Kardynał Joseph Ratzinger, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary o Vassuli Ryden – «Możecie nadal rozpowszechniać jej pisma».

Po Marii Valtorcie i ks. St. Gobbim nastąpił atak na Vassule Ryden. A wystarczy poczytać tylko tę jedną stronę – http://voxdomini.com.pl/stow/plratz.html#new, by wiedzieć, że Vassula odpowiedziała na wszystkie pytania i wątpliwości a odpowiedź obecnego Papieża Benedykta XVI brzmiała «Możecie nadal rozpowszechniać jej pisma».

Pełna  dokumentacja Kongregacji Nauki Wiary – często ukrywana i lekceważona – w wersji pdfrok 2004: TUTAJ

benedykt%20i%20vassula

Wiele powiedziano o Notyfikacji dotyczącej Vassuli. Jednakże kardynał Ratzinger, Prefekt Kongregacji, która opracowała ten dokument, oświadczył po jego publikacji:

«Możecie nadal rozpowszechniać jej pisma».

Tekst poniższy pochodzi od członków grupy modlitewnej z Guadalajary, w Meksyku,  którzy są, od roku 1992, głęboko poruszeni Orędziami „Prawdziwe Życie w  Bogu”. Od tego czasu zajmują się aktywnie szerzeniem ich, przekładem, drukiem i  dystrybucją w Meksyku. Grupa była też zaangażowana w organizację trzech wizyt Vassuli  Rydén w Meksyku, otrzymując od kapłanów, biskupów i kardynałów potrzebne zezwolenia  na jej wystąpienia w kościołach.   Członkowie grupy pragnęli otrzymać wskazówki od kardynała Ratzingera, podczas jego  niedawnej wizyty w Guadalajarze, dotyczące postawy, jaką powinni przyjąć wobec  Notyfikacji z 6 października 1995 (upowszechnionej przez Kongregację Nauki Wiary,  której on jest Prefektem).

Znajdziecie tu fragment ich listu oraz odpowiedzi, jaką kardynał Ratzinger udzielił   im osobiście:

Do Jego Eminencji Józefa Kardynała Ratzingera: …Jesteśmy grupą 14 osób, oddanych pracy w naszych parafiach i pragnących  zaświadczyć, że te Orędzia bardzo wiele nam pomogły… Trwamy w posłuszeństwie i  miłości wobec Papieża, w jedności z Jezusem oraz z Maryją, żyjemy Jezusem  Eucharystycznym i Jego Słowem, przykazaniami oraz modlitwą różańcową. Przeżyliśmy liczne, autentyczne nawrócenia masonów, świadków Jehowy i protestantów,  w większości były to osoby praktykujące (w swoich wyznaniach). Wielu czytelników Prawdziwego   Życia w Bogu doświadczyło rzeczywistego pragnienia Jezusa w komunii z Papieżem i  Kościołem.   Byliśmy poruszeni Notyfikacją z 6 października, opublikowaną w L’Osservatore  Romano i pytamy, jaką postawę powinniśmy zająć. Co Eminencja może nam polecić? Błagamy Jezusa i Maryję o oświecenie nas, żebyśmy spełniali Wolę Boga, i poddajemy  się ulegle Kościołowi. Oczekując na dobrą odpowiedź, serdecznie pozdrawiamy.   Z wyrazami szacunku,   Podpisani:   Lic. Javier Pelayo Jones,   Maria del Carmen de la Torre de Pelayo, 9 maja 1996

 Odpowiedź na zarzuty wobec Vassuli Ryden i książki „Prawdziwe Życie w Bogu”

Tuż przed przyjazdem Vassuli Ryden do Polski – w marcu 1994, a następnie w 1996 roku – rozpoczęły się gwałtowne ataki na nią samą i na jej dzieło «Prawdziwe Życie w Bogu». Wysuwanie pod adresem jej pism przeróżnych zarzutów trwa do dnia dzisiejszego w prasie i radiu, w publicznych wystąpieniach wielu osób. Analiza tych zarzutów obnaża najczęściej u atakujących ją: nieznajomość Pisma świętego, nauczania Kościoła i Papieża, pism mistycznych, a przede wszystkim – samych pism Vassuli.

Dla udzielenia pomocy tym, którzy chcieliby dociec prawdy i czują się nieco zagubieni Wydawnictwo „Vox Domini” zdecydowało się na ponowne opublikowanie odpowiedzi na powracające od lat „argumenty” przeciw Vassuli i jej pismom oraz uzupełnienie ich o wszelkie aktualnie publikowane wypowiedzi. Prezentowana tu lista doskonale ilustruje stwierdzenie ks. prof. René Laurentina: „Vassula jest najbardziej atakowaną wizjonerką, jaką znam…”

Na zarzuty udzielają odpowiedzi między innymi: ks. dr Michał Kaszowski, wykładowca teologii dogmatycznej; ks. prof. René Laurentin, mariolog; ks. abp Franjo Franić, wykładowca teologii dogmatycznej; prof. Patrick de Laubier, socjolog; o. Robert Faricy, profesor duchowości; o. Ljudević Rupcić, wykładowca egzegezy w Szwajcarii i inni.

 całość: http://voxdomini.com.pl/zarz/zarz_ind.htmlVassula_Ryden_Ratzinger%2022-11-2004-copyrightHvidt

Pobierz Notę Kongregacji: http://www.voxdomini.com.pl/vass/kongregacja_vd.pdf

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Kardynał Joseph Ratzinger, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary o Vassuli Ryden – «Możecie nadal rozpowszechniać jej pisma».

 1. Franek pisze:

  „Wyrocznia” Zenobiusz pisze:

  „Objawienia. Czy pochodzą od Boga, czy od diabła?”

  Posiłkując się linkiem którego treść z góry zakłada iż objawienia Medzjugorie, Vassula Ryden są fałszywe i dodając zdjęcia z Medzjugorie:

  „http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/publikacja-norm-odnosnie-objawien-i-wizji,…”

  @zenobiuszu korzystając z wywodów Forowiczów na „traditia.pl” zapewne masz miarodajne dane co do osądu o prawdziwości bądź fałszu np. Medzjugorie.
  Objawienia muszą być badane ale przez Kościół i to Kościół wyda opinię a nie zenobiusz czy inni internauci, nam trzeba czekać na wyniki badań w pokorze i modlitwie.

 2. wobroniewiary pisze:

  Według specjalistów (np. ks. prof. R. Laurentina) doświadczenie Vassuli nie ma NIC wspólnego ze zjawiskiem znanym w New Age pod nazwą „pisma automatycznego” (zob. analizę grafologiczną o. Christiana Curty – ). Ona bowiem słyszy głos dyktujący jej przesłania do całego świata, może w każdej chwili przerwać zapisywanie, zadać pytania. Bóg określił to, co jej przekazuje, mianem Swego „listu miłosnego do stworzenia”.

  Polskie wydanie „Prawdziwego Życia w Bogu” wyróżnia się spośród wydań w innych językach szczegółowym indeksem słownym oraz biblijnym (opracowanymi przez ks. dr Michała Kaszowskiego), umożliwiającymi szybką orientację w tekście oraz odnalezienie tekstów głęboko osadzonych w Piśmie Świętym.

  http://www.voxdomini.pl/subdomeny/vassula/index.html

 3. cnoty pisze:

  Znamienne i szczególnie przykre jest to, że kolejni wypowiadający się na temat Vassuli, czy to na żywo, czy za pośrednictwem publikacji, powtarzają ciągle te same zarzuty, jednak nic więcej nie potrafią powiedzieć ponad to, co ktoś już gdzieś sformułował, gdyż, jak przyznają – nie czytali jej pism. Argumentują to tym, że czytać ich nie muszą (bo to prywatne orędzia), a nawet, ze nie chcą (to niepewne orędzia). W takim razie, lepiej i z pewnością uczciwiej byłoby, żeby się nie wypowiadali w sposób autorytatywny i opiniotwórczy, zwłaszcza, ze niejednokrotnie są to osoby znane i obdarzane dużym zaufaniem.

  Tak się dziwnie składa, że wśród tych, którzy sumiennie zapoznali się z zeszytami Vassuli, nie spotkałam ani jednej osoby duchownej, dobrze orientującej się w zagadnieniach literatury mistycznej, która by stwierdziła, że znalazła w nich błędy natury teologicznej. Co więcej, osoby te pozostają pod wielkim wrażeniem tej lektury, przyznając jej wielkie walory duchowe i co najważniejsze – mając, a często dopiero pod jej wpływem, zyskując przekonanie o autentyczności (tj. nadprzyrodzonym charakterze) tych pism, co pozwala im cierpliwie i ze spokojem czekać na ostateczny werdykt Kościoła, który, jak wiemy, może zostać ogłoszony dopiero po śmierci proroka.
  Nie można wygłaszać ocen, a tym bardziej dokonywać szczegółowych analiz żadnego tekstu bez jego znajomości, to chyba oczywiste, a mimo to, dzieje się to w odniesieniu do pism Vassuli Ryden, notorycznie. To nierzetelna robota, po prostu, ale też i zastanawiające zjawisko psychologiczne.

 4. cnoty pisze:

  Przepraszam, miało być „(…) i obdarzane dużym zaufaniem”.

 5. ewa pisze:

  WLASNIE ZNALAZLAM WAS WPIS DOTYCZACY OREDZI BOZYCH DAWANYCH VASSULI RYDEN:)…BARDZO DZIEKUJE…BO SAMA JESTEM ICH ZWOLENNICZKA:)…I TEZ BOLI MNIE KIEDY OSOBY NEGATYWNIE SIE O NICH WYPOWIADAJA, CHOC ICH NIE CZYTAJA,…

 6. casjel pisze:

  25 stycznia 2007 roku Kongregacja Nauki i Wiary Kościoła Katolickiego podtrzymała negatywne stanowisko na temat objawień Vassuli Ryden . Co za tym idzie , albo jako katolik uznaje role tradycji apostolskiej magisterium kościoła , albo szukam sobie wyznania które mi bardziej odpowiada. Nikt nie mówił że jest łatwo a w kościele miejsca na relatywizm nie ma.
  Podstawowa zasadą uznania objawień jest ich zakończenie . W tej i innych sprawach nadal trwa.

  Dobro jest zawsze dobrem ewangelicznym i nie potrzebuje ani dalszych interpretacji ani kontekstów z powodu daru Jedynego ,Jakim jest Boży Syn z jego słowem.
  Objawienia wskazują na słabość człowieka i łaskę Boga, czyli dokładnie to samo co Ewangelie
  Pojawia się racjonalne pytanie – Czemuż to ludzie szukają objawień pomimo Ewangelii.?
  Czemu szukają pomysłu na wiarę poza nią która dla nich powinna być jedynym kryterium prawdy.? Pytam dalej . Czy ewangelie są tak trudne że trzeba innego słowa? A tak na marginesie modlitwa to dialog człowieka z Bogiem . Czyli każdy słyszy Boga jak tego naprawdę chce. Oczywiście z tym to już gorzej bo nie zawsze mu to pasuje co On do niego MÓWI , więc szuka słyszących żeby tak trochę swoją nieudolność przyjęcia Jego Samego usprawiedliwić. Pytam się czym?
  Na zakończenie przypowieść o łazarzu i bogaczu. Bogacz w szeolu prosi Abrahama aby ostrzegł braci by się tam nie dostali zaś ten mu odpowiada ….Mają Mojżesza i proroków niech ich słuchają….Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają to choćby i kto z umarłych powstał nie uwierzą.
  Gdzie wasza wiara i siła z Ewangelii skoro szukacie jej poza nią . Jeśli w ewangelii nie znajdujecie Chrystusa gdzie SŁOWO CIAŁEM SIĘ STAŁO to czego szukacie ? Ślepi przewodnicy ślepych. Chrystus jest Jedyną Drogą Prawdą I Życiem……….Starajmy się go naśladować mając Ewangelie i kościół jako nieustanną łaskę. Głośmy Dobrą Nowinę – Dużo Miłości wasz brat

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s