Ojciec Święty Benedykt XVI – Nie porzucam krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu

Ze specjalną dedykacją dla czytelników stron szerzących błędy i herezje, którzy krzyczą „czemu papież  zszedł z krzyża i zdradził Chrystusa”

Nie porzucam krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu. Nie sprawuję już dłużej władzy nad Kościołem, lecz w posłudze modlitwy pozostaję, by tak rzec, w otoczeniu św. Piotra. Św. Benedykt, którego imię noszę jako Papież, będzie w tym dla mnie wielkim wzorem. On wskazał nam drogę życia, które czynne czy bierne, należy całkowicie do dzieła Boga
[…] Proszę was, abyście o mnie pamiętali przed Bogiem, a przede wszystkim, abyście się modlili za kardynałów, którzy zostali powołani do tak ważnego zadania oraz za nowego Następcę Piotra: niech Pan mu towarzyszy światłem i mocą swego Ducha

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Ojciec Święty Benedykt XVI – Nie porzucam krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu

 1. Anonim pisze:

  Papież czasów ostatecznych
  – Już Paweł VI mówił, że czuje „swąd siarki w Watykanie”. Jan Paweł II, jeszcze jako kardynał, zapowiadał walkę między Kościołem i anty-Kościołem. Intuicja podpowiada mi, że Benedykt XVI, widząc niezwykłą siłę rozprzestrzeniającego się zła, uznał, iż Kościół potrzebuje dziś papieża-wojownika – z Markiem Horodniczym, redaktorem naczelnym Magazynu Apokaliptycznego „44/Czterdzieści i Cztery”, rozmawia Krzysztof Świątek.
  – 28 lutego 2013 roku przejdzie do historii Kościoła. Tego dnia Benedykt XVI zrezygnuje z urzędu biskupa Rzymu. Ta decyzja budzi kontrowersje, także wśród polskich katolików. Trudno bowiem przyjąć argumentację o utracie sił fizycznych, gdyż papież nie jest prezydentem Watykanu, a zastępcą Chrystusa na ziemi, głową Kościoła i nie na sile fizycznej zbudowany jest jego autorytet. Jak patrzeć na tę decyzję? Czy ona nie osłabia autorytetu papieża?
  – Na pewno nie osłabia autorytetu tego papieża, bo pełnił on swoją posługę bezkompromisowo i odważnie. Głoszenie Ewangelii Jezusa Chrystusa było esencją zarówno jego oficjalnych dokumentów i wypowiedzi, jak również postawy życiowej. Nie osłabia to również autorytetu instytucji Papiestwa, ponieważ możliwość ustąpienia biskupa Rzymu jest przewidziana przez prawo kanoniczne i Tradycję. Ojciec Święty po prostu z niej skorzystał. Owszem, jest to możliwość na tyle rzadko wcielana w życie, że stymuluje opinię publiczną do poszukiwania podtekstów i tworzenia rozmaitych interpretacji. Benedykt XVI nigdy nie dał powodu, by podejrzewać Go o kłamstwo czy brak wiarygodności. A w oświadczeniu głowa Kościoła jasno wskazuje powody swojej decyzji. Te słowa ważą jednak więcej, niż z pozoru by się wydawało. Istotny jest fragment mówiący o wyzwaniach współczesności. Są one faktycznie niezwykle trudne. Widocznie jego stan zdrowia jest na tyle poważny, by z pełną odpowiedzialnością stwierdzić swoją niemoc wobec nich.

  Więcej na stronie: http://www.tygodniksolidarnosc.com/2013/9/5d_pap.htm

 2. Hanna pisze:

  Serdeczna Matko Opiekunko ludzi
  Niech Cię płacz sierot do litości wzbudzi.
  Wygnańcy Ewy do Ciebie wołamy,
  Zlituj się, zlituj, niech się nie tułamy…

 3. Sebro pisze:

  Czy ktoś posiada informację na jakich programach będzie transmisja z pożegnania papieża? Do tv Trwam nie mam dostępu chyba że przez internet będą transmitować.

 4. wobroniewiary pisze:

  Umiłowanie Kościoła oznacza odwagę

  Homilia ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. wygłoszona podczas Mszy św. dziękczynnej za pontyfikat i osobę Ojca Świętego Benedykta XVI sprawowanej 27 lutego 2013 r. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  […] Z dzisiejszej Liturgii Słowa wypływają dwa przeciwstawne sposoby myślenia, które spotykając się ze sobą, każą nam postawić następujące pytania: jaki właściwie sens ma nasze życie? Czemu mają służyć przeżywane doświadczenia wiary osobistej i we wspólnocie Kościoła?
  Świat bowiem na swój sposób zdaje się nam podpowiadać: pracuj na własne imię, spróbuj sięgnąć po władzę, użyj swoich zdolności do tego, by pokazać, kim jesteś. A prorok Jeremiasz, wybrany Boży człowiek, Jezus Chrystus, umiłowany Syn Jednorodzony Ojca Niebieskiego przeciwnie, daje nam inny przykład. Ich życie to służba prawdzie i miłości. Tego rodzaju służba osiąga swoją pełnię wówczas, gdy staje się całkowitą ofiarą złożoną z własnego życia. Tak jak Chrystus przyszedł, aby służyć i dać życie na okup za wielu, aby uratować ludzi, a wśród nich każdego konkretnego człowieka.
  U korzeni takiej podstawy musi być pokora, która będąc prawdą o nas samych wobec Boga i ludzi, uwalnia nas od dwuznaczności i szukania tylko własnych celów. Jezus jest tutaj dla nas niedościgłym przykładem, kiedy – jak mówi św. Paweł w Liście do Filipian – „On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi” (Flp 2, 6-7), będąc posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej.
  […]
  Całość: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/25374,umilowanie-kosciola-oznacza-odwage.html

 5. Tuptusia pisze:

  Na stronie http://www.voxdomini.com.pl ukazała się prośba Vassuli do cztelników orędzi w związku z odejściem ze stanowiska obecnego papieża. Vassula prosi o powrót do odmawiania modlitwy którą jej podyktował Pan Jezus w listopadzie 2009r.
  Ta modlitwa jest m.in. na

  http://www.duchprawdy.com/vassularyden.htm Następnie w dziale Nowe orędzia i modlitwy wybrać Modlitwa prorocza od Jezusa 25 listopad 2009
  Proponuję jeszcze kliknąć linijkę niżej tj. Prorocze orędzie od Jezusa 13 grudnia 2009 i przeczytać.
  Przekazujmy tę wiadomość innym.

  • wobroniewiary pisze:

   Zachęcamy do odmawiania tej modlitwy od kilku miesięcy 😉

   Na równi z modlitwą Anioła z Fatimy

   1) MODLITWA UDZIELONA VASSULI RYDEN 28/11/ 2009 –
   Czuły Ojcze, nie wylewaj Twojego gniewu na to pokolenie, aby nie zginęło zupełnie. Nie wylewaj na Twoje stado rozpaczy i cierpienia, albowiem wtedy wody wyschną i natura zwiędnie. Wszystko upadnie wobec Twojego gniewu nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Żar Twojego Tchnienia podpali ziemię, zamieniając ją w ugór! Ponad horyzontem ukaże się gwiazda. Noc zniszczeje i popiół spadać będzie jak śnieg zimą, pokrywając Twój lud niczym zjawy. Miej Miłosierdzie dla nas, Boże, i nie osądzaj nas surowo. Wspomnij na serca, które radują się w Tobie, a Ty – w nich! Wspomnij na Twoich wiernych i nie dopuść, by Twoja Ręka spadła na nas z mocą, W Twoim Miłosierdziu podźwignij nas raczej i umieść Twoje nakazy w każdym sercu. Amen.

   2) MODLITWA ANIOŁA Z FATIMY
   O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię.
   O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s