Msza św. Papieża Franciszka w parafii św. Anny w Watykanie – Komunia św. tylko na klęcząco!

Ojciec Święty Franciszek sprawował dziś mszę św. w kościele pw. św. Anny w Watykanie. Komunia święta była udzielana na klęcząco.  Po środku stały dwa klęczniki przy których wierni przyklękali i przyjmowali Pana Jezusa w  godny, sposób –  na klęcząco.

dwa klęczniki

Moment udzielania Komunii Świętej!

Komunia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Papież Franciszek i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Msza św. Papieża Franciszka w parafii św. Anny w Watykanie – Komunia św. tylko na klęcząco!

 1. wobroniewiary pisze:

  Polecamy dwa kanały jak ktoś nie ma telewizji – dobry transfer przekazu i wreszcie można oglądać, w tym TV Trwam przez stronę Live Vatican TV on-line

  1) http://wwitv.com/tv_channels/38.htm – Telewizja Watykańska
  2) http://wwitv.com/tv_channels/7616.htm – TV Trwam

  Miłego oglądania 🙂

 2. TomaszWierny pisze:

  Katolicy wreszcie otwierają oczy budzą się i piszą co należy
  Tu chyba ks. Adam temu właśnie Lukowi, narzędziu szatana odpowiadał na listy publicznie 🙂

  http://pl.gloria.tv/?media=415802

 3. Magdalena pisze:

  Otwórzmy się na Boże Miłosierdzie
  Nie jest łatwym oddanie się w miłosierną dłoń Jezusa. Nie jest łatwym czynienie miłosierdzia i być otwartym na miłosierdzie Boże, ale musimy to czynić – zaznaczył Ojciec Święty Franciszek w homilii wygłoszonej podczas niedzielnej Mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Anny w Watykanie.

  Papież na wstępie homilii przywołał trzy obrazy Chrystusa. Jezusa, który modli się na górze. Następnie Ojciec Święty przywołał obraz ludu, który gromadzi się wokół Jezusa i słucha Jego nauczania. Ostatnim obrazem wspomnianym przez Papieża jest Jezus, który został sam z jawnogrzesznicą.

  – Z jednej strony modlitwa do Ojca, a z drugiej piękny obraz, który powinien być zadaniem Kościoła czynienie miłosierdzia, obraz miłosierdzia, który widzimy w dzisiejszej Ewangelii – zaznaczył Papież.

  Odwołując się do dzisiejszej Ewangelii wskazał na kolejny obraz z niej płynący: lud pragnący wsłuchiwać się w Słowo Jezusa.

  – Był to lud oczekujący, poszukujący Słowa Bożego, ale byli wśród tego ludu także inni, którzy słyszeli Słowo Boże, ale nie chcieli usłyszeć tego słowa – zauważył Ojciec Święty.

  Następca św. Piotra zauważył, że często i „my sami jesteśmy tym ludem, który, który chce wsłuchiwać się w Słowo Jezusa, ale z drugiej też chce jak uczeni w Piśmie i faryzeusze, potępiać i oceniać”.

  – Przesłanie, które Jezus dzisiaj do nas kieruje to jest słowo i zadanie czynienia miłosierdzia. To jest słowo, przesłanie, które dla mnie jest najważniejsze, jakie powinniśmy czynić. Jezus podkreślał, że przyszedł, aby zbawić grzeszników – zaznaczył Papież. Przypomniał, że Chrystus przyszedł do wszystkich grzeszników, by okazać im miłosierdzie.

  W czasie homilii Ojciec Święty zwrócił uwagę, że Jezus Chrystus przybywa również do nas, jeżeli uznajemy w sobie, że jesteśmy grzesznikami. Wskazał przy tym, że nie ma w nas postawy miłosierdzia będącej prawdziwą chrześcijańską postawą, jeżeli „jesteśmy tymi faryzeuszami wobec ołtarza, którzy mówią ‘dziękuje Ci Panie, że nie jestem jak ten drugi, jak ten grzesznik’ ”.

  – Nie jest łatwym oddanie się w miłosierną dłoń Chrystusa. Nie jest łatwym czynienie miłosierdzia i być otwartym na miłosierdzie Boże, ale musimy to czynić – wskazał Ojciec Święty.

  Papież zwrócił także uwagę, że ten kto jest większym grzesznikiem powinien być otwarty na miłosierdzie Jezusa, całkowicie się zdać na Chrystusa. Ojciec Święty podkreślił, że miłosierny Chrystus przyjmie każdego, kto szczerze żałuje swoich grzechów i chce powrócić do Pana Boga.

  – Pan Jezus nigdy się nie zmęczy przebaczaniem nam, ale my musimy prosić Boga o tę łaskę przebaczenia. Musimy być otwarci na to przebaczenie. Musimy niejako w sobie znaleźć siłę i umiejętność przyjmowania tego przebaczenia. Bóg się nigdy nie zmęczy udzielaniem nam przebaczenia – zaznaczył Ojciec Święty Franciszek w czasie przedpołudniowej Eucharystii sprawowanej w kościele św. Anny w Watykanie, który jest kościołem parafialnym dla Stolicy Apostolskiej.

  Mszę św. transmitowała Telewizja Trwam i Radio Maryja.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/27044,otworzmy-sie-na-boze-milosierdzie.html

   • TomaszWierny pisze:

    Dla mnie, mówię to z pokorą, najsilniejszym orędziem Pana jest miłosierdzie – powiedział rano papież Franciszek podczas mszy w parafii świętej Anny w Watykanie. Przed rozpoczęciem nabożeństwa Franciszek znowu zaskoczył wiernych, gdyż do kościoła przyszedł na piechotę. Następnie pozdrowił wiernych, stojących przed watykańską bramą. Po mszy żegnał się osobiście z każdym wiernym, wychodzącym z kościoła. Wiele osób całował w policzek.

    W krótkiej, całkowicie improwizowanej homilii powiedział, że „także my jesteśmy ludem, który z jednej strony chce słuchać Jezusa, ale z drugiej podoba nam się czasem okładać innych kijami, potępiać ich”.

 4. Magdalena pisze:

  Ojciec Święty wyszedł do wiernych
  Ogromna radość i łzy wzruszenia widoczne były na twarzy wiernych wychodzących z kościoła pw. św. Anny w Watykanie, których po zakończonej Eucharystii osobiście witał i błogosławił Ojciec Święty Franciszek.

  Licznie zgromadzeni uczestnicy Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Papieża przybyli nie tylko z Państwa Watykańskiego, ale także różnych części świata. Obecne były także siostry zakonne, przybyło wielu kapłanów oraz przedstawiciele watykańskich mediów.

  Po zakończeniu Mszy św. stanął on przed drzwiami świątyni i każdego z wychodzących pozdrawiał i błogosławił. Szczególnie pochylał się nad dziećmi, które czule obejmował. Z wielką radością pozdrawiał także rodziny, które – jak wielokrotnie jako pasterz Kościoła w Buenos Aires – obejmował swą duszpasterską opieką. Wierni nie kryli wzruszenia i ogromnej radości, jaka towarzyszyła im przy tym niecodziennym, bliskim spotkaniu z Ojcem Świętym, który szczerze i przyjaźnie ściskał dłonie każdej z osób.

  W czasie, kiedy Papież błogosławił wychodzących ze świątyni wiernych, setki osób zgromadziło się wokół niej. Tłum wiwatował na cześć Ojca Świętego, wykrzykiwał swoje pozdrowienia. Papież podszedł także i do nich, pozdrawiając i błogosławiąc

 5. Franek pisze:

  Papież Franciszek: Angelus – 17.03.2013

 6. Filip pisze:

  Ja tylko w kwestii formalnej, ponieważ dostaliśmy e-mail od pewnego księdza.
  Takie treści zamieszcza „katolicka strona” Dziecko Królowej Pokoju

  Dawid Defender MBM powiedział/a
  16 Marzec 2013 @ 17:40
  oo wlasnie AnnaM ten mason powiedzial Dobry Wieczór i i nie mial w reku krzyza czysto laicki-jezuicki-zeszmacony masonski sposob zrobienia kogos w śliwe…on gdzies ma wiare ma utorowac drodze koledze ktory juz lada moment sie objawi i ma byc wieksza gwizdą Holywood niz kolega mason…

  (art 196kk)
  „Kto obraza uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przezmaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze graniczenia wolnosci albo pozbawienia wolnosci do lat 2”.

  • Monika pisze:

   Czy nie dosyć już tych szatańskich tekstów na tej stronie? To nie ten adres. Katolik głosi dobrą nowinę a nie złą. Ludzie opamiętajcie się! Jeszcze wam nie dosyć?

   • Anonim pisze:

    Z drugiej strony nie można przechodzić obojętnie i udawać, że nic się nie dzieje. Admin tamtej strony chwali się, że był dziś w kościele na mszy św. Przyjął Pana Jezusa a potem sam robi najazdówkę na Papieża i przetrzymuje takie komentarze u siebie, opluwanie widzialnego zastępcę Jezusa na ziemi.

    • wobroniewiary pisze:

     Grzech przeciwko Duchowi Świętemu

     31 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym. 33 Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, wtedy i owoc jego jest zły; bo z owocu poznaje się drzewo. 34 Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. 35 Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. 36 A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony

     Włączyłam TV TRWAM na http://wwitv.com/tv_channels/7616.htm – zastanawiałam się jak zareagować na te słowa, Pan Jezus sam odpowiedział poprzez ten film!!!
     Wciąż można oglądać – „Biblia w obrazach”

  • Monika pisze:

   Filipie, z całym szacunkiem dla Twojej Osoby ale doprawdy nie wiem czemu ma to służyć, takie zamieszczanie tutaj tego ohydnego tekstu? Zwłaszcza po niejednym już apelu Adminów. Pytanie zasadnicze: po co tutaj to przywlokłeś, że tak się wyrażę? Ja osobiście na takie strony siejące zło, grozę i strach, wreszcie szkalujące najwartościowsze osoby – strony stojące w jawnej opozycji do Boga – nie wchodzę.
   Jakby ktoś chciał to niech sam wchodzi na takie plugawe strony, jak strona zwiedzionego i nieodpowiedzialnego dzieciaka by czytać temu podobne teksty i nasiąkać nimi ale na własną odpowiedzialność. Trzeba tylko pamiętać, że kiedyś każdy z Nas stanie przed Bogiem a czerpiąc z takiego niecnego, skażonego manipulacją i fałszem źródła, to nie może nic dobrego z tego wyniknąć. To niebezpieczne, bo to nie pozostaje bez śladu, bez wpływu na człowieka. Pojąć to mogą Ci, którzy zdają sobie sprawę czym jest SŁOWO i z jego mocy. Ostatnio Ojciec Daniel z Czatachowej o tym tłumaczył w bardzo piękny sposób. A to, że zło istnieje na świecie, to jeszcze nie upoważnia Nas by je rozsiewać jak kąkol, wręcz przeciwnie, karmmy się Słowem Bożym i całym bogactwem Kościoła, umacniajmy się na tej wspólnej Bożej Drodze.

   Szczęśliwa jestem, że istnieje taka strona jak „W obronie Wiary i Tradycji” i mogę z Niej czerpać. Tym bardziej, że znam osobiście wszystkich Adminów: Ewcię, Kazika i Księdza Adama i z ręką na sercu zaświadczam, że komu jak komu ale im można ufać.
   Uważam, że przez szacunek do Adminów i innych osób, szukających czegoś dobrego, Bożego, mądrego, umacniającego Naszą Wiarę i naprawdę wartościowego nie ma miejsca tu dla takich obrazoburczych tekstów, nie mających nic wspólnego z pogłębianiem duchowości i z wiernością Bogu samemu, które wręcz odstraszają i zniechęcają innych wiernych od tak wartościowej strony, przynoszącej wiele Bożych owoców. Szanujmy się wzajemnie, skoro zdecydowaliśmy się wchodzić na tą stronę. Korzystajmy z dobrych źródeł a złe odrzućmy.
   Nie na darmo powstała strona „EWANGELIA DLA NAS”. Korzystajmy więc z Niej jak najczęściej.
   Pokój z Tobą!
   Jezus jest Panem!

  • Franek pisze:

   „Dawid Defender MBM”

   Ja mam na komputerze program „Windows Defender” i zajmuje się on ochroną mojego komputera 😉 ale nie używa do tego takich bezeceństw jak ten zacytowany wyżej pajacowaty przyboczny Mery, no ale mój program napisali prawdziwi programiści a nie piraci z zielonej wyspy.

 7. Terezjusz pisze:

  Czytałem wczoraj wpisy tego Dawida,są przesycone nienawiścią,ale raczej są to wpisy człowieka chorego który potrzebuje lekarza,modlitwy i może jeszcze egzorcysty.Dziwię się tylko że moderacja tamtego forum na takie coć pozwala.

 8. Sebro pisze:

  A ja tylko przypomnę wszystkim, że ta strona miała się oczyszczać z wszelkich form „marysizmów”.
  Owszem ,nie możemy stać spokojnie z boku i patrzeć, ale w takich wypadkach energię przeznaczoną na klepanie tego typu komentarzy zawierających czyjeś urągające wypowiedzi lepiej przeznaczyć na „Pod Twoja obronę” w intencji nawrócenia grzeszników.
  Zastosujmy to co Papież mówił w homilii. Nie bądźmy faryzeuszami. Bóg osądzi kto miał rację w tym sporze. My zajmijmy się modlitwą i dawaniem dobrych przykładów a nie bezproduktywną dyskusją.

  • wobroniewiary pisze:

   Owszem, komentarz napisał Filip, który dał nam Adminom do zrozumienia, że czynniki kościelne już się same za to wzięły
   A my róbmy swoje 😉
   Ewangelizujmy i koniec 🙂

 9. AA pisze:

  Za bardzo katolicki dla progresistów, dla konserwatystów za mało katolicki.
  mały fragment

  Już wielu na różnych portalach krzyczy dzisiaj Habemus antipapam – nie tylko ks Gonzales. „El nuevo antipapa Francisco es un hereje manifiesto al igual como lo fueron sus 5 predecesores. “ “Nowy antypapież jest manifestacją herezji jak jego pięciu poprzedników”.
  Ciekawe czy polscy zwolennicy tej teorii zgadzają się z tym, że pośród tych 5 wymienionych „heretyków” jest ich Rodak Jan Paweł II? Zanim zaczną coś rozpowszechniać powinni się głęboko zastanowić i pomodlić do Ducha Świętego.

  Niestety ktoś celowo wytworzył ogólnoświatowy lęk i niepewności oraz strachu przed przyszłością. Czy tego chce od nas Chrystus? Bądźmy słuchaczami i świadkami Jego słów „Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! ” Mt 24. 4-6

  PS Nie do końca wiadomo, czy polscy propagatorzy teorii o następnym antypapieżu będą umieli odważnie przyznać, że Jan Paweł II wg nich także był antypapieżem? Niech pozostanie zatem puenta: szkoda pereł i żal wieprzy!
  red

  http://signum-dei.blogspot.com/2013/03/za-bardzo-katolicki-dla-progresistow.html

 10. Maggie pisze:

  Jakiez to proste do wykonania… tam gdzie nie ma balasek: postawmy kleczniki i CHRYSTUS Eucharystyczny przyjety na kleczaco, bez remontu kosciola czy specjalnych wydatkow dla parafii, no i w ten sposob NIE MA miejsca na jakiekolwiek wymowki.

 11. xricci pisze:

  Co z tego że na klęcząco jak nmsza NOMowska. To nawet gorzej bo uwiarygadnia NOM – lepiej żeby przyjmowali na stojąco, NOM i tak nie ma nic wspólnego z Mszą Wszechczasów….

  • wobroniewiary pisze:

   Polecam Ewangelię o faryzeuszu i celniku (jaki to ja faryzeusz jestem och i ach i jak wszystko wiem a ten celnik od NOM nie śmie oczu podnieść na Pana) a jako puentę „Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s