Do niecodziennej sytuacji doszło dziś rano w Kurii Generalnej jezuitów w Rzymie.
Młody portier odebrał telefon od … papieża Franciszka, czemu początkowo nie dawał wiary.
Oto relacja, jaką na swoim FB umieścili jezuici.
Dziś rano o godzinie 10:15 w naszym domu generalnym w Rzymie dzwoni telefon…
Portier odbiera i słyszy, że ma połączenie z Domu Santa Marta:
– Dzień dobry, tu papież Franciszek, chciałbym rozmawiać z Ojcem Generałem.
Portier już prawie miał odpowiedzieć, że to pomyłka bo rozmawia z Napoleonem, ale się powstrzymał. Odpowiada więc: – Kto dzwoni?
Papież zrozumiał, że nasz młody włoski portier nie uwierzył mu, powtórzył więc cicho: – Nie, naprawdę, jestem papież Franciszek. Jak masz na imię?
Oszołomiony portier zaczyna rozumieć sytuację i głos zaczyna mu gasnąć: – Nazywam się Andrew.
Papież: Jak się czujesz, Andrew?
Odpowiedź: Dobrze, przepraszam, jestem trochę zdezorientowany.
Papież: Nie martw się, połącz mnie proszę z Ojcem Generałem, chciałbym podziękować za piękny list, który napisał do mnie.
Portier: Przepraszam, Wasza Świątobliwość, będę łączyć.
Papież: Nie ma problemu”.
Za: Ośrodek Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie
Nie ulegajmy pesymizmowi i zniechęceniu: mamy mocną pewność, że Duch Święty daje Kościołowi, wraz ze swym potężnym tchnieniem, odwagę, by wytrwać, a także poszukiwać nowych metod ewangelizacji, aby nieść Ewangelię aż po krańce ziemi (por. Dz 1, 8). Prawda chrześcijańska jest pociągająca i przekonująca, ponieważ odpowiada na głęboką potrzebę ludzkiej egzystencji, głosząc w sposób przekonujący, że Chrystus jest jedynym Zbawicielem całego człowieka i wszystkich ludzi. Przepowiadanie to jest dziś aktualne, tak jak było w początkach chrześcijaństwa, kiedy dokonywało się pierwsze wielkie misyjne rozprzestrzenianie się Ewangelii.
Naprzód, drodzy bracia! Być może połowa z nas jest ludźmi w podeszłym wieku. Starość – lubię tak to określać – jest siedzibą mądrości życia. Starcy posiadają mądrość zdobytą w ciągu całego życia, jak starzec Symeon czy prorokini Anna w Świątyni Jerozolimskiej, i to właśnie ta mądrość pozwoliła im rozpoznać Jezusa. Dawajmy tę mądrość ludziom młodym, jak dobre wino, które z biegiem lat staje się lepsze! Dawajmy młodym mądrość życia! Przychodzi mi na myśl to, co pewien niemiecki poeta mówił o starości: „Es ist ruhig, das Alter, und fromm”: starość jest czasem spokoju i modlitwy. Trzeba młodym dawać tę mądrość
http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/26916,papiez-starosc-siedziba-madrosci-zycia.html
Scenka z portierem…On rozbraja swa skromnoscia…
Świat medialny dużo wcześniej przed konklawe wybrał swojego Papieża. Okazało się jednak, że te typy i oczekiwania mediów zupełnie rozminęły się z rzeczywistością…
– Dzięki Bogu nie sprawdziły się rozmaite prognozy i wróżenie z przysłowiowych fusów. Ale tak to już jest, kiedy nieznajomość doktryny Kościoła towarzyszy dziennikarskiemu światu.
http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/26942,obronca-zycia-i-rodziny.html
16.3.2013
79. rocznica zbudowania krzyża na Križevcu
79. obljetnica izgradnje križa na Križevcu
79. anniversario della edificazione della croce su Križevac
79. výročí budovy kříže na Križevci