Nie wpadajmy w pesymizm i zgorzknienie, którymi diabeł karmi nas każdego dnia – Papież Franciszek do Kolegium Kardynalskiego

Ad maiorem Dei gloriam – na większą Chwałę Bogu. To dewiza duchowości Jezuitów. Już dwa razy w swoich wystąpieniach Papież Franciszek nawiązywał do walki przeciwko szatanowi. Pierwszy raz podczas homilii na zakończenie konklawe: „Ten, kto się nie modli do Boga, modli się do diabła” i drugi raz podczas spotkania z kardynałami, gdzie wspomina, że pesymizm pochodził właśnie od diabła. Należy przypuszczać, że jeszcze wiele razy usłyszymy z ust tego Papieża ostrzeżenia przed działaniem szatana.  Papież mówi o tym otwarcie i być może musimy się liczyć z „trzęsieniem ziemi” nie tylko w diecezji Rzymskiej, ale i w całym Kościele.
Już teraz pojawiają się komentarze, że należy się spodziewać zapowiadanej Wiosny Kościoła. Z pewnością coś w tym jest biorąc pod uwagę duchowość, prostotę i jednocześnie stanowczość Papieża, które pochodzą ze szkoły św. Ignacego z Loyoli. Mówi bowiem Ignacy, że aby „wejść” w Chrystusa i naśladować Jego metodę, trzeba „wyjść” z tego wszystkiego, co nie jest przystosowane do Chrystusa albo nie prowadzi do Niego (por. „Ćwiczenia”, nr 97, 167, 189).
Miejmy nadzieję, że ten „Nowo wybrany Papież wyda polecenie, by skierować się ku tym dwóm świetlanym kolumnom, aby przytwierdzić do nich okręt Kościoła. Kiedy to nastąpiło, burza uciszyła się, ustąpiły ciemności i nastał wspaniały dzień. Wówczas zobaczyłem, jak wrogie okręty popadły w największy zamęt, zderzały się ze sobą, tonęły w głębiach wód lub wylatywały w powietrze. Inne oddalały się i znikały z pola widzenia. Wielu rozbitków z tych zniszczonych okrętów pływało na szczątkach statków, kierując się ku niosącemu ratunek okrętowi Kościoła. Przyjmowano ich tam z litością i udzielano im pomocy” (wg wizji Jana Bosko).
Możemy mieć głęboką nadzieję i gorąco modlić się, aby ten Papież poprowadził lud Boży pod sztandarami Chrystusa i Maryi przeciwko diabłuByć może dlatego Papież Franciszek podczas prywatnego spotkania z kardynałami powiedział:” Niech Bóg wam wybaczy”, gdyż ma świadomość, że radykalizm w opowiedzeniu się za Chrystusem w dzisiejszych czasach wymaga ogromnego poświęcenia a być może nawet męczeństwa.
Módlmy się także gorąco, aby kontynuował i pogłębiał szacunek do Eucharystii, jak to ukazywał Benedykt XVI (komunia św. na klęcząco, adoracja itd).  Już 48 godzin po ogłoszeniu przez Papieża Benedykta XVI motu prioprio Summorum Pontificium kardynał Bergoglio wskazał parafię św. Michała w Buenos Aires do odprawiania Mszy łacińskiej według rytu trydenckiego.  źródło (kliknij) Podczas swojej pierwszej Mszy św. w Kaplicy Sykstyńskiej miał pastorał Piusa IX a oprawa muzyczna była jak najbardziej tradycyjna.
Potrzeba jest naszego zaangażowania modlitewnego, by wspierać obecnego Papieża w jego niełatwej drodze. Módlmy się za Niego. On sam dał nam przykład jak mamy się za Niego modlić podczas pierwszego spotkania z wiernymi na Placu św. Piotra. Modlić się w ciszy z uniżoną głową. Nie odkładać modlitwy na później, tylko tu i teraz, a wtedy zapadła cisza poruszająca serca.
tekst za:  http://adam-czlowiek.blogspot.com

Od Adminów:
Zapraszamy do Róży Różańcowej naszego Żywego Różańca Wynagradzającego – jeden stały dziesiątek Różańca  a omadlamy Ojczyznę (Krucjata Różańcowa), Ojca Świętego dusze czyśćcowe, nasze intencje własne itd…. – kliknij

Z bł. Janem Pawłem II módlmy się za Papieża Franciszka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Nie wpadajmy w pesymizm i zgorzknienie, którymi diabeł karmi nas każdego dnia – Papież Franciszek do Kolegium Kardynalskiego

 1. ula pisze:

  Chcialam spytac, bo nie slyszalam tego a spotykam sie z tym tutaj po raz drugi . Papiez powiedzial do kaedynalow- niech Bog wam wybaczy- czy dalsza czesc brzmiala- za to co zescie zrobili- w odniesieniu do Jego wyboru? Bo tak przeczytalam gdzies za pierwszym razem i przyznam, ze trzeply mnie te slowa i nie moglam uwierzyc w druga ich czesc?

  • wobroniewiary pisze:

   TAK, tak wynika ze słów kard. Dziwisza, może on wie, że czeka go męczeństwo, może oni też wiedzą o tym…

   • ula pisze:

    wlasnie zerknelam na net co o tym pisze i … eh… oczywiscie sa juz slowa poprzekrecane, jedne „za to zescie zrobili”, inne „za to zescie mnie wybrali”… nie lubie tego

 2. Anonim pisze:

  Admin 😉
  Powiedziałeś, że dajesz dwa ostrzeżenia, żeby już nie pisać o nich i nie ukazywać tego zła, zasiewanego pod płaszczykiem katolika ale ostrzegałem jaki on miał avatar na facebooku, nie NMP tylko Tuska.

  Wykorzystuję drugie ostatnie ostrzeżenie i ostrzegam przed niby „katolicką” stroną dzieckonmp
  Kto to widział, żeby admin pozwalał na takie komentarze szkalujące Papieża i publikował orędzia od diabła!
  „Dawid powiedział/a
  14 Marzec 2013 @ 22:05
  Franciszek to zaw….mason posluguje sie numerologia bo Jezuici to iluminati nn juz wpadles w sidla charyzmatycznosci masona dzis tyle sie naczytalem o nim ze chce mi sie juz….jestem co do tego 100% pewny z samego zrodla MBM a z innych zrodel tylko gwozdzie dobija do tego Jezuity falszywego proroka……zeby ktos byl taki pewien jak ja za zycia Pana Jezusa to bybylo cos cudownego ale wtedy tez go wszyscy opuscili w potrzebie tak samo teraz sie dzieje szatan szaleje zamyka ludziom oczy………”

  • wobroniewiary pisze:

   Sam umiesz liczyć 😉
   To było drugie – ostatnie ostrzeżenie.
   Rozumiemy twoją troskę ale zapewniam cię, że podział już nastąpił a ciągle przynoszenie tu gnoju zasmrodzi nam stronę 😉

   • ula pisze:

    No wlasnie… podzial nastapil… a schizmatyk o ktorym glosi diabelska prorokini to ten ktory odchodzi od kosciola a nie ten co w nim zostaje. No ale diabel zaklada klapki na oczy, zabija dusze…

  • Misia pisze:

   Przynoszenie na tą stronę brudów nic nie da. Ten kto miał zrozumieć zrozumiał. Nie przebywajmy w namiotach grzeszników. Bardzo mnie cieszy decyzja Adminów, czekałam na to:)

 3. piotruszka pisze:

  Chcialbym sie podzielic z taka mysla i propozycja:
  zachecic odwiedzajacych do „Margaretki” ale takiej nietypowej.
  Koronka Medjugorska + modlitwy
  Typowa Margaretka liczy 7 osob i intencja za konkretnego Kaplana itd.
  Ta Margaretka ktora proponuje byla by za cale duchowienstwo na czele z Ojcem Swietym Franiszkiem, osoby konsekrowane. Za tych ktorzy przygotowuja sie do kaplanstwa i zycia zakonnego oraz za dusze w czyscu cierpiace kaplanow i osob konsekrowanych. Dobry Bog wie komu najbardziej potrzebne jest nasze wsparcie modlitwne. Potrzeba goracej modlitwy za kaplanow.

  Modlitwa za Kapłanów
  O mój Jezu, przez Twoje Serce tak bardzo kochające błagam Cię, rozpal żarliwością Twej Miłości i gorliwością o Twoją chwałę wszystkich kapłanów świata, wszystkich misjonarzy i wszystkich, którzy są odpowiedzialni za głoszenie Twego Boskiego Słowa, aby ogarnięci świętym zapałem wyrywali dusze szatanowi i prowadzili je do Twego Serca,
  gdzie będą Cię chwalić na wieki.
 Amen.

  MODLITWA ZA KOŚCIÓŁ I KAPŁANÓW:

  Z Dzienniczka św. Faustyny:
  O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana, – bo Ty wszystko możesz (1052).

  MODLITWA ZA PRZYCZYNĄ SŁUŻEBNICY BOŻEJ
  SIOSTRY JÓZEFY MENENDEZ
  Panie Jezu, staję przed Twym Najświętszym Sercem, przedkładając Ci zasługi Twojej Służebnicy, Siostry Józefy. Pragnę odwołać się do Twoich słów, zapewniających Siostrę Józefę:
  „Gdybyś mogła zobaczyć, jak twoje modlitwy zamieniają się w skarbiec dla dusz!” i „Jedynym pragnieniem mego Serca jest… uczynić z twej małości i kruchości kanał Miłosierdzia dla wielu dusz, by się zbawiły za twoim pośrednictwem.”
  Ufam z całego serca, że wysłuchasz moją prośbę (wymienić intencję) zanoszoną za pośrednictwem Siostry Józefy. Amen

 4. Anonim pisze:

  Papież do ceremoniarza: Niech ksiądz sam to włoży

  Przed wejściem na balkon Bazyliki Świętego Piotra tuż po konklawe w środę wieczorem nowy papież Franciszek stanowczo odmówił założenia czerwonej aksamitnej pelerynki – piszą w piątek włoskie gazety. Powiedział do ceremoniarza, żeby sam ją włożył.

  Papież do ceremoniarza: Niech ksiądz sam to włoży GUIDO MONTANI/PAP/EPA

  Kiedy w tak zwanym Pokoju Łez Jorge Mario Bergoglio zaraz po przyjęciu wyboru ubierał się, by pokazać się światu i udzielić pierwszego błogosławieństwa, założył tylko białą sutannę. Wtedy, jak relacjonuje m.in. dziennik „Corriere della Sera”, ceremoniarz ksiądz Guido Marini przyniósł mu uszytą przez zakład krawiecki Gammarelli papieską pelerynkę z aksamitu, obszywaną białym futrem z gronostajów.

  Widząc pelerynkę papież odpowiedział ceremoniarzowi: „Niech ksiądz sam to włoży. Skończył się karnawał”.

  Największa włoska gazeta podkreśla, że już po doborze stroju i reakcji Franciszka można było zrozumieć, że nadchodzą radykalne zmiany.

  Zwraca się uwagę na skromny, minimalistyczny strój papieża. W czasie pierwszej mszy po konklawe, odprawionej w Kaplicy Sykstyńskiej z kardynałami elektorami w czwartek Franciszek miał zwykłe czarne buty, a nie papieskie – z czerwonej skóry
  http://info.wiara.pl/doc/1486899.Papiez-do-ceremoniarza-Niech-ksiadz-sam-to-wlozy

  • wobroniewiary pisze:

   I ma rację 🙂
   Teraz jest czas Wielkiego Postu karnawał za nami!
   Skończył się w Środę Popielcową a wiemy też, że media inaczej „katolickie” inaczej to interpretują ale to ich problem i ich wypaczonych poglądów oraz krzywych sumień 😀

   • Maria z Warszawy pisze:

    Ojciec św. Franciszek dobrze wie, że jego zadaniem jest być pierwszym sługą Ołtarza i powierzonego mu ludu a nie królem ( jak wiadomo futro gronostajów było oznaką władzy królewskiej).

   • xPS pisze:

    Nie do końca wydaje mi się ten tekst szczęśliwym.
    1. Może on oznaczać odejście od tzw. hermeneutyki ciągłości, której zwolennikiem był poprzednik i której poświęcił wiele uwagi, cierpliwie ‚cerując’ nowe ze starym.
    2. Jeżeli wierzyć źródłu tej informcji, wymieniona gazeta jest ponoć lewicująca więc nie musi być wiarygodna, to diktum owo jest nacechowane sporą ironią skirowaną przez Głowę Kościoła do praktycznie szeregowego księdza.
    Wniosek – wolałbym, by opisane zdarzenie było wymyślone a nie faktem i mam nadzieję, że tak jest!

    • wobroniewiary pisze:

     Księże Piotrze, ale dzisiaj Papież powiedział słowa o ubogim Kościele dla ubogich
     Ja bym tak odczytywała w tym kontekście te słowa.

     Bardziej boli mnie, że tysiące ludzi kpi z Papieża widząc w nas wiernych faryzeuszy ślepo wierzących „fałszywemu prorokowi”
     Zamieszczając takie orędzia admini takich stron jawnie wypowiadają posłuszeństwo papieżowi i jeszcze rozczulają się ż eorędzia ze słowami
     „Mój umiłowany Papież Benedykt XVI był prześladowany i uciekł, jak zostało przepowiedziane. Ja nie wyznaczyłem tej osoby, która twierdzi, że przychodzi w Moim Imieniu.
     Papież Benedykt będzie prowadził Moich wyznawców do Prawdy. Nie porzuciłem go i będę trzymać go blisko Mojego Serca i dam mu pocieszenie, jakiego potrzebuje w tym strasznym czasie.
     Jego tron został skradziony. Jego moc, nie”.

     są takie piękne. Tysiące ludzi czyta i łyka tę truciznę 😦
     A jutro jak gdyby nigdy nic pójdą na msze św. będą wołać Wysłuchaj nas Panie” przy modlitwach za Papieża, przyjmą Komunię święta, potem będą klepać w ostatniej ławce krucjatki i szydzić, że na tronie zasiadła bestia 😦

    • wobroniewiary pisze:

     Jeszcze jedno – nie wiem, ale może powinien ksiądz wpisać w gogle „Królowa Pokoju” „dzieckonmp” i poczytać i może im dopomóc, ponoć szukają teologa, ale czy uwierzą????????

     Oczywiście pomagając też i u nas 😉
     Wszak ksiądz do wszystkich owieczek jest posłany 😀

   • xPS pisze:

    Nie jestem przeciw świadectwu ubóstwa, byłoby to nieewangeliczne. Zastanawiałem się jednak nad tak dużą dozą ironii, skierowaną w stronę usługującego szeregowego księdza. Zastanawizłem się jakbym sam się czuł, gdybym miał usłużyć mojemu Ordynariuszowi i usłyszal podobną uwagę mimo własnych dobrych intencji. Dlatego mam nadzieję, że powyższy news jest wieką konfabulacją lewicowej gazety.

    • wobroniewiary pisze:

     „Dlatego mam nadzieję, że powyższy news jest wielką konfabulacją lewicowej gazety”.

     Tu się zgadzamy 🙂

     Księże Piotrze, tamte słowa o nawracaniu „marysiowatych” piszę z troską,
     Mój ks. egzorcysta powiedział, Ty zrobiłaś co do Ciebie należało, teraz niech kapłani nawracają i pouczają korzystając z tych materiałów, które masz…
     A ja będę posłuszna do końca. Dlatego nie wpuszczam tu wpisów ani ich komentarzy. Dwa ostrzeżenia i ban
     Ja mam się tylko modlić od tej pory w tej intencji zwodzonych „Mery z Irlandii” resztę zostawiając księżom, i temu poleceniu będę posłuszna aż „do bólu”;)

 5. Nowa pisze:

  Papież: Starość siedzibą mądrości życia
  …wyrażam wolę służenia Ewangelii z odnowioną miłością
  … Pobudzeni także obchodami Roku Wiary, wszyscy razem, pasterze i wierni, będziemy usiłować, by wiernie odpowiedzieć na odwieczną misję: niesienia Jezusa Chrystusa człowiekowi i prowadzenia człowieka na spotkanie z Jezusem Chrystusem, Drogą, Prawdą i Życiem, rzeczywiście obecnym w Kościele i współczesnym wobec każdego człowieka

  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/26916,papiez-starosc-siedziba-madrosci-zycia.html

 6. Sebro pisze:

  Pięknie przemawia, a szczególnie gdy odstawia kartki i mówi z głowy to co mu Duch Św. podpowie 😉
  Znowuż zawierzył całe posługiwanie Maryi.

 7. Pingback: Brat Piotr SDS z amerykańskiej Częstochowy w stanie Indiana: stwórzymy Margaretkę za cale duchowienstwo na czele z Ojcem Swietym Franciszkiem, osoby konsekrowane, ale taką nietypową … – | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s