Najwięcej diabłów jest w kościolach przy konfesjonałach (św. Jan Bosco) – z korespondencji ks. Adama ze zwolennikami Marii z Irlandii

Ksiądz Adam Skwarczyński prowadzi Internetową Poradnię Duchową.
Ludzie wciąż piszą listy a ksiądz Adam stara się odpowiadać na bieżąco  na nie, chociaż ostatnio jest to bardzo trudne, biorąc pod uwagę ilość listów w sprawie MBM. Niektóre swoje odpowiedzi ksiądz wysyła do nas, abyśmy je zamieszczali na stronie, gdyż mogą one służyć innym a zwłaszcza Czytelnikom naszej strony.
Przede wszystkim c
hodzi  o „orędzia” MBM, na temat których ks. Adam wciąż dostaje wiele listów i z odpowiedziami zmaga się do późna w nocy a i tak czasu mu nie starcza.
I nie jest tak, że ksiądz nie czyta tych „przekazów” MBM lub zajmuje się nimi na siłę.
To zwolennicy MBM „wymuszają” na księdzu ich dogłębne studiowanie. Ludzie pytają a ksiądz odpowiada:

1) Z listu do zwolennika MBM z Niemiec (ksiądz zastosował angielską czcionkę bo czytelnik nie mógł odczytać polskich znaków diakrytycznych:

„+JMJ
To niemozliwe, zeby Pan wierzyl w pomysly masonow!  Jezyk pism rzekomej „Marii od B.M.” wskazuje na to, ze sa pisane w Polsce. Gdy  ich nie atakujemy, nie maja o czym pisac i czekaja.

DO PONIZSZEGO TEKSTU:
Spowiedz nie chroni przed zlym duchem. Jako  spowiednik wiem, ze on atakuje w dwojnasob i z wieksza wsciekloscia  spowiadajacych sie. Najwiecej diablow jest w kosciolach przy konfesjonalach  (pisze sw. Jan Bosco).
Wezmy takie bzdury: niekatolicy maja cos wiecej niz  katolicy – nie tylko darowanie win, ale i kar – a wiec czyscca! Zmowia  modlitewke i prosciutko do Nieba!!! Pisal to ktos nie majacy pojecia o odpuscie  zupelnym, danym wlasnie katolikom przez Kosciol, a nie niekatolikom! Luter kpil  sobie z odpustow, i tu te kpine widac wyraznie.
Stan Laski otrzymujemy nie przez Komunie swieta,  lecz odwrotnie: Komunię sw. otrzymujemy dzieki stanowi laski – inaczej Chrystus  nie przyjdzie do duszy zajetej przez szatana!
I tak jest na kazdym kroku. LADNIE TO BRZMI, ALE  GDY SIE BLIZEJ PRZYJRZEC – JEDNA WIELKA HEREZJA!

Otrzymano 25.09.2012 godz.  12:50
Moja najukochańsza córko, nigdy nie możesz popaść w beztroskę i odczuwać, że  kiedy ta praca wydaje się iść dobrze, to choćby przez moment uniknie ona nękania  przez złego ducha.

Jest on wściekły. Dobiera się do każdego zadania, które podejmujesz, stwarza  problemy i przeszkody, co wywołuje u ciebie sfrustrowanie i bezradność.
Tak wielu ludzi jest ślepych na plagi, które zsyła on na ludzkość. Ponieważ nie mogą go zobaczyć, nie wierzą, że istnieje. Ci, którzy otwierają drogę do  niego przez grzech i wpuszczają go do swych dusz, nie będą w stanie uwolnić się od straszliwego bólu i rozgoryczenia jakie wprowadzi on do ich życia.
Są tylko trzy sposoby na ochronę siebie przed złym duchem.
Pierwszy to Sakrament Spowiedzi, który oczyszcza twoją duszę, jeśli naprawdę żałujesz. Ci, którzy nie są katolikami, proszę niech  przyjmą Dar Odpustu Zupełnego w Modlitwie Krucjaty  (24) danej światu w tej  Misji.
Drugim sposobem są codzienne oddawanie się Mojej Matce,  która otrzymała moc zmiażdżenia szatana. Jej Święty Różaniec jest ważną tarczą, która osłoni was i wasze rodziny przed jego klątwą.
Ostatnim jest Stan Łaski, który możesz osiągnąć poprzez  regularne łączenie się ze Mną poprzez przyjmowanie Mnie w Świętej  Eucharystii.

2) Kolejny list do czytelnika z Niemiec:

+JMJ
Na ziemi – oczywiście! „Nie ma na ziemi człowieka  sprawiedliwego” (Koh 7,20) – to w St. Test. tyle, co w N.Test. świętego.  „Sprawiedliwy siedem razy na dzień upada” – poświęciłem prawie pół godziny, żeby  znaleźć to miejsce w Piśmie Św., ale nie znalazłem. Chciałby Pan w Nowym  Swiecie skasować sakrament Pokuty, konfesjonały, akt pokuty na początku Mszy św.  i osobisty, naukę o kształtowaniu sumienia, przykazania Boże i kościelne (już niepotrzebne tam, gdzie nie ma grzechu) itd.??? Chciałby Pan już zamknąć czyściec dla ludzi z ziemi – niepotrzebny, bo będą bez grzechu? Korzeniem  grzechów są nasze wady i nałogi, a więc kumulacja w naturze dotychczasowych  upadków, coś jak niezagojona rana. Bóg byłby niesprawiedliwy, gdyby u ludzi  wykasował ten korzeń. Poza tym byłby niesprawiedliwy, usuwając wszystkie pokusy  szatana (tych mniejszych diabłów), skoro wszyscy po raju ich doświadczali,  nawet Jezus i Maryja. One będą, chociaż piekłu będzie trudno kusić i tylko do  małych grzechów, bo większe ludzie pokonają. „Kto by twierdził, że jest bez  grzechu, czyni Go kłamcą” – pisze św. Jan Apostoł. Bóg mi pokazał, że tzw.  grzech lekki to pewne wieczne potępienie, gdyby nie Miłosierdzie Boże. Nie życzę Panu, by tego doświadczył! A ludzie takie grzechy zupełnie lekceważą! Myślę, że  to wystarczy.
[…]
Zapomnialem, ze do Pana trzeba pisac bez PL  czcionki!
Z Panem Bogiem
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

75 odpowiedzi na „Najwięcej diabłów jest w kościolach przy konfesjonałach (św. Jan Bosco) – z korespondencji ks. Adama ze zwolennikami Marii z Irlandii

 1. Niezapominajka pisze:

  Dla mnie najważniejsze słowa, że je powtórzę jeszcze raz:

  Wezmy takie bzdury: niekatolicy maja cos wiecej niz katolicy – nie tylko darowanie win, ale i kar – a wiec czyscca! Zmowia modlitewke i prosciutko do Nieba!!! Pisal to ktos nie majacy pojecia o odpuscie zupelnym, danym wlasnie katolikom przez Kosciol, a nie niekatolikom! Luter kpil sobie z odpustow, i tu te kpine widac wyraznie.
  Stan Laski otrzymujemy nie przez Komunie swieta, lecz odwrotnie: Komunię sw. otrzymujemy dzieki stanowi laski – inaczej Chrystus nie przyjdzie do duszy zajetej przez szatana!

 2. wobroniewiary pisze:

  Mira, zwolenniczka MBM napisała do nas: „Wysłany 16.10.2012 o 09:16 po owocach poznajemy a owocem oredzi do marii milosierdzia bozego sa modlitwy krucjaty podyktowane przez Niebo.Kto nie zna tych modlitw nie powinien osądzac Tego Wielkiego dzieła Bożego.Tysiące ludzi na całym świecie codziennie je odmawia”

  Jak widać nie jest prawdą, że ks. Adam nie zna tych „orędzi” nie czyta ich i nie powinien ich osądzać.
  Ksiądz jest zobowiązany wypowiadać się, gdy widzi zło, nieprawdę i fałszowanie nauk Chrystusa. To jego święty obowiązek!

  • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

   „Jak widać nie jest prawdą, że ks. Adam nie zna tych “orędzi” nie czyta ich i nie powinien ich osądzać.”
   Jak widać, wiele rzeczy pisanych i głoszonych przez MBM na dznmp.wordpress nie jest prawdą!

  • Janek pisze:

   „po owocach poznajemy a owocem oredzi do marii milosierdzia bozego sa modlitwy krucjaty” – krucjatki, które musimy odmawiać wszystkie codziennie jednym ciurkiem. Ale przyznajcie się zwolennicy orędzi Ostrzeżenie – serio odmawiacie 80 krucjatek + 3 litanie +
   cały Różaniec + Koronkę codziennie ale jednym ciurkiem bez przerwy??? 😀

   • brygadzista pisze:

    Janku nie zapominaj, że są nowe instrukcje, które mówią, że można je sobie podzielić na cały tydzień, z tym że krucjatki są na pierwszym miejscu

    • wobroniewiary pisze:

     Słowo Pana jest niezmienne
     to kobiety jak śpiewa L. Pavarotti są zmienne: La donna è mobile 😀

     A Mery jest kobietą 🙂

   • Franek pisze:

    No, a jeść kiedy ? a wydalać ? a po prostu żyć ? już sobie wyobrażam jak mógłby wygladać taki dzień trza za potrzebą a tu jeszcze 40 krucjatek i co ??? zmieńcie to bo w ktońcu ktoś nie wyrobi i będzie …!

    • brygadzista pisze:

     lepiej poczytać, co mówi papa Benedykt o modlitwie i apokalipsie
     http://adam-czlowiek.blogspot.com/2012/10/benedykt-xvi-w-modlitwie-doswiadczamy.html

    • brygadzista pisze:

     taki jakiś „lajtowy” ten tekst – nic ciekawego dla wyznawców Mery 🙂

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Franek, nie 40, tylko 80 i to z wyraźnym nakazem odmawiania ich codziennie. Nakaz ten Maria, przekazała 17 sierpnia 2011 r.

    • Franek pisze:

     Nie no ja liczyłem na to że ze 20 można odmówić przed śniadaniem potem jeszcze trochę a zanim człowiekowi zakręci się w brzuszku od tego krucjatkowania to i do 40 można dociągnąć z pomocą Mery.
     A o nakazie słyszałem tylko martwię się o krucjatkowiczów co będzie gdyby to trwało kilka lat a modlitewki się będą mnożyć to jak oni sobie dadzą rady z wszystkimi.

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Wiesz Franek, na początku MBM mówiła, że przekazy będą trwały kilka miesięcy (nie jestem pewna, ale chyba chodziło o trzy), a tymczasem liczymy je, już w latach, a same ostrzeżenia w setkach. Tak więc i krucjatek będzie zapewne więcej. Jakiś czas temu, ktoś wymienił liczbę „666”.

   • borówka pisze:

    A to trzeba bez przerwy? Przeoczyłam ten warunek 🙂
    O mamusiuuuuuuuuuuuuuuu

   • Magdalena-Zofia pisze:

    „serio odmawiacie 80 krucjatek + 3 litanie +
    cały Różaniec + Koronkę codziennie ale jednym ciurkiem bez przerwy???”

    – Pewnie tak, ale muszą przecież z czegoś żyć i dlatego sprzedają różne rzeczy m.in. na allegro 🙂

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Powinno być „z pewnością, tak”, w przeciwnym razie, nie byliby posłuszni. Oni mają nakaz, my mamy zachęty i prośby, bo nasz Pan Jezus Chrystus, szanuje wolną wolę człowieka.

    • Franek pisze:

     Ale w armii Mery nie może być wolnej woli tam za nie wypełnienie rozkazu można dostać ZOMZ – Zakaz Opuszczania Miejsca Zakwaterowania.

    • Magdalena-Zofia pisze:

     🙂 🙂 🙂

  • Magdalena-Zofia pisze:

   „Tysiące ludzi na całym świecie codziennie je odmawia (krucjatki)”

   – ja mam nadzieję, że Różaniec Święty, na całym świecie, odmawiają miliony.

 3. Z Lublina pisze:

  Dariusz Hryciuk, koordynator Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji w Lublinie mówi, że o Marii Bożego Miłosierdzia nie słyszał.

  Najwidoczniej jest nowa na rynku religijnym. Ale wielokrotnie spotykałem się z informacjami o takich kobietach, które za pomocą Jezusa próbują straszyć świat i zdobyć w ten sposób sławę. Bywa to też sposób na zarobienie pieniędzy. Skoro na jakichś stronach można kupić książkę z owymi „przepowiedniami” , może się za tym kryć biznes – twierdzi. – W takim przypadku za sprawą stoi najczęściej nie jedna osoba, a cała grupa. Trzeba bowiem pamiętać, że sekty od pewnego czasu zmieniają swój sposób działania. Najczęściej podszywają się pod ruch religijny, czy naukowy.

  • borówka pisze:

   1) Bywa to też sposób na zarobienie pieniędzy – słynne pomoce i przekazy na konto na billboardy, na biednych, na pielgrzymkę albo pieczęć na allegro + sól egzorcyzmowana gratis
   2) Skoro na jakichś stronach można kupić książkę z owymi “przepowiedniami”, może się za tym kryć biznes – i to jaki 😀
   Księgi Prawdy już są tłumaczone na wiele sprzedażnych jezyków + handel pieczęciami
   3) W takim przypadku za sprawą stoi najczęściej nie jedna osoba, a cała grupa – tak, grupa „Jezus dla ludzkosci”
   4) Najczęściej podszywają się pod ruch religijny, czy naukowy – ostatnie oświadczenie ks. Adama, baner ks. Pawlukiewicza, baner Sióstr Miłosierdzia jak nie z Łagiewnik to z Rybna (zlikwidowana strona geniusz.net)

   • borówka pisze:

    Zapomniałam, że po angielsku księgę prawdy już można kupić za „ojro” i to niecałe 15 bo 14,99 + koszty przesyłki

    Można już kupić Księgę Prawdy, tom 1 części od 1 do 6 zawierający orędzia od początku czyli od 8.11.2010 do 4.01.2012 po angielsku.

    – miękka okładka

    – rozmiar 146 x 208 mm

    – 385 stron

    – Cena €14.99

    – Koszty obsługi i wysyłki (w zależności od ilości i miejsca dostarczenia) do Polski €4.60

    – Razem €19.59

    Płatność wyłącznie kartą kredytową: Laser, MasterCard, Visa.

    Szczegóły na stronie http://www.thewarningsecondcoming…..

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Widać z tego, że biznes nabiera rozpędu 😦

    • Czytelniczka z Krakowa pisze:

     Przepraszam, czy ja dobrze rozumiem, że te orędzia Marii z Irlandii to jest ta słynna Księga Prawdy, ważniejsza od Biblii,
     Czy ja źle rozumuję że orędzia moga uzupełniać główne Objawienie ale nie mogą go zamieniać?

     Ale po co ja mam kupować i płacić, jak to jest w internecie na wielu stronach?
     Nic już nie rozumiem
     Adminom, nie chcę podawać swego maila bo nie wiem czy ktoś go nie przejmie, przepraszam ale wolę wpisac taki jaki wpisałam

    • Magdalena-Zofia pisze:

     „czy ja dobrze rozumiem, że te orędzia Marii z Irlandii to jest ta słynna Księga Prawdy, ważniejsza od Biblii,”
     – To jest ta „księga prawdy”, z tą jednak różnicą, że NIE JEST WAŻNIEJSZA OD PISMA ŚWIĘTEGO – tylko Maria z Irlandii i jej zwolennicy oraz szatan, tak uważają i tak próbuja wpierać innym.

    • wobroniewiary pisze:

     Ale dla nich jest wazniejsza. Nie może być trochę z tego trochę z tamtego. Odrobina kwasu zakwasza całe ciasto. Skoro stawiają jej pomniki w postaci billboardów to znaczy, że akceptują wszystko.
     Niech wasza mowa będzie Tak-Tak, Nie-Nie!

     Skoro jest na tak, …. resztę dopowiedz sobie czytelniku sam

    • brygadzista pisze:

     ciekawe kto jest wydawcą? Chyba „Strażnica”….

    • Magdalena-Zofia pisze:

     W tym przedsięwzięciu, liczy się również „OJRO”.

 4. Tadeusz z Podkarpacia pisze:

  Taki krzyż z koroną w okręgu umieszczał na okładkach „Strażnic” Russell – założyciel stowarzyszenia: Towarzystwo Badaczy Biblii, a dziś po kolejnych przekształceniach Świadkowie Jehowy
  http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1739d91a8c44b742

 5. Patriota i katolik pisze:

  A mnie się spodobało to niepozorne zdanie ks. Adama. Ile w nim treści 🙂
  „Jezyk pism rzekomej “Marii od B.M.” wskazuje na to, ze sa pisane w Polsce. Gdy ich nie atakujemy, nie maja o czym pisac i czekaja”

  • Franek pisze:

   A mnie się podoba to zdanie „To zwolennicy MBM “wymuszają” na księdzu ich dogłębne studiowanie. Ludzie pytają a ksiądz odpowiada”
   A miał siedzieć cicho i milczeć i gdzie tu posłuszeństwo nakazom z przekazów 😀 😀 😀

 6. Magdalena-Zofia pisze:

  Wklejam z innego forum:
  BB powiedział/a
  05/04/2012 @ 8:25 pm
  „Wrzucę tu mój komentarz do wcześniejszego orędzia nr 387, ponieważ jest to podstawa chrześcijaństwa.

  Cytat: “Gdyby Mnie przyjęli, panowałbym na ziemi i cała ludzkość mogłaby się cieszyć wiecznym Zbawieniem.” – To jest kłamstwo!

  (27) Teraz dusza moja jest zatrwożona, i cóż powiem? Ojcze, wybaw mnie teraz od tej godziny? Przecież dlatego przyszedłem na tę godzinę. (Ew. Jana 12)

  (11) Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce. (Ew. Jana 10)

  (13) Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich. (Ew. Jana 15)

  W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli. (10) Na tym polega miłość, że nie myśmy umiłowali Boga, lecz że On nas umiłował i posłał Syna swego jako ubłaganie za grzechy nasze. (1 list Jana 4)

  Jezus przyszedł na świat aby jako Baranek ofiarny oddać życie za nasze grzechy, bo inaczej my byśmy byli ukarani.
  Taki był od początku zamysł Boży.
  Przez wiarę możemy przyjąć tę ofiarę w naszym sercu i pojednać się z Bogiem, stając się dziećmi Bożymi.
  Gdy Jezus wkraczał do Jerozolimy na osiołku, ludzie rzucali mu palmy. Wielu nawet uwierzyło w niego po wskrzeszeniu Łazarza. Widzieli w nim przywódcę narodowego! Nie po to jednak przyszedł Jezus !!!
  Gdyby Jezus nie umarł za nas, to my pomarlibyśmy w naszych grzechach.”

  Popatrzcie teraz, co się odpowiada, na taki post, z którym nie sposób się nie zgodzić:

  Dzieckonmp powiedział/a

  05/04/2012 @ 8:30 pm
  może tak coś o adoracji,o męce Pana Jezusa a nie wklejanie ciągle o orędziach. Czy nie potraficie się nawet na te 3 dni wyciszyć?
  Nie ma żadnych świętości?”

  – W ten sposób odpowiada ktoś, kto nie ma nic do powiedzenia, bo przecież, nie ma jak zaprzeczyć prawdzie.

  BB powiedział/a
  05/04/2012 @ 8:46 pm

  „A to, że Jezus oddał swoje życie za nas jak dobry pasterz za owce, to nie jest o męce Pańskiej ?”

  – Po tych słowach @BB, @Dzieckonmp, już nic nie odpowiedział i chyba lepiej.

 7. Franek pisze:

  A ja wlazłem na paruzję i jak zobaczyłem sigillum świadków Jehowych potem modlitwę dla ateistów a na dole napisz do Jezusa to stwierdziłem, że pora wiać bo jakiej schizofreniji dostanę 😀

 8. brygadzista pisze:

  „Czy nie potraficie się nawet na te 3 dni wyciszyć?” – trzy dni cisza, trzy dni manipulacja, jeden dzień na odpoczynek i cały tydzień wypełniony. Ale fakt, jak się nie ma o czym pisać i nie ma się argumentów, to trzeba wyciszyć towarzystwo 🙂

  • Magdalena-Zofia pisze:

   Po pewnym czasie, komentarze były tylko w tym „stylu”, a potem, to już tylko p. BH, pozostała blokada 🙂 – posunięcie „idealne”, dla niewygodnych argumentów – argumentów zgodnych z Pismem Św. i nauką KK.

   • borówka pisze:

    Czy jakiś ksiądz z Polski z imienia i nazwiska popiera to ?
    Chociaż tylko jeden ale tak na bank swoim autorytetem z imeinia i nazwiska tak jak swoim ks. Adam wytyka tej sekcie błędy?
    Odpowiedź brzmi NIE!

    No to wiadomo o co chodzi, pan Dariusz Hryciuk, koordynator Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji w Lublinie pisząc o wyznawcach MBM użył słowa sekty (sekty zmieniają swoje działanie)

    Najpierw promocja, jakaś zapomoga, przekazik, wycieczka a potem mamy akcje ulotkowo bilbordowe, składkowe, zakupowe.
    Jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
    Pranie mózgu w białych rękawiczkach finansowanie z cudzej kieszeni. Niezła sekciarska filantropia.

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Borówko, nie tylko Ks. Adam wykazuje błędy u MBM, czynią to również:
     – Biskup rzymskokatolicki dr Andreas Laun,
     – Ks. egzorcysta Jan Pęzioł,
     – Ojciec Owen Gorman,
     – Ksiądz Łukasz Turek
     – Wiosna Kościoła.

     Tylko Księdza Adama, najbardziej upodobali sobie fanatycy Marii 😦

    • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

     Magdaleno
     A zrozumiałaś pytanie borówki ?

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Zrozumiałam Tadeuszu, chciałam tylko wykazać, że nie tylko Ksiądz Adam o herezjach MBM mówi i je wykazuje.
     Faktycznie można było odebrać moją odpowiedź, tak jakbym jej nie zrozumiała 🙂

    • Franek pisze:

     Magda zrozumiała ale co ona biedna winna że co wpisze w wyszukiwarkę MBM i ksiądz to jej tylko tacy wyskakują.
     Ma jak dziecko szukać na siłę albo zmyślać, aż jej ksiadz napisze, żę żąda usuniecia wpisu i zdjęcia?

    • Tadeusz z Podkarpacia pisze:

     No tak to Magdaleno wyglądało jakbyś wymieniała księży którzy popierają Mery. 🙂

    • Magdalena-Zofia pisze:

     Do tej listy, powinnam dopisać jeszcze, katolickiego teologa z Bostonu, ale naziska nie pamiętam 😦 (temat z początku tego miesiąca, chyba za Zenobiuszem).

 9. borówka pisze:

  Ale diabły atakują papieża Benedykta XVI na glorii (Józef – on pisuje też na dznmp)
  http://gloria.tv/?media=346705
  A do tego „nasz” Leszek, ich „Krzysiek”
  Krzysztof powiedział/a
  16/10/2012 @ 12:00 am

  Msza bez konsekracji?
  http://www.mblaza.jezuici.pl//articles.php?lng=pl&pg=124

  „Ale jak to może być Msza bez konsekracji?”, wymówił niewyraźnie wskutek podniecenia zdumiony pewien katolicki dostojnik kościelny. Właśnie usłyszał on, że Stolica Święta uznała ważność Ofiary eucharystycznej sprawowanej według Anafory (Modlitwy Eucharystycznej) Addaja i Mariego, która nie zawiera Słów Ustanowienia’ „To jest Moje Ciało”, „To jest Moja Krew”[1]. Odpowiedź na powyższe pytanie, oczywiście, jest taka, że takie coś, to nie może być. Czymże jest bowiem konsekracja, jeżeli nie słowami, którymi Jezus ustanowił Eucharystię podczas Ostatniej Wieczerzy?
  Poczytajcie całość,na jaki kompromis poszli.
  Jak jest potraktowana Matka Boża.
  A tu tzw. obrońcopodobni…. czepiają się orędzi Marii.

  • Wiosna Kościoła pisze:

   Biedni są fanatycy MBM, którzy jak widać szukając we wszystkim sensacji i wypełnienia „proroctw największej prorokini” nie znają zupełnie Kościoła Katolickiego.
   Po pierwsze dokument został podpisany w 2001 roku, natomiast „największa prorokini prorokuje”, że to dopiero ma nastąpić (futurum). Czyżby prorokini nie wiedziała wcześniej o istniejącym dokumencie? Fanatyzm wyznawców zaślepia.

   Po drugie: Kościół Katolicki ma wiele obrządków, JEDNYM Z NICH jest obrządek rzymsko katolicki, do którego my należymy. Kościół Katolicki składa się z następujących części: 1/ Kościoła rzymskokatolickiego, który dzieli się na obrządki: a/ łaciński; b/ ambrozjański; c/ mozarabski. Drugim pod względem liczebności jest Obrządek Bizantyjski, który składa się z: Kościoła melnickiego; Kościoła italosko-albańskiego; Kościoła ukraińskiego; Kościoła Rusińskiego (Karpatorusińskieg; Kościoła rumuńskiego; Kościoła greckiego; Kościoła bizantyjskiego w b. Jugosławii; Kościóła bułgarskiego; Kościoła słowackiego; Kościoła węgierskiego; Kościóła rosyjskiego, białoruskiego i albańskiego. W następnej kolejności pod względem wagii i liczebności wiernych w Kościele katolickim jest Obrządek Koptyjski. W jego skład wchodzą dwa Kościoły: Kościół koptyjski i Kościół etiopski. Następnie mamy Obrządek Maranicki, który tworzy Kościół Maranicki. Obrządek wschodnio – syryjski składa się
   z dwóch Kościołów: Kościoła chaldejskiego i Kościoła syro – malabarskiego. Na Bliskim Wschodzie istnieje Obrządek zachodnio – syryjski, w skład którego wchodzą dwa Kościoły: Kościół syryjski i Kościół syro – malabarski. Na samym końcu plasuje się Obrządek ormiański, który tworzy Kościół ormiański. Wszystkie wymienione Kościoły uznają zwierzchnictwo papieskie. Zostały one połączone na zasadach specjalnych umów pomiędzy partykularnymi Kościołami wschodnimi a Kościołem rzymskokatolickim. Umowy te noszą nazwy Unii. Najbardziej znaną taką Unią jest Unia Brzeska, która połączyła prawosławie z Cerkwią prawosławną na terenie Rzeczypospolitej Wielu Narodów.
   Oczywiście różnią się one sposobem sprawowania liturgii. Przykład św. Szabela, który jest świętym katolickim obrządku maronickiego.
   Zatem sianie paniki przez fanatyków jest kolejną manipulacją, ponieważ ludzie gdy usłyszą „Katolicki” – to oczywiście od razu (w naszym obszarze kulturowym) kojarzą z Watykanem.W samym Kościele Katolickim obrządku rzymskiego mamy jeszcze do tego ryt przedpoborowy (Msza trydencka) i posoborowy (Nowa Msza św).
   Przytoczony tekst dotyczy Kościoła Katolickiego nie obrządku rzymskiego, lecz obrządku asyryjskiego i chaldecyjskiego! [o. Blaza] „Papież może odprawiać Eucharystię w każdym obrządku, bo jest zwierzchnikiem całego Kościoła katolickiego. Błogosławiony Jan Paweł II odprawiał Eucharystię np. w rycie bizantyjsko-ukraińskim i bizantyjsko-rusińskim (chodzi tu konkretnie o ryt obowiązujący w eparchii” mukaczewskiej).

   • Magdalena-Zofia pisze:

    Bóg zapłać, Wiosno Kościoła.

   • benka pisze:

    @Wiosna Kościoła
    Czy jest możliwe , że do Kościoła a Polsce prześlizgnie się , za sprawą „rubasznych”
    Msza bez……. Konsekracji …..????????

    • Wiosna Kościoła pisze:

     fragment z Anny Katarzyny Emmerich:
     „Kosciół sw. Piotra był zniszczony, z wyjątkiem prezbiterium i głównego ołtarza. (A. III. 118) Widzialam znowu atakujących i burzących Kościół św. Piotra. Zobaczyłam, że na końcu Maryja rozciagnęła płaszcz nad Kościołem i nieprzyjaciele Boga zostali przepędzeni. (A. II. 414) Znowu miałam wizję tajnej sekty podkopującej ze wszystkich stron Kościół św. Piotra. Pracowali oni przy pomocy różnego rodzaju narzędzi i biegali to tu, to tam, unosząc ze sobą kamienie, które z niego oderwali. Musieli jedynie pozostawiś ołtarz. Nie mogli go wynieść. Zobaczyłam, jak sprofanowano i skradziono obraz Maryi. (A. III. 556) Poskarżyłam się Papieżowi. Pytałam go, jak może tolerować, że jest tylu kapłanów wśród burzących. Widziałam przy tej okazji, dlaczego Kościół został wzniesiony w Rzymie. To dlatego, że tam jest centrum świata i że wszystkie narody są z nim na różne sposoby związane.Zobaczyłam też, że Rzym stoi jak wyspa, jak skała pośrodku morza, gdy wszystko wokół niego obraca się w ruinę. Gdy patrzyłam na burzących, zachwycała mnie ich wielka zręczność. Posiadali wszelkie rodzaje maszyn, wszystko dokonywało się według pewnego planu. Nic nie walilo się samo. Nie robili hałasu. Na wszystko zwracali uwagę, uciekali się do wszelkich rodzajów podstepów i kamienie wydawały się często znikać w ich rękach. Niektórzy z nich ponownie budowali; niszczyli to, co było swięte i wielkie, a to, co budowali było próżne, puste i powierzchowne. Np. wynosili kamienie z ołtarza i budowali z nich schody wejściowe. (A. III. 556)”

     Z pewnością będą takie próby, by usunąć słowa konsekracji z rytu rzymskiego, lecz:
     – „Kosciół sw. Piotra był zniszczony, z wyjątkiem prezbiterium i głównego ołtarza.”
     – „Maryja rozciagnęła płaszcz nad Kościołem i nieprzyjaciele Boga zostali przepędzeni.”
     – Kościół przecież ma zapewnienie Chrystusa, że On nie opuści swojej Oblubienicy.
     – s. Faustyna miała taką wizję: „Dziś ujrzałam, jak święte tajemnice były spełniane bez szat liturgicznych i po domach prywatnych, dla chwilowej burzy i ujrzałam słońce, które wyszło z Najświętszym Sakramentu i zgasły, czyli zostały przyćmione inne światła i wszyscy mieli zwrócone oczy ku temu światłu; lecz znaczenia nie rozumiem w tej chwili.(Dz 991) – zatem s. Faustyna widziała jakby moment prześladowania, lecz Słońce wyszło z najświętszego Sakramentu. To prorocza wizja, że mimo prześladowań Pan Jezus pozostanie pośród nas.

    • wobroniewiary pisze:

     „Zobaczyłam też, że Rzym stoi jak wyspa, jak skała pośrodku morza, gdy wszystko wokół niego obraca się w ruinę”
     Mnie to przypomina sytuację choćby z tym, że na terenie Watykanu obowiązuje nakaz udzielania i przyjmowania Komunii św. na klęcząco.
     W Watykanie stoi klęcznik. W Watykanie biegną po klęcznik. Podczas jednej transmisji widziałam, jak TV TRWAM pokazywało jak dwóch dżentelmenów niesie klęcznik pod ołtarz, zaraz miała zacząć się Komunia święta. Deko się spieszyli, nie szli, tylko biegli we wdówch trzymając między sobą ten klęcznik 🙂

    • benka pisze:

     @Wiosna Kościoła.
     Dziękuję ,ja to znam.
     Zapytałam dlatego ,że nie wyobrażam sobie ,aby w Polsce był chociaż jeden biskup ,czy też kapłan ,który by się odważył na taki preceder. To byłoby przerażające.
     Powinniśmy wtedy WSZYSCY ubrać czarne stroje , i chodzić w nich na znak żałoby , aż do momentu kiedy sytuacja sie wyjaśni po Bożemu.
     Takich kapłanów należałoby wtedy również unikać.
     Nie chcę o tym …myśleć … to przerażające…

    • brygadzista pisze:

     no chyba, że Kościół Katolicki zerwie z rytem rzymskim, a przejdzie na chalcedyjski 🙂

    • Wiosna Kościoła pisze:

     Centralną i najważniejszą częścią Mszy św. jest przeistoczenie. Duch Święty za sprawą kapłana (in persona Christi) dokonuje przeistoczenia chleba w Ciało i wina w Krew Pana Jezusa. To jest tajemnica wiary zwana transubstancjacją. Bez słów przeistoczenia Msza św nie jest ważna! Proszę zauważyć, że kapłani podczas konsekracji patrzy na księgę liturgiczną, aby nie pomylić tekstu, gdyż wtedy też zachodzi prawdopodobieństwo nieważności. Gdy biskup celebruje Mszę św, podczas przeistoczenia ściąga piuskę z głowy na znak (czapki z głów) — rzeczywisty i realny jest Chrystus na ołtarzu.
     Oczywiście co do ważności Mszy św, stosowane są odpowiednie przepisy liturgiczne, co do samego użycia chleba i wina.
     Oczywiście zdarzają się nadużycia i profanacje w tym względzie – to smutne, lecz jak widać nie ma żadnego charakteru katolickości.
     Już p. MK próbowała wmówić, że w niektórych sytuacjach Pan Jezus wychodzi z Hostii, gdy jest niegodnie przyjmowany itd.
     Wszystko zatem, co sprzeciwia się tym w/w normom jest anty-…Jeśli miałyby kiedykolwiek wyjść inne zarządzenia, to będzie wiadomo od kogo będą pochodzić.

    • brygadzista pisze:

     Wiosno@ Mam w takim razie pytanie, jak rozumieć poniższe słowa z dzienniczka s. Faustyny?: „W pewnej chwili powiedział mi Jezus: opuszczę ten dom . . . ponieważ są w nim rzeczy, które mi się nie podobają. I wyszła Hostia z Tabernakulum i spoczęła na rękach moich, a ja z radością włożyłam ją do Tabernakulum. Powtórzyło się to drugi raz, a ja uczyniłam z nią to samo, jednak powtórzyło się to trzeci raz, ale Hostia przemieniła się w żywego Pana Jezusa i rzekł do mnie Jezus: Ja dłużej tu nie zostanę, a w duszy mojej nagle obudziła się moc miłości ku Jezusowi i powiedziałam – a ja nie puszczę Cię, Jezu, z domu tego. I znowu znikł Jezus, a Hostia spoczęła na rękach moich. Znów włożyłam ją do kielicha i zamknęłam w Tabernakulum. I pozostał z nami Jezus. Starałam się trzy dni odprawić adoracje wynagradzającą. (Dz 44)

    • wobroniewiary pisze:

     Zaraz, zaraz, Pan Jezus wyszedł z tabernakulum a nie z Hostii. A to różnica. Nie chciał być Sam w tabernakulum.

     Niech Miecie i inni czytaja ze zrozumieniem, zanim swój dzienniczek zaczną tworzyć. Pan Jezus nigdy nie opuscił Hostii, i jest na nowo wciąż dręczony, zabijany, opluwany, ośmieszany i dręczony aż do śmierci. Każda msza swięta bo bezkrwawa ofiara. A Pan Jezus jest w Hostii żywy i jak Go tną nożyczkami to Mu zadają prawdziwy ból!!!

    • Wiosna Kościoła pisze:

     Wizja s.Faustyny ma tutaj dwa znaczenia.
     1. Pan Jezus potwierdza swoją realną obecność w Hostii – w Najświętszym Sakramencie, który jest przechowywany w Tabernakulum.
     2. Ponieważ to jest początek jej powołania, Pan Jezus pokazuje jej przyszłą rolę wstawienniczą (podobnie jak ustanie burzy, zasłonięcie chmurką słońca podczas upałów)
     Przy trzecim „zdarzeniu” Hostia przemienia się w Jezusa. To można interpretować w następujący sposób – Pan Jezus mówi, że chce opuścić ten dom, ponieważ widzi w nim nieprawości, lecz pozostaje w sposób eucharystyczny, pod postacią Chleba.

    • benka pisze:

     @Wiosna Kościoła
     No to teraz pani MK , dostanie zawału serca – czego jej nie życzę.:::

     USA: Tylko „Baranku Boży”
     DODANE 2012-10-16 09:38
     http://info.wiara.pl/doc/1328210.USA-Tylko-Baranku-Bozy
     Stefan Sękowski/Kath.net

     Tuż przed Komunią św. nie będzie można używać innych tytułów Chrystusa – stwierdził amerykański episkopat.
     W Stanach Zjednoczonych Amerykipodczas śpiewania „Agnus Dei” w trakcie liturgii nie będzie można używać innych tytułów chrystologicznych, niż „Baranku Boży”. Tak jak w innych częściach świata, amerykańscy katolicy będą śpiewać „Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami”.
     W ostatnich latach w wielu parafiach dodawano do „Agnus Dei” również wezwania „Słowo Boże”, „Chlebie Życia” lub „Światło Pokoju”. Komisja Boskiej Liturgii i Dyscypliny Sakramentów amerykańskiego episkopatu obserwowała tę praktykę. Na początku tego 2012 roku przewodniczący Konferencji Episkopatu USAkard. Timothy Dolan otrzymał od ówczesnego sekretarza Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów abpa Josepha Augustine Di Noi list, w którym hierarcha stwierdzał, iż tego typu wezwania stoją w sprzeczności z porządkiem liturgicznym. Dodał również, że można „Baranku Boży” można śpiewać więcej, niż trzykrotnie, o ile nie wydłuża nadmiernie tej części Mszy św. i zawsze zakończone jest słowami „obdarz nas Pokojem”.

 10. brygadzista pisze:

  I w samym Kościele (zagorzali tradycjonaliści) nie uważają beatyfikacji JP II, niektórzy uważają, że poglądy Benedykta XVI są heretyckie. Do tego włączmy Leszka, Krzysztofa, bobasa, Albę, paruzję i bądź tu mądry? Najwidoczniej wygląda, że ci sami, którzy opluwają Bnedykta, są zwolennikami Mery

  • benka pisze:

   @BRYGADZISTA
   Najtragiczniejsze jest to ,że robią to „podobno polacy”

   • brygadzista pisze:

    nie wiem, czy to piszą, czy fabrykują Polacy, ale z pewnością wiele się do tego przyczyniają, ponieważ diabłu zależy na zniszczeniu tradycyjnej religijności w Polsce. Prymas Wyszyński, czy JPII często mówili o „Kościele Polskim” – tzn związanym kulturowo z dziejami naszego narodu.Mamy po prostu specyficzną pobożność. Często zarzucano JPII, że za dużo prowadza do Kościoła Powszechnego pobożności maryjnej-polskiej.
    Taka jest jednak specyfika narodu i tej tradycji powinniśmy się trzymać.
    Już nie raz pisane było na tym blogu, że ruchy i sekty religijne „uwielbiają” wręcz Polskę.
    Mnie już to nie dziwi, bo zamiast popierać sprawę Intronizacji, Krucjatę Rózańcową, polskie media, to szaleńcy znaleźli sobie nowy obiekt uwielbienia – Mery z jej krucjatkami.
    Takim sposobem myślenia właśnie został zainfekowany blog „nmp”, a zdradził go sam wielki propagator: „W odpowiedzi na prośby zawarte w posłaniach z Nieba dla Marii Bożego Miłosierdzia: http://www.thewarningsecondcoming.com/ , w Polsce, ukonstytuowała się grupa modlitewna, pod nazwą: „Hetmanka”, i rozpoczyna swoją działalność w dniu Święta Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel,16 lipca 2012.
    W kolejnych posłaniach poddawane były sugestie, co należy uczynić, aby uratować swój kraj, swoją rodzinę, swoje otoczenie. Wierzymy, że, tak jak było zapowiedziane w posłaniu z 16 maja, w przyszłości wyłoni się taka grupa spośród zgłoszonych na Facebook’u „Jesus to Mankind”, wtedy zostaniemy z nimi połączeni.Wiemy, że już 100 osób modlących się, może uratować swój naród.
    Bazując na podanych informacjach, określamy, co oznacza „modlić się za swój naród”.
    – codzienne czytanie wszystkich Modlitw Krucjaty
    – codzienne odmawianie Różańca Św. – staramy się odmówić wszystkie Tajemnice, jako jedną modlitwę
    – codzienne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego
    – posiadanie w domu wydrukowanej Pieczęci Boga Żywego – (33) Modlitwy Krucjaty”
    (wpis z dnia http://dzieckonmp.wordpress.com/tag/hetmanka/)

    My- wielki przywódca określamy (brzmi prawie jak wałęsowskie My-naród!)
    Ratunek dla ojczyzny to krucjatki, to pieczęć — nie krzyż, nie ofiara, nie tradycja, nie krucjata.

    Polsko! Ile ty mnie kosztujesz!!!!

    • brygadzista pisze:

     Dlatego powinno się pisać jak najwięcej o tym, by i tak długo kochać „wyzwolicieli narodu” aż osiągną niebo. I to jest forma miłości bliźniego także. 🙂

  • Leszek pisze:

   Brygadzista, pokaż gdzie ja krytykuje Benedykta XVI.
   Nie kłam ,bo to nieładnie.
   Jak macie zakaz czytania tej strony ,to po co tam zaglądacie. Co was kusi?
   Wiosna ,chyba zapomniał ,co pisze w ks. Daniela, i w drugim liście do Tesaloniczan. Ale tak wygląda tym tłumaczenie ekumeniczne.
   Co do Św. K. Emmerich , to ona nie pisze tego tekstu osobiście, piszący
   upiększa tekst według swojej fantazji i jest on kiepskim pisarzem.
   Niech wasza mowa będzie Tak ,tak nie ,nie.
   A tu mamy jak w Unii, ślimak jest rybą lądową.
   Brak słów wypowiedziach przez Jezusa podczas ostatniej wieczerzy,
   a przeistoczenie się dokonało ,chyba wirtualnie.
   Taki sposób podejścia otwiera drzwi ,do zmiany w przyszłości I zmiany słów wypowiedzianych przez Jezusa.
   Temat ,który przytoczyłem znany jest mi od dziesięciu lat, więc nie jest to dla mnie sensacja, raczej dla wiosny ,jest on sensacją.

   I słoń stanie się ptakiem podwodnym.
   Trzecia tajemnica fatimska, nie pasuje do słów wypowiedzianych przez Św. Jana
   Pawła II ,podczas pobytu w Fuldzie.
   To V. Ryden pierwsza powiedziała o ,Antychryście i zniesieniu Najświętszej Ofiary.
   I ,że dojdzie do podziału wewnątrz Kościoła Katolickiego.
   Bądź Moim Echem kaseta VHS
   Rozmowa z Vassulą przeprowadzona po zakończeniu spotkania na stadionie w Olsztynie w roku 1996. Vassula wyjaśniła kilka ważnych spraw dotyczących treści Orędzi: Serce Maryi; Boże wskazania na czas, w jakim żyjemy; Millenaryzm; Odstępstwo; Antychryst; Jedność Kościoła; owoce Orędzi; rady dla Czytelników w Polsce.
   Orędzi Marii ,jeszcze nie było. Ja tą wiedzę mam od tamtego czasu a nie od teraz.
   Więc przestańcie pleść bzdury, bo wtedy większość z was niemiała zielonego pojęcia,
   na ten temat.
   Ks. Adam Skwarczyński powinien wiedzieć, bo mówił, że czytał…..

   • brygadzista pisze:

    Leszku A możesz powtórzyć, bo z Twojego tekstu wynika wielki chaos. Czy czytałeś kilka razy to, co sam napisałeś?

    • brygadzista pisze:

     to jest tak, jak się chce powiedzieć wszystko naraz i byle jak

    • brygadzista pisze:

     Czy ty mieszkasz na Wybrzeżu Kości Słoniowej? I od 10 lat ze stadionu tak ci ten temat wywiercił dziurę w głowie, że już nic innego poza tym a nauczaniem Kościoła nie widzisz.
     Sianie paniki z powodu deklaracji dotyczącej kościoła chalcedyjskiego a sytuacją w Kościele katolickim jest tylko podgrzewaniem atmosfery, którą zapewne uwielbiasz i rozkoszujesz się nią od 10-tek lat. Nie wmawiaj nikomu ciemnoty, bo są ludzie mający świadomość wielu profanacji i zła w łonie Kościoła. Zapewniam cię, że są ludzie, którzy przyjmują za realne zagrożenie ze strony antychrysta, ciemność Kościoła itd.
     W Twoim rozumieniu incydent z 2001 roku zaraz jest wielkim halo. Dlatego potrzeba wielkiej roztropności a nie słoni jako latające ptaki w twojej Unii.

   • Magdalena-Zofia pisze:

    No i mamy kolejnego „nauczyciela” i sądząc po treści z pewnością nie jest on katolikiem.

   • Magdalena-Zofia pisze:

    I jeszcze dowód, na to co napisałam wczesniej – cytuję Pana Leszka:
    „Co do Św. K. Emmerich , to ona nie pisze tego tekstu osobiście, piszący
    upiększa tekst według swojej fantazji i jest on kiepskim pisarzem.”

 11. Magdalena-Zofia pisze:

  Ks. Łukasz Turek, to nowa, (przynajmniej jak dla mnie) osoba, która wypowiada się na temat MBM, więc pozwolę sobie na zacytowanie księdza – odpowiedź księdza, na pytanie czytelniczki:

  „Aby nie być gołosłowną, odpowiedź ks. Łukasza, na pytanie czytelniczki o MBM, cytuję:

  „Ja przejrzałem kilkanaście wypowiedzi przekazywanych przez tą Panią i mam duże wątpliwości co do prawdziwości tych objawień.
  Problemów jest wiele… nie mam czasu analizować tego wszystkiego, ale to co zauważyłem na pierwszy rzut oka, to mieszaninę różnych prawd i kłamstw.
  Jezus w tych objawieniach zaprzecza sam sobie, podważa asystencję Ducha Świętego w Kościele np:
  „Dlaczego Mój Kościół uważał za potrzebę tłumienie prawdy, podczas gdy potrzebne było wzmocnienie wiary Moich dzieci na całym świecie, znane jest tylko im.” – a przecież Kościół to Chrystus i jest w nim stała obecność Ducha Świętego… czy to oznacza, że Jezus skarży się na Ducha Świętego?”

  Dalej… zadaje kłam papieżowi – np. jakoby zataił trzecią tajemnicę fatimską:
  „Ostatnia część tajemnicy nie została ujawniona w celu ochrony niegodziwej sekty, która jako bardzo silna ilościowo przedostała się do Watykanu od czasu Objawienia Mojej Matki w świętym Sanktuarium w Fatimie.”

  Przesłania Jezusa między wierszami podważają jedność Kościoła – a więc prowadzą do rozbijania jedności, a nie jej budowania.
  „Oni, Moje Kościoły, wszędzie, na całym świecie, nie nauczają prawdy.” – tymczasem jednym z fundamentów wiary naszej jest WIARA w Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski Kościół…

  Duży akcent położony jest na budowanie atmosfery strachu przed „Ostrzeżeniem”, które ma nadejść. Odnoszę także wrażenie, że Jezus w tych objawieniach użala się nad sobą i tym, że nikt go nie słucha, próbując jednocześnie budzić poczucie winy w słuchaczach… Jest to typowa manipulacja, której oczywiście prawdziwych Jezus nigdy nie stosował.
  Wiele w tych objawieniach jest dyktowanych rozmaitych modlitw, którym przypisuje się wyjątkową skuteczność… oczywiście wiem, że dostaliśmy z nieba np. Koronkę do Miłosierdzia Bożego i kilka aktów strzelistych, do których odmawiania Maryja, czy Jezus zachęcają, ale w tych objawieniach jest taka mnogość rozmaitych modlitw i nacisk, by je odmawiać, że wydaje się to przesadą.
  Mówi, też Jezus m.in to:
  „Moja wielce umiłowana córko, z [pośród] Moich posłańców na świecie, wyznaczonych do rozprzestrzeniania Mojego Świętego Słowa, z których każdy otrzymał odmienną rolę. Ani jeden z nich nie jest taki sam.
  To dlatego Moi posłańcy nigdy nie powinni być zdezorientowani z powodu posłania, porównując jedno z drugim.” – jakby sam Jezus sugerował, że te posłania mogą nawet wtajemniczonych prowadzić do dezorientacji, czyli co… są sprzeczne ze sobą?
  Nie… w tych przesłaniach jest co prawda sporo prawdziwych i zgodnych z Ewaneglią słów, ale ogólne wrażenie i przemieszanie z różnymi herezjami powoduje, że trudno uznać je za dzieło Boga.
  Można by, dużo pisać, ale mam nadzieję, że to wystarczy.”

  http://www.pingwin.waw.pl/forum/forum.php?forum=fidel&id=13215

 12. Ludwik Czternasty pisze:

  Komentarz do artykułu względem ostatniego akapitu a mianowicie Ad.: „kolejny list czytelnika z Niemiec” /z p.tem 2/.
  Moim skromnym zdaniem, ten Pan co w tym punkcie się tak „produkował”, okazał się dość zarozumiały mianowicie w tej swojej „znajomości” Biblii a wystarczyło tylko „wylogować” w Internecie i znalazłby to, co szukał. Ja oczywiście też znam to zdanie” „sprawiedliwy siedem razy na dzień upada” /-jak w jego transkrypcji to jest/ a także czytałem ten fragment w ST /którego owa transkrypcja dotyczy/, niestety – nie pamiętałem gdzie to jest ale przecież, po co się trudzić jak on i taki czas aby odnaleźć to? Właśnie w Internecie odczytałem że jest to w „Księga Przysłów” 24,16: „bo prawy siedemkroć upadnie i wstanie, a występni w nieszczęściu upadną”. Po czym otwarłem Księgę i stwierdziłem i rzeczywiście jest tak i z której jota w jotę skwapliwie przepisałem teks, uznając ze zastosowany tam termin: „Prawy”, przecież oznacza tyle, co „sprawiedliwy”!
  Następnie, ośmielając odnieść się bardziej samodzielnie do treści tłumaczenia tej części tekstu Pisma Świętego, na podstawie mojego życiowego doświadczenia w tym, że faktycznie, zazwyczaj upada się w nieszczęściu, czyli z tego powodu, zwracam tu uwagę jeszcze na to, że jednak czymś dotkliwszym dla niesprawiedliwych jest właśnie popaść w samo to nieszczęście! Dlatego na koniec konkluduję, że również możliwym jest takie tłumaczenie części zdania o które mi w dalszym ciągu chodzi, mianowicie w sposób: „… a niesprawiedliwi w nieszczęście upadną”.
  Daje się zatem to rozumieć różnie, jakkolwiek podobnie i z tej zapewne racji, że to są tylko mniej lub bardziej udane przekłady Biblii. Dla porządku nadmienię, że korzystałem z: ” Pismo Święte S. i N. Testamentu – w przekładzie z języków oryginalnych” – Wydawnictwo PALLOTTINUM, Poznań-Warszawa 1990.
  Polecam te każde inne wydanie tłumaczenia Pisma Świętego.
  Z Bogiem 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s