„Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22

Opracował i nadesłał: Wiosna Kościoła

„Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22

W swoim liście św. Paweł zachęca nas do czujności i roztropności, oraz do duchowego rozeznawania duchów czy pochodzą od Boga czy też od szatana. W praktyce nie jest to proste ani oczywiste. Współczesny człowiek często zagubiony i pochłonięty sprawami materialnymi nie ma czasu na rozwój duchowy.

A tam gdzie jest pustka duchowa wchodzi współczesny świat, którego władcą jest diabeł – z tym, co mami i oszukuje – zwodząc i przedstawiając siebie jako anioła światłości. Wiele osób, mimo, że jest ochrzczonych, wchodzi w praktyki i działania, które są sprzeczne z chrześcijaństwem i nie dadzą się z nim pogodzić.


TAKIE PRAKTYKI JAK MAGIA, OKULTYZM, SPIRYTYZM CZY NIEUZASADNIONA POGOŃ ZA ORĘDZIAMI STAŁY SIĘ POWSZECHNYMI ZJAWISKAMI, KTÓRE WCISKAJĄ SIĘ MIMOCHODEM DO NASZEGO ŻYCIA, PRZEZ MEDIA: PRASĘ, KSIĄŻKI, TELEWIZJĘ, INTERNET, MUZYKĘ, FAŁSZYWYCH PROROKÓW itp. Jesteśmy coraz bardziej narażeni na zjawiska duchowo niebezpieczne. Coraz więcej osób oddala się od Boga
.

„Dawniej – powiada święty Augustyn – nakłaniano chrześcijan do wyrzeczenia się Chrystusa; dzisiaj uczy się ich zapierać się Chrystusa. Wówczas ich zmuszano, teraz ich się uczy; wówczas stosowano przemoc, dzisiaj stosuje się podstępy; wówczas wściekle warczano na nieprzyjaciela, dzisiaj przy całej przymilnej i zalotnej potulności stara się nie zwracać na Niego uwagi. Wiadomo, jak próbowano przemocą zmusić chrześcijan do wyrzeczenia się Chrystusa; próbowano przeciągać ich na swoją stronę, by się Go zaparli; lecz oni wyznawali Chrystusa i zostali przezeń ukoronowani. Dzisiaj uczy się ich podstępem wyrzekać się Chrystusa, a czyni się to tak by nie stwarzać pozoru, że się ich oddala od Chrystusa. ”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „„Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22

 1. sowa pisze:

  Uuuuu. jeszcze nie ma kawiarenki, to napisze tutaj.
  Unikać zła. Czy to takie łatwe. Przepraszam, że znów o blogu katolickim inaczej ale to cholernie ważne.
  Czy ludzie chcą dziś jeszcze słuchać Kościoła?
  Tu na stronie pojawia się wpis o wizjach niemieckiej siostry Ivetty. Wpis na podstawie książki księdza Uklei. Ten sam wpis pojawia się po kilku godzinach na stronie niby katolickiej, bo takiej, która wywala odpowiedzi kapłanów ! W komentarzach pada zaczepne pytanie o sługę.(zaczepnie pyta pan szef) Na tej stronie ktoś inny zadaje takie pytanie i nie jest to szef
  Admini wysyłają to pytanie do osób kompetentnych odpowiedź przychodzi od Wiosny Kościoła. I ja wczoraj na stronie dziecka bo wiem, że ludzie szukają, daję odpowiedź

  „Dzieckonmp powiedział/a

  25/03/2012 @ 9:52 pm 10 1 Rate This
  Co do wpisu głównego pytanie

  Moje dzieci, jeszcze tylko chwilę cierpliwości. Zbliżacie się już do końca waszych cierpień i do Mojej Godziny. Teraz oczekujcie pierwszego chwalebnego objawienia się Boga Ojca, zwiastującego nadejście Mego sługi, który przyniesie tym, którzy Mnie kochają, początek szczęśliwości na waszej planecie.

  Kto jest tym sługą??”

  Ja odpowiadam, że wyjaśnia to Wiosna Kościoła, którego szef darzy ponoć szacunkiem i zaprasza do opieki duchowej nad stroną

  Moja odpowiedź ZNIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE MA!!!!!!!!!!!
  A była taka:
  Wiosna Kościoła wyjaśnia to na blogu, z którego wziąłeś wpis adminku. No widzisz, jacy my świeccy niedouczeni i co to znaczy mieć duchownych do pomocy.

  Wpisu nie ma. Czytelnicy błądzą w domysłach.No to taka strona dąży do prawdy i do szerzenia nauki Kościoła czy do reklamy swoich myśli i ambicji?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s