Tadeusz Bartoś – były zakonnik, pluje na bł. Matkę Teresę, czyli duchowy zdrajca leczy własne kompleksy

Tadeusz Bartoś, którego główną zasługą jest to, że złamał dane Bogu i Kościołowi słowo i jest byłym zakonnikiem postanowił opluć Matkę Teresę. I dlatego w radiu Tok FM oznajmił, że błogosławiona, której on nie jest godzien nawet zawiązać sandałów, prezentowała duchowość narcystyczną i perwersyjną, a stworzone przez nią zgromadzenie ma cechy sekty.

Były zakonnik podzielił się swoimi „przemyśleniami” przy okazji filmu, który szkaluje błogosławioną. Jego autorzy uważają, że miała ona nieodpowiednie poglądy na temat aborcji i antykoncepcji, a do tego uznawała prymat ducha nad materią. Oburzenie autorów filmu budziło także jej przekonanie, że „jest coś pięknego w widoku wielu ubogich, których przyjmuję. Muszą cierpieć, jak Chrystus na krzyżu. Świat zyskuje wiele dzięki cierpieniu”.

I właśnie do tych głęboko chrześcijańskich słów postanowił się odnieść były dominikanin. – Zachwyt nad cierpieniem, bólem, wpatrywanie się w brud, nędzę, umieranie i dostrzeganie w tym Jezusa to specyficzna duchowość – przyznał prof. Bartoś. – To było atrakcyjne, Jan Paweł II brał to bez zastrzeżeń – zaznaczył. – Te siostry nie pomagały chorym i umierającym. Miały tylko być, modlić się, asystować przy umierających – oznajmiał. A dalej wygodniś, którego wykształcono za pieniądze zakonu i który uciekł z niego, gdy zrobił już habilitację dzielił się przemyśleniami na temat życia, o jakim nie ma najmniejszego pojęcia. – Chcą się napawać swoją dobrocią – stwierdził prof. Bartoś. – Są momenty duchowości, które są perwersyjne, narcystyczne. Ja tego nie wymyśliłem, wystarczy poczytać wielkich mistrzów mistyki chrześcijańskiej.

Były zakonnik uznał też, że Zgromadzenie Misjonarek Miłości zdradza cechy sekty. – Deprywacja snu, silna kontrola wewnętrzna… To są elementy struktury sekty. Brzmi nieładnie, ale proszę przeczytać podręcznik Hassana o sektach – mówił „teolog”.

I w sumie trudno nawet sensownie skomentować te słowa. Można powiedzieć tylko tyle, że jest to psychologicznie zrozumiałe potępianie tych, którzy są dla byłego zakonnika i byłego kapłana wyrzutem sumienia… Jego powołaniem bowiem także jest modlitwa i służba ludziom, a nie opluwanie Kościoła, którego jest – na wieki – kapłanem. Kapłanem, który zdradził Boga i ludzi.
za: Fronda

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Tadeusz Bartoś – były zakonnik, pluje na bł. Matkę Teresę, czyli duchowy zdrajca leczy własne kompleksy

 1. wobroniewiary pisze:

  Aby nie być posądzanymi o złośliwość, to w trosce o naszych zakonników napiszemy tak.
  Dominikanie wymagają specjalnej troski modlitewnej, za dużo smrodu wokół byłych lub obecnych dominikanów 😦

  1) Dominikanin usunięty z uczelni za negowanie historyczności Chrystusa
  O. Tom Brodie OP został odsunięty od nauczania w Dominikańskim Instytucie Biblijnym w Limerick po opublikowaniu książki, w której oznajmił, że nie uznaje Jezusa Chrystusa za postać historyczną.
  Zakonnik zrezygnował z pracy wykładów krótko po tym, jak opublikował książkę „ Beyond the Quest for the Historical Jesus”, w której przekonywał, że uznaje postać Jezusa Chrystusa za mit. Rezygnacja miała nastąpić pod naciskiem przełożonych, którym trudno się dziwić.
  http://www.fronda.pl/a/dominikanin-usuniety-z-uczelni-za-negowanie-historycznosci-chrystusa,25590.html

  2) To jest klasyczna przegrana zakonnika z własną pożądliwością. Idzie za miłością ludzką, a nie miłością Pana Boga – mówi o wystąpieniu z zakonu Jacka Krzysztofowicza inny dominikanin
  http://www.fronda.pl/a/o-guzynski-dominikaninowi-nie-wypada-powiedziec-odszedlem-z-zakonu-z-kobieta,25442.html

  3) Dominikanin: Lepiej aby żona nie mówiła mężowi, że go zdradziła
  Zdradziłaś męża i dręczą cię wyrzuty sumienia? Najgorsze, co możesz zrobić, to przyznać się mężowi! – Lepiej, kiedy mąż nie wie o zdradzie – radzi w „Super Expresie” dominikanin Jacek Krzysztofowicz z Dominikańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej i Duchowej. – Najlepiej incydent zapomnieć. Poczucie winy nie poprawia bliskości w małżeństwie, tylko je oddala.
  Byłaś na imprezie firmowej i wypiłaś za dużo alkoholu. Uwiódł cię przystojniak z pracy – czytamy w „SE” – Chwila grzesznej namiętności, a teraz martwisz się, co powiedzieć mężowi. – Kościół nie mówi szczegółowo, co należy zrobić po zdradzie – wyjaśnia dominikanin Jacek Krzysztofowicz. –
  http://www.fronda.pl/a/dominikanin-lepiej-aby-zona-nie-mowila-mezowi-ze-go-zdradzila,18274.html

  4) Bartoś – były dominikanin

  5) Odjazd totalny o. Ludwika Wiśniewskiego
  O. Ludwik Wiśniewski odjeżdża coraz bardziej. Domaga się tłumaczenia od wysoko postawionych hierarchów kościelnych, dlaczego mają takie, a nie inne poglądy na temat Radia Maryja. A bp Dydycza pyta, czy zapoznał się z treścią transparentów, które nieśli uczestniczy marszu w obronie Telewizji Trwam…
  O. Ludwik Wiśniewski nie ustaje w atakowaniu Radia Maryja, o. Tadeusza Rydzyka, a także hierarchów kościelnych, którzy sympatyzują z toruńską rozgłośnią. 3 marca ukazała się na łamach „Tygodnika Powszechnego” pierwsza część artykułu dominikanina pt. „Kto niszczy polski Kościół”. Wbrew pozorom, zakonnik wcale nie pytał, on miał gotową odpowiedź na postawione na łamach tygodnika pytanie. Oczywiście, o. Tadeusz Rydzyk i jego Radio Maryja. A także ci wszyscy biskupi, którzy odprawiają Msze święte dla pielgrzymów Radia Maryja i wypowiadają się krytycznie o nieprzyznaniu miejsca na multipleksie Telewizji Trwam.
  http://www.fronda.pl/a/odjazd-totalny-o-ludwika-wisniewskie,26742.html
  i http://www.fronda.pl/a/kto-niszczy-polski-kosciol-tygodnik-powszechny-juz-wie-o-rydzyk,26515.html

  Dużo by jeszcze wymieniać…
  Lepiej zacząć poważnie się modlić za nich…

 2. mariaP pisze:

  «Okaż nam, Panie, swą łaskę, w Tobie pokładamy nadzieję».
  Jakże często w chwilach duchowej udręki Matka Teresa zwracała się do swego Pana słowami Psalmisty:
  «W Tobie, Panie, w Tobie pokładam nadzieję!»

  Oddajmy cześć tej drobnej kobiecie zakochanej w Bogu,
  pokornej zwiastunce Ewangelii
  i niestrudzonej dobrodziejce ludzkości.

  Uznajmy ją za jedną z największych osobowości naszych czasów.
  Przyjmijmy jej przesłanie i idźmy jej śladem.

  Maryjo Dziewico, Królowo wszystkich świętych,
  wspomagaj nas, abyśmy byli cisi i pokornego serca jak ta nieustraszona orędowniczka miłości.
  Spraw, abyśmy umieli z radością i uśmiechem służyć każdemu napotkanemu człowiekowi.
  Pomóż nam być misjonarzami Chrystusa,
  który jest naszym pokojem i naszą nadzieją.
  Amen!

  Jan Pawel II- podczas beatyfikacji Matki Teresy

 3. Antoni z Canady pisze:

  Nie tylko to bo jeszcze szopka Dominikanow we Wroclawiu i spadniente korony w Jaroslawiu.

 4. ula pisze:

  to byly zakonnik brzmi jak byly maz czy byla zona, co w jezyku ludzkim ma jakies znaczenie, ale nie w jezyku Boga po zlozeniu slubow, zostalo tylko prosic Ojca Przedwiecznego o litosc i laske nawrocenia sie tym zwiedzonym przez szatana bliznich

 5. ula pisze:

  a tak wogole to fronda ostatnimi czasy tylko przekazuje te wszystkie smrody dalej, czy malo dobrych, szlachetnych i godnych uwagi rzeczy na swiecie sie dzieje? czy naprawde nie mozemy skupic sie bardziej na tym co zacne, co Boze? wlacza sie telewizor czy radio i ma sie wrazenie, ze dobro to juz pojecie historyczne, otwierasz fronde i masz czlowieku wrazenie, ze Kosciol to jedna wielka pomylka… Bog jest Bogiem radosci i piekna, przekazujcie to innym frondo droga… tak dla zachowania rownowagi, nie dolujcie ludzi tym calym paskudztwem nas i tak na codzien otaczajacym.

  • szulamitka pisze:

   nA PRZEKÓR TAKIM ARTYKUŁOM ZACZĘŁAM CZĘŚCIEJ ODWIEDZAĆ KOŚCIÓŁ DOMINIKANÓW.jEST TAM DUŻO WSPANIAŁCH OJCÓW.pOLECAM REKOLEKCJE OJCA SZUSTAKA.

  • wobroniewiary pisze:

   Ula, zapewniam, że gdyby w temacie chodziło o samą krytykę byłego kapłana, na zasadzie „bo tak” nigdy tego artykułu nie byłoby u nas, ale nas bardziej boli krytyka wyniesionej na ołtarze przez Magisterski Urząd Kościoła Matki Teresy, która jest Błogosławioną, a więc wiemy ,że jest w Niebie, ogląda Boga twarzą w twarz i jeszcze nam biednym wyprasza wszelkie łaski.

   Co z kapłanami, w tym byłymi czy obecnymi (przed Bogiem zawsze będą kapłanami z namaszczonymi dłońmi) krytykującymi? – Modlitwa za nich!
   Podoba mi się co napisała szulamitka a nasz komentarz za jedyny cel ma nie jazdę po kapłanach ale wzbudzenie w sobie szczerej chęci modlitwy za kapłanów.
   To że inni tak myślą i wypisują, to znaczy, że sami mogą mieć problem ze zrozumieniem tekstu lub z czystymi intencjami.
   My róbmy swoje, choćby pół netu wyjechało, że ‚WOWITY zaczęły nagonkę na Kościół.
   Nic to – jak mawiał Mały Rycerz. Bóg jeden zna nasze myśli i zamiary 🙂

   • TomaszWierny pisze:

    „Jesteśmy wyznawcami Jezusa Chrystusa-tego Ukrzyżowanego. Jeżeli tak, to nie dziw się, że Pan Bóg nie posyła ci hufców anielskich,które by pognębiły twoich nieprzyjaciół. Bo Jemu też nie przysłał. Nie spodziewaj się, że za Twoje uczciwe życie, codzienną pracę i poświęcenie będzie ci się koniecznie dobrze powodziło. Nie myśl, że za Twoje chodzenie do kościoła i modlitwę On będzie dbał, żebyś długo i wygodnie żył. Jesteśmy wyznawcami Jezusa Ukrzyżowanego”.
    Ks. M. Maliński

   • ula pisze:

    ja pisalam o frondzie, bo od pewnego czasu fronda zdaje sie wyszukuje tylko tego typu nie przyjemnych rzeczy, wlacz fronde i znajdz cos tam dobrego, ja nie znalazlam, ale moze za slabo szukalam. Kiedy czlowiek czyta wciaz i wciaz o samych zlych rzeczach, ktorymi karmia nas media to popada w smutek, desperacje… informacja oczywiscie powinna byc, ale nie mozna zapomniec o dobrej informacji, takiej ktora dodaje skrzydel… swiat jest brudny gdzie nie zerkniemy, bo zlo wrzeszczy, panoszy sie i wszedzie go pelno, a dobro jest zawsze ciche i pokorne, ale jest, jest go duzo, i uwazam, ze media powinne o tym pisac i mowic. Po zmianie redaktora naczelnego frondy zmienil sie tez jego sty… szkoda

  • Maggie pisze:

   Dlatego wlasnie kiedys uzylam sformulowania ze fronda jest poniekad antykatolicka.
   Cos zlego mozna przeksztalcic na dobro, takie jak krucjata/modlitwa o naprawe .. a nie dolewac oliwy do ognia i do tego trabic na wsze strony w sposob rozdrapujacy rany…taka „muzyczka” jest jak woda na mlyn roznego autoramentu „antyklerykalow”.

   Zlo mamy dobrem zwyciezac i wspierac sie w takiej walce, bo taka walka jest niezmiernie trudna (o wiele trudniejsza niz strzelanie z armat !!!).

   • Sebro pisze:

    Przepraszam bardzo ale jeśli ktoś Frondę czyta od przypadku do przypadku i to skupiając się na komentarzach to nie dziw, że do takich wniosków dochodzi.
    Ja na Frondzie jestem po kilka razy dziennie i widzę walkę Terlikowskiego (red. naczelny) z lewactwem, w obronie życia poczętego (rozpoczęty proces z A. Tysiąc), przeciw in vitro i homoseksualizmowi jako normie.
    Ale Fronda to nie tylko obnażanie lewackiej propagandy, ale też wskazywanie błędów po naszej katolickiej stronie, jak choćby sygnalizowanie niektórych wypowiedzi duchownych, które są totalnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła – jak osławiony juz sen o homoseksualistach.
    Ukrywać takich spraw nie warto, bo dojdzie się do takiego samego efektu jak problem pedofilii wśród duchownych.

 6. wobroniewiary pisze:

  Naszą intencją nie było krytykowanie lub podanie tematu do tego, by „jechać” po zgromadzeniu, ale by na podstawie faktów prosić o wzmożoną modlitwę.
  Wszak takich będziemy mieć kapłanów jakich sobie wymodlimy 😉

  Przypomnę dwa wpisy z modlitwą za kapłanów.
  1) https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/01/15/s-zofia-ziolkowskazakonnica-zgromadzenia-najswietszego-serca-jezusa-modlitwa-za-kaplanow/
  O mój Jezu, przez Twoje Serce tak bardzo kochające błagam Cię, rozpal żarliwością Twej Miłości i gorliwością o Twoją chwałę wszystkich kapłanów świata, wszystkich misjonarzy i wszystkich, którzy są odpowiedzialni za głoszenie Twego Boskiego Słowa, aby ogarnięci świętym zapałem wyrywali dusze szatanowi i prowadzili je do Twego Serca, gdzie będą Cię chwalić na wieki.
  Amen
  Pan Jezus podyktował tę modlitwę Siostrze Józefie Menendez z naglącą prośbą: „Powtarzaj te słowa codziennie”
  Modlitwa pochodzi z „Wezwania do Miłości”.
  Imprimatur: Kuria Metropolitalna Warszawska 5792/NK/2006

  2) https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/01/14/modlitwa-sw-faustyny-za-kosciol-i-kaplanow/

  MODLITWA ZA KOŚCIÓŁ I KAPŁANÓW:

  Z Dzienniczka św. Faustyny:
  O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana, – bo Ty wszystko możesz (1052).

  • wobroniewiary pisze:

   A i jeszcze „I czwartki miesiąca – Módlmy się o świętych kapłanów na wzór św. Ojca Pio”

   Wiosna Kościoła przed wyjazdem na wakacje napisał:
   „Pamiętajcie o modlitwie za kapłanów i tych wszystkich, których Bóg powołał, aby służyli Jemu i Kościołowi! Tryumf Maryi już nadchodzi.”

   Brygadzista 1 lipca we wpisie „Uwielbiamy Cię Jezu Baranku nasz napisał:
   Dzisiaj na Mszy św, po odmówieniu Litanii do Krwi Chrystusa, przyszła mi taka myśl do głowy. Tak wiele oczekujemy od naszych kapłanów. Odwzajemnijmy im się naszą modlitwą i ZANURZMY ICH W NAJDROŻSZEJ KRWI PANA JEZUSA W PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA! Niech to będzie nasza wdzięczność — w przecież możemy to uczynić obejmując wszystkich kapłanów”.

   W Kościele oo. Reformatów w Chełmie (w mieście Adminki) w każdy I czwartek miesiąca są modlitwy za Kaplanów, o nowe i liczne święte powołania kapłańskie za wstawiennictwem świętego Ojca Pio. Na koniec mszy świętej jest odmawiana Litania do św. Ojca Pio lub specjalna modlitwa a na koniec wierni mogą ucałować relikwie świętego Ojca Pio.
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/07/05/i-czwartki-miesiaca-modlmy-o-swietych-kaplanow-na-wzor-sw-ojca-pio/

  • Maggie pisze:

   Wlasnie tak to rozumie i dlatego zagladam na ta strone. Wywazona forma forma z modlitwa – zachowanie rownowagi: jesli zartujemy, krytykujemy itd.

 7. Franek pisze:

  To że kilku Dominikanów zrobiło to co zrobiło nie znaczy że wszyscy są źli macie rację że będziemy mieć takich kapłanów jakich sobie wymodlimy.

 8. Uważny czytelnik pisze:

  Następny dominikanin który moim zdaniem błądzi w fałszywej ocenie katolickich mediów

  Odjazd totalny o. Ludwika Wiśniewskiego

  http://www.fronda.pl/a/odjazd-totalny-o-ludwika-wisniewskie,26742.html

 9. ANNA MARIA pisze:

  Biedny człowiek… Zranił Boga, a sam zniszczył sobie życie

  • wobroniewiary pisze:

   Dlatego módlmy się za niego i prośmy dla siebie o łaskę wytrwania w wierze 😉

   Dziękujemy za dobre zrozumienie naszych intencji i za troskę nad nim, bo o to nam chodzi a nie jak wypisują niektórzy o zajadłą krytykę Kościoła 🙂

 10. Maggie pisze:

  To jest jakas seria u Dominikanow = koniecznosc goracej, szczegolnej modlitwy za ten Zakon.

  Przyczyna wielu odstepstw moze byc „przechodzenie na za pan brat” z Jezusem Chrystusem i stad stopniowo zupelny brak szacunku ze zobojetnieniem etc.
  Dystans i szacunek oddawac mamy uwielbiajac Pana Boga w Trojcy Przenajswietszej. Jestesmy tylko grzesznym stworzeniem.

 11. Maggie pisze:

  To jakas dziwna regula, ze odstepcy zieja nienawiscia do Kosciola etc.

  Tylko ci, ktorzy ida za Chrystusem zostawiaja przeszlosc bez nienawisci do czlowieka – pierwszym glosnym dowodem na to ..to Szawel ktory jako Pawel glosil MILOSC Boga i blizniego.

 12. czekajacy pisze:

  Widać zmianę kulturową, światopoglądową – ludzkości, która mimo chrześcijańskich korzeni (mam na myśli świat zachodni) – nie jest dziś w stanie zrozumieć (nie mówię nawet docenić) chrześcijańskiej drogi oraz prawdy objawionej. Widać to już regularnie w mediach.

  Coraz cześciej słychać, że tu już nie wystarczy ewangelizacja, ale potrzebna będzie interwencja z góry.

  Pozostajemy w modlitwie za konklawe, za nowego papieża, aby słuchał Ducha Świętego, kontynuował WIARĘ, żył TRADYCJĄ 🙂

 13. czekajacy pisze:

  PS:
  jeszcze kilka lat temu – nie mieściło mi się w głowie – jak to możliwe, żeby mógł zaistnieć ucisk chrześcijan, katolików.

  Dziś niestety – patrząc na to co się dzieje w krajach ateistycznych, liberalnych, otwartych na wypaczenia związane z płcią, ale również w krajach islamskich – niestety wizja ta staje się realistyczna.

 14. Michał pisze:

  Ludzie dzisiejsi przyjmują już bezkrytycznie to, co im proponuje ten świat. A on im tylko obiecuje, kształtując raczej postawę niewolnika-marionetki. Zresztą już od dziecka jesteśmy bombardowani fałszywymi obrazami, które zamiast wzmacniać naszą duchowość, poniżają człowieka. To droga tego świata, droga bożków i ich kultu. A stąd już blisko do zatwardziałości serca i zwalczania tego co jest dobrem najwyższym.

  Jednym z najważniejszych instrumentów, jakim posługuje się przeciwnik Boga, to nauka (właściwie przekaz) kształtująca w umyśle człowieka taką postawę i taki obraz, że zło jest dobre. To można zauważyć na każdym kroku. Mądrość pochodzi od Boga. Na żadnych studiach jej nie uczą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s