Ojciec Święty Franciszek – już od pierwszej z Nim mszy świętej wiemy, że Komunię świętą na klęcząco przyjmujemy. Poglądy Papieża Franciszka

Trzy dziękczynne Zdrowaś za trzech Wielkich Ojców Świętych 🙂

Papież Franciszek – musisz to wiedzieć!
Do wszystkich wyznawców „Marii” z Irlandii – bójcie się Boga zanim  nazwiecie Papieża Franciszka „fałszywym prorokiem” i antypapieżem. Konfesjonały czekają a papież polecił okazywać tam miłosierdzie!!!

1. Czy dopuści małżeństwa homoseksualne?
 Nie. – To pogwałcenie planu Bożego. Nie bądźmy naiwni, nie mówimy tu o zwykłej politycznej batalii, tylko o destrukcyjnych pretensjach wobec Bożego planu. Nie mówimy o zwykłej ustawie, ale raczej o machinacjach z Ojcem Kłamstwa, który stara się zmylić i zwieść dzieci Boże – tak skomentował w 2010 r. legalizację związków osób tej samej płci w Argentynie. Choć jednocześnie na każdym kroku podkreśla, że homoseksualiści zasługują na szacunek, bo też są dziećmi bożymi.

2. Czy pozwoli na adopcje przez homoseksualistów?
 Nie. Zdecydowanie potępia pomysł dopuszczenia adopcji dzieci przez pary homoseksualne. – Jest to forma działania przeciwko dzieciom – twierdzi nowy papież. Po tych słowach spotkał się ze zdecydowaną naganą ze strony argentyńskiego prezydenta, który powiedział wówczas, że Kościół to „średniowiecze i inkwizycja”. Ale Bergoglio mówi wprost: – Bóg chciał inaczej. Chciał dać dzieciom matkę i ojca.

3. Czy pozwoli na stosowanie środków antykoncepcyjnych?
 Tak. Ale tylko w jednym przypadku – w małżeństwie, by uniknąć zarażenia współmałżonka chorobą, m.in. wirusem HIV. Darmowemu rozpowszechnianiu środków antykoncepcyjnych jest całkowicie przeciwny.

4. Czy dopuści aborcję?
Nie. – Aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem. Mówiąc o ciąży, trzeba brać pod uwagę oba życia. I o oba dbać. Szacunek dla życia jest wartością bezwzględną – twierdzi Bergoglio. Według niego komunii świętej nie powinni przyjmować ludzie, którzy swoim działaniem lub nawet w opiniach występują przeciwko ochronie życia. I miał tu na myśli zarówno lekarzy, jak i polityków.

5. Czy zaakceptuje eutanazję?
Nie. – To jak kara śmierci – twierdzi. – Nie możemy pielęgnować kultury życia, jeśli nie wprowadzimy do niego Jezusa i nie będziemy z nim połączeni jak winorośl – tłumaczy. Jest całkowicie przeciwny, nazywając eutanzję „kulturą odrzucenia”. – Ludzie zasługują, by umierać w godności – przekonuje.

6. Czy zabroni chrzcić nieślubnych dzieci?
Nie. Zawsze krytykował księży, którzy nie chcieli chrzcić dzieci wychowywanych przez samotne matki. I przepraszał za nich. – Sakramenty nie mogą służyć księżom do okazywania swej wyższości i władzy – twierdzi.

7. Czy zniesie celibat księży?
Nie. Jest obrońcą celibatu wśród kapłanów. I nie uznaje dyskusji na ten temat.

8. Czy zmieni się stosunek nowego papieża do innych wyznań?
Nie. Jest za budowaniem przyjaznej relacji. W 2005 r. wraz z argetyńskimi Żydami i Muzułmanami wystąpił przeciwko terroryzmowi.

9. Czy potępia pedofilię wśród księży?
Tak. Dlatego tak ważna jest selekcja kandydatów na kapłanów. W seminarium w Buenos Aires ostatecznie zaakceptowanych zostaje jedynie 40 proc. kandydatów i cały czas bacznie obserwuje się ich proces dojrzewania do roli – przypomina Bergoglio.

10. Czy jest za kapłaństwem kobiet?
Nie. Wśród apostołów byli wyłącznie mężczyźni, więc  dla kobiet nie będzie miejsca przy ołtarzu.

Ks. prof. Waldemar Chrostowski
Nowy Papież zbyt dobrze zna rzeczywistą sytuację, by mogły go zwieść oszustwa i kombinacje opłacane przez środowiska i kręgi programowo wrogie Ewangelii i Kościołowi katolickiemu –  kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Ojciec Święty Franciszek – już od pierwszej z Nim mszy świętej wiemy, że Komunię świętą na klęcząco przyjmujemy. Poglądy Papieża Franciszka

 1. Maggie pisze:

  Rogaty „wyczul pismo nosem” i dlatego jeszcze przed wyborem na papieza staral sie roznymi drogami wmawiac, ze zasiadze antychryst. Po wyborze zas rowniez rozprzestrzenial „hiobowe wiesci” …a tu mamy najlepsze swiadectwo: po czynach poznajemy kto jest kim.
  MARANA THA!

  • wobroniewiary pisze:

   link do filmu trzeba puszczać szeroko w świat i przestać słuchać sług diabła, że nasz Kochany Papież to jakiś anty – bo on jest duchowości ignacjańskiej, wywali diabła i jego sługi szybko na zbity pysk szybciej niż myślą co niektórzy 🙂

   To jest Jan Paweł II i Benedykt XVI dwa w jednym + Ojciec Daniel z Czatachowej

 2. libro77 pisze:

  Nawet nie marzyłem, że będziemy mieli TAKIEGO PAPIEŻA…

 3. Magdalena pisze:

  Bogu chwała!

  Upadnij na kolana ludu czcią przejęty!
  Uwielbiaj Pana Boga: Święty! Święty! Święty!

 4. wobroniewiary pisze:

  Ojciec Święty podróżuje tak jak lubi – razem ze wszystkimi 😉

 5. Nowa pisze:

  Pontyfikat zawierzony Maryi
  Wczesnym rankiem, w pierwszym dniu po wyborze na Stolicę Piotrową, Ojciec Święty Franciszek oddał hołd Maryi i w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore zawierzył Matce Najświętszej swój pontyfikat
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/26882,pontyfikat-zawierzony-maryi.html

 6. wobroniewiary pisze:

  CO DO HERBU PAPIEŻA FRANCISZKA:
  SYMBOLIKA GWIAZDY PIĘCIORAMIENNEJ W OBJAWIENIU (Siostra Maria Natalia, „Zwycięzka Królowa Świata”, str.171), Widzenie z 8 grudnia 1985 roku:

  „Na dwutysięczne urodziny naszej Matki niebieskiej zobaczyłam Ją i błagałam Ją o uratowanie świata przed unicestwieniem przez atom czy inne katastrofy. Święta Dziewica była bardzo piękna i pełna majestatu! Ten majestat był ze słodyczy i nie wzbudzał żadnego lęku, lecz wręcz przeciwnie – radość. Przemawiała z wielką słodyczą, trzymając w Swoich rękach pięcioramienną gwiazdę, która symbolizowała pięć kontynentów świata: „Nie lękaj się! To Przedwieczny Ojciec, darował mi, z okazji moich urodzin, tę gwiazdę symbolizującą ziemię.” Wiedziałam, że Matka Najświętsza uratuje świat, ale nie dokona się to bez cierpień.
  http://www.duchprawdy.com/objawienia1.htm

  Od nas:
  Co do gwiazd piecioramiennych na herbie obecnego papieża to oznaczają one pięć Ran Chrystusa.
  s. Dorothea Forstner OSB “Świat symboliki chrześcijańskiej”.

  I z innego wcześniejszego komentarza
  Już wczoraj o tym pisałem:
  Bzdura egzorcysta, ks. inf. Jan Pęzioł się już kiedyś wypowiadał na ten temat ponadto to nie są gwiazdy które mają taki układ:
  ta na fotce to: GWIAZDA PIĘCIORAMIENNA – dwa rogi w górę: oznacza królestwo Lucyfera, dwa rogi w dół: człowiek jest bogiem. Niektóre muzyczne zespoły przyjęły te symbole jako gwarancja sukcesu.
  Tak więc na zdjęciach poniżej gwiazdki jak najbardziej właściwe.

  Nie czytajcie stron antykatolickich ani nie słuchajcie mącicieli, którzy odbiorą swoją zapłatę gdyż „Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego” (Hbr 10,31)

 7. czekajacy pisze:

  Ojcze Święty:

  Franciszku – jesteśmy w pełni z Tobą! Paś nas! Prowadź nas!
  Benedykcie XVI – pamiętamy i modlimy się o owoce Twojej aktualnej posługi!
  Janie Pawle II – dziękujemy! módl się za nami!

  🙂

 8. Agnieszka pisze:

  🙂 pięknie zdjęcie papieże razem – od razu widać że posiadają ducha świętości przez swe świadectwo i ducha pokory nowy papież daje mam dobre świadectwo prawdziwej wiary chrześcijańskiej 😀

 9. Anonim pisze:

  Argentyński duchowny: nowy papież to człowiek bezpośredni, pobożny i wymagający

  Papież Franciszek to człowiek bardzo bezpośredni, pobożny i wymagający – twierdzi ks. Hugo Gulliermo Ortiz SJ, kierownik sekcji hiszpańskojęzycznej Radia Watykańskiego.

  Ks. Ortiz jak mało kto zna nowego papieża. Kard. Jorge Bergoglio był jego pierwszym przełożonym zakonnym w Argentynie, a następnie rektorem seminarium, w którym przygotowywał się do kapłaństwa. W tym czasie ks. Bergoglio był też proboszczem parafii obejmującej ubogą robotniczą dzielnicę. W każdy weekend wysyłał swych kleryków na ulice.

  – Polecił nam szukać ludzi, rozmawiać z nimi na ulicy, wyszukiwać dzieci, uczyć je katechizmu, odwiedzać chorych – powiedział argentyński jezuita. – Prowadzić misje, odwiedzając ludzi w domu z obrazkami Matki Bożej i Najświętszego Serca Jezusowego. Było to wspaniałe doświadczenie, które bardzo nas zbliżyło do ludzi. Nasz rektor był człowiekiem bardzo otwartym, ale też wymagającym, co jest bardzo ważne u formatora. Zawsze wiele od nas wymagał, ale nigdy nie zostawiał nas samych.

  Ks. Ortiz podkreśla też, że zawsze był pod wrażeniem prostej, ale bardzo głębokiej pobożności swego przełożonego.

  – Jest to człowiek wielkiej modlitwy. Wstaje wcześnie, o 4 rano, aby się modlić. Ma głębokie życie duchowe. To jest jego siłą. Bardzo głęboko żyje duchowością ignacjańską. To ona integruje jego serce i umysł. Było to widać już wczoraj, kiedy na samym wstępie zachęcił do modlitwy. On już taki jest. Ta postawa upodabnia go do Jana Pawła II, który również dużo się modlił. Myślę, że w posłudze Piotrowej Franciszka zobaczymy jego żywą relację z Bogiem pośród ludzi – ocenił ks. Ortiz.

 10. Franek pisze:

  Kolorowi watykaniści i dramat leminga
  Watykaniści „kolorowych mediów”, dziennikarze nierzadko nienawidzący Kościoła oraz komentatorzy dobrani na zasadzie skrajnej niekompetencji, brylują w ostatnich godzinach bon motami o nowym papieżu. Udowadniają, że ludzka głupota nie ma granic.
  Samozwańczy watykaniści w pierwszej chwili okrzyknęli papieża Franciszka „konserwatystą”. Dlaczego? Jest przeciwnikiem homomałżeństw i aborcji. Którędy podążają myśli liberalnych komentatorów, skoro wydaje im się, że wśród kardynałów świętego Kościoła mógłby się znaleźć ktoś, kto podejmie decyzję o dopuszczalności sodomii i morderstw w łonie matki? Telewizje zapraszają do siebie specjalistów od Kościoła związanych głównie z myślą lewicową, a więc z definicji antykościelną. Oczy owych komentatorów widziały kiedyś co prawda kościół, może nawet kilka, ale o Kościele nie mają pojęcia.
  Całość: http://www.pch24.pl/kolorowi-watykanisci-i-dramat-leminga,13300,i.html#ixzz2NbIjGRcJ

 11. wobroniewiary pisze:

  słucham audiencji dla kardynałów i nie mogę wyjść z podziwu
  „nie wpadajcie w pesymizm, bo to szatan podpowiada smutek i pesymizm”
  „Jezus Chrystus jest jedynym (!) Zbawicielem wszystkich ludzi” – a więc żadna tolerancja, żaden Allah, Budda- tylko Jedyny Jezus Chrystus!
  I co wyznawcy „Marysi naćpanej opium diabelskim”?

  Jesteśmy starzy, większość z nas – a więc doświadczeni mądrością i przekazujmy te mądrość młodym
  Papież nie utyskuje, że jest stary bo im starszy tym lepszy – jak wino. Mówi „jesteśmy jak wino, im starsi, tym lepsi”

  Wrogowie papieża – apage satanas!

 12. czekajacy pisze:

  Szatan boi się naszych Pasterzy – to szaleje. Kłamie, oszukuje, oczernia, nieraz jest agresywny.
  A mamy teraz dwóch – Ojca Św. i Biskupa w Bieli 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   włączcie TV TRWAM jaki Ojciec jest radosny jak poświęca dużo czasu każdemu kardynałowi, śmieje się, uśmiecha, widać po prostu radość życia, widać po prostu wspaniałego człowieka przez wielkie C

   A co do ataków na papieża – to chyba w żadnym kraju nie pozwolono sobie na takie teksty o Papieżu jak u nas w Polsce
   I nie mam na myśli strony antykatolickiej zwolenników Mery, gdzie papieża wyzywają od masonów i sługusów diabła za przyzwoleniem admina („Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego” (Hbr 10,31 – )
   ale tę babę artystkę http://www.fronda.pl/a/no-i-wybrali-ch-czyli-odpowiedzialnosc-ewy-wojciak,26910.html

   • Anonim pisze:

    wp z faktem już znalazły narzeczona papieża jak miał uwaga 12 lat 😀
    Ależ niektórzy mają nierówno pod sufitem

   • czekajacy pisze:

    Ja mam znajomego, który ma teraz kilkadziesiąt lat i uczęszcza do seminarium, odkąd mu żona zmarła 🙂

   • Maria z Warszawy pisze:

    Anonimie. Przecież Papież był normalnym chłopakiem jak każdy inny.Nawet święci mieli narzeczone/narzeczonych, mężów/żony. Co w tym dziwnego. Podejrzewam, że bardziej dziewczynie podobał się przyszły Papież niż on był zainteresowany nią ( c0o wynika z wieku obojga).

 13. ircia pisze:

  Wierzylam,ze ktorykowiek z Kardynalow zostanie wybrany na Papieza,jest on juz dlugo w zamysle Boga i bedzie to czlowiek bardzo bliski Jemu.Trzeba gleboko ufac Bogu,ze nigdy nie zakpi z nas,dajac pozwolenie szatanowi na wkroczenie na Tron papieski.Lzy pojawily sie w moich oczach,gdy uslyszalam,iz nowy Papiez obral imie Franciszek(moim wielkim autorytetem jest sw, Faniszek z Asyzu)pomyslalam jak czyste i dobre ma serce nasz nowy Papiez,ale jak wiele trudnosci bedzie mial do pokonania,bo swiatem zawladnal luksus i egoizm,brak empatii i pycha,czuje ze wielkie czystki zrobi On w KK,i wykrusza sie ksieza itd. slabi,byc moze Jego zadaniem jest uczynienie Kosciola mniejszym lecz prawdziwszym.Wydaje mi sie,ze „znienawidza” Go co poniektorzy ludzie Kosciola(bo lubia sie plawic w luksusach i daleka jest im postawa Franciszka) z kolei zyska on wielkie grono wsrod zwyklych nas owieczek.Niech daje On swa postawa przyklad ludziom a Bog niech pomoze mu przejsc przez wszystkie trudnosci.Denerwuje mnie postawa niektorych ludzi,ktorzy juz osadzili,ze Jan Pawel II byl najlepszy,Benedykt VI,byl bo byl.Wszyscy byli od Boga dani,kazdy mial swoje zadanie,moim zdaniem sa rowni sobie,rownie wielcy i szlachetni! Oby Zdrowko naszemu Franciszkowi dopisywalo i by czul,ze jest kochany.

 14. Magdalena pisze:

  Papież czcicielem św. Józefa
  Pontyfikat Ojca Świętego Franciszka zostanie zainaugurowany w uroczystość św. Józefa – 19 marca, jest to tym bardziej znamienne, że obecny Papież jest gorliwym czcicielem Opiekuna Świętej Rodziny.

  Ksiądz biskup Eduardo Garcia, biskup pomocniczy archidiecezji Buenos Aires, jak sam powiedział, był nieco zdumiony wyborem imienia Franciszek przez nowo wybranego Papieża, gdyż jeszcze jako ksiądz kardynał znany był jako gorliwy czciciel św. Józefa
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/26906,papiez-czcicielem-sw-jozefa.html

  • Magdalena pisze:

   Siłą Franciszka jest życie duchowe
   Papież Franciszek to człowiek bardzo bezpośredni, pobożny i wymagający – twierdzi ks. Hugo Gulliermo Ortiz SJ, kierownik sekcji hiszpańskojęzycznej Radia Watykańskiego.

   Kapłan bardzo dobrze zna nowego Papieża, ponieważ ks. Jorge Bergoglio SJ był pierwszym przełożonym zakonnym ks. Ortiza w Argentynie, a następnie rektorem seminarium, w którym przygotowywał się do kapłaństwa.
   (…)

   Ks. Ortiz zawsze był pod wrażeniem prostej, ale bardzo głębokiej pobożności swego przełożonego.

   – Jest to człowiek wielkiej modlitwy. Wstaje o 4.00 rano, aby się modlić. Ma głębokie życie duchowe. To jest jego siłą. Bardzo głęboko żyje duchowością ignacjańską. To ona integruje jego serce i umysł. Było to widać już wczoraj, kiedy na samym wstępie zachęcił do modlitwy. On już taki jest. Ta postawa upodabnia go do Jana Pawła II, który również dużo się modlił. Myślę, że w posłudze Piotrowej Franciszka zobaczymy jego żywą relację z Bogiem pośród ludzi – zaznaczył kapłan.

   http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/26904,sila-franciszka-jest-zycie-duchowe.html

 15. Anonim pisze:

  Oto dekalog nowego papieża

  1. Czy dopuści małżeństwa homoseksualne?

  Nie. – To pogwałcenie planu Bożego. Nie bądźmy naiwni, nie mówimy tu o zwykłej politycznej batalii, tylko o destrukcyjnych pretensjach wobec Bożego planu. Nie mówimy o zwykłej ustawie, ale raczej o machinacjach z Ojcem Kłamstwa, który stara się zmylić i zwieść dzieci Boże – tak skomentował w 2010 r. legalizację związków osób tej samej płci w Argentynie. Choć jednocześnie na każdym kroku podkreśla, że homoseksualiści zasługują na szacunek, bo też są dziećmi bożymi.

  2. Czy pozwoli na adopcje przez homoseksualistów?

  Nie. Zdecydowanie potępia pomysł dopuszczenia adopcji dzieci przez pary homoseksualne. – Jest to forma działania przeciwko dzieciom – twierdzi nowy papież. Po tych słowach spotkał się ze zdecydowaną naganą ze strony argentyńskiego prezydenta, który powiedział wówczas, że Kościół to „średniowiecze i inkwizycja”. Ale Bergoglio mówi wprost: – Bóg chciał inaczej. Chciał dać dzieciom matkę i ojca.

  3. Czy pozwoli na stosowanie środków antykoncepcyjnych?

  Tak. Ale tylko w jednym przypadku – w małżeństwie, by uniknąć zarażenia współmałżonka chorobą, m.in. wirusem HIV. Darmowemu rozpowszechnianiu środków antykoncepcyjnych jest całkowicie przeciwny.

  4. Czy dopuści aborcję?

  Nie. – Aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem. Mówiąc o ciąży, trzeba brać pod uwagę oba życia. I o oba dbać. Szacunek dla życia jest wartością bezwzględną – twierdzi Bergoglio. Według niego komunii świętej nie powinni przyjmować ludzie, którzy swoim działaniem lub nawet w opiniach występują przeciwko ochronie życia. I miał tu na myśli zarówno lekarzy, jak i polityków.

  5. Czy zaakceptuje eutanazję?

  Nie. – To jak kara śmierci – twierdzi. – Nie możemy pielęgnować kultury życia, jeśli nie wprowadzimy do niego Jezusa i nie będziemy z nim połączeni jak winorośl – tłumaczy. Jest całkowicie przeciwny, nazywając eutanzję „kulturą odrzucenia”. – Ludzie zasługują, by umierać w godności – przekonuje.

  6. Czy zabroni chrzcić nieślubnych dzieci?

  Nie. Zawsze krytykował księży, którzy nie chcieli chrzcić dzieci wychowywanych przez samotne matki. I przepraszał za nich. – Sakramenty nie mogą służyć księżom do okazywania swej wyższości i władzy – twierdzi.

  7. Czy zniesie celibat księży?

  Nie. Jest obrońcą celibatu wśród kapłanów. I nie uznaje dyskusji na ten temat.

  8. Czy zmieni się stosunek nowego papieża do innych wyznań?

  Nie. Jest za budowaniem przyjaznej relacji. W 2005 r. wraz z argetyńskimi Żydami i Muzułmanami wystąpił przeciwko terroryzmowi.

  9. Czy potępia pedofilię wśród księży?

  Tak. Dlatego tak ważna jest selekcja kandydatów na kapłanów. W seminarium w Buenos Aires ostatecznie zaakceptowanych zostaje jedynie 40 proc. kandydatów i cały czas bacznie obserwuje się ich proces dojrzewania do roli – przypomina Bergoglio.

  10. Czy jest za kapłaństwem kobiet?

  Nie. Wśród apostołów byli wyłącznie mężczyźni, więc dla kobiet nie będzie miejsca przy ołtarzu.

 16. AA pisze:

  Witam serdecznie, Króluj nam Chryste

  Dzisiaj przeżyłem dość ciekawe zderzenie z rzeczywistością którą się nam aplikuje. Nie widziałem nic nadzwyczajnie złego w osobach chodzących z ogolonymi głowami, w powłóczystych szatach, tańczących i pośpiewujących sobie krótkie wezwanie „Hare Kriszna, hare, hare”. Ot kolejni nieszkodliwi biedacy. Prawda o tym ruchu jest jednak dużo bardziej wstrząsająca, a wessani przez sektę ludzie prawdopodobnie nie wiedzą w czym biorą udział.

  Wysłuchałem wykładu Andrzeja Wronki „Świadkowie Jehowy metodologia” ( http://www.youtube.com/watch?v=3K807vv28_4 ), którym poruszył on problem dyskutowania z przedstawicielami różnych innych religii. Od około 1:14 nagrania opowiada o swoich spotkaniach z wyznawcami hinduizmu, których popularnie w Polsce nazywamy krisznowcami.

  Pan Andrzej został zaproszony przez organizatorów Przystanku Jezus do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Przystanek Jezus jest alternatywną imprezą organizowaną przez katolików dla Przystanku Woodstock, który organizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Na Przystanek Woodstock wolny wstęp mają właśnie krisznowcy i cieszą się oni poparciem organizatorów, natomiast księża katoliccy nie są tam mile widzianymi gośćmi. Pan Wronka nie miał możliwości uczestniczenia w Przystanku Jezus ale zaproponował, że może przeprowadzić szkolenie dla animatorów tej imprezy. Szkolenie było niezwykle krótkie i tak na prawdę wysadziło całą ideologię krisznowców w powietrze w czasie 5 minut.

  Korzystając z angielsko-sanskryckiego słownika podał informację co oznaczają dwa sanskryckie słowa KRISNA i HARE.

  KRISNA oznacza wprost – CZARNY, ZŁY, NIEGODZIWY, a także ZŁO w sensie moralnym, jako rzeczownik niemęskoosobowy oznacza NOC, CIEMNOŚĆ, MROCZNOŚĆ;

  HARE oznacza – BOSKI.

  Tak więc radośnie wykrzykiwane przez krisznowców „Hare Kriszna, hare, hare !!!” oznacza wprost:

  O BOSKI CZARNY, BOSKI, BOSKI !!!

  O BOSKI ZŁY, BOSKI, BOSKI !!!

  O BOSKI NIEGODZIWY, BOSKI, BOSKI !!!

  O BOSKIE ZŁO, BOSKIE, BOSKIE !!!

  O BOSKA CIEMNOŚCI, BOSKA, BOSKA !!!

  O BOSKA NOCY, BOSKA, BOSKA !!!

  O BOSKA MROCZNOŚCI, BOSKA, BOSKA !!!

  Jest to bezpośrednie tłumaczenie sanskryckiego słowa na angielski. Polskie wydanie Wikipedii również jako pierwsze znaczenie podaje słowo „czarny” lub „ciemny”, potem rozwijana jest hipoteza pochodzenia tego imienia od dwóch słów:

  „kṛṣ” – znaczy przyciągać;

  „na” jest sanskryckim korzeniem słowa ananda – szczęście;

  Stąd mamy tłumaczenie imienia Kryszna w tradycji gaudija wisznuizmu jako „wszechatrakcyjny”.

  Dalej znajdujemy:

  Czasem jego imię jest tłumaczone jako „błękitnoczarny”, a nie „czarny” i jego kolor skóry jest opisywany jako „kolor burzowej chmury”.

  oraz

  Zwolennicy awatara Wisznu podają podobne tłumaczenie, np. Adi Śankara twierdzi, że „Kryszna” jest 57. imieniem Wisznu i oznacza także: „istnienie wiedzy i błogosławieństwa”.

  Jednak fakty mówią same za siebie, powtarzając wezwanie „Hare Kriszna, hare, hare” wołamy demona i ubóstwiamy go. Prawdziwa, rzeczowa informacja jest najsilniejszą bronią. Prawdopodobnie osoby usidlone przez krisznowców nie wiedzą z czym tak na prawdę mają do czynienia, bo przedstawiane jest im drugie znaczenie imienia, i przykładają rękę do wielbienia demonów.

  źródła:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryszna

  https://en.wikipedia.org/wiki/Krishna

  http://books.google.pl/books?id=WuVG8PxKq_0C&pg=PA224&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false

  Tu link do strony Andrzeja Wronki, zachęcam do zapoznania się z informacjami tam zawartymi: http://www.andrzejwronka.com/

  Króluj nam Chryste

  Andrzej

 17. AA pisze:

  Ks. prof. Waldemar Chrostowski
  Papież na czas głębokiej odnowy
  Nowy Papież zbyt dobrze zna rzeczywistą sytuację, by mogły go zwieść oszustwa i kombinacje opłacane przez środowiska i kręgi programowo wrogie Ewangelii i Kościołowi katolickiemu
  http://www.radiomaryja.pl/polecamy/papiez-na-czas-glebokiej-odnowy/

 18. wobroniewiary pisze:

  Kościół się raduje, komuniści zaszokowani, masoni zbledli, a oczekujący na antychrysta smutno ogłaszają: „wybrano nowego papieża” zamiast radości z HABEMUS PAPAM
  http://signum-dei.blogspot.com/2013/03/koscio-sie-raduje-komunisci-zaszokowani.html

 19. Anonim pisze:

  Bogu niech będą dzięki za takie komentarze w necie, ale módlmy się aby wszyscy tak postępowali jak ta Joanna

  46.Joanna powiedział/a
  15 Marzec 2013 @ 10:28
  „Wstydźcie się teraz za wszystkie głoszone herezje, mamy papieża o dobrym sercu, niezwykle skromnego i niewątpliwie wybranego przez Pana Boga! W tytule strony jest “Dziecko Królowej Pokoju. Tylko Pokój” tymczasem na siłę doszukujecie się antychrysta w człowieku posłanym z Nieba, siejecie zamęt i lęk, dokładnie tak samo, jak robi to wróg Kościoła Świętego. Może i żyjemy w czasach ostatecznych, może to jeden z ostatnich papieży… tego nie wiemy! Ale z tych wszelkich spekulacji zanim został wybrany, z nazywania go pomocnikiem diabła trzeba się teraz wyspowiadać! Ja również muszę udać się do kościoła i przeprosić mocno Pana Boga za brak zaufania i że dałam się wciągnąć w tę grę przeciwko Kościołowi. Nie szukajcie na siłę powodów do krytyki nowego papieża ale zaufajcie Panu, który wysłuchał modlitwy milionów katolików na tym świecie. Z Panem Bogiem”.

  • Anonim pisze:

   Co wy na to?
   Mery
   „Mój Gniew jest na razie przyhamowany, ale Moja Furia jest wielka. Bardzo szybko oszustwo stanie się wyraźne dla tych wszystkich wyznaczonych przez Mojego Syna, aby prowadzili Jego owczarnię na ziemi.
   Wrze teraz walka pomiędzy Moją Hierarchią a państwem bestii”
   „Koronacja fałszywego proroka będzie celebrowana wszędzie przez Masońskie organizacje, które planują ostatnie etapy prześladowań wszystkich Moich dzieci”

   • wobroniewiary pisze:

    Za przeproszeniem – „olać to ”
    szatan się wścieka bo nowy Papież szybko się z nim rozprawi.
    Ci ludzie którzy to promują mają grzech ciężki. To świadomi mąciciele ich grzechy ich sumienie ich wolna wola ich przyszłość na wieki przez nich wybrana
    Anonim nie wklejamy nic od nich, to strony diabelskie
    Dajemy dwa ostrzeżenia potem ban!
    Siejmy dobro 😉
    Wystrzegajmy się tych brrrrrrr Adminów i brrrrstron! 😀

   • Franek pisze:

    Z tym zdaniem się zgodzę „Mój Gniew jest na razie przyhamowany, ale Moja Furia jest wielka” jeżeli weźmie się, że są to słowa „ich Jezusa” czyli szatana ;D
    On jest w furii, że jego plany spaliły na całej linii 😉

   • ircia pisze:

    Wystarczy rozumnie zweryfikowac Apokalipse sw. Jana,by strzec sie falszywych prorokow,jest ona trudna i kazdy pewnie na swoj sposob moze ja zrozumiec,ale zapewne wywnioskuje z niej wiele.Problem w tym,ze ciezko siegnac po Biblie,a latwiej poczytac w necie jakis tam oredzi i im zawierzyc,tu tkwi problem,ludzie daja sobie wmowic wiele,bo w ludziach jest lek,a gdzie lek tam szatan i bledne kolo sie zamyka.Przeczytajcie Apokalipse sw. Jana(jest przerazajaca) aczkolwiek po glebszym przemysleniu,mozna wywnioskowac,ze Jezus jest Miloscia i jezeli bedziemy zyc wedlug Jego slowa,to ten rogaty nie ma z nami szans,zawierzajmy tylko Bogu,a nie bedziemy mieli zamydlonych oczu i bedziemy potrafili naszym rozumem rozrozniac,gdzie jest Bog a gdzie ten rogaty.Juz dostal on w „policzek od samego Boga” tym,ze wybrany Papiez jest wyjatkowy w swojej skromnosci itd. a on probowal przez te wszystkie swoje sztuczki tam Papieza obrzydzic,co mu sie nie udalo,gdyz Franciszek zostal natychmiast pokochany przez ogrom ludu.Jak szatan musi sie teraz wsiekac,ale on kazda bitwe przegra,gdyz Bog ma nad nim wladze i ludzie niepotrzebnie daja sie zastraszyc przez rogatego,bo on nam nie moze nic zrobic(no chyba,ze za wlasnym przyzwoleniem).Zapewne teraz w oredziach beda padaly coraz to twardsze i ostrzejsze slowa,potym bedzie mozna poznac,ze sa one od szatana a nie Jezusa,gdyz Jezus uzywa „innego” slowa.

   • Maria z Warszawy pisze:

    Właśnie, ktoś mi przesłał na pocztę „orędzie MBM” z 12.03. już nie ma tam furii jest tylko
    wzburzenie (czyżby ktoś jednak monitorował nasze wypowiedzi?)

 20. myślący pisze:

  Nie wiem ale czy zwróciliscie uwagę, że do czasu wyboru Ojca Świętego lało w Rzymie, a po wyborze od razu przestało, i niebo się cieszy!!!!!!!!

  • Maria z Warszawy pisze:

   Nie tylko lało ale i grzmiało. We wtorek, w dniu rozpoczęcia konklawe z czarnych chmur nad Rzymem rozległy się 2 grzmoty. Po 1-ym głosowaniu 1.Grzmot w Piśmie Św. oznacza głos Boga.To, że rogaty się wścieka to nic nowego odebranie mu wielu dusz to stata nie do powetowania nic dziwnego, że ogarnia go furia. W słowie Bożym spotkałam się z gniewem Bożym, zagniewaniem, odwróceniem Oblicza ale furii jeszcze nie spotkałam, to co Pan Bóg w furii zdemolował Niebo???? Maryyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!

 21. Wuj Tom pisze:

  Patrząc na nowego Ojca Świętego Franciszka, jego skromność i przywiązanie do fundamentalnych prawd wiary rozumiem dlaczego szatan za wszelką cenę chciał go zdyskredytować poprzez różne orędzia wątpliwej treści. Po doświadczeniu z Janem Pawłem II szatan zdaje sobie sprawę jak mocno święty człowiek na tym stanowisku może pokrzyżować mu plany (jak wspominał Ojciec G. Amoth, w jednym z wywiadów szatan podczas egzorcyzmu nazwał JP II jeszcze gorszym niż Ojciec Pio). Te wszystkie „orędzia” świadczą moim zdaniem tylko o tym jak bardzo obawia on się osoby nowego Papieża.

  • Maggie pisze:

   Zgadza sie. Co wiecej, wlasnie dlatego: rogaty rozprzestrzenia bulwersujace „wiesci” majace sprawic abysmy nie tylko zwatpili ale i znienawidzili tak JPII jak i ojca Swietego Franciszka.
   Psie glosy nie pojda do niebiosy. Wycie, wscieklosc i potwarze to domena czorta, ktorego czestujmy odprawianiem Drogi Krzyzowej i biczem Rozanca…zawsze,a zwlaszcza w Wielkim Poscie.

   Czyz nie jest niezwykle wymownym, ze wlasnie w tym okresie pojawily sie „poselskie interpelacje” (ciekawe kogo oni reprezentuja!? w katolickiej Polsce) w sprawie ocenzurowania Meki Panskiej !???

 22. Teresa pisze:

  Skad wzieliscie ten dekalog papierza? Ja sie pytam jak papierz moze pozwolic na prezerwatywy gdyz one nie chronia przed niczym bo latekst ma tak ogromne dziury, nie mowiac juz o moralnym aspekcie. To jakas falszywka!!!!!
  Polecam; Lekarze potwierdzają – stosowanie prezerwatywy nie chroni przed HIV/AIDS
  na Human International stronie; Pro-Life
  http://www.hli.org.pl/drupal/pl/search/node/prezerwatywa

  • wobroniewiary pisze:

   to są wpisane w komentarz poglądy papieża nie papierza od papieru (!) takie same poglądy miał bł. JP II a my też uważamy że prezerwatywa nie chroni od AIDS.

   A teraz zrozum, że papież dopuszczą ją tylko dla małżonków jeśli jest AIDS nie dla wszystkich!!!

   • czekajacy pisze:

    Dokładnie, nie dla wszystkich.

   • Maggie pisze:

    Jest to przyklad jak mozna czytac a nie przeczytac. Zwlaszcza, ze papiez jest z pewnoscia przeciwnikiem rozwiazlosci.

    Latex (itp) nie taki zly jak go niektorzy maluja, zwlaszcza ze to nie tylko AIDS zagraza – pracownicy sluzby zdrowia tam gdzie „body fluids” nosza rekawiczki latexowe (itp). Zarazic „czyms” mozna w rozny sposob, np przez transfuzje krwi i virusem nilowym itd. W licznych kampaniach AIDS zalecaja …nawet mlodziezy szkolnej ! (ZAMIAST WSTRZEMIEZLIWOSCI) wlasnie „rozmaite gumki” – choc nie sa 100% gwarancja.

 23. Teresa pisze:

  To jest falszywe !!! To nie jest prawda!
  Spreparowane dla zlych celow przez kogos kto to pisal w redakcji.
  Tak samo jak kiedys podano ze JPII popieral GM food a on wcale nie popieral.
  KK nie popiera zadnej antykoncepcji! To jak moze popierac cos co wogole nie chroni?

  • Maggie pisze:

   KK napewno nie popiera rozwiazlosci. Slyszalo sie zawsze o naturalnech metodach kontroli i to tylko dopuszczalnej dla malzenstw.
   Jesli zas chodzi o przepisywanie JPII roznosci , „wyssanych z palca”, to jest ich wiecej niz palcow u rak i nog razem wzietych.
   Zamiast sie denerwowac poczekajmy az uslyszymy „na wlasne uszy”. Franciszka przedstawiano juz jako moderniste ale rowniez i „sredniowieczna inkwizycje” – jednym slowem kalejdoskop.

   • Teresa pisze:

    Antykoncepcja jest Wielkim Zlem samym w sobie w zwiazku z tym nie moze byc dozwolona nawet dla HIV malzenstw. JPII nigdy tak nie mowil ze sa wyjatki.
    A metoda naturalna nie jest antykoncepcja.
    Jest wiele przypadkow zakazenia nawet wtedy gdy nosi sie latex rekawiczki.

   • Admin pisze:

    @Tereso
    Zaczekajmy na oficjalne wypowiedzi kardynała już jako papieża Franciszka! Bo kiedy przyjdzie czas na zajęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie przez papieża Franciszka trzeba będzie się z tych swoich nadinterpretacyjnych wypowiedzi i ocen jakoś wycofać, zaglądnie tu wtedy pani przeprosić?

 24. czekajacy pisze:

  Powoli czas wrócić do Wielkiego Postu, nadchodzącego Wielkiego Tygodnia.
  Czeka nas wielkie święto!!!

  A Ci co dali się zwieść – do konfesjonałów!
  Niech Bóg Wam przebaczy!

  Pamiętajcie, że jest pełen MIŁOSIERDZIA, nie pełen FURII !!!
  Póki macie czas!

  Jezu ufam Tobie

 25. Teresa pisze:

  do adimn;
  JPII nigdy nie propagowal uzycia prezerwatyw. To nie jego stanowisko.
  Czy nadinterpretacja jest ze w sytuacji malzenstwa i jednej ze stron zarazonej HIV; gdzie wczesniej czy pozniej druga strona zostanie rowniez zarazona bo condom nie uchroni od zakazenia? Kto wtedy ponosi odpowiedzialnosc; Kosciol bo wyraza na to zgode?
  Czy KK popiera przemysl produkujacy prezerwatywy? Czy popiera propagande safe sex; dzieki ktorej tysiace wierzac w to zarazilo sie HIV i wieloma innymi chorobami?
  Za co wiec mam przepraszac?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s