PRZYRZECZENIE CZYSTOŚCI NA RĘCE SPOWIEDNIKA – ks. Adam Skwarczyński

PRZYRZECZENIE CZYSTOŚCI NA RĘCE SPOWIEDNIKA

Zapytano mnie dzisiaj, w jaki sposób złożyć przyrzeczenie czystości, więc naprędce ułożyłem poniższy tekst, który może się przydać także komuś innemu. Gdyby po złożeniu tego przyrzeczenia zdarzył się jakiś upadek, należy obcemu spowiednikowi zgłosić życie w tym przyrzeczeniu. Wtedy ten upadek może być przez niego uznany za większy grzech, niż gdyby popełniony został przez kogoś, kto przyrzeczenia nie składał. Nie trzeba się jednak bać tej większej odpowiedzialności za swoje czyny, gdyż Bóg daje specjalną łaskę walczącym o czystość. Daje też opiekę Anioła Czystości. Tydzień temu usłyszałem od swojej dawnej uczennicy, zachowującej dziewictwo, że po złożeniu takiego przyrzeczenia bardzo chciała poznać imię swojego Anioła opiekuna i usłyszała je. Zapytała mnie, czy to nie złudzenie albo omamienie przeciwnika, gdyż wyraźnie usłyszała: „Anael”. Mogłem tylko potwierdzić, że usłyszała właściwie, gdyż to imię jest mi dobrze znane – to Anioł Czystości, a zarazem Anioł Maryi, Anioł dnia moich urodzin. Zaznaczam, że jego imię usłyszała, nie znając go z mojej powieści „Z Aniołem do Nowego Świata”.
Oto propozycja aktu przyrzeczenia (każdy może sobie napisać swój własny):
Proszę Księdza jako mojego spowiednika, aby przyjął ode mnie przyrzeczenie życia w czystości i potwierdził je dowolnymi słowami, np. udzielonym mi na tę drogę błogosławieństwem.
Ja, [imię], w Obliczu Boga w Trójcy Świętej Jedynego oraz całego Dworu Niebieskiego, z Najczystszą Maryją Dziewicą na czele, zobowiązuję się i przyrzekam zachować czystość właściwą dla mojego stanu [jestem – tu wymienić: kapłanem, uczniem lub studentem w wieku…, kawalerem, małżonkiem, małżonkiem żyjącym w separacji, wdowcem, samotnym po kościelnym orzeczeniu nieważności małżeństwa itp.]. Przyrzekam odrzucić wszelkie nieczyste obrazy, uczucia, upodobania i działania, jak też walczyć ze wszystkimi pokusami przeciwko czystości, wykorzystując ku temu wszystkie możliwe środki, tak naturalne, jak i nadprzyrodzone.
Przez zachowanie czystości pragnę ja najpełniej zjednoczyć się z Najczystszymi Sercami Jezusa i Maryi, a przez to przynieść jak największą chwałę Bogu.
Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący, przez Najświętszą Krew Baranka Bożego, obmywającą mnie z grzechów w sakramencie Pokuty. Amen.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „PRZYRZECZENIE CZYSTOŚCI NA RĘCE SPOWIEDNIKA – ks. Adam Skwarczyński

  1. malgosia pisze:

    Drogi ks. Adamie dziekuje za slowa przyrzeczenia, wystarczy zaczac i Pan Bog poprowadzi. Moge to tylko porownac do pociagu do ktorego doczepia sie kolejne wagony i pedzi sie do swiatla, nie ma juz innej drogi…. Szczesc Boze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s