i Telewizji Trwam, łączyli się z setkami i tysiącami osób znajdującymi się na Jasnej Górze. Na zakończenie dodajmy jeszcze rodzinny dziesiątek różańca, odmawiając trzecią tajemnicę części chwalebnej, poświęconą Zesłaniu Ducha Świętego.
  Oby wszyscy, którzy decydują o wojnie i pokoju nie lękali się darów Ducha Świętego, korzystali z tych świateł, jakie te dary niosą, aby pokój jak najszybciej zagościł na syryjskiej ziemi. Wszystkie te nasze modlitwy i dary pokutne zawierzmy Matce Najświętszej jako Królowej Pokoju.

  Królowo Pokoju, wstawiaj się za nami!
  Królowo Pokoju, módl się za nami!
  Królowo Pokoju, ratuj przed wojną!
  Amen!

  + Antoni P. Dydycz
  Biskup drohiczyński
  Za: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/52758,pokute-i-modlitwe-ofiarujmy-w-intencji-pokoju.html

 8. wobroniewiary pisze:

  W dniu jutrzejszym rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września.

  NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO 14 WRZEŚNIA


  DZIEŃ PIERWSZY – 5 września

  Jezu mój ukrzyżowany, błagam Cię, byś mnie wysłuchał. Przychodzę do Ciebie z wielką wiarą, ufny w Twoją pomoc. Przed oczy Twoje składam wszystkie moje winy… Nie patrz, Jezu, na grzechy moje, ale pamiętaj na swoje zasługi nieskończone. A skoro umarłeś za moje grzechy, przeto zgładź je wszystkie, bym już więcej nie czuł ich ciężaru, który tak bardzo mnie przygniata. Wspomóż mnie, bo pragnę wszystko uczynić, aby odtąd dobrze postępować. Wyniszcz we mnie wszystko, co się nie zgadza z wolą Twoją. Oświeć mnie, mój Jezu, abym odtąd chodził w Twojej światłości. Amen

  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.

  „Przyjdźcie do Ran Moich, z sercem pałającym miłością. Przez Rany Moje otrzymacie wszystko, bo zasługa Krwi Mojej jest nieskończonej ceny. Mając Moje Rany i Moje Najświętsze Serce, możecie wszystko wyjednać, Najświętsze Rany dają moc nad Sercem Boga.
  Kto jest w jakiejkolwiek potrzebie, niech z wiarą i ufnością przychodzi czerpać ustawicznie ze skarbu Mojej Męki, z Moich przebitych Ran. Udzielę wszystkiego, o co Mnie kto prosić będzie przez Moje Święte Rany. Trzeba rozszerzyć nabożeństwo do nich.”

  Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.

  Na dużych paciorkach:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

  Na małych paciorkach:
  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.

  Na zakończenie: (3x)
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!
  I Ty, któraś współcierpiała – Matko Bolesna przyczyń się za nami!

 9. wobroniewiary pisze:

  Papież Franciszek na Twitterze:

  Niech się wzniesie z całej ziemi głośne wołanie o pokój!

 10. ewa pisze:

  zamiesciliscie artykul: Metoda modlitwy wstawienniczej o uwolnienie, o uzdrowienie (Echo Maryi Królowej Pokoju nr 287 grudzień 2011 s. 8-9, Rekolekcje z ks. T. Ivanciciem, konf. 6 cz. IV 13.09.09). a juz go nie ma…czemu?

 11. Franek pisze:

  Na Podkarpaciu domagają się ustawowego zakazu „szerzenia ideologii gender w polskich szkołach”

  Ireneusz Dzieszko, kandydat KWW Prawica Podkarpacka na senatora proponuje, aby do ustawy o systemie oświaty wprowadzić zapis, dzięki któremu „szerzenie ideologii gender w polskich szkołach stanie się nielegalne”.
  – Domagamy się, by natychmiast do ustawy o systemie oświaty wprowadzić zapis, który mówi o tym, że szkoły i placówki przekazują wzorzec małżeństwa, trwałego związku mężczyzny i kobiety, chronią uczniów przed propagowaniem innych zachowań seksualnych jako równoprawnych – apeluje Ireneusz Dzieszko.
  Kandydat na senatora podkreślił, że wielu rodziców i nauczycieli jest zaniepokojonych pojawianiem się na szkoleniach, czy kursach pedagogicznych tematyki dotyczącej gender, czyli „ wmawiania dzieciom, już na poziomie szkoły podstawowej, że płeć jest czymś, co można sobie wymyślić, co można sobie zmienić”.
  – Kto żyje w normalnej rodzinie, trwałym związku mężczyzny i kobiety, tego samego chce dla swoich dzieci. Wiemy, że tak naprawdę tylko w ten sposób człowiek może być w życiu szczęśliwy – powiedział Dzieszko.
  Projekt zapisu ma być przesłany byłemu posłowi PO Johnowi Godsonowi, na którego poparcie oraz pomoc w zbieraniu podpisów innych posłów, by mógł on trafić pod obrady Sejmu liczy Prawica Podkarpacka.
  – Nie możemy liczyć na kierownictwo żadnej z partii politycznych. Ale każdy poseł będzie musiał odpowiedzieć sobie w sumieniu, czy nie ma obowiązku poprzeć tej propozycji – dodał kandydat na senatora.
  http://www.fronda.pl/a/na-podkarpaciu-domagaja-sie-ustawowego-zakazu-szerzenia-ideologii-gender-w-polskich-szkolach,30498.html

 12. Ania pisze:

  Papież Franciszek: Audiencja generalna – 04.09.2013

  Papież Franciszek Modlitwa i post w intencji pokoju
  Szczególnie wymownie zabrzmiały dzisiaj papieskie pozdrowienia skierowane do wiernych języka arabskiego. Franciszek zwrócił się do pielgrzymów z Iraku, Jordanii i Egiptu, zachęcając ich do bliskości z Chrystusem i budowania Jego Królestwa dzięki braterstwu, dzieleniu się i dziełom miłosierdzia.
  – Wiara jest potężną siłą, zdolną uczynić świat bardziej sprawiedliwym i pięknym! – powiedział Papież. – Bądźcie obecnością Bożego miłosierdzia i dawajcie światu świadectwo, że udręki, próby, trudności, przemoc czy zło nigdy nie pokonają Tego, który zwyciężył śmierć: Jezusa Chrystusa.
  Na zakończenie audiencji ogólnej Ojciec Święty przypomniał o wyznaczonym na najbliższą sobotę dniu postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie:
  – Ponawiam zachętę skierowaną do całego Kościoła, aby głęboko przeżywać ten dzień. Już teraz wyrażam wdzięczność braciom chrześcijanom, wyznawcom innych religii oraz ludziom dobrej woli, którzy pragną włączyć się w to wydarzenie we właściwy sobie sposób.
  Zachęcam zwłaszcza wiernych Rzymu i pielgrzymów do uczestnictwa w modlitewnym czuwaniu tu na Placu św. Piotra o godz. 19:00, by prosić Pana o wielki dar pokoju. Niech na całej ziemi wzniesie się wołanie o pokój! – powiedział Papież.
  Źródło http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,781,papiez-modlitwa-i-post-w-intencji-pokoju.html

 13. Sebro pisze:

  Z kolei Obama dopina swego w kwestii demoralizacji najmłodszych.
  Od września zgodnie z sugestią Baracka Obamy w Chicago rozpocznie się kurs seksedukacji dla przedszkolaków. Jest to program obowiązkowy.

  http://www.pch24.pl/w-chicago-rusza-seksedukacja-w-przedszkolach,17489,i.html

 14. Magdalena pisze:

  Na apel Papieża o post i modlitwę w intencji pokoju odpowiedzieli także katolicy z Rosji. Ordynariusz archidiecezji Matki Bożej w Moskwie ks. abp Paolo Pezzi zaprosił swoich wiernych do czynnego udziału w poście i modlitwie zgodnie z życzeniem Ojca Świętego.

  Jak informuje Radio Watykańskie, w najbliższą sobotę, katolicy w Rosji podejmą post i będą się modlić na wieczornych Mszach Świętych w intencjach przedstawionych przez Ojca Świętego Franciszka.

  Ks. abp Paolo Pezzi będzie przewodniczyć wieczornej Eucharystii w kościele Zaśnięcia Matki Bożej w Petersburgu. Również w moskiewskiej katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz wszystkich kościołach katolickich archidiecezji Matki Bożej sprawowane będą Msze Święte.

  Program czuwania w Dniu Modlitw o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie ogłosiła także Stolica Apostolska.

  Jak podaje watykańska rozgłośnia, plac św. Piotra będzie otwarty dla uczestników sobotniego czuwania od godz. 16.30. Zgodnie z pragnieniem Papieża zaproszeni są wszyscy, którym droga jest sprawa pokoju, niezależnie od wyznawanej wiary i przekonań.

  Będzie istniała możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Księża będą spowiadać w różnych językach w specjalnie wyznaczonych miejscach, pod okalającą plac kolumnadą Berniniego.

  Papież Franciszek przybędzie na czuwanie o godz. 19.00. Spotkanie rozpocznie się od intronizacji ikony patronki Rzymu Salus Populi Romani, następnie zostanie odmówiony Różaniec w intencji pokoju.

  Po papieskim rozważaniu odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Czuwanie o pokój na świecie zakończy się papieskim błogosławieństwem o godz. 23.00.

  http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/53020,rosja-modli-sie-o-pokoj-w-syrii.html

 15. Sebro pisze:

  Ohyda spustoszenia wdarła się do Kościoła.
  W Bazylei grupy ekumeniczne wespół z księżmi katolickimi udzielają błogosławieństw parom homo. Biskup miejsca daje milczącą zgodę.

  http://www.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/17459

 16. Maximus pisze:

  ŚWIAT MODLI SIĘ ZA SYRIĘ
  Data: 4 wrzesień 2013, Środa / Ilość wyświetleń: 4

  W ubiegłą niedzielę Ojciec Święty Franciszek, podczas modlitwy Anioł Pański, wezwał cały Kościół do solidarnego zabiegania o pokój w Syrii. Papież wybrał najbliższą sobotę, 7 września, na dzień modlitwy i postu w intencji pokoju dla tego Narodu. Ojciec Święty Franciszek będzie w sobotę przewodniczył modlitewnemu czuwaniu na placu św. Piotra w godz. 19.00 – 24.00.

  Jest pragnieniem Papieża, aby cały Kościół, pozostając w duchowej łączności z Nim, włączył się w modlitwę o pokój.

  Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, proszę, aby w sobotę 
7 września w kościołach Archidiecezji Krakowskiej została zorganizowana i podjęta modlitwa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w Syrii. Niech włączą się w nią wszystkie wspólnoty parafialne, w sposób, jaki duszpasterze uznają za najbardziej właściwy.

  Dzieło pokoju w udręczonej wojną i przemocą Syrii powierzmy Matce Boskiej Fatimskiej i bł. Janowi Pawłowi II, szczególnie podczas nabożeństw Wieczoru z Błogosławionym, które w pierwsze soboty miesiąca odprawiane są w naszych kościołach.

  Proszę również, aby w tych dniach, często była odmawiana, publicznie i prywatnie, modlitwa wstawiennicza o pokój w Syrii, a także inne modlitwy, których teksty przekazała Sekcja Polska Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  Sekcja Polska Pomoc Kościołowi w Potrzebie angażuje się również w pomoc materialną dla mieszkańców Syrii. Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o finansowe zaangażowanie się w tę pomoc i przekazanie, zgodnie z własnymi możliwościami, ofiary na podane konto.

  Wszystkich, którzy w duchu solidarnej miłości bliźniego spieszą z pomocą uciemiężonym braciom w Syrii, z serca błogosławię.
  Kard. Stanisław Dziwisz

 17. Magdalena pisze:

  Dominikanki z Syrii proszą o modlitwę
  Z dramatycznym apelem o modlitwę za siostry mieszkające w Syrii i jej mieszkańców zwróciły się tamtejsze dominikanki.

  Siostra Ines Al-Jacoub, przełożona generalna należącego do Rodziny Dominikańskiej zgromadzenia Sióstr Różańcowych z Jeruzalem, wysłała list do Kurii Generalnej Zakonu Kaznodziejskiego i Międzynarodowego Stowarzyszenia Sióstr Dominikanek, w którym opisuje sytuację syryjskich zakonnic.

  Jak informuje s. Ines Al-Jacoub, w Ghassanieh w czerwcu zabito miejscowego proboszcza. Trzy pracujące tam dominikanki zmuszone były wyjechać do Jordanii. W Syrii wciąż przebywają jednak jeszcze dwie inne siostry.

  „Przekażcie Rodzinie Dominikańskiej w Waszym kraju informacje o obecności naszej Rodziny w Syrii. Zachęcajcie ich do modlitwy za wszystkich mieszkańców Syrii i o pokojowe rozwiązanie kryzysu” – apelują o. Carlos Rodriguez Linera, promotor generalny sprawiedliwości i pokoju Zakonu Dominikanów oraz s. Toni Harris, promotorka sprawiedliwości i pokoju Międzynarodowego Stowarzyszenia Sióstr Dominikanek.

  7 września z inicjatywy papieża Franciszka będzie światowym dniem modlitwy i postu o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie. Do podjęcia postu i modlitw zachęcają też amerykańscy dominikanie.

  „My, dominikanie, jesteśmy żebrakami. Zachęcam Was do postu i modlitwy o pokój w tym regionie, aby żaden naród nie wybrał drogi przemocy dla rozwiązania tych konfliktów” – napisał do współbraci przełożony Prowincji Świętego Marcina de Porres w USA, o. Chris Eggleton.

  Przyznaje, że „użycie jakiejkolwiek broni, w tym także broni chemicznej, przez jakikolwiek naród wobec własnych obywateli musi zostać zaniechane”, ale – jak zastrzega – „nie poprzez kolejne akty przemocy”.

  http://dominikanie.pl/aktualnosci/news/news_id,4362,dominikanki_z_syrii_prosza_o_modlitwe.html

 18. wobroniewiary pisze:

  NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO 14 WRZEŚNIA

  DZIEŃ DRUGI – 6 września

  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci śmiertelny lęk Jezusa na Górze Oliwnej, Jego sponiewieranie, znieważenie, przede wszystkim tą zniewagę, gdy przekłuto Mu język i wybito zęby, za wszystkie grzechy popełnione językiem.

  Następnie ofiaruję Ci, wszystkie skryte cierpienia i biczowanie, za lenistwo i pychę. Ofiaruję Ci także cierniem koronowanie i pośmiewiska, za grzechy, które są popełniane przeciw samemu Bogu.

  Ofiaruję pierwszy upadek za złość, którą Cię obraża się, drugi upadek za nieposłuszeństwa Boskim natchnieniom i za zmarnowane łaski, a trzeci upadek za niedotrzymanie postanowień, bezwstydne zdarcie Jego szat, za bezwstyd w ubiorach, napój złożony z octu i żółci, za nieumiarkowanie i pijaństwo, przybicie do krzyża, za te wstrętne, sprośnie grzechy i przekleństwa, a ten trzygodzinny lęk przed śmiercią na krzyżu, za niewierność kapłanów i za niedbałe wykonywanie przez nich obowiązków przy przyjmowaniu i sprawowaniu św. Sakramentów i modlitwach, a Najdroższą Krew, którą przy tym przelał, za wszystkie grzechy świata. Amen

  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

  „Moje Rany Najświętsze uświęcają dusze i zapewniają im postęp w dobrym. Z Moich Ran rodzą się owoce świętości. Ci, którzy czcić je będą, dojdą do prawdziwego poznania Mnie.
  W Moich Ranach zawsze oczyścić się możecie. Rany uleczą wasze grzechowe rany. Moje Rany pokryją wszystkie wasze przewinienia. Nabożeństwo do Moich ran jest lekarstwem na te czasy nieprawości.”

  Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.

  Na dużych paciorkach:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

  Na małych paciorkach:
  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.

  Na zakończenie: (3x)
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!
  I Ty, któraś współcierpiała – Matko Bolesna przyczyń się za nami!

 19. Franek pisze:

  Gender weszło do polskich przedszkoli !!!

  W 86 polskich przedszkolach realizowany będzie program stworzony przez feministki. Chłopcy mają odgrywać role dziewczynek, dziewczynki chłopców. Unia Europejska przeznaczy na ten cel 1,4 miliona złotych.

  W trakcie zajęć chłopcy będą przebierani w spódniczki, pantofelki, peruki, mają bawić się lalkami i wzajemnie zaplatać sobie warkocze. Dziewczynki w kraciastych koszulach mają udawać ojców, bawić się w „męską” pracę i zjadać obiady przygotowane im przez ich żony. Zmiana płci ma dotyczyć także bohaterów bajek: Kopciuszek zostanie mężczyzną a Wyrwidąb dziewczynką – informuje „Gazeta Polska”.

  W ten sposób autorki programu chcą walczyć ze stereotypami płciowymi. Oczywiście, rodzicom nie przyznano prawa do podjęcia decyzji, czy ich dzieci mają być poddawane takim eksperymentom.

  – To skandal. Część rewolucji kulturowej jest realizowana rękami urzędników Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ten urząd nie ma żadnej strategii rozwoju polskiej szkoły i polskiego systemu wychowania – komentuje prof. Andrzej Waśko. Autorki projektu nie biorą przy tym pod uwagę artykułu 48 Konstytucji RP, według którego to rodzice mają prawo do wychowywania dzieci zgodnie z ich przekonaniami.

  Unia Europejska przeznaczyła na realizację tego projektu 1,4 miliona złotych.
  źródło: „Gazeta Polska”, wsumie.pl

  http://www.pch24.pl/przedszkolna-zmiana-plci,17478,i.html

  • Anna Maria pisze:

   Taka „zmiana płci” jest nienormalna. Szczególnie gdy jest wdrażana już w tak młodym wieku, gdy dzieci nie mają odpowiedniej świadomości, by się przeciwstawić, może być powodem KRYZYSU TOŻSAMOŚCI, biedne dziecko nie będzie wiedziało, kim w końcu jest, będzie miało rozchwianą psychikę, może wkroczyć jakieś niezrównoważenie, dwutorowość, schizofrenia… lub mówiąc krócej, czy to ma być wychowanie przyszłych zboczeńców i dziwadeł, których umysł jest zaprogramowany wbrew naturze?

 20. wobroniewiary pisze:

  NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO 14 WRZEŚNIA

  DZIEŃ TRZECI – 7 września

  O Jezu Synu Boga żywego, Królu serca mojego i zupełny w sprawach mego zbawienia, proszę Cię przez Twoje bolesne cierniem ukoronowanie, użycz nam najgłębszej pokory przez przebity cierniem Najświętszy Język Twój. Ach Jezu mój najdroższy: przez ciężkie i okrutne przekłucie cierniem Języka Twojego odpuść mi co kiedykolwiek językiem moim przeciwko Tobie Bogu i bliźniemu mojemu z obrazą mówiłem. Daj mi łaskę Twoją Panie żeby Cię język mój zawsze chwalił i dla miłości Twojej powściągliwy był, Ciebie samego chwalił i abym mękę Twoją w pamięci zawsze miał a wszystkie krzyże i utrapienia jako kolce cierpliwości chrześcijańskiej znosił.

  O zraniony Boski Języku, w godzinie śmierci mojej, dziś ze mną będziesz w raju, w ostatnie słowa języka mego niech będą: Ojcze w ręce twoje polecam ducha mojego. Amen.

  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

  „Wszystkie wasze sprawy, nawet najmniejsze, skoro zostaną zanurzone w Mojej Krwi, nabędą przez to nieskończonej zasługi i sprawią pociechę Mojemu Sercu. Zanurz więc sprawy twoje w Moich Ranach, a będą miały wielką wartość.
  Ofiaruj mi Rany Moje za grzeszników, bo ja pałam żądzą zbawienia dusz. Za każdym słowem wymówionym przez was w koronce spuszczam kroplę Krwi Mojej na duszę grzesznika. Grzesznik wyjedna dla siebie nawrócenie przez odmówienie następującej modlitwy: „Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa na uleczenie ran dusz naszych”.

  Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.

  Na dużych paciorkach:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

  Na małych paciorkach:
  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.

  Na zakończenie: (3x)
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.

  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami!
  I Ty, któraś współcierpiała – Matko Bolesna przyczyń się za nami!

 21. wobroniewiary pisze:

  Wspólnie, przy stole, módlcie się!

  Apel ks. abp. Vincenzo Paglii, przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Rodziny o włączenie się do modlitwy w intencji Syrii

  Do wszystkich rodzin
  Najdrożsi,
  Zaproszenie Papieża Franciszka do dnia modlitwy i postu w intencji Syrii i wszystkich narodów dotkniętych dramatem wojny powinno być przyjęte z powagą i zaangażowaniem przez nas wszystkich.
  Obrazy, jakie okrążyły świat i ciągłe tragiczne wiadomości wołają do naszego serca, naszego rozumu, naszej wiary. Dlatego też zapraszam Was do przyjęcia tego wezwania Ojca Świętego i podjęcia w Waszych domach tego gestu postu i modlitwy.
  Drodzy Rodzice, nie lękajcie się podać waszym dzieciom skromnego posiłku, będzie to okazja do wyjaśnienia im, co dzieje się na świecie i jak te okrutne fakty nie mogą pozostawić nas obojętnymi.
  Wraz z tymi trudnymi wydarzenia nie zapominajcie zakomunikować nadziei na pokój ofiarowanej przez zmartwychwstałego Chrystusa, który pojednał świat – nie gestami przemocy i zemsty, ale darem z siebie.
  Nie zapomnijcie zaprosić dziadków i osoby starsze na ten posiłek przygotowany z niewielkiej ilości pokarmu, ale wielu słów. Jeśli ktoś z nich doświadczył wojny, niech opowie, co oznacza życie pod [ostrzałem] bomb i w niepewności jutra oraz jaki jest sens ich modlitwy w tych dniach.
  Drogie Dzieci i Młodzi, nie narzekajcie, że w sobotę nie będzie na stole obfitego posiłku, ale dziękujcie waszym rodzicom za to, co wam ofiarują, co więcej, wymagajcie od nich wyjaśnienia powodów, dla których warto mieszkać na tej ziemi zbyt często naznaczonej przez żałoby i przemoc.
  Wspólnie, przy stole, módlcie się! Za rodziny w Syrii, za dzieci, które umierają każdego dnia z powodu nienawiści i głodu, za rządzących powołanych do poszukiwania rozwiązań pokojowych, a nie przemocy. Śpiew psalmu, lektura fragmentu Ewangelii, dziesiątek Różańca, kilka innych modlitw wypowiedzianych na głos, prosta pieśń – niech każda rodzina wybierze najlepszy, jaki zna, sposób wstawiennictwa, by stanąć pomiędzy tajemnicą zła, które znaczy naszą historię i Boga pokoju, który uzdrawia i zbawia.

  Dziękuję!
  Abp Vincenzo Paglia
  Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny
  Città del Vaticano, 4 września 2013
  Źródło: http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/53142,wspolnie-przy-stole-modlcie-sie.html

 22. wobroniewiary pisze:

  Przypominamy, dziś Pierwsza Sobota
  O godz. 10:00 egzorcyzmowanie wody (na odległość)
  Więcej o wodzie egzorcyzmowanej na stronie: http://sanktuarium-ratowo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4

  Pierwsze Soboty Miesiąca w Radiu Alex
  Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w Pierwsze Soboty Miesiąca odprawiane w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca (przez cały rok) jest transmitowane przez Radio Alex 105,2 FM lub w internecie: http://www.radioalex.pl/
  Program transmisji:
  godz. 18.20 – Wprowadzenie do nabożeństwa; program słowno-muzyczny
  godz. 18.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu
  – modlitwa Wielkiej Nowenny Fatimskiej
  – modlitwa o wzbudzenie intencji wynagradzającej Niep. Sercu Maryi – przed różańcem
  – różaniec – 5 tajemnic radosnych
  – błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
  godz. 19.05 – Medytacja pierwszosobotnia – wprowadzenie
  – modlitwa o wzbudzenie intencji wynagradzającej Niep. Sercu Maryi – przed medytacją
  – medytacja – 15 minut
  godz. 19.20 – Msza św. z homilią
  – po komunii św. modlitwa o wzbudzenie intencji wynagradzającej Niep. Sercu Maryi

 23. Franek pisze:


  Opis pod filmem:
  Prezentujemy video, które ma na celu chociaż częściowe zdementowanie manipulacji, kłamstw i półprawd dotyczących sytuacji Syrii rządzonej przez Partię Baas i prezydenta Baszara al-Assada. Czy wiedziałeś, że al-Assad to protektor chrześcijan i orędownik tolerancji religijnej? Czy wiesz, że tzw. „pokojowi demonstranci” występujący przeciw jego „reżimowi” to tak naprawdę terroryści i fundamentaliści islamscy, którzy zamordowali ponad 1000 żołnierzy i policjantów syryjskich, a także podrzynali gardła ludziom popierającym Assada na ulicach Damaszku? Czy wiesz, że obalenie Assada i rządów Partii Baas oznaczać będzie etniczną czystkę syryjskich chrześcijan? Czy już teraz wiesz, jak dalekie od prawdy są doniesienia również naszych, polskojęzycznych mediów?

  • M pisze:

   Polecam też film Mariusza Max Kolonko pt ,,Syryjskie domino”- dostępny na you tube

   YouTube – Filmy wideo z tego e-maila

 24. Irena pisze:

  Warto przeczytać dzisiaj na WP artykuł – „Rozpylili tony groźnych chemikaliów. Chorują tysiące” i popatrzeć trochę inaczej na Amerykanów i na ich groźby.
  A oto fragment:
  „Wszystko owinięte w błyszczący celofan walki o demokrację, równość i wolność. I przewiązane wstążeczką z wypisaną na niej litanią praw człowieka.
  Z takimi zbrodniami na sumieniu kraj ten powinien już dawno zostać przez Stany Zjednoczone, samozwańczego Światowego Szeryfa, dotkliwie ukarany: w najlepszym przypadku ostrymi sankcjami gospodarczymi, izolacją na arenie międzynarodowej i piętnem lidera wśród państw zaliczanych do „osi zła”, w najgorszym – interwencją zbrojną i rozliczeniem za popełnione zbrodnie. Tylko że wtedy Stany Zjednoczone musiałyby być sędzią we własnej sprawie. „

 25. Monika pisze:

  Czytanie na dziś z komentarzem:

  (J 14,6)
  Ja jestem drogą, prawdą i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

  (Łk 6,1-5)
  W pewien szabat przechodził wśród zbóż, a uczniowie zrywali kłosy i, wykruszając je rękami, jedli. Na to niektórzy z faryzeuszów mówili: Czemu czynicie to, czego nie wolno czynić w szabat? Wtedy Jezus rzekł im w odpowiedzi: Nawet tegoście nie czytali, co uczynił Dawid, gdy był głodny on i jego ludzie? Jak wszedł do domu Bożego i wziąwszy chleby pokładne, sam jadł i dał swoim ludziom? Chociaż samym tylko kapłanom wolno je spożywać. I dodał: Syn Człowieczy jest panem szabatu.

  Komentarz

  Dla Chrystusa najważniejszy jest człowiek, a nie litera Prawa. Prawo wyznacza jedynie kierunek drogi. Wypełnianie go świadczy o dojrzałości człowieka, o zrozumieniu konieczności istnienia pewnych obiektywnych zasad postępowania, dotyczących wszystkich ludzi czy jakiejś społeczności. Jezus nie zniósł Prawa, lecz ponad nie postawił miłość jako normę nadrzędną. Kiedy On w nas żyje, kiedy pozwalamy się prowadzić Jego miłości, wiemy, jak postępować. Jego słowo wskazuje nam drogę.

  Anna Lutostańska, „Oremus” wrzesień 2003, s. 24

  • Michał pisze:

   „Jezus nie zniósł Prawa, lecz ponad nie postawił miłość jako normę nadrzędną. Kiedy On w nas żyje, kiedy pozwalamy się prowadzić Jego miłości, wiemy, jak postępować. Jego słowo wskazuje nam drogę”.
   Blisko mi do tego.. To tak jest właśnie.

 26. Franek pisze:

  http://www.youtube.com/user/vatican?v=zw1UYylwwuc
  3,522 obecnie oglądających
  Ojcze św. Franciszku jesteśmy z Tobą w modlitwie o pokój na świecie

 27. Zojka pisze:

  Czy będzie wpis czwartego dnia Nowenny?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s