Ze specjalną dedykacją dla czytelników stron szerzących błędy i herezje, którzy krzyczą „czemu papież zszedł z krzyża i zdradził Chrystusa”
Nie porzucam krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu. Nie sprawuję już dłużej władzy nad Kościołem, lecz w posłudze modlitwy pozostaję, by tak rzec, w otoczeniu św. Piotra. Św. Benedykt, którego imię noszę jako Papież, będzie w tym dla mnie wielkim wzorem. On wskazał nam drogę życia, które czynne czy bierne, należy całkowicie do dzieła Boga
[…] Proszę was, abyście o mnie pamiętali przed Bogiem, a przede wszystkim, abyście się modlili za kardynałów, którzy zostali powołani do tak ważnego zadania oraz za nowego Następcę Piotra: niech Pan mu towarzyszy światłem i mocą swego Ducha
Papież czasów ostatecznych
– Już Paweł VI mówił, że czuje „swąd siarki w Watykanie”. Jan Paweł II, jeszcze jako kardynał, zapowiadał walkę między Kościołem i anty-Kościołem. Intuicja podpowiada mi, że Benedykt XVI, widząc niezwykłą siłę rozprzestrzeniającego się zła, uznał, iż Kościół potrzebuje dziś papieża-wojownika – z Markiem Horodniczym, redaktorem naczelnym Magazynu Apokaliptycznego „44/Czterdzieści i Cztery”, rozmawia Krzysztof Świątek.
– 28 lutego 2013 roku przejdzie do historii Kościoła. Tego dnia Benedykt XVI zrezygnuje z urzędu biskupa Rzymu. Ta decyzja budzi kontrowersje, także wśród polskich katolików. Trudno bowiem przyjąć argumentację o utracie sił fizycznych, gdyż papież nie jest prezydentem Watykanu, a zastępcą Chrystusa na ziemi, głową Kościoła i nie na sile fizycznej zbudowany jest jego autorytet. Jak patrzeć na tę decyzję? Czy ona nie osłabia autorytetu papieża?
– Na pewno nie osłabia autorytetu tego papieża, bo pełnił on swoją posługę bezkompromisowo i odważnie. Głoszenie Ewangelii Jezusa Chrystusa było esencją zarówno jego oficjalnych dokumentów i wypowiedzi, jak również postawy życiowej. Nie osłabia to również autorytetu instytucji Papiestwa, ponieważ możliwość ustąpienia biskupa Rzymu jest przewidziana przez prawo kanoniczne i Tradycję. Ojciec Święty po prostu z niej skorzystał. Owszem, jest to możliwość na tyle rzadko wcielana w życie, że stymuluje opinię publiczną do poszukiwania podtekstów i tworzenia rozmaitych interpretacji. Benedykt XVI nigdy nie dał powodu, by podejrzewać Go o kłamstwo czy brak wiarygodności. A w oświadczeniu głowa Kościoła jasno wskazuje powody swojej decyzji. Te słowa ważą jednak więcej, niż z pozoru by się wydawało. Istotny jest fragment mówiący o wyzwaniach współczesności. Są one faktycznie niezwykle trudne. Widocznie jego stan zdrowia jest na tyle poważny, by z pełną odpowiedzialnością stwierdzić swoją niemoc wobec nich.
Więcej na stronie: http://www.tygodniksolidarnosc.com/2013/9/5d_pap.htm
Serdeczna Matko Opiekunko ludzi
Niech Cię płacz sierot do litości wzbudzi.
Wygnańcy Ewy do Ciebie wołamy,
Zlituj się, zlituj, niech się nie tułamy…
Czy ktoś posiada informację na jakich programach będzie transmisja z pożegnania papieża? Do tv Trwam nie mam dostępu chyba że przez internet będą transmitować.
Transmisja dziś 16:30 TVP Info, TV Polonia.
Dzięki.
Umiłowanie Kościoła oznacza odwagę

Homilia ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. wygłoszona podczas Mszy św. dziękczynnej za pontyfikat i osobę Ojca Świętego Benedykta XVI sprawowanej 27 lutego 2013 r. w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
[…] Z dzisiejszej Liturgii Słowa wypływają dwa przeciwstawne sposoby myślenia, które spotykając się ze sobą, każą nam postawić następujące pytania: jaki właściwie sens ma nasze życie? Czemu mają służyć przeżywane doświadczenia wiary osobistej i we wspólnocie Kościoła?
Świat bowiem na swój sposób zdaje się nam podpowiadać: pracuj na własne imię, spróbuj sięgnąć po władzę, użyj swoich zdolności do tego, by pokazać, kim jesteś. A prorok Jeremiasz, wybrany Boży człowiek, Jezus Chrystus, umiłowany Syn Jednorodzony Ojca Niebieskiego przeciwnie, daje nam inny przykład. Ich życie to służba prawdzie i miłości. Tego rodzaju służba osiąga swoją pełnię wówczas, gdy staje się całkowitą ofiarą złożoną z własnego życia. Tak jak Chrystus przyszedł, aby służyć i dać życie na okup za wielu, aby uratować ludzi, a wśród nich każdego konkretnego człowieka.
U korzeni takiej podstawy musi być pokora, która będąc prawdą o nas samych wobec Boga i ludzi, uwalnia nas od dwuznaczności i szukania tylko własnych celów. Jezus jest tutaj dla nas niedościgłym przykładem, kiedy – jak mówi św. Paweł w Liście do Filipian – „On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi” (Flp 2, 6-7), będąc posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej.
[…]
Całość: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/25374,umilowanie-kosciola-oznacza-odwage.html
Na stronie http://www.voxdomini.com.pl ukazała się prośba Vassuli do cztelników orędzi w związku z odejściem ze stanowiska obecnego papieża. Vassula prosi o powrót do odmawiania modlitwy którą jej podyktował Pan Jezus w listopadzie 2009r.
Ta modlitwa jest m.in. na
http://www.duchprawdy.com/vassularyden.htm Następnie w dziale Nowe orędzia i modlitwy wybrać Modlitwa prorocza od Jezusa 25 listopad 2009
Proponuję jeszcze kliknąć linijkę niżej tj. Prorocze orędzie od Jezusa 13 grudnia 2009 i przeczytać.
Przekazujmy tę wiadomość innym.
Zachęcamy do odmawiania tej modlitwy od kilku miesięcy 😉
Na równi z modlitwą Anioła z Fatimy
1) MODLITWA UDZIELONA VASSULI RYDEN 28/11/ 2009 –
Czuły Ojcze, nie wylewaj Twojego gniewu na to pokolenie, aby nie zginęło zupełnie. Nie wylewaj na Twoje stado rozpaczy i cierpienia, albowiem wtedy wody wyschną i natura zwiędnie. Wszystko upadnie wobec Twojego gniewu nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Żar Twojego Tchnienia podpali ziemię, zamieniając ją w ugór! Ponad horyzontem ukaże się gwiazda. Noc zniszczeje i popiół spadać będzie jak śnieg zimą, pokrywając Twój lud niczym zjawy. Miej Miłosierdzie dla nas, Boże, i nie osądzaj nas surowo. Wspomnij na serca, które radują się w Tobie, a Ty – w nich! Wspomnij na Twoich wiernych i nie dopuść, by Twoja Ręka spadła na nas z mocą, W Twoim Miłosierdziu podźwignij nas raczej i umieść Twoje nakazy w każdym sercu. Amen.
2) MODLITWA ANIOŁA Z FATIMY
O mój Boże, wierzę w Ciebie, uwielbiam Cię, mam nadzieję w Tobie i kocham Cię. Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, nie uwielbiają Ciebie, nie mają w Tobie nadziei i nie kochają Cię.
O Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, w najgłębszej pokorze uwielbiam Cię i ofiaruję Ci Przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecne na wszystkich Ołtarzach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, jakimi On Sam jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez Niepokalane Serce Maryi błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników. Amen.