Pierwsze przemówienie Ojca Świętego Franciszka oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi dla Kobiet i Mężczyzn DOBREJ WOLI

Zapraszamy do uważnego odsłuchania błogosławieństwa (wam i całemu światu):

Przez zasługi Matki Bożej Dziewicy, św. Michała Archanioła (pogromca diabła), św. Jana Chrzciciela (chrzest i wyrzeczenie się zła), świętych Apostołów Piotra i Pawła i wszystkich Świętych… ale jeszcze coś uderza – Kobietom i mężczyznom (żadnym gender) DOBREJ WOLI!!!
Wrogom Papieża Franciszka: Apage satanas!!!

Święty Michale Archaniele broń nas i strzeż nas!
Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et  insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur:  tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad  perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude.  Amen

Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie  o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, Szatana i inne duchy złe,  które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.  Amen

Rzecznik Watykanu: papież nazywa się Franciszek,
nie Franciszek I

Papież nazywa się Franciszek, a nie Franciszek I. Franciszek i basta – tak rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi rozwiał wszelkie wątpliwości co do imienia nowego biskupa Rzymu. – Imię to ma ewidentnie wymiar ewangeliczny – dodał rzecznik na konferencji prasowej.

 Potwierdził przedstawioną wcześniej przez kardynałów relację, że wracając po konklawe do Domu Świętej Marty na kolację nowy papież powiedział do nich: „Niech Bóg wam przebaczy”. Podkreślił, że do watykańskiego hotelu nowy papież wracał z innymi purpuratami mikrobusem i nie skorzystał z podstawionej limuzyny. „Zapłacił rachunek za nocleg” Ponadto ks. Lombardi ujawnił, że w czwartek rano Franciszek w domu duchowieństwa w centrum Rzymu, do którego pojechał po swe bagaże, zapłacił rachunek za nocleg.

Papież Franciszek pracowicie spędza pierwszy dzień po wyborze na zwierzchnika Kościoła katolickiego. Sądząc z programu najbliższych dni i tygodni, następca Benedykta XVI odpocznie dopiero po Wielkanocy Dziś rano papież złożył wizytę w bazylice Matki Bożej Większej i modlił się przed obrazem patronki Rzymu “Salus populi romani”. O godz. 17 Franciszek odprawi w Kaplicy Sykstyńskiej pierwszą mszę z udziałem kardynałów elektorów, a w piątek spotka się z całym kolegium kardynalskim. W sobotę odbędzie się audiencja dla pracowników mediów.

 W niedzielę, po dwutygodniowej przerwie na czas sede vacante – powróci południowe spotkanie na Anioł Pański. We wtorek 19 marca, uroczystość św. Józefa patrona Kościoła powszechnego, inauguracja pontyfikatu papieża Argentyńczyka.

Wybór przez niego imienia powitali z nieopisaną radością franciszkanie z Asyżu. Mają oni nadzieję, że celem jednej z pierwszych podróży nowego papieża we Włoszech będzie właśnie miasto Biedaczyny

Pierwsza prywatna modlitwa Papieża Franciszka w Bazylice Matki Bożej Większej Rzymie (Basilica di Santa Maria Maggiore)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Pierwsze przemówienie Ojca Świętego Franciszka oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi dla Kobiet i Mężczyzn DOBREJ WOLI

 1. wobroniewiary pisze:

  O fałszywych orędziach głoszących, że ten Papież to antypapież, fałszywy prorok i przyjaciel antychrysta
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/03/13/o-daniel-z-czatachowej-falszywe-oredzia-o-koncu-swiata-wsrod-form-okultyzmu/

  O. Daniel z Czatachowej – krótko i treściwie:
  O różańcu, szkaplerzu, cudownym medaliku, o różnych formach okultyzmu a wśród nich o „orędziach” głoszących rychły koniec świata.
  O tym, że słuchanie i czytanie ich z wiarą w nie (dystrybucja też) to grzech i trzeba z tym koniecznie do spowiedzi.
  Zwróćmy uwagę, że Ojciec Daniel wymienia różne formy okultyzmu i ostrzega przed czytaniem czasopism, książek okultystycznych, ale nie wymienia ich nazw z obawy o procesy sądowe.

  Tomek (Administrator strony i forum Członek Wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa – http://MiMJ.pl | http://forum.MiMJ.pl) pisze:
  Ojciec miał na myśli, że jak ktoś się tym zajmuje, wierzy w to, daje się manipulować to może potrzebuje spowiedzi żeby się z tego oczyścić i uwolnić. Dodam, że nie każdy kto to przeczyta to ma od razu grzech ciężki ale pod warunkami jak wyżej
  Błogosławię +

 2. Ania pisze:

  Kościół w Polsce wspiera Papieża modlitwą

  Telegram Prezydium Konferencji Episkopatu Polski do Ojca Świętego Franciszka

  Umiłowany Ojcze Święty!

  Kościół w Polsce z wdzięcznością i nadzieją przyjmuje wybór Waszej Świątobliwości na Stolicę Piotrową. Pierwsze po konklawe spotkanie Ojca Świętego z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra, a także przyjęte imię – Franciszek, odczytujemy, jako znak zaufania Bogu i ludziom.

  Pragniemy zapewnić Ojca Świętego, że na Jasnej Górze oraz we wszystkich kościołach i wspólnotach w naszym kraju wspierać będziemy papieskie posługiwanie naszą modlitwą i czynem. Przekazujemy słowa synowskiego oddania, czci i szacunku dla kolejnego Następcy św. Piotra, jednocześnie życząc obfitości Bożych łask i darów na jak najdłuższy i najowocniejszy pontyfikat. Niech Bóg wspiera swą mocą Waszą Świątobliwość.

  † Józef Michalik
  Metropolita Przemyski
  Przewodniczący KEP

  † Wojciech Polak
  Sekretarz Generalny KEP

  † Stanisław Gądecki
  Zastępca Przewodniczącego KEP

 3. Anna pisze:

  Bergoglio odpowiada na zarzuty

  Nowy papież, w swojej biografii zatytułowanej „Jezuita”, odniósł się do tych zarzutów – informuje „TOK FM”. – Zrobiłem wszystko, co mogłem wtedy zrobić, biorąc pod uwagę mój młody wiek i kontakty, jakie miałem – napisał. – Nie miałem wówczas wielu możliwości ani zbytniego znaczenia – podkreślił. Według wielu źródeł dzięki interwencji biskupa Bergoglio po 5 miesiącach obaj duchowni rzeczywiście zostali uwolnieni.

  Odczepcie się od papieża!!!

 4. Franek pisze:

  Wybór konklawe to dla nas bardzo radosny dzień. Papież powiedział, że imię wybiera na cześć Franciszka z Asyżu. Ten pontyfikat to zaskakujący wybór, ale zapowiadający zmiany. Ja widzę tu wiosnę Kościoła – powiedział kard. Stanisław Dziwisz. – Podczas kolacji poprosiłem papieża o autograf na najnowszym numerze pisma „L’Osservatore Romano” – dodał kard. Kazimierz Nycz. Kolacja kardynałów trwała do godz. 23. Papież powiedział: „Niech Bóg Wam wybaczy” – zdradził kard. Dziwisz.

  Papież przez najbliższe tygodnie będzie mieszkał w Domu Świętej Marty, a rano modlił się w rzymskiej Bazylice Matki Bożej Większej

  I jak Go nie kochać? 😀

  • Franek pisze:

   Urwało mi kawałek 😉

   Metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz powiedział polskim dziennikarzom w Rzymie, że wybór Jorge Maria Bergoglia to „wybór zaskakujący i zapowiadający zmiany”. – Ja widzę tu wiosnę Kościoła – wyznał. Wyraził opinię, że nowy papież będzie przede wszystkim „nadzieją dla młodzieży”. Ocenił go też jako człowieka „twardego”, który „sam będzie decydował, a nie za niego będą decydowali” i będzie patrzył na cały świat, poza Europę.
   Da mnie momentem największego wzruszenia i przemyślenia było przyjęcie imienia Franciszek. W tym imieniu zawiera się cały program tego pontyfikatu; Franciszek pokorny, ubogi, człowiek, który ma zrozumienie dla drugiego człowieka – dodał kard. Dziwisz. Jego zdaniem to człowiek, który „zna świat” i zawsze był blisko ludzi, zwłaszcza prostych oraz biednych – powiedział kard. Dziwisz. – Jego imię jest przyklejone do tego człowieczeństwa, do tej osobowości, jaką też papież ma; prosty, zwyczajny, zasadniczy w sprawach, które dotyczą biednych, potrzebujących – ocenił kard. Nycz. Wybór papieża uznał za „bardzo dobry znak dla Kościoła”.

   Metropolita warszawski zdradził kulisy spotkania kardynałów. – Po kolacji papież Franciszek powiedział: „Niech Bóg Wam przebaczy”. Potem wsiadł z kardynałami do autobusu, a nie do limuzyny – zaznaczył kard. Dziwisz. Potwierdził to rzecznik Watykanu Federico Lombardi. Dodał, że papież rozmawiał telefonicznie z Benedyktem XVI, a w najbliższych dniach go odwiedzi.

   – W listopadzie 2011 r. byłem u niego w mieszkaniu w Buenos Aires. Mieszkał wśród zwykłych ludzi, w domu podobnym do polskiego bloku, gdzie siedzibę miała kuria – podkreślił kard. Kazimierz Nycz.

   Metropolita krakowski, kardynał Stanisław Dziwisz zapowiedział, że prawdopodobnie już w piątek polscy kardynałowie zaproszą papieża Franciszka do Polski na następne Światowe Dni Młodzieży i z okazji 1050-lecia chrztu Polski

 5. Anonim pisze:

  W siedzibie prezydent Argentyny wiadomość o wyborze nowego papieża wywołała zdziwienie, a nawet niezadowolenie – piszą lokalne media i przypominają, że Jorge Mario Bergoglio jako głowa argentyńskiego Kościoła często krytykował politykę Kirchnerów.

  Dziennik „La Nacion”, powołując się na oficjalne źródła, pisze, że lewicowa prezydent Cristina Fernandez de Kirchner, która wiadomość z Watykanu usłyszała w swojej siedzibie Casa Rosada, była „oszołomiona”. – Nie mogła ukryć niezadowolenia oraz zdziwienia z powodu wyboru argentyńskiego kardynała na biskupa Rzymu – dodaje gazeta
  „Nie może być!”, „Nie mogliśmy mieć większego pecha!” – mieli wykrzykiwać urzędnicy w Casa Rosada.

  Dopiero po dwóch godzinach prezydent zareagowała, umieszczając na Twitterze „krótki i zdystansowany” list, w którym życzyła nowemu papieżowi „owocnej pracy duszpasterskiej” – podkreśla „La Nacion”.

 6. Teresa pisze:

  Ciekawe dlaczego papiez powiedzial niech wam Bog wybaczy zamiast blogoslawi?

 7. Anonim pisze:

  To prawda, że Ojciec Święty jako młody człowiek przeszedł operację płuca i usunięto jemu jego część, ale jego stan zdrowia jest dobry – podkreślił podczas briefingu z dziennikarzami ks. Federico Lombardi SJ.

  Dodał, że miał on wówczas 21 lat, a osoby, które go znają mogą poświadczyć dobry stan jego zdrowia. Tak więc informacje podawane przez niektóre agencje, jakoby nie miał płuca są bezpodstawne – stwierdził rzecznik Watykanu.
  http://ekai.pl/wydarzenia/x64672/nie-ma-powodow-do-niepokoju-o-zdrowie-papieza/

 8. Teresa pisze:

  Rano przyszedl na modlitwe z wiosennymi kwiatami dla Matki Bozej; piekne!!!
  Na filmie powyzej. Musi ja bardzo kochac!

 9. Maggie pisze:

  Wczoraj dotarla do mnie fala „opinii” o naszym papiezu Franciszku zaprzeczajace temu co naprawde reprezentowal. Dla wyjasnienia sytuacji podaje co On glosil jako biskup i kardynal:

  – o ideologii homoseksualnej powiedzial ” ze to destrukcyjna pretensja wobec planu Boga”

  – o zwiazkach jednoplciowych „ze to intryga ojca klamstwa, ktorego celem jest zmylenie i zwodzenie dzieci Bozych”

  – o polityce „ze Argentyna jest raniona przez demagogie, totalitaryzm i korupcje” a prezydent Kirchner na krytyke rzekla „ze wypowiedzi te przywodza na mysl sredniowiecze i inkwizycje”

  KROLUJ NAM CHRYSTE

  • wobroniewiary pisze:

   Papież Franciszek nie do zaakceptowania dla postępowej ideologii

   1. Małżeństwa homoseksualne – “To pogwałcenie planu Bożego” – wypowiedź Franciszka z 2010 r.

   2. Adopcja dzieci przez homoseksualistów – “Jest to forma działania przeciwko dzieciom” – mocno podkreślał kardynał Bergoglio.

   3. Aborcja – “Aborcja nigdy nie jest rozwiązaniem. Mówiąc o ciąży, trzeba brać pod uwagę oba życia. I o oba dbać. Szacunek dla życia jest wartością bezwzględną – twierdzi Bergoglio.

   4. Eutanazja – “To jak kara śmierci” – twierdzi Papież.

   5. Celibat – Papież jest obrońcą celibatu księży.

   6. Stosunek do innych wyznań – Papież jest za budowaniem przyjaznej relacji. W 2005 r. wraz z argentyńskimi Żydami i Muzułmanami wystąpił przeciwko terroryzmowi.

   Widać więc, że nie jest to papież salonu postępowego i światowego.
   http://www.fronda.pl/a/papiez-franciszek-nie-do-zaakceptowania-dla-postepowej-ideologii,26885.html

 10. malina pisze:

  Podczas wizyty w Bazylice Santa Maria Maggiore papież gratulował i błogosławił nienarodzone dziecko, którego matka była w piątym miesiącu ciąży
  http://www.fronda.pl/a/papiez-franciszek-blogoslawi-nienarodzone-dziecko-zobacz-film,26901.html

 11. Maggie pisze:

  PCh24.Pl podaje, ze poslowie Piotr Chmielowski, Roman Kotlinski, Adam Kepinski (ludzie Palikota i SLD) domagaja sie OCENZUROWANIA …MEKI PANSKIEJ !!!! Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas ma wg ich interpelacji wprowadzic nadzor merytoryczny i cenzure prewencyjna nad lekcjami religii …z uwagi „na propagowanie okrucienstwa”…!!!???!!!

 12. ewa pisze:

  Podobno Papież Franciszek…jest Goracym Zwolennikiem I TRZCICIELEM MATKI BOZEJ MARYI 🙂 – tak samo jak Papież Jan Paweł II…więc moze za Jego kadencji – w koncu – bedzie ogłoszony V DOGMAT MARYJNY :)…o którym mowia Sama Matka Boze w Objawieniach z Amsterdamu 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Zedytujemy na Papież Franciszek, dziś była ostra i słuszna reakcja Watykanu nie Franciszek I tylko Franciszek

   Rzecznik Watykanu wyjaśnia: Franciszek czy Franciszek I?

   Papież nazywa się Franciszek, a nie Franciszek I. Franciszek i basta – tak rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi rozwiał wszelkie wątpliwości co do imienia nowego biskupa Rzymu.

   – Imię to ma ewidentnie wymiar ewangeliczny – dodał rzecznik na konferencji prasowej

   http://www.rp.pl/artykul/11,989975-Rzecznik-Watykanu-wyjasnia–Franciszek-czy-Franciszek-I-.html

   • ewa pisze:

    OK…:)

    • wobroniewiary pisze:

     Ewo to z troski jest aby nikt błędów nie popełniał ale słuchał głównodowodzącego a ten idzie ostro do przodu – jeden pierwszy dzień a tyle wpisów i atrakcji 😉

     Najnowszy wpis homilia, że kto nie modli się do Boga ten modli się do diabła- po prostu Kocham Franciszka caaaaaaaaałym sercem i cieszę się że ślepo mu przysięgłam być posłuszną zanim Go wybrano

  • Franek pisze:

   „ślepo mu przysięgłam być posłuszną zanim Go wybrano”

   Kto ufa Bogu ten się nie zawiedzie
   Kto słucha Ducha Świętego ten podąża prostą ścieżką do Pana bo Jezus jest Panem i czeka na jej końcu na nas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s