Habemus Papam! Dnia trzynastego roku trzynastego – mamy Papieża Maryjnego – Jorge Bergoglio z Buenos Aires przyjmie imię Franciszek. „Franciszku, idź i napraw mój Kościół!”

Habemus Papam!
Papież Franciszek

Dnia trzynastego roku trzynastego – mamy Papieża Maryjnego, Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu!

Ave Maria, gratia plena!
Habemus Papam – 13.03.2013

Pomódl się Miriam, gdzie Ty jesteś, zstępuje Duch Święty!!!

„Konklawe miało za zadanie dać Kościołowi papieża. Zdaje się, ze moi bracia kardynałowie znaleźli go prawie na końcu świata”
Papież z końca świata ale nie na koniec świata!!!

Nowy papież pojawił się na balkonie Bazyliki Świętego Piotra ubrany w strój pontyfikalny, pozdrowił wiernych i po krótkim przemówieniu udzielił uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”. Wiwatujący na placu św. Piotra tłum z entuzjazmem wymachuje flagami swoich krajów. Wśród nich widać wiele biało-czerwonych. Słychać okrzyki „Viva il Papa!”

Bracia i siostry – Buona sera 🙂
Dobry wieczór. Wiecie, że konklawe miało za zadanie dać Kościołowi papieża. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie znaleźli go prawie na końcu świata. Dziękuję za powitanie. Chciałbym pomodlić się za naszego biskupa emerytowanego Benedykta XVI. Módlmy się razem za niego, żeby Pan mu błogosławił i Matka Boska go strzegła (…)
Zanim biskup pobłogosławi lud ,chciałbym o coś poprosić… Chciałbym, żebyście poprosili Pana o błogosławieństwo dla waszego biskupa. Razem w ciszy pomódlcie się za mnie – powiedział papież Franciszek I.

Papież udzielił wszystkim wiernym pełnego odpustu w sposób przewidziany przez Kościół. I pobłogosławił wszystkim ludziom dobrej woli na całym świecie. Obecnym w Rzymie, a także tym śledzącym wydarzenia za pośrednictwem mediów.

Franciszek2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

95 odpowiedzi na „Habemus Papam! Dnia trzynastego roku trzynastego – mamy Papieża Maryjnego – Jorge Bergoglio z Buenos Aires przyjmie imię Franciszek. „Franciszku, idź i napraw mój Kościół!”

 1. TomaszWierny pisze:

 2. Agnieszka pisze:

  😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 3. Nowa pisze:

  13.03.2013
  Uwielbiamy Cię Jezu Baranku nasz ‚)
  Miriam, Tyś bramą do Nieba!

  • Ania pisze:

   Dziś trzynastego to będzie papież Fatimy.
   Ale nie zapominajmy w modlitwach za Benedykta XVI papieża emeryta. Kocham Go
   Teraz będzie „dwóch świadków w bieli”
   Jedne aktywny a drugi emeryt. Pismo Święte się wypełnia bo pochodzi z Nieba 🙂

 4. Franek pisze:

  Bogu niech będą dzięki 🙂

 5. Monika pisze:

  Jezuita będzie Papieżem.Kardynał BERGOGLIO.

 6. Monika pisze:

  Przybrał imię Franciszka. Bogu niech będą dzięki!

 7. Sebro pisze:

  Normalnie z 15 minut temu dosłownie huknęło mi w duszy, że będzie Franciszek. 🙂

 8. Monika pisze:

  To będzie niezwykły, niesamowity papież. Jorge Mario Bergoglio jest członkiem Towarzystwa Jezusowego (jezuitów) i został wyświęcony w 1936 roku. Po zaledwie czterech latach jako kapłan został szefem wszystkich jezuitów w Argentynie.

  • Monika pisze:

   Z franciszkanizmem wiąże się zawołanie: POKÓJ I DOBRO! Ale także z franciszkanizmem wiąże się zwrócenie się ku naturze i ku ubóstwu. Dwa razy papież prosił o modlitwę czego nigdy nie było. Drugim razem była to modlitwa w ciszy i skłonił wiernych do tej ciszy. Dla mnie jest charyzmatyczny. A ojciec Daniel modlił się o to by papież był charyzmatykiem.

   • Monika pisze:

    Lubi jeździć na rowerze – tak jak ja. Komentarze z Jego ojczyzny są takie, że potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem i w tym przypomina Jana Pawła II.

  • Monika pisze:

   Urodził się 17 grudnia 1936 roku a Jego ojciec i mama oboje byli Włochami. Święcenia kapłańskie przyjął 13 grudnia 1969 r. a więc w wieku 33 lat. Podkreśla się, że jest konserwatystą a jednocześnie człowiekiem wielkiej dobroci, wielkiej skromności.

  • Maria z Warszawy pisze:

   Moniko pomyłka urodzony w 1936, święcenia kapłańskie w 1969 r

   • Monika pisze:

    Wiem, poprawiłam. To chyba z wrażenia, bo jestem pod wrażeniem tak wyjątkowego Papieża, który jeszcze na pewno nieraz nas zadziwi. Bardzo cieszę się, że jest ortodoksyjny i wciela w życie Ewangelię.

 9. joanka pisze:

  a mnie az lzy szczescia polecialy po policzkach 🙂

 10. Terezjusz pisze:

  Modlitwy wielu zostały wysłuchane mamy świętego Papieża jestem tego niemal pewien

 11. Franek pisze:

  I przybrał imię Franciszek 🙂

 12. piotruszka pisze:

  Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu, jak byla na poczatku teraz i zawsze i na wieki wiekow. Amen.
  Dostalem tego Kardynala do adopcji – niesamowite sa Drogi Boze.
  Rozbeczalem sie z radosci a najbardziej jak prosil Ojciec Swiety Franiszek o modlitwe wstawiennicza. Wielki charyzmatyk i wialka pokora.
  Ciebie Boze Wielbimy….

  • wobroniewiary pisze:

   Mnie Jego pokora położyła na kolana i rozbeczałam się tak samo jak czcigodny Piotruszka

   Piotruszko kochany, o ile mogę tak napisać 😉
   zakonnik zza oceanu, beczał bo wybrali innego zakonnika 🙂
   Franciszku idź z końca świata i napraw mój Kościół!

   • piotruszka pisze:

    Dziekuje, mozesz – zawsze i wszedzie 😉
    Dodam jeszcze ze Nowy Ojciec Swiety zostal wybrany w pierwszym dniu Nowenny do Matki Bozej Bolesnej. W mojej rodzinnej parafii zostala zachowana ta tradycja – mamy tez cudowny obraz MB Bolesnej, chociaz kosciol jest p.w. Wniebowziecia NMP – odpustu w piatek poprzedzajacy Wielki Piatek.

   • wobroniewiary pisze:

    Dziś środa i mamy dzień Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 13. Paul pisze:

  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 :):)

 14. Misia pisze:

  Bogu niech będą dzięki 🙂 🙂 🙂

 15. Paul pisze:

  Troszkę mi uśmieszki nie wyszły 😉

 16. Wojtas13 pisze:

  święcenia kapłańskie otrzymał 13 grudnia

 17. olo13jcb pisze:

  http://pl.gloria.tv/?media=413386

  tomo:
  LUK1407 uczyniłeś wiele zła propagując orędia Merry z Irlandii. Dalej śmiesz twierdzić, że …

  Papież to antychryst!? Czas upaść na kolana i pokutować! Pomyśl ile przypadkowych osób przeczytało twoje orędzia. W ilu sercach zasiało się ziarno zła które kiełkuję. Czas odwołać te wszystkie kłamstwa i pokutować!

  I innych, którzy te herezje rozgłaszali – też się tyczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. chiara pisze:

  Franciszkowe pace e bene 🙂 Chwała Najwyższemu !!!

 19. Kasia z Ciechocinka pisze:

  Ogromna radość zewsząd ogarnia:D:D:D Ucieszyłam się, że on został Papieżem. Przypomina mi trochę Pawła VI i Jana Pawła II. Duch Święty spełnił swoje zadanie. Bije od niego pokora, ufność w Maryi i nieopisana pełna dobroci energia. Imię idealnie do niego pasuje. Wydaje mi się, że we właściwym czasie zrobi porządki w Kościele. Chwała Najwyższemu i Najświętszej Panience:D:D:D

 20. Bogdan pisze:

  PANU BOGU WSZECHMOGĄCEMU NIECH BĘDĄ DZIĘKI za Ojca św.Franciszka chwyta za serce w pierwszych sekundach .. wielka pokora duch modlitwy zawierzenie Pani Fatimskiej łza w oku sie kręci … taka przedziwna radośc ..Duch świety działa i prowadzi ..naszego Ojca Świętego Franciszka I Uwielbiajmy Pana w duszy i w sercu naszym… Panie Jezu dziękuję Ci…

 21. olo13jcb pisze:

  Zwróciliście uwagę na dzisiejszą datę….. 13.03.2013

  1+3+0+3+2+0+1+3 = 13 !!!!!

  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 22. mc2 pisze:

  Ciesze ze wybrano takiego Papieża . Dzięki temu ze jest z innego kontynentu będzie to cios dla różnych teorii spiskowych .

  • Monika pisze:

   Przedziwne są losy Papiestwa.
   Papież Jan Paweł II był Papieżem „z dalekiego kraju” a ten będzie „z końca świata”.
   Jest nawiązanie ale to jeszcze dalej.

 23. Marek pisze:

  Papież Maryjny z Hostią w herbie i bardzo szybko wybrany. To wszystko mi się kojarzy z wizją Sw. Jana Bosko…

 24. miciumpka pisze:

  Mamy i Papieża Franciszka i syna Franciszka – podwójna radość 🙂

 25. olo13jcb pisze:

  „HABEMUS PAPAM FRANCISCUM” – tak brzmi pierwszy wpis Ojca Świętego Franciszka, opublikowany na profilu @Pontifex – oficjalnym papieskim na Twitterze.

  Profil Ojca Świętego, zawieszony po abdykacji Benedykta XVI,
  obserwuje już ponad 1,6 mln internautów.

  https://twitter.com/Pontifex

 26. Uważny czytelnik pisze:

  Cieszę się niezmiernie że mamy nowego papieża . Z tego co wiem to bardzo pokorny człowiek , choć jest jezuitą to naśladuje życie w duchu zakonu franciszkanów .
  Trochę informacji o nim jeszcze z czasów poprzedniego konklawe
  http://web.archive.org/web/20120408015315/http://www.kosciol.pl/content/article/20050414145250872.htm

  Bogu niech będą dzięki

 27. czekajacy pisze:

  „Ukochane dzieci, czyż nie widzicie i niedowierzacie, że Ja jestem waszym kochającym Ojcem, który daje wam tylko to, co jest dobre? Więc cokolwiek się stanie wiedzcie, że ja działam w tej sytuacji dla waszej ostatecznej korzyści. Nawet jeśli dzieją się rzeczy, które przerażają was i zdają się przygniatać – wy wierzcie i ufajcie w Moją miłość i moc. Wszystko, co przydarza się Moim wiernym dzieciom, przydarza się dla ich dobra. A tych, których serca są daleko ode Mnie, przywołuję we wszystkich okolicznościach i zdarzeniach ich życia. Miejcie więc pokój. Zwróćcie swe oczy na Moje Święte Oblicze i dziękujcie oraz chwalcie Pana za Jego czułą opiekę we wszystkich okolicznościach życia! Dzieci, jestem już blisko! Nie bójcie się!”
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/02/11/przeslanie-dla-pelianito-z-10-lutego-2013-nawet-jesli-dzieja-sie-rzeczy-ktore-przerazaja-was-i-zdaja-sie-przygniatac-wy-wierzcie-i-ufajcie-w-moja-milosc-i-moc/

  oraz stamtąd:

  Dziś w zakrystii ksiądz mówił do jednej zatroskanej pani: “Proszę się nie martwić, Pan Bóg coś dobrego dla nas szykuje, na pewno będzie to dla nas coś dobrego, nawet jeśli tego jeszcze nie widzimy”

  Chwała Panu 🙂

 28. Starszy Jerzy pisze:

  Z włączonym na cały regulator Radiem Maryja, radosnym biciem dzwonu Pojednanie stojącym pod oszroniałym bł Janem Pawłem II ze wzniesionymi w górę obiema rękoma zatopionym w kuloodpornej szybie, przed pomnikiem Bożego Miłosierdzia, naprawiając nieco zdeptany dziecięcymi stopami śniegowy napis JEZU UFAM TOBIE (litery 5 m wys.), witałem modlitwą ,wdzięczny za otrzymany odpust zupełny, kolejnego namiestnika Chrystusowego Papieża Franciszka przybyłego z „drugiej strony globu ziemskiego”.
  Bogu niech będą dzięki.

 29. wojo pisze:

  Dziękuję Bogu Najwyższemu i Matce Bożej za mocnego duchem Papieża! Niech Go prowadzi Duch Święty i obdarza wszelkimi potrzebnymi łaskami! JEZUS JEST PANEM!!!
  (W sercu mam 😀 😀 😀 😀 )

 30. Szymon pisze:

  a dym pojawił się o 7:06 to też 13 🙂

 31. Szymon pisze:

  Proszę jeszcze o wyjaśnienie – bo ja jestem trochę do tyłu w tym względzie – pod jakimi warunkami można uzyskać ten odpust zupełny o którym mówił Ojciec Święy nie chcę znów przeoczyć lub niedopilnować któregoś z warunków.

 32. teresa pisze:

  pierwsze slowa dzien dobry – oby okazaly sie zmyla – spodziewalam sie tradycyjnego pozdrowienia Chrystusa Pana

 33. ula pisze:

  Franciszek juz raz odbudowal Kosciol, teraz Bog zeslal nam Nowego Franciszka – i wszystko jasne! jasne tez czemu szatan znalazl sobie mery by Go zwalczac… drzyjcie wszyscy ktorzy nie uznajecie Papieza Franciszka, drzyjcie i truchlejcie!!

 34. Aga pisze:

  Cieszę się niezmiernie z wyboru Ojca Swiętego,a jest mi jeszcze bardziej bliski bo urodził się jak ja 17.12. Niech Bóg mu błogosławi i Maryja strzeże,,a my otoczmy go stałą opieką modlitewną..

 35. Uważny czytelnik pisze:

  Nowy papież z tego co wyczytałem ma przychylne stanowisko w sprawie Medjugorie .
  http://www.medjugorjetoday.tv/9167/new-pope-was-happy-to-hear-of-medjugorje/

 36. ks. Zygmunt pisze:

  Pragnę zwrócić uwagę drogich Czytelników, że Papież Franciszek I to wypełnienie wizji św. Jana Bosco: połączenie dwóch kolumn Maryjnej i Chrystusowej. Eucharystia w herbie i drugie imię Maria mówią same za siebie ( Jorge Mario Bergoglio ) ponadto proszę zauważyć że imię które przybrał też przywodzi na myśl dwóch Franciszków: Franciszka biedaczynę z Asyżu oraz błogosławiony Franciszek Marto pastuszek Fatimski.

 37. Uważny czytelnik pisze:

  Ks. Posacki, jezuita dla Fronda.pl o nowym Papieżu: Zna siłę modlitwy, mocny, wytrwały

  http://www.fronda.pl/a/ks-posacki-jezuita-dla-frondapl-o-nowym-papiezu-zna-sile-modlitwy-mocny-wytrwaly,26878.html

 38. wobroniewiary pisze:

  BOŻE BŁOGOSŁAW FRANCISZKOWI I.

 39. Monika pisze:

  Te słowa: „rozpocznijmy razem tę drogę braterstwa, miłości, wzajemnego zaufania”, wskazują na Św. Franciszka, który miał podtrzymać i zreformować Kościół. Jak powiedział Prymas Polski imię Papieża jest wyznacznikiem Jego pontyfikatu.

 40. Maggie pisze:

  Jestem przerazona, ze juz na Internecie mnostwo „opinii” dyskredytujacych dopiero co wybranego Ojca Swietego. Modlmy sie, zwlaszcza za tych ktorzy publikuja „rozne nowinki” po to aby rozbic Kosciol Sw.

 41. CzemuTybet pisze:

  Cieszę się ze obecny papież pochodzi z Ameryki Łacińskiej i z Argentyny Niechaj nam żyje jak najdłużej

 42. Mig pisze:

  Dziękuję Panie Jezu za nowego Papieża,dziękuję Ci Matuchno ukochana…….
  Taką mam radość w sercu od wczoraj,że sama się temu dziwię.

 43. Mig pisze:

  13. Kochaj Pana Jezusa! Bardzo Go kochaj! I również dla miłości bardziej pokochaj wyrzeczenie (GB, s. 61).
  To myśl Ojca Pio z dnia wczorajszego 🙂

 44. ANdi pisze:

  Witajcie

  Ja także cieszę się z wyboru tego papieża!. Zrobił na mnie wielkie wrażenie! No i to oddanie się Maryi, tak jak Jan Paweł II Papież Maryjny! A słowa naszego wielkiego prymasa: „Zwycięstwo jeśli przyjdzie to przez Maryję”

  Tak w ogóle to mój pierwszy wpis tutaj. Znalazłem Was dzisiaj. Wiecie, wcześniej parę razy bywałem na stronie z orędziami Mery. Trochę martwiłem się co to będzie, ale jakoś nie dawało mi to spokoju. Pamiętam jak kiedyś parę tygodni temu pewien ksiądz w niedziele na kazaniu powiedział: „Nie wierzcie w żadne orędzia o Końcu Świata czy o upadku Kościoła i Papiestwa” a było to jeszcze przed abdykacją B XVI, przestałem się wtedy przejmować tymi orędziami, myśląc że to pewnie jakaś sekta. Zaraz po abdykacji z komentarzy pod jakimś artykułem o Benedykcie znalazłem link i trafiłem znowu do strony z orędziami i były tam te przepowiednie o abdykacji zgadzało się wszystko. Nawet była zbieżność dat.
  Dziś trafiając na Waszą stronę i cieszę się że dowiedziałem się od Was że nie są one powszechnie akceptowane w kręgach Kościelnych i że być może to dzieło szatana. Kocham Kościół i Papieża. Przykro mi że w Polsce Kościół jest w defensywie, ale gdybyśmy stracili oparcie w papieżu była by to już totalna tragedia. Na szczęście wydaje mi się że Bóg ma wielkie plany wobec Kościoła i znowu wyciąga w jego stronę pomocną dłoń. W czasach gdy na Świecie panowała dyktatura Komunizmu Bóg zesłał kogoś kto wiedział jak sobie z nim poradzić- Jana Pawła II- papieża z Maryją w sercu, a obecnie gdy głównym problemem jest dyktatura dewiacji seksualnych i upadku rodziny oraz źle pojętej wolności – pojawia się papież który znowu z Maryją w sercu- wierzę że wyznaczy drogę jak się temu problemowi przeciwstawić. 13 o jakiej piszecie często pojawiała się także w życiorysie Jana Pawła II, teraz pojawia się w życiorysie Franciszka. Papież Maryjny jak nic!. To nie może być żaden antypapież!
  I jeszcze jedno spostrzeżenie: Podczas wczorajszego wystąpienia papież powiedział coś o „ewangelizacji Rzymu” Wydaje mi się więc, że to nie tylko będzie papież innych kontynentów, i świata gdzie obecnie tętni Katolicyzm, ale będzie to też papież który wskaże jak na serio przeciwstawić się laicyzacji Świata zachodu i ewangelizować ten Świat.

  Pozdrawiam wszystkich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s