Zakończenie pontyfikatu Benedykta XVI – 28.02.2013

SEDE VACANTE NON NOVEMDIALES

Wierzę…
…w jeden,święty,powszechny i apostolski Kościół.
Εἰς μίαν, Ἁγίαν, Καθολικὴν
καὶ Ἀποστολικὴν Ἐκκλησίαν.

Et [in] unam,  sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.

Panie Jezu Chryste, Najwyższy Pasterzu Twojego Kościoła, dziękujemy za posługę papieża Benedykta XVI i za jego bezinteresowną troskę, z jaką prowadził nas jako Następca Piotra i Twój zastępca na ziemi. Dobry Pasterzu, który założyłeś Twój Kościół na skale wiary Piotra i nigdy nie opuściłeś Twojej owczarni, spójrz teraz z miłością na nas i utrzymuj Twój Kościół w wierze, nadziei i miłości. Poślij, Panie, w swojej bezgranicznej miłości do nas, nowego papieża dla Kościoła, aby w swojej świętości prowadził nas wiernie do Ciebie, który jesteś ten sam wczoraj, dziś i na wieki.Amen.

Według słów księdza Arcybiskupa Dzięgi: Bardzo wymowna w tym kontekście jest data i godzina zakończenia papieskiej posługi przez Benedykta XVI. 28 lutego br. to czwartek, przeddzień pierwszego piątku miesiąca. – W moim osobistym odbiorze Ojciec Święty – wskazując na godz. 20.00 – wskazuje na Godzinę Ogrójca, gdy Chrystus prosił apostołów: „Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie. Duch wprawdzie jest ochoczy, ale ciało słabe” rozważamy godzinę 20.00 wraz z Luizą Picarettą:
I tak, Moja Miłości, moim więzieniem będzie Twoje Serce, moje łańcuchy będą utworzone z Miłości, Twoje płomienie będą moim pokarmem, Twój oddech będzie moim, a ogrodzeniem zabezpieczającym mnie od wyjścia na zewnątrz będzie Twoja Przenajświętsza Wola. Tak, więc nie będę widział nic prócz płomieni, nie będę dotykał niczego prócz ognia, i dając mi życie, będą mi one dawały śmierć, tak jak te, od których Ty cierpisz w Świętej Hostii. Ja dam Ci moje życie, i tak, podczas gdy ja pozostanę zamknięta w więzieniu w Tobie, Ty zostaniesz zwolniony przebywając we mnie. Czyż to nie jest Twoją intencją zamykając Siebie Samego w więzieniu Hostii, aby być wypuszczonym przez dusze, które Cię otrzymują i stad się w nich żywym? A teraz, jako znak Miłości, proszę pobłogosław mnie, daj mojej duszy mistyczny pocałunek Miłości, a ja przylgnę i przytulę się do Ciebie.

O Moje słodkie Serce, spostrzegam, że gdy ustanowiłeś Przenajświętszy Sakrament, widząc wprawdzie ogrom niewdzięczności i wykroczeń stworzeń wobec wybuchów Twojej Miłości, jakkolwiek zraniony i rozgoryczony, Ty nie cofasz się, a raczej chcesz zatopić wszystko w potędze Swojej Miłości.
Widzę Cię, O Jezu, jak udzielasz Samego Siebie Apostołom, a następnie mówisz, że oni również muszą czynić to, co Ty uczyniłeś, udzielając im mocy Konsekracji. Wyświęcasz ich Kapłanami i ustanawiasz inne Sakramenty. Dopilnowujesz wszystkiego i czynisz zadośćuczynienia za wszystko: za źle głoszone kazania; za Sakramenty administrowane i otrzymywane bez należytego przygotowania, co pozbawia je należytych efektów; za pomyłkowe powołania kapłanów, zarówno z ich strony, jak i ze strony tych, którzy ich wyświęcali, nie stosując wszystkich środków ażeby rozpoznać prawdziwe powołanie. Ach, nic nie uchodzi Twojej uwadze, O Jezu, a ja zamierzam iść za Tobą i czynić zadośćuczynienia za wszystkie te przewinienia.
Potem, gdy dopełniłeś wszystkiego, zbierasz Swoich Apostołów i wyruszasz do Ogrodu Getsemani, aby rozpocząd Swoją bolesną Mękę. Będę szła za Tobą we wszystkim, aby Ci dotrzymad wiernego towarzystwa.
Źródło: http://adam-czlowiek.blogspot.com/
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Zakończenie pontyfikatu Benedykta XVI – 28.02.2013

 1. piotruszka pisze:

  Dziekuje Ci Ojcze Swiety. Niech Bog w Trojcy Jedyny bedzie w Tobie Uwielbiony.

 2. Anna pisze:

  Ks. Marek Bałwas poleca i ostrzega
  „Tutaj coś dla młodzieży, uważajcie na to, co oglądacie, czego słuchacie, to dla Waszego dobra to ostrzeżenie”
  http://antyiluminaci.blogspot.com/?view=classic

 3. Tuptusia pisze:

  Dziś pierwszy piątek i czas Wielkiego Postu, rozważajmy Mękę Pana Jezusa.

  Na stronie …… [edycja – ze względu na zamieszczanie krucjatek Mary] w Serwisie Wielkopostnym jest 40 wersji Drogi Krzyżowej.
  http – jak wyżej

  Dziś z Jasnej Góry Droga Krzyżowa o godz.16.30 (o tej samej godzinie w każdą niedzielę wielkiego postu są Gorzkie Żale), odbiór z satelity radio JASNA GÓRA lub internetem info: http://www.radiojasnagora.pl
  Po Mszy Św. o godz. 18.30 jest nabożeństwo pierowszopiątkowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s