Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych….

 Św. Rita z Cascii jest najbardziej popularną świętą augustiańską. Jej imię to zdrobnienie od imienia Margherita (Małgorzata). Niewątpliwie jest osobą godną podziwu, gdyż doświadczywszy różnych sytuacji życiowych potrafiła stawić im czoła w duchu pokory i miłości. Wszędzie starała się wprowadzać pokój, stawała się lekarstwem dla zwaśnionych i skłóconych. Żyła w XV w. Lecz szeroko znaną stała się dopiero po wyniesieniu na ołtarze w 1900 r. Historycznie pewne daty z jej życia zapisane są w dokumentach procesu kanonizacyjnego z 1626 r.

 Całe jej życie upłynęło w Cascii. Jedyny raz opuściła Umbrię, udając się z pielgrzymką do Rzymu. Rita, jedyne dziecko Antoniego Lotti, urodziła się ok. 1381 r. w małej wiosce Roccaporena w pobliżu Cascii. Od wczesnej młodości czuła powołanie do wstąpienia na drogę życia zakonnego, jednak, na żądanie rodziców, w 1395 roku poślubiła młodego człowieka o dość gwałtownym usposobieniu. W krótkim czasie została matką dwóch synów. Jako młoda zamężna kobieta i matka całkowicie poświęciła się swojej rodzinie. Własnym postępowaniem starała się łagodzić negatywne cechy charakteru swego małżonka, przyczyniając się do jego nawrócenia. W osiemnastym roku ich małżeństwa mąż Rity został zamordowany. Nie wiadomo, czy był napastnikiem, czy padł ofiarą „wendety” w trwającej wówczas wojnie gwelfów i gibelinów. Rita, przepełniona duchem Ewangelii, potrafiła przebaczyć zabójcom męża i zaprzysięgła swych synów, by nie mścili krwi ojca. Modląc się prosiła Boga, by raczej ich zabrał, niż mieliby oni splamić się krwią dokonując zemsty. Niedługo potem jej niespełna dwudziestoletni synowie zmarli, prawdopodobnie w wyniku jakiejś zaraźliwej choroby.

Po utracie męża i dzieci, Rita postanowiła zrealizować swoje dawne pragnienie i poprosiła o przyjęcie do klasztoru Sióstr Augustianek w Cascii. Początkowo odmawiano jej mówiąc, że jeszcze żadna wdowa nie została przyjęta do zakonu. Lecz wreszcie po długich staraniach otrzymała pozwolenie wstąpienia do klasztoru św. Marii Magdaleny w Cascii. Tam przez 40 lat za ścisłą klauzurą prowadziła pełne heroicznej świętości Bogu poświęcone życie. Charakterystyczną dla tej doświadczonej przez życie kobiety była cześć do cierpiącego Jezusa – dlatego św. Rita należy także do grona mistyków pasyjnych Kościoła. Pewnego dnia tak przejęła się kazaniem o cierpieniu Chrystusa, że prosiła o łaskę udziału w cierpieniach Zbawiciela. Wtedy cierń z korony Jezusa wbił się w czoło Rity, i od tego momentu, przez następnych 15 lat, do śmierci nosiła tę bolesną, otwartą ranę. Zmarła 20 maja 1457 r. i w dwa dni później została uroczyście pochowana.

Zaraz po śmierci za jej wstawiennictwem zaczęło dziać się wiele cudów, które stały się podstawą do szybkiego rozprzestrzenienia się kultu. Dziesięć lat po śmierci niezniszczone zwłoki Rity zostały przeniesione do klasztornej zakrystii i złożone w ozdobnym sarkofagu.

 Sarkofag z 1457 r. posiada doskonałą wartość historyczną. Zawiera uznanie jej kultu przez miejscowego biskupa. Także obrazy ukazujące jej życie przedstawiają ją obok umęczonego Jezusa, trzymającą w prawej ręce długi cierń, a jej szlachetna twarz jest obramowana aureolą, która przypomina koronę cierniową. Pierwszy życiorys świętej, spisany na sposób poetycki przez pewnego adwokata z Cascii, nazywa ją „pełnią światła uświęconą, wielce szlachetną kobietą” i opowiada o cudach, które Bóg zdziałał za jej wstawiennictwem.

W 1946 r. w Cascii, obok starego klasztoru została zbudowana nowa bazylika, do tego szkoła, hospicjum i dom dla sierot. Bazylika stała się często odwiedzanym miejscem pielgrzymkowym. We Włoszech jedynie św. Antoni jest bardziej popularny od św. Rity, w której wierni widzą skuteczną wstawienniczkę w trudnych sprawach życiowych, gdyż ona sama, jako żona i matka, musiała w swym życiu wiele przecierpieć. Jest czczona w całym świecie katolickim, a zwłaszcza w Ameryce Południowej i na Filipinach, gdzie pod jej wezwaniem są liczne kościoły, a nawet wsie noszą jej imię.

Każdego 22. dnia miesiąca wierni gromadzą się w naszym kościele parafialnym p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie na mszy św. odprawianej w intencji próśb zanoszonych do Boga za wstawiennictwem świętej stygmatyczki. Po mszy odprawiane jest nabożeństwo, w czasie którego odczytywane są przesłane lub złożone osobiście prośby wiernych dotkniętych boleśnie przez los, chorych, opuszczonych, zdradzonych ale nie tracących wiary, przybywają lub przesyłają swe intencje osoby pochodzące nie tylko z Krakowa ale wręcz z całego kraju, a nawet rodacy z zagranicy. Doroczna uroczystość w dniu 22 maja to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych Krakowa, w tym też dniu nasz Zakon dziękuje swym dobroczyńcom oraz osobom, które swoją pracą i modlitwą wspierają go we wszelkich zadaniach i posłudze.

Modlitwa do św. Rity – patronki spraw beznadziejnych

Św. Rita – patronka rodziny i przebaczenia. Na całym świecie uznawana za patronkę od spraw beznadziejnych. Siła tej modlitwy zmiękcza serca i umysły wierzących i ateistów… sam zobacz i daj świadectwo

O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana. Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych.
O droga Święta, weź do serca moją sprawę, wstaw się do Boga, aby uprosić mi łaskę, której tak bardzo potrzebuję i o którą tak gorącą proszę (tutaj wyrazić łaskę, o którą się prosi)
Nie pozwól mi odejść od ciebie nie będąc wysłuchanym. Jeżeli jest we mnie coś, co byłoby przeszkodą w otrzymaniu łaski, o którą proszę, pomóż mi usunąć tę przeszkodę: poprzyj moją prośbę swymi cennymi zasługami i przedstaw ją swemu niebieskiemu Oblubieńcowi, łącząc ją z twoją prośbą. W ten sposób moja prośba zostanie przedstawiona przez ciebie, wierną oblubienicę spośród najwierniejszych. Ty odczuwałaś boleść Jego męki, jak mógłby on odrzucić twą prośbę i nie wysłuchać jej?
Cała moja nadzieja jest więc w tobie i za twoim pośrednictwem czekam ze spokojnym sercem na spełnienie moich życzeń. O droga Święta Rito, spraw, aby moja ufność i moja nadzieja nie zostały zawiedzione, aby moja prośba nie była odrzuconą. Uproś mi u Boga to, o co proszę, a postaram się, aby wszyscy poznali dobroć twego serca i wielką potęgę twego wstawiennictwa.
O Najsłodsze Serce Jezusa, które zawsze okazywało się tak bardzo czułe na najmniejszą nędzę ludzkości, daj się wzruszyć moimi potrzebami i nie bacząc na moją słabość i niegodność, zechciej wyświadczyć mi łaskę, która tak leży mi na sercu i o którą prosi Cię dla mnie i ze mną Twoja wieczna oblubienica, Święta Rita.
O tak, za wierność, jaką Święta Rita zawsze okazywała łasce Bożej, za wszystkie zalety, którymi uhonorowałeś jej duszę, za wszystko co wycierpiała w swym życiu jako żona, matka i w ten sposób uczestniczyła w Twej bolesnej męce i wreszcie z tytułu nieograniczonej możliwości wstawiania się, przez co chciałeś wynagrodzić jej wierność, udziel mi Twej łaski, która jest mi tak bardzo potrzebna.
A Ty, Maryjo Dziewico, nasza najlepsza Matko Niebieska, która przechowujesz skarby Boże i rozdzielasz wszelkie łaski, poprzyj Twoim potężnym wstawiennictwem modły Twej wielkiej czcicielki Świętej Rity, aby łaska o którą proszę Boga, została mi udzielona. Amen.
za: http://www.augustianie.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Święci i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

227 odpowiedzi na „Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych….

 1. Ania pisze:

  Litania do św. Rity

  Kyrie Elejson, Chryste Elejson, Kyrie Elejson,
  Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas,
  Ojcze z Nieba, Boże, zmiłuj się za nami,
  Synu, Odkupicielu świata, Boże,
  Duchu Święty, Boże,
  Święta Trójco, Jedyny Boże,

  Święta Maryjo, Matko Dobrej Rady, módl się za nami,
  Święty Józefie,
  Święty Augustynie,
  Święta Moniko,
  Święta Rito,
  Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych,
  Pocieszycielko zasmuconych,
  Obrono i ucieczko opuszczonych,
  Wierna orędowniczko we wszystkich potrzebach,
  Przykładzie łagodności i pokory,
  Wzorze posłuszeństwa i wyrzeczenia,
  Wzorze cierpliwości i oddania się Bogu,
  Ozdobo Zakonu augustiańskiego,
  Różo miłości,
  Miłośnico Jezusa ukrzyżowanego,
  Oblubienico Jezusa cierpiącego,
  Święta Rito, cierniem z korony Chrystusa zraniona,
  Święta Rito, raną na czole ozdobiona,
  Święta Rita, pełna ufności w Opatrzność Bożą,
  Święta Rito, w pełni Bogu poświęcona,
  Święta Rito, potężna orędowniczko u Jezusa,
  Święta Rito, cudami przez Boga wsławiona,
  Święta Rito, zawsze przez Boga wysłuchana,

  Abyśmy wyrzekli się miłości własnej, uproś nam św. Rito
  Abyśmy ćwiczyli się w pokorze,
  Abyśmy nasz krzyż cierpliwie nieśli,
  Abyśmy Boga ponad wszystko kochali,
  Abyśmy Jego wolę zawsze wypełniali,
  Abyśmy naszym winowajcom chętnie wybaczali,
  Abyśmy bliźnich jak samych siebie kochali,
  Abyśmy twoje cnoty naśladowali,

  We wszystkich prośbach wspomagaj nas św. Rito
  We wszystkich niebezpieczeństwach,
  We wszystkich potrzebach i uciskach,
  W każdym smutku i przeciwności,
  W krzyżu i cierpieniu,
  W godzinie śmierci,

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

  K. Módl się za nami święta Rito.
  W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się
  Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

  • Agata pisze:

   Piekna modlitwa. Ja sie modle do sw. Rity codziennie i prosze o powrot do zdrowia. Wysluchaj mnie sw. Rito

 2. wobroniewiary pisze:

  A tu film dla dzieci

 3. wobroniewiary pisze:

  MODLITWA DO ŚWIĘTEJ RITY II
  Święta Rito, posłuszna córo swoim rodzicom, kochająca małżonko gwałtownego męża, cierpliwa matko dwojga trudnych dzieci, dobrotliwie wyrozumiała współsiostro w klasztornej wspólnocie, cudowna współtowarzyszko cierpień ukochanego Pana. Ty znasz ludzi, oraz ich nędzę. Ty wiesz także o palących troskach mego serca. Bezgraniczna ufność w moc Twego orędownictwa prowadzi mnie do Ciebie. Pomogłaś niezlicznym ludziom w rozpaczliwych i prawie beznadziejnych wypadkach, byłaś ostatnią ucieczką dla proszących Cię z wiarą. Nie opuszczaj mnie także w mojej wielkiej potrzebie …..

  Ty doświadczyłaś wielu cierpień i stałaś sie godną nosić na swym czole ranę cierniowej korony. Dopomóż mi także iść moją drogą i nieść mój krzyż razem z Chrystusem, aby zaprowadził mnie do nieba. Amen!

 4. wobroniewiary pisze:

  MODLITWA NA RÓŻNE OKOLICZNOŚCI
  O Święta Rito, nasza patronko także w sprawach niemożliwych, opiekunko w sprawach beznadziejnych, aby Bóg uwolnił mnie z obecnego mojego utrapienia i oddalił lęk, który dręczy moje serce.

  Przez udręki, które sama tak często doświadczałaś w podobnych wypadkach, miej dla mnie, Twojej czcicielki współczucie, która z ufnością prosi o Twoje wstawiennictwo u Bożego Serca naszego Jezusa Ukrzyżowanego. O Święta Rito, kieruj moimi intencjami w tych moich pokornych modlitwach i gorących pragnieniach. Naprawiając przeszłe grzeszne życie moje i po otrzymaniu odpuszczenia wszystkich grzechów moich, mam wielką nadzieję, że kiedyś w niebie będę się cieszyć Bogiem razem z Tobą przez cała wieczność. Amen!

  Święta Rito, patronko w sprawach beznadziejnych – módl się za nami

  Święta Rito, patronko w sprawach niemożliwych – przyczyń się za nami

  3 razy: Ojcze Nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu …

 5. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa o dar uśmiechu przez łzy
  Ty, która boleśnie doświadczyłaś w swoim ciele
  – razów od tych, których kochałaś,
  – cierpień długiej choroby.
  Która w sercu doświadczyłaś wielokrotnie
  – niezrozumienia ze strony bliskich,
  – szyderstw ze strony tych, którzy cię odrzucali,
  – pogardy od tych, za którymi się wstawiałaś u Boga,
  – zwątpienia w sytuacjach beznadziejnych.
  Przekaż mi tajemnicę
  – łagodności twojego serca,
  – twojej gotowości do przebaczenia,
  – twojej siły w sytuacjach bez wyjścia,
  – twojej miłości zawsze silniejszej od nienawiści,
  – twojej wytrwałości w modlitwie,
  – twojej wierności w miłości do Boga,
  – twojego uśmiechu przez łzy.
  Pomóż mi zachować
  – serce dziecka ufne w rękach kochającego Boga,
  naszego Ojca,
  – miłość czułą i silną jak miłość Jezusa, aby przebaczać i kochać aż do końca,
  – uważne wsłuchiwanie się w słowa Ducha Świętego
  i z otwartym sercem przyjmowanie Jego darów pojednania i pokoju.

 6. Franek pisze:

  Uwaga do Czytelnika: Ponieważ św. Rita nie umiała pisać, nie został po niej żaden dziennik. Nie znaczy to jednak, że nikt z jej otoczenia nie sporządzał zapisków. Jeśli więc dobrze poszukać, coś na pewno by się znalazło. A zatem…
  Imię: Rita
  Rok urodzenia: ok. 1380
  Rok śmierci: 1457
  Kraj: Włochy (Umbria, później Cascia)
  Wspomnienie: 22 maja
  Atrybuty: dwoje dzieci, krucyfiks, cierń, figa, pszczoły, róża
  Patronka: spraw beznadziejnych, matek, chorych, rannych, problemów małżeńskich, osób poniżanych

  Uwaga do Czytelnika: Ponieważ św. Rita nie umiała pisać, nie został po niej żaden dziennik. Nie znaczy to jednak, że nikt z jej otoczenia nie sporządzał zapisków. Jeśli więc dobrze poszukać, coś na pewno by się znalazło. A zatem…

  * * *

  U Paola Manciniego znowu wrzask. Ten człowiek zupełnie już nie ma wstydu. Za co nas pokarało takim sąsiadem? O, znowu coś poleciało, rozbiło się chyba o ścianę. A teraz ją uderzył. Który to już raz? Nie da się tego słuchać.

  * * *

  Dzisiaj minęłam ją na ulicy. Taka blada, widać, że zmęczona. Ileż ona ma lat? Nie więcej przecież niż szesnaście. Uśmiechała się. Szczerze mówiąc, nie wiem, dlaczego. Z czego miałaby się niby cieszyć? Z męża, którego boi się cała okolica? A jednak miło było zobaczyć ten uśmiech. Taki łagodny. Ciekawe, ale nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałam, żeby ktoś tak się uśmiechał.

  dużo tego 😉
  http://www.niedziela.pl/artykul/105963/nd/Jest-beznadziejnie-Zagadaj-z-Rita

  • Franek pisze:

   Pojechałyśmy do Rzymu na obchody roku jubileuszowego. Siostra Rita uparła się jechać z nami. Przecież nie mogłyśmy zabrać ze sobą mniszki z raną na czole, która na dodatek wydziela tę wstrętną woń.

   Tym razem cud był oczywisty. Rana zniknęła. Siostra Rita mówi co prawda, że nadal tak samo boli, ale już nic nie widać. Pojechała więc na czele naszej wspólnoty.

   * * *

   Umarła. Jeszcze przed śmiercią prosiła kuzynkę, żeby jej przyniosła różę z ogrodu. W środku zimy! A jednak kwiat tam rósł. Tak samo jak dwie figi, o które poprosiła innym razem.

   Jeszcze niedawno nie chciałyśmy wchodzić do jej celi, ale teraz tak pięknie tam pachnie… I dzieją się cuda. Które to już z kolei?…

   Uwaga do Czytelnika: Jeśli myślisz, że jest beznadziejnie, pomyśl, co przeszła Rita. A jeśli to nie pomoże, to do niej zagadaj. Działa…

 7. Magda pisze:

  We wszystkich prośbach

  We wszystkich niebezpieczeństwach,

  We wszystkich potrzebach i uciskach,

  W każdym smutku i przeciwności,

  W krzyżu i cierpieniu,

  wspomagaj nas św. Rito

 8. wobroniewiary pisze:

  Chcę się podzielić radością i podziękować tutaj na stronie księdzu Arkadiuszowi (nie chcę podawać nazwiska ani miasta czy Kościoła pomna jak „rozebrano na części pierwsze brata Piotra z amerykańskiej Częstochowy) który w dniu wspomnienia św. Rity z Cascia zrobił mi piękny prezent w postaci odprawienia mszy świętej w intencji mojej i mojej rodziny
  Ksiądz Arkadiusz od dawna czyta naszą stronę, pytał wielokrotnie o zdrowie dzieci jak czytał, że się zbliża operacja córki czy gdy prosiłam o modlitwę w intencji ciąży synowej.
  Dziś przysłał mi maila:

  „DZIS O GODZ. 16.OO
  BEDE SPRAWOWAŁ EUCHARYSTIE W INT. MOICH PRZYJACIÓŁ I BLISKICH, PRAGNE POINFORMOWAC IŻ WŁĄCZAM W TA MODLITWE PANIA RODZINE I BLISKICH
  SZCZESC BOZE”

  Modlę się za wstawiennictwem św. O. Pio i św. Rity. Bardzo chciałam dziś być w kościele na mszy św., prosić w pewnej Bogu znanej intencji ale mamy 2 tyg. kwarantanny i siedzenia w domu bo przywitała nas ospa wietrzna.
  Więc taka niespodzianka jest bardzo miła i dlatego tu na forum składam księdzu Arkadiuszowi serdeczne Bóg zapłać!

 9. Pingback: Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych | Biały, bardzo biały

 10. Pingback: Święta Rita z Cascia – patronka spraw beznadziejnych i po ludzku niemożliwych | Biały, bardzo biały

 11. maria pisze:

  W Borkach k.Radzynia Podlaskiego są relikwie Św. Rity.Każdego 22 dnia miesiąca jest Różaniec o 16.30 a o 17.00 Msza Św.a po niej poświęcenie róż i modlitwy z prośbą o wstawiennictwo Św. Rity. Na zakończenie ucałowanie relikwii.Jeśli 22 wypada w niedzielę Różaniec rozpoczyna się o 11.30 pół godz. później Msza Św.i ciąg dalszy.

 12. JOANNA pisze:

  PROSZĘ O WSTAWIENNICTWO ŚW.RITY WYJŚCIA NAM Z TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ

  • niegodna pisze:

   Wiem że taki grzesznik jak ja nie ma prawa o nic prosić,ale ze względu na mamę i córke którym muszę zapewnic opiekę proszę Cię św.Rito wstaw się za mną u Boga i dopomóż aby udało mi.się wyjść z beznadziejnej sytuacji w jakiej jestem… Ty wiesz w jakiej… Żyć nie mam siły a śmierć najbardziej by skrzywdziła mamę i córke.muszę im zapewnic opiekę i spokój w życiu. Choć sama już nie wiem jak w życiu sobie poradzić…. Pomóż ,błagam pomóż przez wzgląd na moje najbliższe osoby…

 13. Marcin pisze:

  SWIETA RITO PROSZ NAPEŁNIJ SERCE MEJ BYLEJ DZIEWCZYNY MILOSCIA DO MNIE I PRAGNE ZEBY WROCILA BO BARDZO JA KOCHAM

 14. Magda pisze:

  Witam. Chcialam podzielić się swoim świadectwem. Modliłam się za wstawiennictwem Św. Rity o odnowienie kontaktów z bardzo bliską mi osobą. Udało się ! Kontakty odnowily się, były spotkania i wszystko jest na dobrej drodze. A sprawa była naprawdę beznadziejna i wyglądała na niemożliwą do rozwiązania. Ufajcie św. Ricie i Panu Bogu !

 15. M. pisze:

  Modlę się do św. Rity, aby chłopak, którego bardzo kocham poznał kogoś kto będzie kochał go równie mocno jak ja, ja nie mogę z nim być, bo skrzywdziłabym bardzo dużo osób. Nie mam siły już żyć, ale mam nadzieję, że św. Rita mnie nie opuści.

 16. Dorota pisze:

  Św Rito proszę miej mnie pod swoją opieką w pracy uchroń przed złem i wspieraj z Bożym błogosławieństwem.

 17. Aneta pisze:

  Sw Rito w Tobie moja nadzieja ,prosze Cie pomoz mi odzyskac meza ,otocz go swoja opieka i wskaz mu wlasciwa droge.Niech w naszym zyciu zapanuje szacunek i milosc,niech nastapi pojednanie i wybaczenie .Prosze Cie o to z calego serca i wierze ,ze mi pomozesz….

 18. Zona pisze:

  Błagam o zycie i powrót do zdrowia ukochanego męża

 19. katarzyna z białegostoku pisze:

  Święta Rito…jeśli jestem godna pomocy ze strony Najwyższego…przez Twoje wstawiennictwo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu finansowego o którym wiesz….nie moja wola ale pana niech sie stanie.amen.

 20. Bożena pisze:

  święta Rito dopomóż mojemu synowi w pomyślnym zdaniu egzaminów na uczelni.Miej w opiece moje dzieci i mojego męża.Módl się za nami.

 21. mama pisze:

  Ś. Rito błagam o miłość dla głęboko zawiedzionej i zranionej mojej córki. Proszę spraw aby mogła doświadczyć szczęścia i spełnienia w życiu osobistym i zawodowym, aby nie traciła wiary, ukoj jej smutek. Uproś u Pana Boga tego jedynego na całe życie.

 22. Wiola pisze:

  Św. Rito proszę Cię o pozytywne zakończenie dręczącej mnie sprawy. Wstaw się za mną u Boga i nie zostawiaj mnie, proszę.

 23. Gosia pisze:

  Droga św. Rito błagam pomóż mi!!!! Proszę napełnij serce mężczyzny o którym marzę miłością do mnie. Jest to sprawa ciężka i trudna wręcz niemożliwa jednak wiem że Ty możesz. Proszę Cię, błagam Cię wesprzyj moje modlitwy u Boga.

 24. Ewa pisze:

  św. Rito pomóż mojemu synowi odnaleźć właściwą drogę w życiu, niech nie odrzuca miłości.Proszę z całego serca o zdrowie dla moich najbliższych. Proszę wstaw się za mną do Boga. Ewa

 25. Aneta pisze:

  Św. Rito błagam Cię przez Twoje wstawiennictwo u najwyższego uproś dla nas dar potomstwa na które tak długo już czekamy .Proszę Cię z całego serca pomóż nam- miej w opiece mojego męża i całą moją rodzinę .Módl się za nami

 26. Aneta pisze:

  Św. Rito otocz opieką moja mame Anne Ty wiesz o co chodzi Módl się za nami Św. Rito

 27. Anna pisze:

  Św.Rito nie jestem godna niczego,moje zycie w ciaglym leku i grzechu,prosze Cie o uzdrowienie miedzypokoleniowe dla mojej rodziny,mnie i moich dzieci,o Łaskę zdrowia duszy i ciała,poniewaz jestem nikim i nic nie moge sama bardzo proszę o modlitw wstawiennicza.

 28. kryspap pisze:

  Sw.Rito prosze o wstawiennictwo Twoje do Jezusa Zmartychwstalego o zdrowie
  Krys

 29. Jola pisze:

  proszę Cię oŚw.Rito aby osoa którą bardzo kocham iwiem że mnie też kocha żebyśmy zawarli jak najprędzej zwiazek sakramentlny izałożyli szczęślią i kochającą się rodzinę

 30. Beata pisze:

  Często wszyscy powtarzają,że mamy mówić:,, Jezu bądź wola Twoja.” i zaufać Bogu, ale to takie trudne i bolesne kiedy tyle się modlę, błagam Boga i Marię a tu żadnej odezwy. Wiem trzeba być cierpliwym ,ale trudno jest patrzeć na cierpienie bliskiej osoby i czekać na cud.

  • Maggie pisze:

   Czasami, wyczekiwanie czy oczekiwanie na cud kłóci sie z cierpliwoscia i poddaniem Woli Bożej – pragniemy czegoś ale to nie restauracja….
   To rzeczywiście BARDZO trudno wyposrodkowac: bo to tak jakby sie w pewien sposób zrezygnowało, ale jednoczesnie modlac sie, z miłością, nieprzerwalnie oddaje sie ufnie sprawę Panu Bogu.
   Warto tutaj przypomnieć sobie cierpienia Hioba i jego cierpliwość i miłość wystawiona na próbę.

   Przykladowo, kiedy straciłam mamę, wpadło mi w oczy zdanie: ze rozpacz jest grzechem ALE nie jest nim żal z tęsknoty – to mi pomogło otworzyć oczy etc.
   Jesteśmy tylko gośćmi tzn przelotem na Ziemi, więc nawet ważne sprawy doczesne nie są najważniejszym celem.
   Możemy mieć nadzieje …ale nie wolno zabijać sie żalem. Dobrze o wszystkim mówić Panu Bogu, serdecznie modlac sie.
   Nasze rozterki i walka moga byc uwienczone łaska przetrwania i kto wie …może (?) i tym o co prosimy. Wiara czyni cuda.

   Jeden ksiądz powiedział „kto dziękuje, otrzymuje” – pamiętajmy o tym w życiu na codzień: lecz bez wyrachowania tylko z serca.

   Cokolwiek jest, czy będzie…. trwaj w modlitwie, Beato. Szukajcie a znajdziecie, pukajcie a będzie wam otworzone…

   Kiedyś zobaczyłam Pana Jezusa w oczach bezradnej osoby, nie wiele jej mogę pomoc (tylko ciut), ale sama moja obecność jest dla niej pomocą.
   To, ze JESTES (choć bezradna), pomaga rownież tej cierpiącego osobie…to łaska zes blisko. Wytrwałości.

   Niech Matka Najswietsza Nieustajacej Pomocy ma Ciebie i ta osobę w swej Opiece.

   Jezus jest Panem!

   • Beata pisze:

    Dziękuje bardzo zwłaszcza za ostatnie zdania.
    Najśmieszniejsze jest to, że gdyby nie to cierpienie, które mnie spotyka nie zbliżyłabym się tak do Boga. I nauczyłam się Mu dziękować nie tylko za dobre rzeczy ale również za te codzienne krzyżyki. Poddałam się Jego woli i czasami zaczynam dostrzegać Jego ingerencje w drobnych sprawach. Bywa to zabawne,ale modlitwa sprawia,że nie czuję już żalu do nikogo i niczego. Jestem wyluzowana i tak łatwo się nie poddam.
    Bóg zapłać za słowa pocieszenia i za tę stronę. Pomogła mi bardzo.

   • A. pisze:

    Swieta Rito, dziekuje za doznana laske i za to, ze wysluchalas mojej modlitwy i dokonalas cudu w beznadziejnej sprawie. DZIEKUJE (chodzi o uzdrowienie)
    Dziekuje za te slowa.

 31. Dorota pisze:

  Św Rito proszę o zdrowie i opiekę nad całą moja rodziną.Miej pod swoją opieka mnie w pracy i błogosław w każdym dniu.

 32. Święta Rita patronka spraw trudnych i beznadziejnych http://pochwalony.eu/?p=2513

 33. Anita Zyla pisze:

  Swieta Rito,prosze Cie,aby moja corka zdala do nastepnej klasy.Blagam uczyn cud,wiesz jak trudno bedzie jesli bedzie musiala isc do innej szkoly.Spotkalam Cie 22 maja 2014,to musi cos znaczyc…

  • Beata pisze:

   Moja córka musiała przenieść się do innej szkoły. Początkowo bardzo się bałam ale teraz wiem, że to był strzał w dziesiątkę. Taka była wola Boga i chwała mu za to. Pamiętajmy, że Bóg wie co jest dla nas dobre.

 34. Marta pisze:

  Święta Rito i Doskonały Boże proszę Was o pozytywne rozwiązanie dręczącej mnie sprawy. Jezu ufam Tobie!

 35. Maria pisze:

  O załatwienie sprawy w sądzie i orozgraniczenie i przeprowadzenie drogi do mojego domu rodzinnego która jest w spółkach.

 36. Maria pisze:

  O załatwienie sprawy w sądzie i orozgraniczenie i przeprowadzenie drogi do mojego domu rodzinnego która jest w spółkach.Święta Rito proszęCię proś Boga Ojca Wszechmogącego za mną.

 37. zuzia pisze:

  Sw Rito prosze uproś łaske nawrócenia i opamietania dla mojego meża i o potrzebne łaski dla nas, abyśmy mogli uratować nasze małżeństwo.Jezu Ufam Tobie.

 38. Dewocjonalia pisze:

  Oglądałem wspaniały film o świętej ricie. Wszystkim polecam bo to naprawdę kawałek dobrego kina.

 39. Małgorzata pisze:

  PROSZĘ CIĘ ŚW RITO MIEJ W OPIECE MOJĄ MAMĘ HENRYKĘ NIECH BÓG OBDARZY JA ZDROWIEM ZA TWOIM WSTAWIENNICTWEM, ZA WSZYSTKO BÓG ZAPŁAĆ.

 40. żona pisze:

  Św Rito wstaw się proszę do Pana Naszego w intencji uzdrowienia mojego męża chorego na nowotwór,tatusia małych córeczek . Błagam św Rito jeżeli to nie jest sprzeczne z wolą Bożą wyproś mu łaskę pokonania raka, żeby nasze córki nie były sierotami.Tak się lękamy a cała moją nadzieja w Bogu i prośbach zanoszonych do niego z pomocą Matki Bożej i św pośredników,Pomóż nam Św.Oblubienico Pańska

 41. Lidia pisze:

  Sw.Rito błagam Cie z mocą całego mojego bolejącego serca o uzdrowienie mojego syna . Aby zerwał z nałogami odnalazł prawą drogę w życiu

 42. Bożena pisze:

  Proszę o modlitwę o dar życia wiecznego dla Zenony

 43. aneta pisze:

  Sw. Rito bardzo prosze o łaske ukojenia i duchowego spokoju przy zdawaniu egzaminu na p.jazdy abym nie popadla ponizeniu i stala sie nareszcie silna i bym uwierzyła w samą siebie. Bóg zapłać

 44. Rita. pisze:

  Sw Rito, promoz mi w mojej trudnej sytuacji, błagam Cie. Pomóż mi, bardzo Cie proszę. Pomóż mi znaleźć rozwiazanie i szczęście.

 45. Malgorzata pisze:

  Święta Rito pomóż mi w mojej głębokiej depresji …nie mam siły,aby żyć…a mam męża i dzieci.Błagam Cię wstaw się za mną u Boga.

 46. Joanna pisze:

  Święta Rito, tak bardzo potrzebuję Twojej pomocy, Twojego wstawiennictwa się w mojej sprawie do Najwyższego. Mój mąż chce ode mnie odejść, jesteśmy 11 lat po ślubie, mamy dwójkę cudownych dzieci, kocham go i nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli żyć teraz osobno. Mąż twierdzi, że już mnie nie kocha a ja cierpię z tego powodu. Cierpię, kiedy pomyślę, że nasze dzieci nie będą miały pełnej rodziny, że będziemy się nimi teraz dzielić a są jeszcze małe. Proszę Cię wybłagaj dla nas, dla naszego małżeństwa, dla naszej rodziny dar miłości ofiarnej, dar przebaczania. Proszę, aby moje małżeństwo zostało obdarowane cudem przemiany, aby urazy przemieniły się w przebaczenie, oziębłość w miłość, oddalenie w bliskość, słowa przykre w pełne czułości.

 47. anonimowo pisze:

  Bardzo proszę o pomoc w walce z otyłością. Proszę o siłę, energie
  oraz mocne chęci do przeciwstawiania się tej chorobie każdego dnia.
  Proszę o wsparcie i pomoc w tej trudnej dla mnie sytuacji

  • E. pisze:

   hm, O.Witko mówił, że moringa pomaga w schudnięciu. Może to na dobry początek. Dodatkowo, jeżeli to otyłość, to może warto przede wszystkim zrobić badania, żeby wykluczyć jakieś choroby. Potem może warto skonsultować się z dietetykiem , no i oczywiście ruch najważniejszy. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce o siebie i swoje zdrowie 🙂

  • Małgosia pisze:

   Bardzo dobry jest zielony sproszkowany jęczmień + basen
   i modlitwa o. Witko „Panie Jezu niech to jedzenie idzie w energię a nie w tłuszcz”
   To mi kiedyś napisała Adminka, wiem, że ma bardzo duże rezultaty i ja też z powodzeniem to stosuję
   Nie żartuję, odmawiaj też w tej intencji z jedno Zdrowaś a najlepiej cały dziesiątek.
   Ewa po roku kurtkę zwężała po chyba 10 cm z każdej strony.

 48. Aga pisze:

  Święta Rito błagam Cie o wstawiennictwo u Pana Naszego Jezusa w sprawie ratowania mojego małżeństwa, o odnowienie miłości, zaufania, szacunku, wiary oraz zgody w naszym związku.

 49. A. pisze:

  Swieta Rito, dziekuje za doznana laske i za to, ze wysluchalas mojej modlitwy i dokonalas cudu w beznadziejnej sprawie. DZIEKUJE (chodzi o uzdrowienie)

 50. Krzysiek pisze:

  Swieta Rito błagam cie o wstawenictwo do Pana BOGA Trudnej sytułacj i problemach i dac sile pomadaj na podlitwą u BOGA

 51. Wdzięczna pisze:

  Dziękuję Św. Rito. Moje prośby zostały wysluchane. Stał się cud. Nie potrafię okazać swojej wdzięczności. Życie zostało ocalone. Moc z góry jest silna. Ludzie nie traccie wiary. Warto wierzyć. Nie jesteśmy sami.

 52. ja pisze:

  Św.Rito,błagam,pomóż mi w rozwiązaniu trudnego problemu,uzdrów możliwie szybko bliską mi osobę,a jak wyzdrowieje żeby odzyskał z powrotem miłość do mnie i szacunek.

 53. Katarzyna pisze:

  potężna Rito błagam cie wysłuchaj moich próśb i modlitw dopomóż mi i mojej rodzinie wyjść z tych długów obyśmy zaznali spokoju i mieli możliwość życia razem wierzę w Ciebie i twoja moc błagam o pomoc

 54. zona i matka pisze:

  sw Rito blagam o wstaiennictwo za moja rodzine.pomoz mi w tych ciezkich chwilach zdrowonych,

 55. Agnieszka pisze:

  Swieta Rito, dziekuje za otrzymana laske uzdrowienia choc sytuacja wydawala sie beznadziejna. Ufam Tobie.

 56. joanna pisze:

  BLAGAM O UZDROWIENIE MAMUSI BABCI I MALZENSTWA MOJEGO MEZA …POCZĘCIE ZDROWEGO DZIECKA .BŁAGAM.O MODITWE NIC WOECEJ NIE POTRAFIĘ I WPŁYWU NIE MAM.

 57. Bożena pisze:

  Św. Rito! proszę pomóż mi pozbyć się problemów finansowych! Jest mi tak bardzo ciężko!

 58. kamila pisze:

  Święta Rito proszę o wstawiennictwo za mnie i moją rodzinę . Proszę Cię abym szczęśliwie donosiła ciąże nie chorowała na opryszczkę ani inne choroby zagrażające dziecku i urodziła zdrowe dziecko. Znowu jestem bezradna, nie jestem w stanie bez twojej opieki i wstawiennictwa sobie z tym poradzić. Nie jestem w stanie sama zapewnić zdrowia dla maleństwa tylko z Twoją pomocą . Proszę wysłuchaj mych próśb .

  • Maggie pisze:

   +++
   Kamilo, skoro obrałaś Św.Ritę, za Swoją Pośredniczkę, to sprawdź, bo sama się dopiero dowiedziałam, że w Krakowie, w Kościele Św, Katarzyny na Kazimierzu, jest kaplica Św,Rity, i każdego 22 dnia miesiąca (nie tyko w maju!) są tam Msze Św i specjalne błagalne nabożeństwo do tej Świętej. Otrzymałam parę płatków w bukietu róż, które były położone, chyba, na sarkofagu i w poświęcone dodatkowo przez kapłana – stąd ma „wiedza”.
   Może ktoś wie coś więcej na ten temat i tu napisze. Weszłam na stronę tamtejszej parafii i tylko ogólne informacje znalazłam. Oczywiście, że modlitwa dociera wszędzie i wszędzie można i trzeba się modlić – ale można też łączyć się, nawet przez ocean, z tymi którzy zebrali się na modlitwę w określonym miejscu i czasie, bo „jeśli 2 lub więcej zebrało się w Moje Imię tam jestem”. Zrób tak w ten szczególny sposób 22 pażdziernika, tylko sprawdź godzinę. Podobno są tam tłumy.

 59. grazyna pisze:

  Św rito proszę cię miej pod opieką moja córkę. Pomóż jej uratować małżeństwo wierzę głęboko w modlitwę Wstaw się do Boga za jej Rodzinę. Modlimy się wszyscy w tej trudnej.

 60. Michał pisze:

  Św Rita pomogła już bardzo wielu
  Prosze o modlitwe, aby dzisiejszy dyzur nocny byl spokojny

 61. córka pisze:

  św Rito, proszę w sprawie bardzo trudnej, o potrzebne łaski dla mojej mamy, o zdrowie i błogosławieństwo dla niej, siłę w cierpieniu i rozwiązanie długotrwałych problemów rodzinnych, o spokój i miłość wzajemną i ochronę od złego.

 62. JolaC pisze:

  Dziękuje św Ricie i św Judzie za wstawiennictwo u Pana Boga, bo za ich pośrednictwem Pan Bóg wysłuchał mojego błagania. Cztery lata temu urodziłam córkę, która zmarła po 2 tygodniach życia. Wykryto bardzo rzadką chorobę metaboliczną prowadzącą do upośledzenia i śmierci. Dwa lata później zaszłam w ciążę. Niestety w badaniach prenatalnych okazało się, że synek też ma tę chorobę. Lęk przed tym co będzie był ogromny ale nie zdecydowałam się na terminację. Za pośrednictwem św Rity i św Judy Tadeusza się modliłam do Pana Jezusa o cud życia i zdrowie naszego synka. Bóg wysłuchał naszych próśb. Chwała Panu Jezusowi.

 63. Zagubiona pisze:

  Pragnę złożyć świadectwo nieograniczonej możliwości wstawiania się św. Rity. Dzięki gorliwej modlitwie za jej sprawą (po ok. roku starań) zostałam matką upragnionej, zdrowej córki.
  Teraz modlę się o uratowanie sakramentalnego małżeństwa z kryzysu i nawrócenie dla męża.
  Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych.
  Trwajmy nieprzerwanie w wierze.
  Amen.

 64. ola pisze:

  Święta Rito z całego serca proszę cię o wstawiennictwo u Boga abym mogła zajść w ciążę tak pragnę mieć dużą rodzinę.

 65. magda pisze:

  Święta Rito moja cudowna Patronko w ten szósty z kolei czwartek z 15-tu przed Twoim świętem proszę Cię ponownie o pomoc i opiekę, szczególnie w poniedziałek. Bądź przy mnie blisko…Amen

  • Maggie pisze:

   +++ i pomodlę się przy relikwiach tej Świętej.

   W Krakowie każdego 22 dnia miesiąca, w Kościele św.Katarzyny, są tłumy i modlitwy przy relikwiach św.Rity. Znajoma przywiozła mi suszone płatki róż z bukietu, którym dotknięte były relikwie św.Rity (chyba relikwiarz) – są więc relikwią.
   Nie mogłam znaleźć informacji nt tych nabożeństw w Krakowie i straciłam kontakt z tą znajomą (przypuszczam, że przez czyjąś nieżyczliwość, bo trudno uwierzyć, że spotkana, od BN nie ma czasu na rozmowę i aby zadzwonić, choć obiecała).

 66. Emilka pisze:

  Św.Rito proszę o uwolnienie z nałogu alkoholowego mojego męża i łaskę macierzyństwa

 67. Renata pisze:

  Św.Rito błagam wstaw się u Pana Boga za moją córkę proszę o jej zdrowie i udaną operację , nie opuszczaj nas

 68. an m pisze:

  Św. Rito nigdy Cię nie prosiłam o wstawiennictwo, ale dzisiaj proszę, błagam wyproś u Jezusa potrzebne łaski w tej beznadziejnej sytuacji, dzisiaj tracę nadzieję, brakuje już sił. Potrzebuję dziś Bożej interwencji i pocieszenia.

 69. ewka pisze:

  Sw Rito juz tyle czekam moja prosba jest bez nadziejna ale ja bardzo cierpie dlaczego odchodze o zmyslow ,,,,prosze o milosc pewnej osoby ,,,nie potrafie zyc prosze o rozmowe z ta osba oby tez czul to co ja ,,,bede czekac i modlic sie …bardzo prosze wszycy mowia zebym dala spokoj zapomniala o nim, nie potrafie ,mam przeczucie ze to wroci,,,modle sie do ciebie sw rito,i wierze ze bedziemy razem,,,tak bardzo tego chce/////sw rito wypros u PANA BOGA moja prosbe a w zamian bede glosic swiadestwo i stane sie lepsza osoba,,,,,dziekuje

 70. Jarek pisze:

  Św. Rito, nie mam już siły żyć… kocham dawną szkolną koleżankę , która ma męża i dzieci… nie chcę rozbijać jej rodziny , życie straciło dla mnie sens… błagam o pomoc..

 71. Ewelina pisze:

  Święta Rito proszę Cię skrusz zatwardziałość i upór Mariusza, wlej w Jego serce miłość i czułość aby wysłuchał mojej prośby

 72. michał pisze:

  Swięta Rito proszę Cię o stawiennictwo u Najświętszego serca Pana Jezusa, w naszej sprawie. Proszę Cię o łaskę zdrowia dla naszej córeczki. Spraw aby nasza prośba za Twoim stawiennictwem została wysłuchana. Proszę pomóż nam.

 73. Basia pisze:

  Święta Rito, błagam Cię o powrót mojego byłego chłopaka Davida, bardzo go kocham i nie potrafię żyć bez niego. Modlę się codziennie do Ciebie abyś mnie wysłuchała. Proszę spraw aby mnie pokochał i wrócił…
  Św Rito od spraw trudnych i beznadziejnych módl się za nami. Amen

 74. Beata pisze:

  Święta Rito proszę Cię dopomóż mi w pomyślnym załatwieniu sprawy prawa jazdy. I Jeszcze bardzo Cię proszę o wstawiennictwo u Pana Jezusa w sprawie pracy dla Marioli. Ty wiesz co to jest prawdziwe cierpienie. Proszę Cię módl się za nami. Amen

 75. Beata pisze:

  Święta Rito proszę Cię jeszcze o zdrowie dla mamy. Proszę Cię módl się za nami.

 76. agnieszka kasprzyk pisze:

  Swięta Rito, proszę o Twoją pomoc i silne wstawiennictwo w mojej intencji o uzdrowienie relacji z jedną pewną osobą (J.M.) i pojednanie sie wzajemne z sobą/Bardzo wazna dla Ciebie była przyjaźń i zgoda między ludźmi.Sama godziłaś ze sobą innych i cierpiałaś, gdy ludzie siebie niesprawiedliwie traktowali….Proszę Cię gorąco o cud w braku relacji z tą osobą, aby się odmieniła i mogła odczuć skruchę do pojednania ze mną….Proszę o Twoją pomoc i wsparcie, chociaż juz raz mi pomogłaś w innej sprawie wcześniej.Odmawiałam modlitwę do Ciebie, o święta Rito „w sprawach trudnych i beznadziejnych…” i być może to było skuteczną modlitwą w poprzedniej mojej intencji….Proszę, pomóż mi tym razem! Wiem, że się możemy pogodzić i te relacje sie poprawią…Ale tylko dzięki Tobie!! Agnieszka

 77. agnieszka kasprzyk pisze:

  Kochani Czytelnicy, jesli to przeczytacie to ja się chcę podzielić jednym pewnym cuden za wstawiennictwem Świętej Rity. Otóż w tamtym roku jakiś czas pracowałam w różnych obiektach, gdzie kogoś brakowało. Najlepiej pracowało się dla mnie w Sądzie Rejonowym. Pracowałam tam najdłużej i nagle pewnego dnia szef powiedział, że mam juz nie przychodzić więcej do pracy…Czułam się niepotrzebna, nagle dowiedzieć się z dnia na dzień, że juz tam nie będe pracowała….To był jakiś szok!! Bo wcześniej nic nie zapowiadalo, że mogę być zwolniona, a tak miło sie tam pracowało…;-)!! Jakiś czas byłam bez pracy i zaczęłam się modlić do św.Rity i powrót do pracy, zwłaszcza w Sądzie. Szef mówił, że już tam nie wrócę i nie ma takiej opcji, straciłam więc nadzieje….;-( Modliłam się do owej Świętej w intencji powrotu do pracy. Minęło półtora miesiąca i szef dzwoni, żebym na drugi dzień poszła do pracy, wysłał mnie wtedy w inne miejsce mówiąc, że do Sądu narazie nie.Za dwa dni ja otrzymuję od niego telefon, ze mam do pracy iść do Sądu…Taka byłam zadowolona, niedość, że wróciłam do pracy w Sadzie, bo tak chciałam właśnie tam, a dostałam więcej, niz oczekiwałam, bo dodatkowo szłam jeszcze w inne miejsca do pracy oprócz właśnie tam…..I pracowałam dłużej, niz się spodziewałam….może dlatego, że wtedy także odmawiałam mdlitwe do Sw.Rity w sprawach trudnych i beznadziejnych….Pewnie ta modlitwa mi pomogła.Chociaż nie myślałam, że mogłaby sie okazać skuteczna.Proszę o krótki komentarz;-).Byłam dość zaskoczona, że wróciłam wtedy do pracy w miejscu, w którym chciałam pracować;-).A sie nie spodziewałam tego przecież!! 😉

 78. Marta pisze:

  Święta Rito, błagam Cię dopomóż mi w tej ciężkiej dla mnie sytuacji.. nie mam już sił..moja psychika już wysiada.. Wierzę, że mi pomożesz.
  O Święta Rito, nasza patronko także w sprawach niemożliwych, opiekunko w sprawach beznadziejnych, aby Bóg uwolnił mnie z obecnego mojego utrapienia i oddalił lęk, który dręczy moje serce. Amen.

 79. Weronika pisze:

  Proszę Cię święta Rito aby mój mąż kochał mnie i dzieci, szanował nas, troszczył się o nas oraz starał się każdego dnia być coraz lepszym mężem i tatą oraz niech zrozumie jako wielki błąd popełnił.
  Dziękuję Ci Święta Rito i proszę o wysłuchanie i pomoc z całego serca.

 80. Marzena pisze:

  Św Rito pomóż mojemu synowi aby zaczal mówić …bo mówi nie wiele…bardzo Cię oto proszę….Módl się Św Rito

 81. Ewa pisze:

  Św. Rito, uratuj mego syna, Krzyśka….. Błagam, wstaw się do naszego Najświętszego Pana o ratunek dla niego…. Nie ustanę w modlitwie …..

 82. Malgorzata pisze:

  Św Rito proszę spraw żeby na mej twarzy zagościł uśmiech. Błagam.

 83. Malgorzata pisze:

  Św Rito proszę o łaskę zdrowia. Błagam. Dziękuję

 84. Malgorzata pisze:

  Św Rito błagam o zdrowie. Mojej mnie w swej opiece. Dziekuje

 85. Malgorzata pisze:

  Św Rito boję się żeby to nie było to o czym myślę. Błagam o spokój mojej duszy. Dziekuje .

 86. Malgorzata pisze:

  Św Rito proszę wysłuchaj moich próśb. Dziękuję

 87. M. pisze:

  Kochana św. Rita… Wiele Jej zawdzięczam. Od wielu lat modlę się do Niej i Ona mi pomaga. Właśnie dziś, 13-tego dnia miesiąca, zaczęłam odmawiać nowennę do Świętej Rity.

 88. Malgorzata pisze:

  Św Rito błagam spraw żeby moja mama mogła załatwić swoje potrzeby. Dziękuję.

 89. Malgorzata pisze:

  Błagam św Rito ulecz z nerwicy moją siostrę. Dziękuję

 90. Malgorzata pisze:

  Św Rito ulecz z nerwicy moją siostrę. Dziękuję

 91. Wnuczka pisze:

  Święta Rito! Proszę Cię o uzdrowienie mojej babci i jej powrót w zdrowiu do domu. Proszę Cię o zdrowie również dla mnie.

 92. Asia pisze:

  Świeta Rito uleczyć mnie z rwy kluszowej

 93. Malgorzata pisze:

  Św Rito proszę wysłuchaj moich próśb. Spraw żeby mój syn alkoholik spędził wieczór z rodziną A nie z kolegami.blagam

 94. Malgorzata pisze:

  Św Rito dziękuję. Dziękuję. Kocham Cię

 95. Malgorzata pisze:

  Św Rito pomóż mojemu synowi sprzedać mieszkaniem bo zmienia miejsce pracy. Dziekuje.

 96. Malgorzata pisze:

  Św Rito rozwesel moje serce. Dziekuje

 97. Malgorzata pisze:

  Św Rito tak bardzo chciałabym zawsze być radosna uśmiechnięta. Błagam pomóż mi zmienić moje życie. Rozwesel moje serce. Ty wszystko mozesz
  Dziekuje.

 98. Malgorzata pisze:

  Św Rito błagam spraw żebym jutro poczuła się dobrze. Dziękuję

 99. Malgorzata pisze:

  Sw Rito proszę Cię spraw żeby z moich oczu nie płynęły już łzy. Większa część życia przeplakalam. Nie mam już siły tak dalej żyć. Chce być sama. Czy możesz mi w tym pomóc. Proszę. Dziękuję.

 100. Malgorzata pisze:

  Św Rito proszę pomóż mi poukładać mojej życie. Chciałabym być w życiu szczęśliwa. W związku w którym jestem nie jestem szczęśliwa i bardzo bym chciała być sama. Maz mnie nie wspiera. Krytykuje mnie . Ciągłe pretensje. Uwaza ze wdzystko co mamy to dzięki
  Jemu a ja też pracuje i też wkładam w utrzymanie rodziny . To jest przykre. Jak tak dalej żyć. Nie chce tak żyć. Chcę żeby z moich oczu płynęła radość a nie łzy smutki. Sw Rito prosze znajdź sposób na te moje problemy. Kochan Cię . Dziękuję

  • Arek pisze:

   Sw Rito. Zepsułem swoje małżeństwo, zdradziłem żonę, błagam Cie pozwól mi to naprawić kocham ją bardzo za późno to zrozumiałem, błagam o szanse by móc uratować nasz związek, jestem gotów wszystkiego się wyrzec by mi wybaczyła. Przepraszam

 101. Malgorzata pisze:

  Sw Rito dziękuję za wstawiennictwo u Jezusa Chrystusa w sprawie mojej mamy i zięcia. Sw Rito oni rozmawiają że sobą . To cud wielki cud.

 102. Malgorzata pisze:

  Sw Rito błagam Cię o zdrowie. Odgon odemnie zle myśli. Moja ciocia zmarła na raka i ja się boję. Tyle razy wysluchales moich próśb chociażby to co napisałem powyżej. Wczoraj płakałam z radości dziś że smutku. Tak bardzo chciałabym być szczęśliwa. Kocham Cię

 103. Malgorzata pisze:

  Św Rito tak bardzo się boję. Nie opuszczaj mnie. Dziękuję za wszystko co robisz dla mnie. Kocham Cię.

 104. Malgorzata pisze:

  Św Rito pomóż. Błagam.Dziękuję.

 105. Dori pisze:

  Święta Rito, pomóż mi uporządkować moje życie tak byśmy w końcu ja i dzieci mogli być szczęśliwi. Nie chcę wracać na drogę , z której tyle lat pragnęłam odejść, chce poczuć radość, nie odczuwać już strachu i iść do przodu. Jeśli możesz nie każ mi zawracać a pomóż przez to wszystko przejść i przyspiesz te procesy.

 106. Malgorzata pisze:

  Św Rito proszę miej w swej opiece moją całą rodzinę i mnie samą. Dziękuję za wszystko. Kocham Cię.

 107. Malgorzata pisze:

  Św Rito błagam wstaw się u ojca niebieskiego i wypros mi łaskę zdrowia. Tyle razy wysluchalas mnie. Dziękuję za wszystko. Kocham Cię

 108. Malgorzata pisze:

  Św Rito błagam o zdrowie dla mnie i wszystkim bliskim mojemu sercu. Kocham Cię z całego serca.

 109. Malgorzata pisze:

  Św Rito proszę o łaskę zdrowia dla mnie i wszystkim bliskim mojemu sercu. Dziękuję. Kocham Cię.

 110. Malgorzata pisze:

  Św Rito dziękuję.

 111. Malgorzata pisze:

  Św Rito proszę o łaskę zdrowia dla mnie i wszystkim bliskim mojemu sercu. Dziękuję.

 112. marta pisze:

  Dziękuję Ci Święta Rito za wysłuchanie modlitwy , proszę chroń moje dzieci by rosły zdrowe.

 113. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę wysłuchaj wszystkich próśb moich. Dziękuję za wszystko co robisz dla mnie. Kocham Cię . Dziękuję

 114. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę wysłuchaj moich próśb. spraw żeby mój syn ukończył dzisiejsze zawody szczesliwie. Dziękuję

 115. Tomek pisze:

  Sw. Rito, skladam w Twoje rece moja prosbe, gdyz sprawy niemozliwe sie rozwiazuja za Twym posrednictwem, sprawy dotyczace zwiazkow i przebaczenia… Oto ja prosze o przebaczenie swoja Ukochana, za Twoim stawiennictwem niech mi wybaczy i wroci do mnie… Kocham ja i potrzebuje jej, chce byc z nia i jej pomagac… Mamy rowniez dwojke synow – tak jak i ty mialas. Prosze Cie, sw. Rito, o powrot mojej Ukochanej i dzieci, o przebaczenie dla mnie, o szczescie dla naszej rodziny.

 116. Malgorzata pisze:

  Sw Rito proszę o to żeby moi synowie nie pili alkoholu. Błagam pomóż mi. Dziękuję.

 117. Małgorzata pisze:

  Św. Rita proszę Cię pomóż mi w mojej beznadziejnej sprawie.

 118. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę miej w swej opiece mojego Syna alkoholika. spraw żeby zaprzestał picia alkoholu i oszukał drogę do Boga.

 119. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę miej w swej opiece mojego Syna alkoholika. spraw żeby zaprzestał picia alkoholu i odszukał drogę do Boga. Prosi zrozpaczona matka.

 120. Agnieszka pisze:

  Dziekuje, dziekuje Swieta Rito za wysluchanie mej modlitwy i odzyskane zdrowie, choc sytuacja wydawala sie beznadziejna.

 121. Malgorzata pisze:

  Sw Rito proszę wstaw się u ojca niebieskiego i wypros żeby mój syn alkoholik zrozumiał ile osób rani swoim pijanstwem.Prosi zrozpaczona matka.

 122. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę o uzdrowienie z alkoholizmu mojego syna. Dziękuje

 123. Malgorzata pisze:

  św Rito miej w opiece mojego syna który nadużywa alkoholu. Jest mi tak smutno. Pomoz mi.

 124. Malgorzata pisze:

  Matus jaka byłabym szczęśliwa żeby mój syn nie pił alkoholu. Pomóż mi. błagam

 125. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę o łaskę zdrowia dla mnie i wszystkim bliskim mojemu sercu oraz o uzdrowienie mojego syna z choroby alkoholowej. Dziękuje.

 126. Malgorzata pisze:

  św Rito błagam uspokój moje mysli. Błagam

 127. Malgorzata pisze:

  św Rito dziękuję.

 128. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę o uzdrowienie mojego syna z choroby alkoholowej. Błagam i dziękuję.

 129. Malgorzata pisze:

  Św Rito miej w swej opiece mojego syna alkoholika i mnie sama. Źle się czuję. Błagam pomóż mi. Dziękuje

 130. Malgorzata pisze:

  Św Rito dziękuję za wszystko. Kocham Cię. 😀

 131. Malgorzata pisze:

  św Rito błagam wysłuchaj próśb osób które miały zawieść przed twe oblicze pielgrzymi. Spraw żeby mój syn zrozumiał jak rani biskich naduzywajac alkoholu. Proszę miej w opiece wszystkich pielgrzymów którzy podążają do Ciebie. Dziękuję. Kocham Cię. 😀

 132. Tomek pisze:

  Św. Rito, pomogłaś mi już raz w życiu, zwracam się do Ciebie z kolejną prośbą – o siłę dla mnie, bym mógł naprawić swoje życie, a w szczególności moją sytuację finansową. Spraw, bym odbił się od dna i mógł razem ze swoją rodziną żyć w szczęściu, byśmy mogli cieszyć się każdym dniem,
  zdrowiem, dostatkiem i bogactwem.

 133. Malgorzata pisze:

  Pani Ewo czy wszyscy szczesliwie wrócili z pielgrzymki ? Niech Bóg ma Panią i wszystkich pielgrzymów w swej opiece. Dziękuję. 😐

 134. Malgorzata pisze:

  św Rito mój syn jutro bierze udział w zawodach. Proszę o opieke żeby szczęśliwie ukończył. Dziękuję.

 135. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę Spraw żeby mój syn odezwał się. Nie nam z nim kontaktu. Tak się martwię. Dziękuję

 136. Malgorzata pisze:

  Dziękuję

 137. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę miej moje dzieci w swej opiece. Dziękuję.

 138. Malgorzata pisze:

  św Rito błagam uchron mojego syna od choroby alkoholowej.

 139. gosc pisze:

  Jest nabożeństwo 15 czwartków ze sw.Ritą

 140. Malgorzata pisze:

  św Rito dziś mój syn idzie spotkać się z kolegami. Ja już jestem pełna obawy żeby się nie napił. Proszę Cię św Rito zaopiekuj się moim synem. Już mam łzy w oczach i smutne serce.

 141. Malgorzata pisze:

  Św Rito sama wiesz w jakim stanie wrócił mój syn. Dziękuję, że wrócił. Ja chyba moimi modlitwami nie jestem w stanie mu pomóc. Jest mi tak smutno .

 142. Malgorzata pisze:

  św Rito znasz moje marzenie. Marzenia się spełniają i ogromnie wierzę że tak się stanie. Dziękuję.

 143. Malgorzata pisze:

  św Rito błagam zaopiekuj się moim synem alkoholikiem. Dziękuję

 144. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę pomóż mojemu synowi odnaleźć zaginioną rzecz. Dziękuję

 145. Malgorzata pisze:

  Sw Rito syn jak był tak jest alkoholikiem. Zaginiona rzecz nie znalazla się . Moja mama nadal niszczy zwiazek mojej siostry i ziecia.Trudno muszę pogodzić się z tym,ze nie moge dla nich nic zrobić. Dziekuje za wszystko.

 146. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę mniej w swej opiece mojego syna który leci na Tajwan a tam zbliża sie tajfun. Błagam otocz to swoją opieką. Dziekuje

 147. Malgorzata pisze:

  św Rito mój syn wraca z Tajwanu. Dziękuję za opiekę. Proszę o opiekę i szczęśliwą powrotną podróż.

 148. Malgorzata pisze:

  Dziekuje

 149. Barbara pisze:

  Św. Rito, składam w Twoje ręce moje błaganie o uzdrowienie mojej córki Adrianny urodzonej w dniu Twojego święta, cierpiącej na duszy i ciele, trapionej przez okrutną chorobę od ponad dziewięciu lat. Błagam Cię św. Rito o pomoc w jej odrodzenie do normalnego życia.

 150. Monika pisze:

  Św. Rito błagam Cię o pomoc w mojej beznadziejnej sprawie.

 151. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę wstaw się u ojca niebieskiego i wypros łaskę zdrowia dla mojego syna Piotra. Czeka to długie leczenie. Błagam. Dziekuje. Gg

 152. Samotna pisze:

  Św. Rito pomoz mi poukladac zycie od nowa. Czemu mnie tak doswiadczasz? Daj zapomniec krzywdy. Bez Twojej opieki nie dam rady.

 153. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę miej w swej opiece mojego syna alkoholika. miałam nadzieję że nie pojedzie na libacje alkoholowa ale pojechał. A ja szukam pomocy . Jest mi smutno. Z oczu płyną mi łzy. Nic nie mogę zrobić. Modlę się i proszę. Dziękuję

 154. Malgorzata pisze:

  Była to ciężka noc i smutna niedziela. Dziękuję św Rito, że byłaś ze mną. Nam nadzieję, że Jezus wie co robi i doczekam się wyleczenia mojego syna z alkoholizmu. Kocham Cię.

 155. Malgorzata pisze:

  Była to ciężka noc i smutna niedziela. Dziękuję św Rito, że byłaś ze mną. Nam nadzieję, że Jezus wie co robi i doczekam się wyleczenia mojego syna z alkoholizmu. Kocham Cię. Z całego serca kocham Cię.

 156. weronika pisze:

  swieta Rito – patronko rodzin i spraw beznadziejnych prosze o laske nawrocenia i uwolnienie od nalogow dla Basi, Dawida i Marka oraz Barbary i Grzegorza. Dziekuje

 157. Malgorzata pisze:

  sw Rito proszę mniej w swej opiece mojego syna alkoholika. nie sprawił wstydu swym zachowałem dla swojej rodziny. Błagam.

 158. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę miej w swej opiece mojego syna alkoholika. Stało się najgorsze. Rozpadł się ich związek. Mają dziecko . Prosze przygarnij bo do siebie i pomóż mu. Daj nam siłę w walce z tą chorobą. Jest mi smutno . Moje serce krwawi. Proszę i dziękuję.

 159. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę wysłuchaj mojej prośby. Dziękuję.

 160. Malgorzata pisze:

  św Rito pomóż mojemu synowi wyjść z nałogu alkoholowego . Bardzo Cię o to prosze . Dziekuje

 161. Malgorzata pisze:

  Św Rito jest mi tak bardzo smutno. Boję się że może to być kolejny weekend w którym mój syn będzie pił. Mogę mu pomóc tylko prosząc Cię św Rito o opiekę nad moim synem. W Tobie moja nadzieja. Dziękuję.

 162. Malgorzata pisze:

  św Rito tak się boję żeby mój syn nie stoczył się na dno. Co ja matka mogę zrobić. Rozmawiałam z nim. Obiecał że nie będzie pił ale ja mam ograniczone zaufanie . Już to slyszalam. Całą nadzieję mam w modlitwie która od kilkunastu dni odmawiam . To nowenna pompejanska. Dziś mam jakiś kryzys. jest mi bardzo smutno i cały dzień mam mokre oczy. Św Rito proszę wstaw się u Jezusa i Maryji i ratuj rodzinę mojego syna. Pomóż mi ,pokieruje i powiedz mi co mam robić mówić. Błagam. Cały dzień czekałam na jakiś znak z którego odczytał że jest poprawa w ich relacjach. Ale chyba nie dziś. To nie moja ale Twoja wola Jezu ma się stać. Przepraszam za wszystko. Dziękuję.

 163. Malgorzata pisze:

  św Rito dziś moja wnusia ma urodzinki. miej ją św Rito w swej opiece. i mojego syna który ma problem z alkoholem. Błagam niech zrozumie jak rani swoją córeczkę. Błagam o opamiętania. Dziękuję

 164. Malgorzata pisze:

  sw Rito tak bardzo prosiłam Boga zeby poznal mój syn dziewczyne i stworzył szczesliwy zwiazek. Poznał dziewczynę mają dziecko ale nie udało się stworzyć szczęśliwego zwiazku. syn ma problem z alkoholem a jego partnerka okazala sie tez kobietą z bardzo trudnym charakterem. Nie wiem czy ten problem z alkoholem to po części spowodowany atmosfera w domu. Sw Rito juz chyba nic nie da sie uratowac. Smutno mi. Ale nadzieja umiera ostatnia. Jesli widzisz ze da sie cos uratowac to proszę o pomoc. Dziekuje.

 165. Piotr pisze:

  św.Rito proszę o zdrowie dla mojej żony

 166. Piotr pisze:

  św. Rito proszę o siłę proszę wyproś u Jezusa łaskę dla mnie bym przestał się bać, bym odzyskał spokój ducha by odeszły czarne myśli

 167. Ela .S pisze:

  Św. Rito spraw by, dzieci nie cierpiały z powodu rozwodu, by mąż się opamiętał, daj mi siłę i wiarę,że zjednoczymy się jako rodzina, chociaż po ludzku jest to nirmożliwe.

 168. Ela .S pisze:

  Św. Rito spraw, by choroba nowotworowa Jasi i jej brata opusciła ich, by wyniki były dobre, Szczególnie ona bardzo cierpi i modli się gorąco za wiele osób, które ją o to proszą.Ulecz z choroby jej siostrę i jej męża. Wszystko się jakoś posypało w ostatnich tygodniach. Uproś Boga w intencjach , októrych piszę .

 169. Malgorzata pisze:

  Sw Rito prosze wypros u ojca niebieskiego laskę przemiany duchowej dla mojego syna i jego partnerki. Dziękuję.

 170. Malgorzata pisze:

  sw Rito przytul mnie. Dziękuję.

 171. Malgorzata pisze:

  sw Rito dziękuję za wszystko. Znasz moje smutki i radosci. Pomoz mi. Dziekuje.

 172. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę wysłuchaj moich próśb i zanies przed oblicze Boga. Dziekuje

 173. Malgorzata pisze:

  Dziękuję za wszystko.

 174. Malgorzata pisze:

  Sw Rito nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Marzeniem moim jest zebym dziś w dniu matki dostala w prezencie jakaś dobra informację od mojego starsznego syna. Blagam i dziękuję. Z calego serca dziekuje.

 175. Malgorzata pisze:

  Sw Rito prosze miej w swej opiece mojego syna alkoholika. Dziekuje.

 176. Malgorzata pisze:

  Dziekuje z całego serca dziękuję

 177. ada pisze:

  Dziękuję Święta Rito za łaskę zdrowia dla mojego taty, proszę abyś dalej miała go w swojej opiece. Proszę również o zdrowie dla mamy oraz o łaskę poczęcia zdrowego dziecka.

 178. ada pisze:

  Proszę również o opiekę i zdrowie dla mojej córeczki i reszty rodziny.

 179. Tomek pisze:

  Św. Rito, składam w Twoje ręce moją prośbę, taką samą, jaką składałem rok temu. Proszę Cię, by moja rodzina wróciła do mnie, moja Ukochana i dwójka wspaniałych dzieci. Proszę, by żar miłości ponownie zapłonął między mną a moją partnerką, byśmy znowu byli szczęśliwi razem. Proszę, byśmy mieli życie pełne rodzinnych, radosnych chwil, spędzonych z dziećmi. Proszę, by koszmar przeszłości odszedł od nas i nigdy nie wracał. Proszę, byśmy odczuli lekkość życia i szczęście.

 180. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę wysłuchaj moich próśb. mniej w swej opiece mojego syna. Dziękuję

 181. Malgorzata pisze:

  Dziękuję z calego serca

 182. Joanna pisze:

  Święta Rito! Błagam Cie ! Wstaw się za moje dzieci, szczególnie za syna,żeby odnalazł swoją drogę w życiu i znalazł dobrą pracę. Ja jestem niegodna Twojej łaski ale proszę dla moich dzieci.

 183. kc pisze:

  Św Rito błagam ratuj moje dzieci.

 184. Malgorzata pisze:

  Św Rito ratuj mojego syna. Blagam.

 185. Malgorzata pisze:

  Sw Rito blagam o łaskę zdrowia dla mojej mamy. Dziękuję.

 186. Malgorzata pisze:

  Św Rito proszę wypros mi łaskę zdrowia. ostatnio bardzo źle się czuje. Prosze i dziękuję.

 187. Malgorzata pisze:

  Św Rito ratuj cały naród przed chorobą koromawirusem. Dziękuję

 188. J. pisze:

  Święta Rito,proszę pomóż mi w odzyskaniu miłości mojego byłego chłopaka do mnie… Aby mi zaufał i zechciał ze mną stworzyć na nowo związek. Jest mi tak bardzo źle bez niego, proszę o pomoc.

 189. Malgorzata pisze:

  Sw Rito blagam mniej w swej opiece moją siostre. Dziękuję.

 190. Malgorzata pisze:

  Sw Rito blagam upros laske uzdrowienia swiata z choroby koronawirusa. Dziękuję.

 191. m pisze:

  Rito blagam wstaw się u ojca niebieskiego i wypros cud zaniechania rozprzestrzeniania sie koronawirusa. Dziękuję.

 192. Malgorzata pisze:

  św Rito proszę o pięknie spędzony dzień z Jezusem, Maryją i Sw Józefem. Dziękuję

 193. Malgorzata pisze:

  sw Rito proszę Cię pomóż mi usunąć z mojego zycia diabła i wystaw sie u Jezusa Chrystusa i powiedz mu ,ze zapraszam go do mojego serca bo tylko z nim będę szczesliwa. Dziekuje

 194. Malgorzata pisze:

  Św Rito błagam wypros u Jezusa Miłosiernego dzis w dniu jego swieta łaskę uzdrowienia całego swiata z pandemi koronawirusa. Dziekuje.

 195. Malgorzata pisze:

  Św Rito błagam wypros u ojca niebieskiego i wypros łaskę zdrowia dla mnie. Dziękuję ❤

 196. Malgorzata pisze:

  Św Rito błagam wypros u ojca niebieskiego łaskę zdrowia dla mojej mamy.Dziekuje.

 197. Malgorzata pisze:

  Błagam Cię Św Rito miej mnie i cała moją rodzinę w swoj opiece . Dziekuje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s